Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה לגבי איתור תקלה באופל אסטרה [הכותרת עברה ליטוש קל]

eliasii
שימו לב! השרשור הזה בן 6192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם יש לי אופל אסטרה GSI מנורת מנוע נדלקת לסרוגים בזמן נסיעה נדלקת לכמה שניות ונכבת לכמה דקות

מעונין בעזרה לגבי איתור התקלה אמרו לי שזה חיישן פלטה אבל כאשר אני מנתק את החיישן הוא לא מדליק לי שום מנורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה עשית את הבדיקה?

והחיישן פלטה לא מדליק נורא ב gsi

אם אתה רוצה ראש שקט ובאמת לפתור את הבעיה

צלצל למעבדה של

נ.אייל ושות' 0577-575544

חצי שנה הוא למד על האסטרה הזאת בגרמניה לפני שבכלל הגיעה לארץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מיליון סיבות להידלקות הנורה.

אתה צריך לחבר את הרכב למחשב. עדיף במקום שאלמוג המליץ עליו.

לדעתי אל תתקרב למוסך מורשה של UMI, מהניסיון שלי הם לא מכירים את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבצע בדיקה ע"י מחשב/סורק אבחון וגם אם חיישן החמצן (פליטה) אינו תקין אז צריך לקרוא את כל נתוני החיישנים כדי לוודא שאין נתון שגוי הגורם לחיישן החמצן להתקלקל.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי בדיקה במוסך מורשה UMI הוא חיבר אותי למחשב ואמר שהחיישן פלטה שלך מזייף הגעתי הביתה ניתקתי את החיישן ניקיתי אותו החזרתי אותו חזרה הבעיה עדיין קימת אני צריך להחליף את החיישן אבל כשפירקתי את הפלג המנורה לא נדלקה לי גם שהרכב היה מונע רציתי לדעת למה ואם אכן זו הבעיה לפני שאני מחליף חיישן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

300 שקלים עולה חלופי!

לא סיפור גדול!

אבל לי זה לא נירא החיישן פלטה!

כי הוא לא מדליק שום נורה בלוח שעונים!

יכול להיות שגורם אחר משפיע עליו לא לעבוד!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי אם הרכב לפני כמה ימים וניתקתי את החיישן מהפלג הרכב נסע רגיל עד שהוא התחמם והגיע לטמפרטורת עבודה אחרי כמה דקות הרכב התחיל לגמגם ונכבה הנעתי אותו שוב ושוב הוא נכבה המנורה היתה דולקת קבוע חיברתי את החיישן למקום והמשכתי לנסוע אחרי 5 שניות המנורה כבתה והתופעה שוב חזרה המנורה היתה נדלקת כל כמה דקות לכמה שניות ונכבת בלילה שחזרתי אם הרכב היה קריר הטמפרטורה עמדה על קצת מתחת לחצי כלומר לא חם חם המנורה לא נדלקה

השאלה שלי היא כזו אם המצב הוא כפי שאני מתאר החיישן מבצע את העבודה ?

ידוע לי שאחד מהמזרקים שלי דפוק הקצה שלו שבור אז הוא שופך דלק פנימה ולא מרסס האם זו יכולה להיות הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי אם הרכב לפני כמה ימים וניתקתי את החיישן מהפלג הרכב נסע רגיל עד שהוא התחמם והגיע לטמפרטורת עבודה אחרי כמה דקות הרכב התחיל לגמגם ונכבה הנעתי אותו שוב ושוב הוא נכבה המנורה היתה דולקת קבוע חיברתי את החיישן למקום והמשכתי לנסוע אחרי 5 שניות המנורה כבתה והתופעה שוב חזרה המנורה היתה נדלקת כל כמה דקות לכמה שניות ונכבת בלילה שחזרתי אם הרכב היה קריר הטמפרטורה עמדה על קצת מתחת לחצי כלומר לא חם חם המנורה לא נדלקה

השאלה שלי היא כזו אם המצב הוא כפי שאני מתאר החיישן מבצע את העבודה ?

ידוע לי שאחד מהמזרקים שלי דפוק הקצה שלו שבור אז הוא שופך דלק פנימה ולא מרסס האם זו יכולה להיות הבעיה?

סביר מאוד מגמגמם משמע מציף@

המחשב שלך נותן פקודות למזרק לזרוק + כמות והמזרק זורק לו ++ יכול להיות שזה מה שמשגע לך את הכל!

אמרתי לך כבר תבוא תדבר איתי יהיה בסדר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

האם נערכו ברכב איזה שהם שינויים?

אם תתן מס' רכב נציץ בהסטוריה שלו ונדע מה היה בעבר

כמה ק"מ יש לרכב?

בלי לפגוע באף אחד רכב כזה חייב מוסך מורשה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

יש לי את אותה תקלה ברכב ( אופל אסטרה GSI ) .

בדקתי בספר רכב וכתוב שאם המנורה לא דולקת קבוע זה אומר שאין תקלה , בכל זאת הלכתי ל UMI

הם אמרו לי שהמחשב לא בסדר ( הבנתי שהם לא מבינים כלום ) , אבל בזמן שהמנורה דולקת אין הבדל הנסיעה או משהו כזה

אז לא יחסתי לזה חשיבות .... ( אם מצאת משהו תעדכן אותי כי באמת זה מעצבן )

אופל אסטרה gsi אם לא תסע לא תדע!!!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל לא הייתי בונה שומדבר על הנורה הזו.

אני ביכלל ניתקתי אותה כדי לא ליראות אותה יותר.

כל עוד והמנוע היה עובד חלק, נותן בראש, לא מזהם ולא שורף יותר מידי דלק ובבדיקת אינדיקציה אין תקלות, לא צריך לחפש מה לתקן.

ואם ב UMI אומרים לך לפי המחשב שהלמדה (חישן חמצן-אגזוז) לא טוב אז אל תתייחס, כי זה משהו (לא חישן) אחר שמטעה את המערכת (אולי במקרה שלך זה עניין המזרק)

אם המצב אחרת, שהמנוע לא עובד כמו שצריך, חשוב ליבדוק שכל החיישנים והמגעים שלהם מחוברים היטב.

הייתי קודם כל הולך לחישן חום שיושב הכי קרוב לפילטר אויר.

כדי לשלול את בעיית הלמדה פשוט תיסע עם הפלאג שלו מחובר ותיראה אם אחרי שהמנוע מתחמם המנורה נידלקת.

אם כן, תביא חישן אחר (תחליפי או משומש) בעל 3 חוטים ותחבר במקומו ותיראה אם הבעיה מפסיקה.

שוב, לדעתי, לא מאמין שהוא הלך, הבעיה מגיע ממשהו אחר.

ולחזק את דעתי.

המחשב של ה GSI יודע לגרום למנוע לעבוד ולאפשר נסיעה חלקה ללא קירטועים כמו שקראו לך אפילו ללא אייר-פלו-מטר, חישן חום, חישן חמצן, ומנוע צעדים מנותק במצב פתוח (גם כשכולם בו זמנית מנותקים !!)

במצב כזה לא לצפות לביצועים :wink:

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמצב פעולת חרום כזאת, כמויות הדלק המוזרקות למנוע אינן מדויקוות ובטווח ארוך עלול להגרם למנוע נזק.

ביטול נורת ההתראה אינו דבר נכון לעשות.

כשבדיקה ממוחשבת מראה שחיישן החמצן פגום צדיך גם לקרוא את יתר הנתונים של מע' נהול המנוע ולראות אם אין משהוא אחר מקולקל שפגם בחיישן החמצן ויקלקל הלאה גם את חיישן החמצן החדש.

דלק שמגיע אל המנוע בכמות רבה מדי עלול לקלקל את חיישן החמצן ואת הממיר הקטליטי.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...