Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אני רוצה כוחות סוס בחינם - ניתוק תגבור ההגה למיאטה

senda
שימו לב! השרשור הזה בן 6520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי בפורום אחר הודעה של מוטי שניתן לקנות רצועה שלא תכלול את הגה הכוח.

כיוון שאני מאוד מעוניין לנסות רציתי לדעת איזו חגורה צריך לקנות (אורך רוחב וכו) והאם התהליך פשוט.

או שפשוט ללכת לחנות חלפים ולנסות עד שאני אמצע חגורה שתתאים ...

מוטי, אם אתה בסביבה ויכול לפרט אני אשמח ...

ודבר נוסף, אם הרצועה שייכת רק למזגן ולתגבור ההגה, האם ניתן פשוט להוציא את הרצועה וככה להרוויח כוח ושמחת חיים למטרות מסלול ואימונים (כמובן באיבוד ידוע של המזגן בזמן התהליך ...) :?:

אחרי בחינה של הרכב וספר הרכב ראית שקודם כל ישנם 5 פולי מנוע שמחוברים לשתי רצועות - שלושה ושלושה. כאשר אחד מהפולים מחובר כמובן לשתי הרצועות.

חיפשתי לדעת מהי הרצועה המדוברת אבל לא ראיתי שום איזכור לכך בספר הרכב.

כמו כן נראה שצריך לפרק שם קצת. אז אשב בשקט ואמתין למוטי עם ההוראת הפעלה המדוייקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

סדובסקי, בדוק אפשרות למשאבות שמן ומים חשמליות, נתק אלטרנטור והשתמש במצבר טעון מראש לנסיעות קצרות והרווחת עוד קצת..... חאליק....רוצה כח? מפוח כזה או אחר זה הפיתרון כנראה.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוח שתרוויח מניתוק משאבת ההגה אפסי למדי,אך לעומת זאת הכוח שתיצטרך להשקיע בחניות לא יהיה אפסי כלל..

הגה מתוגבר כוח יהיה כבד מאד ללא עזרת המשאבה,ובמקרה של הגה סבבת(תיבה)פשוט יהיה בלתי אפשרי לנהוג ברכב.

חפש דרכים מקובלות יותר להגדיל את ההספק.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם יום המפוח יגיע.

האמת היא שמוטי ציין את האפשרות עוד לפני כמה חודשים שציינתי כמה שאהבתי את ההגה של ה S2000 - קשיח ומלא ברגש בצורה מדהימה :!: התוספת כוח רק עוד בונוס :-) חוץ מזה לפי ההודעה האחרונה של המוטי הבנתי שזה די פשוט. רק להחליף לבד רצועה שבמקום לעבור דרך שלושת הפולים תעבור רק דרך שניים . חוץ מזה ננסה, יהיו בעיות - ניתן לשנות חזרה בקלות ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תרוויח כמה סוסים בודדים אבל בתמורה תקבל ירידה באיכות הנסיעה בכל מצב בעצם.

אם אתה מוכן להקריב ירידה משמעותית באיכות הנסיעה - בבקשה, לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לבלבל את המוח סתם?

נהגת פעם על מיאטה שנותקה בה המשאבה?

כמו לכל דבר יש לזה יתרונות וחסרונות, כמובן שתפעול ההגה במהירויות חניה קצת יותר קשה.. ביג דיל.. הבנאדם נוסע על צמיגי כביש במידה נורמלית, לא על צמיגי מירוץ סופר רחבים.

בין היתרונות יש אחד גדול במיוחד - הרגש משתפר וכבונוס גם המנוע מטפס בסל"ד קצת יותר מהר.

כרגיל בפורום, התשובות השוללות קופצות בראש :?... חלילה, שמישהו יעשה משהו שונה מהמקובל.

What-fu**in-ever

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשאבה מיכאנית ממה שניתן להבין. (?)

אביחי

כן, אחרת לא היה על מה לדבר...

ולבחור שחשב להעיף את ההגה-כוח, על הדרך תעבור למשאבות חשמליות לשמן ולמיים, את האלטרנטור תחבר לדרייבשאפט ואתה מסודר לגמרי בפן של איבוד הכוח...

[אגב, את רעיון חיבור האלטרנטור לדרייבשאפט ראיתי לראשונה בב.מ.וו E9 CSL שהוכנה למירוצים]

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיובי.

עוד פולי על המנוע.

ניתן פשוט להרכיב במקום רצועת האביזרים שכוללת את הפולי של המשאבה רצועה מקוצרת שתכלול רק את הפולי של המדחס של המזגן.

אני לא זוכר את האורך המדויק אבל מדובר במשהו שאין שום בעיה לאתר בחנות חלפים נורמלית ובעלות מינימלית.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם פעם חשבתי על רעיון כזה. (במרדף אחרי יותר פידבק, יותר מכונית אמיתית ללא עזרי-נהיגה, לא להרוויח כמה סוסים עלובים.)

ובדקתי אם זה מתאים לי בדרך פשוטה, פשוט התגלגלתי (במקום שאפילו אין בו חרק כלשהו) ב60 קמ"ש לערך,

שהסוויץ' על ON (אך המנוע אינו פועל).

ההגה נהיה קשה בצורה בלתי סבירה, ופניות של 30 קמ"ש שהיתי לוקח בקלות, נהיו משימה קשה. קשה מידי.

אז פסלתי את הרעיון, למרות שאני תמיד יכול לשים מסרק לא מתוגבר. (הבעיה שזה נע'-לנע' של משאית)

(ואני בחור גדול וחזק, לא דובי גל.)

..על הדרך תעבור למשאבות חשמליות לשמן ולמיים, את האלטרנטור תחבר לדרייבשאפט ואתה מסודר לגמרי בפן של איבוד הכוח...

[אגב, את רעיון חיבור האלטרנטור לדרייבשאפט ראיתי לראשונה בב.מ.וו E9 CSL שהוכנה למירוצים]

ובדיוק בגלל זה הרעיון אינו יישים לרכבי כביש.

יש המון מקרים שאנו פשוט עומדים, והדרייבשאפט לא יסתובב. אין טעינה.

במירוצים, זה סיפור שונה לגמרי.

אחרת הינו רואים מאמץ מצד היצרנים להרוויח עד כמה קמ"שים ופחות מאיות השניה למיאוץ הקלאסי,

ויותר קילומטרים לליטר.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי, ראיתי איך אפשר לפתוח גישה לאזור, השאה היא איזה מהרצועות הינה של ההגה כוח, כאמור לא מצויין בספר הרכב שלי ...

הסידור של הפולי הוא ככה:

---/ -------|

|0 |/0 0|

|0 |0/ \

/--------\

כאשר כמו שרואים הפולי התחתון אמצעי משותף לשתי הרצועות. איך אני מזהה מהי הרצועה הסוררת ואיזה פולי לבטל :?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תסתכל לאן מתחברים הצינורות ההידראוליים שיוצאים ממסרק ההגה... הפולי הוא בצד הנהג של המנוע, אני כבר לא זוכר אם המשאבה יושבת מעל מדחס המזגן או להפך.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משאבת הגה כח יושבת מעל למדחס מזגן.

תצטרך רצועת 4PK קצת יותר קצרה אבל מדוייקת כי לא תוכל למתוח אותה. מנגנון המתיחה נמצא על משאבת ההגה כח.

שמוליק

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6520 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...