Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש גיר בטיפו , האם ניתן לטפל לא באמצעים כירורגיים ?

tkl
שימו לב! השרשור הזה בן 6515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם .

הרכב: טיפו 93,1400 ,140K.

קיים רעש מהגיר , לא רעש חזק או צורם אבל נוכח(אם ממש להקשיב אז שומעים) , וגם לפעמים(דגש על לפעמים...) ההילוכים לא משתלבים חלק , הקלץ' בן שנה ואינו מפריד גבוה, שמן גיר הוחלף לפני 1500K.

האם יש איזשהו תוסף לגיר אשר יכול להאט את היזדקנותו , או האם ישנם דברים נוספים שניתן לעשות(מלבד שיפוץ) ?

מאחל לכולם המון בריאות וטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע לי וזה מהתיעצות עם מוסך מורשה ומאוד כמה בעלי פיאט אז הגירים הידניים של פיאט מתקתקים שומעים את זה כשה עומדים בסרק . אין מה לעשות זה לא הזדקנות אלה תופעת לוואי ידוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש גרררררררררר תשים תוסף גיר דבש.

רעש חררררררררר לא יעזור כלום צריך מחלקה כרורגית ב'.

וברצינות: תתאר בדיוק איזה רעש, באיזה מצב, באיזה הילוך בלי קלאץ' עם קלאץ', חם, קר, בבוקר, בערב, אחרי נסיעה, שהמנוע כבוי....וכו'...ואולי נוכל לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים רעש בניוטרל במצב עמידה(יכול להיות שהרעש קיים גם בנסיעה עצמה ,אך אני לא שומע אותו), כאשר המנוע חם ואחרי נסיעה ארוכה(בניוטרל) , בלחיצה על הקלץ' הרעש פוחת , שילוב ההילוכים נעים פחות כאשר המנוע קר ובמיוחד אחרי נסיעה ארוכה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

דבר ראשון יש לבדוק גובה מיפלס השמן בגיר, כי כאשר חסר שמן גיר בפיאט הגיר מרעיש בסרק.

תבדוק תוסיף המידת הצורך וחזור אם תגובה.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים רעש בניוטרל במצב עמידה(יכול להיות שהרעש קיים גם בנסיעה עצמה ,אך אני לא שומע אותו), כאשר המנוע חם ואחרי נסיעה ארוכה(בניוטרל) , בלחיצה על הקלץ' הרעש פוחת , שילוב ההילוכים נעים פחות כאשר המנוע קר ובמיוחד אחרי נסיעה ארוכה .
לא הבנתי,המנוע קר אחרי נסיעה ארוכה?

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעש לא מושפע מרמת השמן אני בהתחלה אפילו החלפתי את כל השמן גיר ועדיין היה רעש. בלי שיפוץ לא יעזור כלום וגם אם תשפץ זה יחזור במהרה. הרעש נשמע בסרק כמו תיקתוקים. פשוט תצתרך להתרגל.

כך זה בהרבה פיאטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה : היום נבדק שמן גיר, תקין .(התחלתי רק לפתוח את הפקק וכבר התחיל לצאת שמן)

רן , התכונתי לזה שההילוכים משתלבים פחות נעים כאשר הרכב קר(מצב אחד) ובמיוחד אחרי נסיעה ארוכה(מצב שני)

מתנצל על חוסר הבהירות ... :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה : היום נבדק שמן גיר, תקין .(התחלתי רק לפתוח את הפקק וכבר התחיל לצאת שמן)

איזה פקק פתחת? (רמז יש 2)

KIA NIRO PHEV 2020

טויוטה קורולה HYBRID 2019

פורד פוקוס 1.6 PS 2012 - פ, LR DISCOVERY 3 2006 HSE

פיאט טיפו 2.0 16V ידנית - מתגעגע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הייתי במוסך( לא מורשה) , והמוסכניק אמר שהרעש קיים אך הבעייה ידועה בפיאטים ואינה חמורה ואין מה לעשות עם זה , הוא הציע איזה תוסף(לא זוכר את שמו) ,אמר שזה מעלה את הצמיגות של השמן כשהגיר חם,משהו דמוי "שמן דבש", כמדומני .

מה אתם אומרים , כדאי ? האם למישהו יש ניסיון עם התוספים הנ"ל ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתקלתי בספר רכב ושם כתוב המלצה לשים שמן של SELENIA למרות שלא מיבאים לארץ שמן של חברה זאת בדקתי באתר שלהם ורמת צמיגות השמן שמומלצת שם היא 75W85 (כמו שמישהו הזכיר פעם שמן של ESSOברמת צמיגות 75W80 ניתן לקנות ב מוסגי פזיו/סיטרואן) אומנם שמן יקר אך זה קרוב למה שמומלץ.ובכלל רוב השמנים שם שמומלצים ל פיאט באים בצמיגות 75W85 או 75W80

אולי זה מה שיפתור את הבעית התיקתוקים כי בארץ כל המוסכים (כולל המורשים) משתמשים בשמן בצמיגות לא נכונה ולכן התשובה של המוסכים היא שזאת בעיה כרונית של הגירים הנ"ל. תנסה להחליף לשמן בצמיגות הנכונה ואולי זה יעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה דני .

ובכל זאת עניין אותי המוסכניק עם ההצעה של שמן תוספת "דמוי דבש" , מומחים אשר מבינים בזה הגיבו בבקשה (בני.ל , צביקה , רפי לין, וכל מבין או בעל ניסיון עם הנ"ל)

תודה רבה על התגובות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמתין אם התוסף. יש לי פונטו עם אותם התסמינים בדיוק סתם מתוך סקרנות אני אחליף את השמן לשמן בעל הצמיגות שמומלצת ונראה אם זה יפתור את הביעה עם כן הרווחתי ואם לא אז לפחות יהיה לי שמן בצמיגות המתאימה. לפי דעתי אם ההחלפה תפתור את הבעיה אז שווה להשקיעה כבר בשמן ולא בתוספים. אני אישית לא אוהב תוספים בכלל והפעם היחידה שהשתמשתי בתוסף מסמיך היה במ"ע הגה כוח כי שם היה בלאי במשאבה והמ"ע הרעישה נורא .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...