Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ZX 1400 האם מומלץ ?

pskicker
שימו לב! השרשור הזה בן 6621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מוכר השובע את גולף (1990 1600)

וחשבתי על ZX שתי דלתות, שנת 94-95 נכנס לי בול בתקציב

גיר רגיל כמובן :wink:

האם יש למישהו ניסיון אם מנוע 1400 (חיסכוני ?)

ובכלל רושם כללי על האוטו ....

תודה מראש :-)

What's the first rule when into a man's car ?

RESPECT a man's car the man RESPECT you !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם מוצלח של סיטרואן, לבדוק ב 7 עיניים שימוש בנוזל קירור של היצרן במנוע, מצב סרן אחורי, מצב גיר/מנוע, גומיות שסתומים, משולשים קדמיים וכמובן תקינות חימום פנימי ומזגן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דגם מצויין, מהנה מאד לנהיגה וחסכוני. מנוע ה-1.4 בעל אמינות בסיסית טובה. עד אמצע שנות ה-90 (לא זוכר בדיוק...) בלוק המנוע היה מברזל (ב-AX שהיתה לי, שנת 93, לדוגמה). לאחר מכן הבלוק יוצר מסגסוגת אלומיניום. בלוקים אלו רגישים מאד לקורוזיה, ולכן חשוב מאד להקפיד על שימוש בנוזל קירור יעודי ולהחליף פעם בשנתיים.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו של אישתי - 93 1400 ZXי......80.000 ק"ם

* אמינות - בסדר..... ציריות מחלה של סיטרואנים (גםבAX שפעם היה לנו התעסקנו איתם)

*נוחות-לא טיפוסית עבור סיטרואן ( תא כפפות מאד חסר.....ב BX היה שני תאי כפפות לדוגמה)

רעש מנוע - מעל ממוצע

חיסכון - זוללת דלק יחסית לנתונים שלה (1400 ידנית)...בחיפה עושה 1:9.5 (לפני ניקוי וכיוון קרבולטור אצל מלמד היה עוד יותר גרוע) .... לא זריזה במיוחד.....

* מזגן - מאוד חזק.... וללא טרמוסטט ( מוסיפים חימום אם קר מידי )

דיברתי אל רעש מוגזם בזמן נסיעה ???

יתרון :זולה .....

!!! FUCK THE FUEL CRISIS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*נוחות-לא טיפוסית עבור סיטרואן ( תא כפפות מאד חסר.....ב BX היה שני תאי כפפות לדוגמה)

תיקון קטן - הרכב נוח מאוד.

נוחות לא נמדדת בתאי כפפות אלא בנסיעה.

תאי כפפות / מחזיקי כוסות וכו' - בסעיף האבזור, ואין להם השפעה על "נוחות" הרכב.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת הנוחות - תלוי למה אתה משווה.

אם אתה משווה ל C5 ,אז מובן שהן לא באותה רמת נוחות.

לעומת זאת,ביחס לרוב המכוניות,היא אכן מאוד נוחה.

ומה זה איבזור מינימליסטי מבחינתך (ברכב ששווה פחות מ15K...).

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיסכון - זוללת דלק יחסית לנתונים שלה (1400 ידנית)...בחיפה עושה 1:9.5 (לפני ניקוי וכיוון קרבולטור אצל מלמד היה עוד יותר גרוע) .... לא זריזה במיוחד.....

ספר לי בבקשה על איזו מחלת ציריות מדובר , הסיטרואנים שלי טרם התוודעו אליה. בדוק אם אין לך על מכסה המנוע סמל של כוכבים , מה שמסתדר עם עניין אי הנוחות.

גם עניין צריכת הדלק מוזר - המכוניות שאני מכיר מהדגם הזה חסכוניות בהרבה.

בקיצור - כנראה יש לך סובארו DL.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו של אישתי - 93 1400 ZXי......80.000 ק"ם

רעש מנוע - מעל ממוצע

* מזגן - מאוד חזק.... וללא טרמוסטט ( מוסיפים חימום אם קר מידי )

דיברתי אל רעש מוגזם בזמן נסיעה ???

יתרון :זולה .....

מתנצל מראש על הטון אך תרשו לי לסכם את תגובתי לנ"ל במילה אחת: קשקוש.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאומר קשקוש ומי שעוד לא החליף ציריות בסיטרואן - האם היתה בבעלותכם סיטרואן ZX או שאתם סתם מדברים באויר? זאת התרשמות שלי אישית ואפשר להגיד כל דבר- אני בעל רכב הנ"ל !!! (ועוד שני רכבים)!!! והסיטרואן ZX לא הכי אמינה לא הכי נוחה לא הכי חסכונית וגם לא הכי זולה שביניהם !!!

1. אם ZX בבעלותכם ( או שהיתה - אז למה מכרתם?)-אני מוריד קובע ... כנראה מצאתם אחת

יותר אמינה ונוחה !!!

2.אם ZX אף פעם לא היתה בבעלותכם- אתם אלא שמקשקשים באויר סתם! :wink: מותר גם לקשקש אם רוצים-מותר.

3. כל הנאמר לא מיוחס לאוהבי סיטרואן ויש הרבה כאלה- אני לא מנסה להוכיח להם שסיטרואן זה לא רכב פלא הכי טוב בעולם כי זה בזבוז זמן (הם מקבלים את הסיטרואנים כמו שהם...גם אני היתי כזה)

4 סיטרואן אמיתית נעלמה אי שם בשנות שמונים בעת מיזוג שני יצרניות פג'יו וסיטרואן כאשר סיטרואן כמעט פשטה רגל..רק הסמל נשאר....

5.הכל ברוח טובה!

!!! FUCK THE FUEL CRISIS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שאומר קשקוש ומי שעוד לא החליף ציריות בסיטרואן - האם היתה בבעלותכם סיטרואן ZX או שאתם סתם מדברים באויר? זאת התרשמות שלי אישית ואפשר להגיד כל דבר- אני בעל רכב הנ"ל !!! (ועוד שני רכבים)!!! והסיטרואן ZX לא הכי אמינה לא הכי נוחה לא הכי חסכונית וגם לא הכי זולה שביניהם !!!

1. אם ZX בבעלותכם ( או שהיתה - אז למה מכרתם?)-אני מוריד קובע ... כנראה מצאתם אחת

יותר אמינה ונוחה !!!

2.אם ZX אף פעם לא היתה בבעלותכם- אתם אלא שמקשקשים באויר סתם! :wink: מותר גם לקשקש אם רוצים-מותר.

3. כל הנאמר לא מיוחס לאוהבי סיטרואן ויש הרבה כאלה- אני לא מנסה להוכיח להם שסיטרואן זה לא רכב פלא הכי טוב בעולם כי זה בזבוז זמן (הם מקבלים את הסיטרואנים כמו שהם...גם אני היתי כזה)

4 סיטרואן אמיתית נעלמה אי שם בשנות שמונים בעת מיזוג שני יצרניות פג'יו וסיטרואן כאשר סיטרואן כמעט פשטה רגל..רק הסמל נשאר....

5.הכל ברוח טובה!

אז ככה.

יש לי ZX. עם כמה כוחות סוס בודדים (דגש על בודדים) יותר מאשר לך. מה שאומר עומס מוגבר על הציריות. מצטער , אבל לא היו לי בעיות בצירייה מעבר לקריעת גומיות (התיישנות ו/או עבודה גרועה שלי) . אם תמשיך לנסוע בלי גריז - בכל אוטו - תגמור את הצירייה.

אה , יש לי גם 306. רכב זהה כמעט לחלוטין. נחש מה ? גם הוא מסרב לגמור את ציריותיו.

אז בוא תספר לי שאני מקשקש (אגב , יש והיו לנו במשפחה גם עוד כ-20 סיטרואנים או יותר) , עברנו איתם עשרות ומאות אלפי קילומטרים. תקלות יש למכביר , אבל משום מה דווקא הציריות מסרבות להתפרק.

אה - מאז שפז'ו רכשה את סיטרואן ראו אור הדגמים הבאים :

GS,GSA,CX,BX,XM,XANTIA,C5,C6.

כולן היו בעלות מערכת הידרופניאומטית ייחודית לסיטרואן. למוקדמות היו אפילו המנועים של סיטרואן.

אז לבוא ולטעון שסיטרואן נעלמה לחלוטין תחת כנפי פז'ו - זה קצת מוגזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי ZX,ואני גם כן לא נתקלתי בשום "מחלת ציריות מסתורית".

חוץ מזה,אף אחד לא טען שהיא הכי אמינה/הכי נוחה/הכי טובה.

ואם כבר אמרת,אז תוכל אולי לפרט איזה מכונית זולה יותר יש לך שהיא גם אמינה יותר גם חסכונית יותר וגם נוחה יותר?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהמקרה הנקודתי שלך לא מספיק מייצג את הכלל.

יותר אמינה ונוחה !!!

אף אחד לא טען שה-ZX היא מכונית מאוד אמינה. מראש נאמר לך שמדובר בדגם מוצלח של היצרן, זה לא אומר שזה הדגם הכי אמין שלו (למרות שזה כן - ובמקרה של סיטרואן, אמינות הוא מונח יחסי) אבל שוב... זה אחד הדגמים המוצלחים.

ה ZX מציעה נוחות נסיעה מצויינת ביחס למתחרות עם מתלים סטנדרטיים (ולא מערכת הידראולית כמו במכוניות הישנות יותר או ה BX\C5\קסנטיה ושות').

מה שכן, הציריות זו המחלה האחרונה שאפשר לומר על ה ZX. הציריות שם פשוט לא נגמרות, לא בדגם הזה ולא בדגמים אחרים של סיטרואן.

בנוסף, האוטו בנוי בצורה יחסית טובה ולא קשה מידי לטפל בו. הוא דיי מרווח ועשוי לא רע ביחס לדגמים המתפרקים שיוצרו במקביל אליו ונעשו ע"י סיטרואן.

מדובר ברכב קל משקל, נוח, מבודד טוב (בידוד דלתות למשל) וזריז. אם מדברים על ה 1.4, הוא גם דיי אמין (יחסית). אמין לא כמו DL אבל בהחלט אמין במונחים של PSA.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר שואלים... ככה וולוו 240 2300 סמ"ק - חצי מחיר, אבזור מלא ,פחות תקלות ,פי 4 קילומטראז'

(80.000 מול280.000 ) .... כמובן לא פחות נוח מZX.... ובנוסף חיסכון: רכב שמשקלו 1.8 טון אוטומטי ,ה"כ,מזגן וכו' צורך רק ב כ-20%-15% דלק יותר מZX מסכנה ששוקלת 950 קילו (טון פחות),ידנית עם נפח 1400 סמ"ק....

כמובן מי שמחפש חיסכון זה לא מתאים מהרבה סיבות....אבל כאן הדיון מתפתח סביב" תמורה בעד האגרה"

וכאשר מסתכלים שנתית (זה כ2000 ש"ח יותר בשנה בדלק- אצלי לפחות)שזה בערך ירידת ערך ברכב כמו ZX ....כל אחד והחשבון שלו....

!!! FUCK THE FUEL CRISIS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דימהה, קודם כל הגזמת קצת.

וולבו 240 לא שוקלת 1.8 טון, יותר משהו כמו 1.4 (סה"כ מנוע 4 ציל').

אני מ240 2000 קרבורטור (גיר 4 היל') לא הצלחתי להוציא יותר מ1:8, ובד"כ הצריכה היא יותר באיזור 1:7 (קרבורטור תקין), בתוך העיר זה כבר הרבה יותר מתקרב ל1:6.

חוצמזה 1:9.5 בתוך חיפה זה בכלל לא רע, אל תשכח שמדובר בנסיעה עירונית+עליות רציניות!

מבחינת עלות-תועלת אין ספק שוולבו 240 נותנת תמורה מעולה, אבל דלק!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...