Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוק המצבר והשארת האוטו לזמן ממושך (מילואים)

סלבו
שימו לב! השרשור הזה בן 6854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעוד מספר ימים אני עתיד לצאת לחודש מילואים.

משיחות עם חברים שהיו באותו מקום במילואים הקודם, ברור לי שאאלץ להשאיר את רכבי לתקופה של בין עשרה ימים עד שבועיים באחד המחסומים של הגזרה, ללא גישה ויכולת להניע את האוטו כל מספר ימים.

שאלותי:

1. כמה זמן ניתן להשאיר את המנוע דומם (מבלי להניע את האוטו) ללא חשש למצבר? (לא רוצה להיכנס לאוטו אחרי שבועיים, כשהמנוע לא מניע...)

2. חשבתי לנתק את האזעקה (אין צורך בה). כדאי?

3. מה לגבי ניתוק הקטבים מהמצבר?

המדובר במיצובישי סופר לנסר, מודל 97. אין לי דרך לדעת בן כמה המצבר (קניתי את האוטו לפני שלושה שבועות).

אבקש להתייחס בשלב זה רק לבעיות הטכניות שעלולות לצוץ, מעבר לעניין השארת האוטו אי-שם ללא השגחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם המצבר צעיר אז אין לך בעיה להשאיר 10 ימים ויותר בלי להניע.

אם המצבר בין שנתיים שלוש אז יש אפשרות שהאוטו לא יניע.

תעשה את החשבון שלך.

אורן

VOLVO 740 2.0 1988 since 2002

CITROEN C-3 PICASO-2011 since 2011

CHEVROLET CAVALIER 2.2 1996 SINCE 2013

SKODA FABIA SPORT 2011 SINCE 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי לך להשאיר את האוטו בבית?

ולנסוע לשם באוטובוס...

אין סכנת פריצה לרכב? זה היה יותר מרתיע אותי. להניע את האוטו נראה אפשר להניע בדחיפה, למקרה שלא יניע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה אחת היא לנתק את קוטב אחד מהמצבר (החיובי כמדומני - בכל מקרה זה שלא מחובר לשלדה) וכך ניתן להשאיר יותר אך יש מערכות אזעקה שמשתגעות אחרי שמחברים את המצבר שוב, קח בחשבון.

עדיף להשאיר בבית ולהגיד למישהו שיעשה סיבוב כל כמה ימים.

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אם הרכב חונה במקום בטוח, ואין סכנת גניבה, נתק את מערכת האזעקה (בדרך כלל יש מפתח בקופסאת הבקרה של האזעקה בתא המנוע).

כמו כן, הוצא את הפאנל של הרדיו ממקומו, כדי למנוע זליגת זרם מיותרת ואם ביכולתך, נתק אותו לחלוטין. המחיר: איבוד כל התחנות השמורות והגדרות הסאונד.

זה יספיק לשבועיים, בלי שום בעיה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן, הוצא את הפאנל של הרדיו ממקומו, כדי למנוע זליגת זרם מיותרת ואם ביכולתך, נתק אותו לחלוטין. המחיר: איבוד כל התחנות השמורות והגדרות הסאונד.

אף פעם אני לא משאיר את הפאנל של הרדיו-דיסק באוטו (אלא אם כן, התכוונת לפרק את הרדיו?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנתק את המצבר וזהו, מה הבעייה , נתק את ההדקים שלו ותבודד אותם עם משהו שלא יגעו בשום דבר, ברגע שמסתיימים המילואים, אתה הולך לרכב,5 דקות מחבר את ההדקים ומניע כמו גדול.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט מאוד נתק את המינוס מהמצבר=כבל השחור ואין לך שום בעיה להשאיר את הרכב ללא הנעה

גם חודשים, וגם אפילו זה פיתרון בשביל גנבים

מקווה שעזרתי ויום טוב

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ינצל את שירשור זה לטובתי גם, אז ככה:

אני עוד 21 יום מתגייס, ועכשיו האוטו האו שלי ואף אחד במשפחה לא נוסע חוץ ממני.

עכשיו בתקופת הטירונות (כן...כן.... טירון :) אני יחזור כל שלושה שבועות בערך הבייתה (קרבי) האם זה יהיה בסדר כל שלושה שבועות לחבר את המצבר ואחרי סופשבוע לנתק אותו שוב ככה במשך שבעה חודשים (אני עושה 07) או זה יהרוס את חיי המצבר?

האם חוסר הנעה שלו במשך שלושה שבועות יכול לגרום לנזק במנוע?

תודה לעונים.

גם אני התחתנתי עם הקליאו ספורט שלי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אחד שחושק בכאבי ראש?

קנה כבלים, דחוף אותם בתא המטען- כשתסיים מילואים בקש מאחד המילואימניקים ששירתו איתך לעזור לך עם ההתנעה...

למה??? בגלל שהוא לא הניע 10 ימים??!?! :shock: אולי שיתקשר לגרר מעכשיו ויגיד לו שעוד שבועיים הוא צריך גרירה??

כמו שאמרו קודם ובצדק, נתק מצבר, ויש לך מספיק זמן של יכולת הנעה אחרי אי הנעה.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6854 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...