Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה השטויות האלה GTI? (ביקורת על רנו מגאן פלואנס)

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 4768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בין ה- TSI ל- GTI, שכרנו מגאן פלואנס. לאחר כ- 1000 ק"מ איתה, ונסיעות בתוך ומחוץ לעיר, חשבתי לשתף. רוב הזמן היה הרכב בשימושה של אשתי, אבל אני נהגתי עליו יותר ק"מ, כך שהמסקנות הן של שנינו.

הדבר הראשון שבולט לטובת הרכב, הוא המרווח. אין מה להשוות לכל דבר אחר שמקובל בליסינג בדרגה זה. הרכב נראה - והוא בפועל - גדול ומרווח יותר ממזדה 3, מיצובי לנסר, הונדה סיוויק וכו'. תא מטען ענקי איפשר לי לאפסן בו את הכסא הקודם של הילד, בימבה (מי שצריך לדעת, יודע מה זה ;-) ), קורקינט, טיולון של מקלארן (שוב, מי שצריך וגו'), ועוד קניות. חבל רק, שכל טריקה של דלת תא המטען נענעה את כל הרכב. המרווח הפנימי בתוך הרכב, הוא שסחט מאשתי את המשפט: "אתה והשטויות שלך GTI, תראה כמה מקום יש פה". והיא צודקת. לצערנו, כאן נגמרים פחות או יותר היתרונות של הרכב, למעט נושא השלדה שיורחב בהמשך.

אבל, לגודל יש גם חסרונות. קשה להחנות את הרכב בת"א, ולמעשה ישנם מקומות שקשה גם להסתובב עימו. עיר קטנה ומקומות חניה בה מעט. מה שכן, השכנים חשבו שהשתדרגתי ובירכו אותי על ההתקדמות. עליהם הגודל עובד, ואולי גם הפרסומת - רכב EXECUTIVE :-).

הרכב סך הכל משכך מהמורות בצורה טובה, אבל הדיעה לגבי נוחות הכסאות חלוקה. אין לכסאות תמיכה צידית ששווה לכתוב עליה, אבל בעוד שהגב הדואב שלי הסתדר עימם לא רע, אשתי התלוננה שהגב התחתון העדין שלה לא הסתדר עם הכסאות, וכל נסיעה הסתיימה באי נוחות. בסיבובים זוויות הגלגול טובות משל הגולף הרגילה, ולטעמי האישי רואים בשלדה את הגנים של האחות הבכירה - רנו ספורט, בצורה בולטת יותר משמעותית מאשר מרגישים בגולף שיש לה גם GTI איפשהו למעלה. ההגה, מצד שני, הרגיש לטעמי קל מידי, וגם לא היה נוח לאחוז בו. החומר ממנו הוא עשוי גם לא עשה טוב במיוחד לעור הידיים. אבל אולי זה בכלל השוכר הקודם שמרח שם משהו ;-)

מערכת השמע פשוטה מאוד, ואף שהיא נשלטת מאזור ההגה בצורה לא אינטואיטיבית, הרי שלאחר שבועיים מתרגלים. זה קצת דומה לפתרון שמציעים בפורד פוקוס (לפחות הקודמת, לא בדקתי בדור זה את הגרסא המאובזרת). הבעיה היא, שהרדיו באיכות ירודה מאוד, ומאבד תחנות כל הזמן. כן RDS, לא RDS, הרדיו לא משהו בכלל, וגם ממוקם בצורה לא נוחה לתפעול. יש CD, לא בדקתי אם הוא קורא MP3, וגם לא היה כתוב. ההעברה מ- CD לרדיו גם לא נוחה, כי צריך לדפדף בין כל שאר האופציות (גלים קצרים, גלים ארוכים, AUX, וכו').

מערכת ההנעה, ביחד עם הגיר הנוראי לטעמי, היו אכזבה גדולה מבחינתי. דווקא עם השילוב של המגאן הקודמת חייתי בשלום יחסית, והעדפתי אותו על זה של ה- C4 למשל. אני לא יודע מה השתנה, אולי משקל הרכב, אולי כיול הגיר, אבל היה לא נעים. העברת ההילוכים בין הילוך ראשון לשני היתה חובטת מידי פעם, וכוח כמעט ואין לרכב, למעט נקודה ספציפית בהילוך שלישי, שהיתה מושכת באופן סביר. רעש המנוע נוכח מאוד ברכב כבר במהירויות בין-עירוניות כגון 70 קמ"ש, ומעל ל- 100 זה פשוט כבר לא נעים. בכלל, מקבלים ברכב הזה הרבה שאון מנוע - ללא כוח מספק.

מבחינת אבזור, החלונות עולים ויורדים בנגיעה; יש מראות חשמליות, לא הפריע לי שמערכת המיזוג "פשוטה", להיפך - אני אוהב את זה; ואף שאין תאורה בסוככי השמש, אפשר לחיות עם זה. עם זאת, תפעול התאורה ליושבים מאחור אינו נוח וממוקם רחוק מהם, וחיבור החגורה בשימוש הבוסטר היה כמעט בלתי אפשרי - וזו כבר בעיה אמיתית מבחינתי.

לסיכום: רכב אידיאלי לנשות הפרברים שמשנעות ילדודס, שמקבלות רכב חברה ולכן לא צריכות לדאוג לדלק, ושיש להן גם חניה בעבודה. הבהרה: אין בו שום שובינסטיות לרגל תום יום האשה הבינלאומי, הרכב מתאים גם לאנשי הפרברים, למרות שאצלנו בשכונה ראיתי רק נשים נוהגות ברכב הזה, ואכן - תמיד עם מדבקה כזו או אחרת (שטראוס, שקר הי-טק כלשהו, וכו').

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר סיום חוזה הליסינג האחרון שלי, ולאחר 6 שנים עם מאגאן חשבתי שהפלואנס היא הבאה בתור.

לצערי לאחר נסיעת מבחן ברכב הבנתי שהרכב גדול מדי לטעמי, והבעיה השניה והאקוטית יותר היא הכבדות של הרכב אשר לטעמי פוגמת קשות באטרקטיביות של הרכב כלפי.

לדעתי היבואן צריך לקדם את מכירת הפלואנס דיזל על חשבון הבנזין.

מנוע מודרני וחסכוני אשר עושה עבודה טובה הרבה יותר ממנוע ה 1.6 ליטר בנזין.

יתרה מזו, עם קצת מעוף ויצרתיות , מחירה של הפלואנס 2 ליטר היה צריך לעמוד על כ 125K , ולתת פייט טוב לכל הקבוצה תוך ניצול המנוע הגדול יותר אשר משפר את החבילה כולה לרמה טובה שהיא מעל כל ההיצע הקיים למה שנקרא בעבר קבוצה 2.

לצערי , הקיבעון של קרסו מונע ממנה יצרתיות והבאת ותימחור של דגמים אשר יכלו להצליח בארץ , דוגמא טובה היא הטווינגו החדשה אשר כלל אינה נמצאת בארץ, וזוהי בהחלט החמצה של שוק אשר הולך ומתפתח בארץ בצעדי ענק, וקרסו אינם נמצאים בו בכלל.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסך הכל ההתרשמות שלך די דומה לרושם שאני קיבלתי מהפלואנס.

הקלף החזק שלה הוא תא הנוסעים המאוד מרווח ותא המטען הגדול. בכל מה שקשור לביצועים היא מאכזבת עם מנוע ה-1.6 והתיבה האוטומטית המיושנת. עם המנוע הגדול יותר (2 ליטר) והתיבה הרציפה זה כבר סיפור אחר וזה מרגיש הרבה יותר טוב.

CX25GTI, הפלואנס דיזל משווקת כאן עם גיר ידני. אני לא חושב שאפשר לקדם משפחתית עם מנוע דיזל ותיבת הילוכים ידנית בצורה רצינית כיום, לא נראה לי שהישראלים מוכנים לזה. מנוע ה-2 ליטר זאת כבר בעיה אחרת. אם היו מכניסים אותו לטווח המחירים של קבוצה-2-לשעבר הוא היה יכול להיות שובר שוק רציני ולפתוח חזית רצינית מול המתחרות האחרות בליסינג. למה לא עשו את זה? שאלה טובה...

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא מוצעת גם גיר ידני בלבד (6 היל'), לך תמכור אותה לישראלים.

מנוע הדיזל משווק עם תיבה כפולת מצמדים באירופה, משום מה לפה היא עדין לא הגיעה.

ד"א , אם הפלואנס דיזל הייתה משווקת במחיר של 110K כמו המאגאן בזמנו בהחלט היינו רואים כמות נכבדת נמכרת לציי רכב.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום יפה, ובסך הכל מעביר בצורה טובה מה שווה הרכב הנ"ל.

לאבי היו בליסינג החל משנת 2004 שתי מגאניות, וכעת יש לו פלואנס, ומתוך ניסיון יחסית רב עם הרכבים ארצה להתייחס לכמה נקודות:

1. ביחס למערכת ההנעה- אמנם מדובר במערכת הנעה גרועה עד מאוד בגרסא שעליה אתה מדבר, אולם ביחס למגאן ישנו שיפור בולט באיכות הגיר.

כל מי שהייתה בבעלותו מגאן יודע עד כמה נורא הגיר, שלא לדבר על הטיפטרוניק שלא שווה כלום.

בפלואנס 1600 המנוע חלש מאוד וגם הגיר לא אידיאלי, אבל להשוות את זה לזוועה שנקראת מגאן זו לדעתי טעות.

2. הרדיו דיסק קורא mp3 :p

3. יש לציין לחיוב את הבלמים החזקים, ומערכת הABS הפשוט מעולה, שרק היום הצילו אותי מלפגוע באשה מטומטמת שקפצה לי לכביש.

4. הגודל של הרכב מהווה לו למכשול פעמים רבות- קשה מאוד לתמרן איתו, וגם נהגים מנוסים יתקשו להחנות איתו.

ללא ספק עדיף למי שגר בעיר שיוותר על הרכב הזה.

5. האחיזה של הרכב מפתיעה לטובה, אפשר לפנות במהירות גבוהה יחסית למשפחתומטית אפרורית.

ולסיכום:

רכב אידיאלי לנשות הפרברים שמשנעות ילדודס, שמקבלות רכב חברה ולכן לא צריכות לדאוג לדלק, ושיש להן גם חניה בעבודה. הבהרה: אין בו שום שובינסטיות לרגל תום יום האשה הבינלאומי, הרכב מתאים גם לאנשי הפרברים, למרות שאצלנו בשכונה ראיתי רק נשים נוהגות ברכב הזה, ואכן - תמיד עם מדבקה כזו או אחרת (שטראוס, שקר הי-טק כלשהו, וכו').

וכל מלה נוספת מיותרת :p

יוני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4768 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...