Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט אונו 93': סיכום אחזקה שנתית לשנת 2004-2005

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 6813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי זה מאוד נמוך

אצלי הרכב שנת 96 ועבר 103 ק"מ שזה מעט אז אצלך זה עוד יותר פחות

אבל הרבה בעיות צצו אצלך בטוח שהבעלים הקודם לא טיפל כראוי

הפוך הוא אצלי הם טיפלו ברכב ממש מעולה ושמרו את הקבלות

תשמור גם אתה את הקבלות שתרצה למכור זה טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי זה מאוד נמוך

אצלי הרכב שנת 96 ועבר 103 ק"מ שזה מעט אז אצלך זה עוד יותר פחות

אבל הרבה בעיות צצו אצלך בטוח שהבעלים הקודם לא טיפל כראוי

הפוך הוא אצלי הם טיפלו ברכב ממש מעולה ושמרו את הקבלות

תשמור גם אתה את הקבלות שתרצה למכור זה טוב

הרכב הזה היה מוזנח ברמה טוטלית שקניתי אותו..

תתאר לך.. בעל ואישה בהריון בחודש תשיעי ושניהם מובטלים.. איך הם יחזיקו אוטו?! אז הם מכרו אותו.

שמרתי את כל הקבלות של המוסך מאז שקניתי את האוטו (4 שנים).

חוץ מזה יש לרכב ספר טיפולים מלא של היצרן מאז שנת 93'.

בחישוב מהיר מאז שנת 93 הרכב שלי עשה בממוצע כ- 9000 ק"מ בשנה.

הרכב שלך מאז שנת 96 עשה בממוצע כ- 11000 ק"מ בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איי איי אחי

נראה לי כדי שתחליף מוסך

תן לאחרים להנות מכספך :mm_wink::-D

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך, אבל כל מה שהשקעת באונו לא מבטיח לך שלא תקרנה תקלות נוספות. חופשים בהגה, סוויץ', עוד שני צמיגים, מיסבי גלגלים, בעיות בסינכרוניזציה בגיר, אלטרנטור, סטרטר ועוד ועוד. מספיקה נזילה ממשאבת מים שלא תעלה עליה בזמן כדי לשרוף אטם ראש ואולי גם לעוות אותו.

כל מה שהזכרתי לא בא לרפות את ידך אלא להצביע על כך שאין ביטחון שלא תקלע להוצאות נוספות. הלוואי שלא, אבל יש להביא זאת בחשבון. מי שאינו יכול לעמוד בהוצאות, מוטב שימנע מקנית רכב. ובנוסף, קראתי פעם שפיאט התפארה שהם יודעים לבנות מכוניות קטנות וזולות וגם להרוויח מכך. אמינות הרכב מצביעה על המחיר ששיטה כזו מביאה בעקבותיה.

מאחל לך שתוכל להרשות לעצמך רכב מהנה ואמין יותר.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, סיכום שלי וכמה מילים:

הרכב: ג'אסטי 92, מנוע 1200, גיר רגיל, ממוזגת.

מד אוץ ברכישה (27.12.2004): 159126

מד אוץ כיום: 170543.

השקעות: 3500 ש"ח, על אוברול מנוע, שכולל כל מה שרק תרצו.

זהו, זה הכל, טיפולים זה בחינם (סתם אני עובד במוסך ?), צמיגים גם חינם (אבל זה רק אליאנס לצערי).

הלוואי והייתי יכול לנסוע רק 12 אק"מ בשנה, אבל בנתיים אני עושה את זה בפחות מחצי שנה :\

לבעל האונו, אני לא צוחק בכלל, הייתי שוקל מכירה של האוטו, מי מחזיק אוטו בשביל לנסוע 5 אק"מ לשנה ?

ועוד עם הוצאות כמו שיש לך על האוטו.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לאכזב אותך, אבל כל מה שהשקעת באונו לא מבטיח לך שלא תקרנה תקלות נוספות. חופשים בהגה, סוויץ', עוד שני צמיגים, מיסבי גלגלים, בעיות בסינכרוניזציה בגיר, אלטרנטור, סטרטר ועוד ועוד. מספיקה נזילה ממשאבת מים שלא תעלה עליה בזמן כדי לשרוף אטם ראש ואולי גם לעוות אותו.

כל מה שהזכרתי לא בא לרפות את ידך אלא להצביע על כך שאין ביטחון שלא תקלע להוצאות נוספות. הלוואי שלא, אבל יש להביא זאת בחשבון. מי שאינו יכול לעמוד בהוצאות, מוטב שימנע מקנית רכב. ובנוסף, קראתי פעם שפיאט התפארה שהם יודעים לבנות מכוניות קטנות וזולות וגם להרוויח מכך. אמינות הרכב מצביעה על המחיר ששיטה כזו מביאה בעקבותיה.

מאחל לך שתוכל להרשות לעצמך רכב מהנה ואמין יותר.

יוסיהבעיה עם האונואים היא שהרבה פעמים הבעלים שלהם לא תיקנו תקלות בזמן ולא לפי הספר, אלא נתנו לתקלות להצטבר. (כי זה אוטו זול, ואנשים לא משקיעים באוטו הזול שלהם)

אני מחזיק שני אונואים כאלה וכל שנה התחזוקה שלהם (של כל אחד מהם) יוצאת לי כאלף ש"ח.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבוע שעבר שאלו אם אני מוכר, רצו לתת לי מעל למחירון! אבל לא רציתי.

גם חודש שעבר שאלו אם אני מוכר ואמרתי שלא.

(ולחשוב שעוד לא עשיתי לו טיפול 10K השנה וחייבים להחליף רצועת תזמון.. בטח עוד כמה מאות ש"ח יצטרפו לסיכום של שנה הבאה..)

חבל שלא מכרתה מעל המחירון...הרי בעצמך אמרתה שהרכב הזה בור ללא תכתית.

למכירה : סט מזרקים דנסו בהספק 230CC במחיר שפויי , ניתן לפנות בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כואב לשמוע, התיקונים ברכב הזה עלו לך יותר מכמה שהוא עלה לך (אני מניח), ובקושי נסעת!

יכולת בכסף הזה בכיף לקנות איזו מיצובישי לנסר (לדוגמא) ולהנות הרבה יותר מהאונו, גם אמא שלך הייתה מברכת את הרכב הזה (4 ח"ח, נ"מ, אזעקה, ה"כ), הרכב גם גדול ונוח לנסיעה (יחסית לאונו).

אני כמעט קניתי אונו, ומבחינת אחזקה התברכתי בסובארו.

כרגע חזרתי מנהיגה דיי אגרסיבית עם הסובארו (לא "קרעתי" אותה, ולא עברתי את ה110), אני יכול לומר שהרבה זמן לא נהנתי ככה עם האוטו שלי.

אחרי שהשקעת כ"כ הרבה על האונו הזאת, אפשר לקרוא לה מושקעת ולהבין שהיא תשרוד עוד הרבה, למכור אותה עכשיו יהיה פשוט טמטום, כי הבעלים הבאים יהנו מהרכב שלך ולא אתה. סגור איתה עוד לפחות שנה לפני שתמכור. אם תשמור את הקבלות תהיה בטוח שתקבל לפחות מחירון (אנשים מעדיפים לקנות אוטו שמור עם קבלות במחירון, מאשר בחצי מחיר ולהתחיל להשקיע כמו משוגעים, הרבה אונו קרועות יש בחוץ).

תהנה איתה, אחר כך תמכור, גם אם יציעו מעל המחירון.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כואב לשמוע, התיקונים ברכב הזה עלו לך יותר מכמה שהוא עלה לך (אני מניח), ובקושי נסעת!

יכולת בכסף הזה בכיף לקנות איזו מיצובישי לנסר (לדוגמא) ולהנות הרבה יותר מהאונו, גם אמא שלך הייתה מברכת את הרכב הזה (4 ח"ח, נ"מ, אזעקה, ה"כ), הרכב גם גדול ונוח לנסיעה (יחסית לאונו).

אני כמעט קניתי אונו, ומבחינת אחזקה התברכתי בסובארו.

כרגע חזרתי מנהיגה דיי אגרסיבית עם הסובארו (לא "קרעתי" אותה, ולא עברתי את ה110), אני יכול לומר שהרבה זמן לא נהנתי ככה עם האוטו שלי.

אחרי שהשקעת כ"כ הרבה על האונו הזאת, אפשר לקרוא לה מושקעת ולהבין שהיא תשרוד עוד הרבה, למכור אותה עכשיו יהיה פשוט טמטום, כי הבעלים הבאים יהנו מהרכב שלך ולא אתה. סגור איתה עוד לפחות שנה לפני שתמכור. אם תשמור את הקבלות תהיה בטוח שתקבל לפחות מחירון (אנשים מעדיפים לקנות אוטו שמור עם קבלות במחירון, מאשר בחצי מחיר ולהתחיל להשקיע כמו משוגעים, הרבה אונו קרועות יש בחוץ).

תהנה איתה, אחר כך תמכור, גם אם יציעו מעל המחירון.

יוסי.אכן, המיצובישי לנסר הרבה יותר טובה מהאונו אבל בכל מקרה גם לאונו יש 2 ח"ח, נ"מ, אזעקה, אמבולייזר ומזגן מקורי. אין הגה כח וזה החיסרון המשמעותי ברכב הזה.

אני חזרתי גם מנהיגה באונו במהירות של עד 125 קמ"ש, אצלי היא מגיעה למהירות כזו בהילוך חמישי ללא בעיות, הסל"ד רק מתחיל לטפס במהירות מעל ל 130 קמ"ש. עד 130 קמ"ש המנוע נשמע שקט והרכב מזנק מהר. בדר"כ אני לא עובר 100 אבל הכביש היה ריק אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור-

כמה זמן הרכב אצלך? עשית איזה שהוא יישור קו כשקנית אותו?

על פניו ניראה כי הרכב סבל\סובל מהזנחה.

בד"כ אם מבצעים יישור קו מלא כמו שצריך באופן מקצועי (לא להכל חייבים מוסך)

אז מצמצמים תקלות עתידיות (כמו שהיו לך...מצבר, גומיות, פלאגים)

לדעתי וממה שכתוב כאן בפורום , נאלצת לשלם הרבה כסף על אחזקה, אפילו ניתן לומר המון.

אבל מה שהיה מת! ואני לא חושב שעכשיו כדאי לך להחליף האוטו...

לכן- גש ובצע בדיקה רצינית של כל המכלולים, לוודא שלא יפתיעו אותך עוד הוצאות- אתה לא חייב לגשת למוסך- חפש מישהו מבין מהאיזור שיעיף מבט ויעבור על המכלולים.

מעבר לזה, לגבי מחירים שגבו ממך, אני מניח שמבחר המוסכים באזורך לא גדול.

ואינני מכיר עלויות טיפול בפיאט.

אבל אם יוצא יקר מאוד, שווב לעשות טיפולים במקום מקצועי וזול יותר.

למוסך טוב, לפי אזור- תוכל להתייעץ עם רפי לין מהפורום.

מקוה שהשנה הבאה תזכה למעט נחת מהאוטו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור-

כמה זמן הרכב אצלך? עשית איזה שהוא יישור קו כשקנית אותו?

על פניו ניראה כי הרכב סבל\סובל מהזנחה.

בד"כ אם מבצעים יישור קו מלא כמו שצריך באופן מקצועי (לא להכל חייבים מוסך)

אז מצמצמים תקלות עתידיות (כמו שהיו לך...מצבר, גומיות, פלאגים)

לדעתי וממה שכתוב כאן בפורום , נאלצת לשלם הרבה כסף על אחזקה, אפילו ניתן לומר המון.

אבל מה שהיה מת! ואני לא חושב שעכשיו כדאי לך להחליף האוטו...

לכן- גש ובצע בדיקה רצינית של כל המכלולים, לוודא שלא יפתיעו אותך עוד הוצאות- אתה לא חייב לגשת למוסך- חפש מישהו מבין מהאיזור שיעיף מבט ויעבור על המכלולים.

מעבר לזה, לגבי מחירים שגבו ממך, אני מניח שמבחר המוסכים באזורך לא גדול.

ואינני מכיר עלויות טיפול בפיאט.

אבל אם יוצא יקר מאוד, שווב לעשות טיפולים במקום מקצועי וזול יותר.

למוסך טוב, לפי אזור- תוכל להתייעץ עם רפי לין מהפורום.

מקוה שהשנה הבאה תזכה למעט נחת מהאוטו...הרכב אכן סבל פעם מהזנחה. קניתי אותו לפני 4 שנים ועשיתי לו יישור קו קטן הכולל החלפת טימינג, טיפול 10 והחלפת כל צינורות של מע' הקירור מכיוון שהיו רקובים.

מאז כל משהו שמתקלקל אני מתקן.

לשם השוואה בשנת 2002-2003 לא היו הוצאות תיקונים על הרכב בכלל חוץ מטיפול 10K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אכן סבל פעם מהזנחה. קניתי אותו לפני 4 שנים ועשיתי לו יישור קו קטן הכולל החלפת טימינג, טיפול 10 והחלפת כל צינורות של מע' הקירור מכיוון שהיו רקובים.

מאז כל משהו שמתקלקל אני מתקן.

לשם השוואה בשנת 2002-2003 לא היו הוצאות תיקונים על הרכב בכלל חוץ מטיפול 10K.

אם אכן כך, מצבך לא כזה גרוע!

שווה לתחזק את האוטו ולבצע פעולות מנועות, טיפולים בזמן ובאיכות מקצועית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

מאיפה הסכומים האלה?!!?!?

יש לי סובארו לאונה DL שנת 87 מנוע 1600 גיר רגיל.

בערך חצי שנה... הרכב עשה איזה 300K.

תיקונים : לטסט: כיוון גלגלים : 50 ש"ח, בוקסה + כיוון קרבורטור : 150 ש"ח, פסים זוהרים: 10 ש"ח, אישור ברקסים : איזה 100 ש"ח, מנורה אחורית למספר: היה לי - החלפתי לבד.

סה"כ 310 ש"ח ! לא אוכל טיפת שמן! אין נזילות! ונסעתי עם הרכב בערך 20K ק"מ, משהו כזה...

לא עדיף רכב כזה? אין לו (לי :-) איתו) תקלות !

אחזקה: 300 ש"ח לחצי שנה... למרות שאני אישית לא מתחבר לרכב אבל הוא אמין מאוד וזול לאחזקה..

והייתה לי אונו... באמת יש פה ושם תקלות מעצבנות..

fast......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6813 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...