Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בנושא צריכת דלק גבוהה - ניסאן אלמרה

gal75
שימו לב! השרשור הזה בן 6532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קראתי בעיון רב את התר'דים בנושא ניקוי המזרקים.

אני מוכרח לציין שהם רק בילבלו אותי יותר.

בכל אופן - המקרה שלי:

ברשותי ניסן אלמרה 97, מנוע 1600.

עם בדיקה לפני קנייה נתבשרתי כי לרכב צריכה גבוהה של דלק, ואולי כדאי לנקות את המזרקים.

מכיוון שאני אובד עצות בנושא - החלטתי להתייעץ עמכם כאן.

1. האם יש מקום לנקות מזרקים, או לחילופין לנקות איזורים אחרים שידוע כי הם גם משפיעים על צריכה?

2. אם כן לנקות מזרקים/או מה שזה לא יהיה לפי המלצתכם - היכן הייתם ממליצים באיזור חיפה?

מקום מקצועי ואמין, והערכה של זמן טיפול יכול להיות תוספת נחמדה ;)

תודה

גל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה במכון מקצועי הן ע"י מכשיר 4 (או 5) גזים והן ע"י מחשב/סורק אבחון יראו אם אכן יש צורך בנקוי מזרקים. חבל סתם לבצע ניקוי מזרקים אם אין צורך בכך.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה היא בערך 9 קילומטרים לליטר משולב.

רפי, איזה מכון מקצועי? מכון בדיקות? מכון הזרקות/קרבורטורים? מכון ליווי?

היכן היית ממליץ בחיפה אם אתה מכיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה היא בערך 9 קילומטרים לליטר משולב.

רפי, איזה מכון מקצועי? מכון בדיקות? מכון הזרקות/קרבורטורים? מכון ליווי?

היכן היית ממליץ בחיפה אם אתה מכיר?

זאת גם צריכת הדלק אצלי.. אלמרה 2003 פרפקט כמעט 40,000 ק"מ

רוב הנסיעות הן רגועות ועירוניות ללא מזגן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק נורמלית לגמרי לרכב מהדגם והשנתון הנ"ל - סע לשלום.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עפ"י AUTODATA הטורים באלמרה אמורים להיות על 700 סל"ד בסיבובי סרק לשנים של 2001 ומעלה.

אם האוטו רועד לך בסרק בגלל הסל"ד הנמוך, רצוי שתבדוק את זה.

ד"א 1:9 זה בנסיעה רגועה ללא מזגן (עירוני), לא עקבתי אחרי נסיעה אגרסיבית יותר + מזגן.

לפעמים בנסיעה פחות רגועה עם מזגן המחוג של הדלק פשוט רץ.....בקרוב יש לי טיפול 40,000 שכולל גם פלאגים (הבעלים הקודמים - ליסינג, והם בטח שמו זבל) ועוד הרבה דברים. אם זה לא יעזוק והצריכה לא תשתפר מעט אני יגש לבדיקות מקיפות יותר.

לילה טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(הבעלים הקודמים - ליסינג, והם בטח שמו זבל) קרוב לודאי שבחברת הליסינג לא החליפו בכלל פלגים ופילטר אויר ובספק אם החליפו פילטר שמן.

אם באמת כך הדבר אחרי הטיפול תרגיש שינוי משמעותי בעיקר בזכות החלפת פילטר האויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל להיות בראש שקט אתה קודם כל צריך בדיקה במכשיר 4 גזים, לוודא אם הרכב מזהם או לא - דבר שמעיד על תערובת לא אופטימלית.

אם אתה רוצה יישר קו בנושא צריכת הדלק וביצועי המנוע - אז כמו שציינתי בהודעה שפורסמה לפני מספר ימים בנוגע לניקוי מזרקים - אני ממליץ על 3 צעדים:

1. ניקוי מזרקים "על הרכב". התחברות ע"י מכשיר חיצוני (או משאבת דלק חיצונית) והזרקת חומר לניקוי מזרקים (יש ל BG חומר ייעודי, אפשר גם 44K). במוסכים או מכונים להזרקות דלק עושים את זה.

2. ניקוי בית המצערת וסעפת היניקה. ניקוי הבית מצערת נעשה ע"י תרסיס או פירוק הבית מצערת וניקוי ע"י תרסיס או חומר אחר מסיר שומנים. ניקוי סעפת היניקה נעשה ע"י תרסיס או חומר שמוזרק ישירות לסעפת היניקה או צמוד לפרפר המצערת בזמן שהמנוע עובד.

3. אם קיים חיישן זרימת אויר (MAF \ AFM) יש לנקותו ע"י תרסיס ניקוי מגעים \ תרסיס לניקוי קרבורטורים.

צעד בונוס יכול להיות החלפת חיישן למדה, שברכב בן 9 יכול כבר להיות עייף במידה זו או אחרת.

דבר נוסף שכדאי לנסות: להחליף תחנת דלק לפחות למספר תידלוקים ולראות אם חל שינוי.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פירקתי את פילטר האויר כדי לבדוק מה מצבו והוא תקין, אפילו חדש יחסית. אין זכר ליצרן.

אני לא יתפלא אם זה פילטר זול שמיוצר בטורקיה כמו שהיה עם הפילטר שמן, פילטר תחליפי גם כן, בלי זכר ליצרן כלשהו אבל החלפתי למקורי ביחד עם החלפת השמן

פלאגים,שמן,פילטר אויר ושמן, נוזל בלם ונוזל קירור יוחלפו בטיפול הקרוב

למישהו יש המלצות לגבי נוזל קירור ונוזל בלם שיתאימו לאלמרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור פה יש ניסאן אלמרה דור קודם,לא האלמרה פרפקט.

האלמרה פרפקט יש צריכת דלק זהה למרבה ההפתעה,ומנוע 1800 לעומת 1600 ומשקל גוף הרבה יותר כבד.

אפשר לשאול מה הק"מאז' על הרכב?

יש מצב כלשהוא שאתה נוסע עם מתג האובר דרייב ON?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...