Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהליך של הזמנת פנסים אחוריים מחול, צריך הסבר.

yarin6835
שימו לב! השרשור הזה בן 1602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך העניין הזה עובד?

נניח והזמנתי פנסים אחוריים לרכב במחיר של 250$ ועוד 50$ על המשלוח, למה אני אמור לצפות מבחינת מכס ואישורים? איזה אישורים אני צריך לקבל וממי? מה החוק אומר בכללי על יבוא כזה של פנסים אחוריים מחו"ל? והאם זה משתלם בסופו של דבר? (מאשר קנייה בארץ)

תודה לעוזרים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן פנס מקורי.

העניין טיפה מסובך והמיסים גבוהים.

יש טופס במשרד התחבורה לייבוא חלף רכב לצרכים אישיים.

http://rishuy.mot.gov.il/download.php%3Ff%3DBakashaRisuiYevu.pdf

תוריד תמלא פרטים.

צלם רישיון רכב (הפנס חייב להתאים לרכב לשלך)

צלם רישיון נהיגה (עדיף של בעל הרכב)

צרף מכתב מקדים עם מספר מעקב.

ייפוי כח לעמילן מכס לשחרור מהיר (אם אתה משתמש בחברת שילוח).

תכין כרטיס אשראי למיסים. הכל צריך להיות בשליפה ומוכן לשיגור למייל ביום שהחבילה תנחת בארץ. אני מעריך שהמכס והדואר ייגבה ממך 100-150$ מיסים .

ואז יש תהליך שחרור מהיר שיכול לקחת שבועיים שלושה.

בהצלחה.

אולי בכלל לא ישימו לב שזו חבילה של פנס ואז הרווחת.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה מדויקת, כל התהליך של משרד התחבורה לייבוא חלפים לרכב הוא שרירותי ואקראי. אני כרגע בהליכים להסדרת כמה מהפריטים שלי ש"נפלו" ב"בדיקות" שלהם ואינם משוחררים, למרות שכמה ממכריי עשו את אותו הדבר ועברו בהרף עין.

ממליץ לך להימנע ככל שתוכל מהבירוקרטיה עם המשרד המפגר הזה, אתה לא תצא משם זכאי.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בחלק בטיחותי. תצטרך לרכוש חלקים חדשים, ולהוכיח עמידה בתקנים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מזמן עברתי את התהליך עם פנסים קדמיים.

הגיעו ללא עיכובים וללא בעיות.

תתחיל מלהיכנס לסימולטור "מכס ביבוא אישי" באתר רשות המיסים.

תבחר בכלי רכב ואביזרים > חלפים וציוד היקפי > תאורה ופנסים לרכב.

תגיע לטבלה שמפרטת את המיסים לפי סכומי רכישה, ומתחת תוכל ללחוץ על "מחשבון מס" ולהזין את הסכומים שלך.

תזין את עלות החלקים, סמן V ב"קיים ערך ביטוח/הובלה נפרד", תזין את עלות המשלוח ותלחץ על "חשב מס".

תוכל גם לראות פירוט של המיסים בלחיצה על "כניסה לפירוט מרכיבי המס".

במקרה של הסכומים שציינת פה, תשלם 199 ש"ח. 181 ש"ח מע"מ ועוד 18 ש"ח אגרת מחשב.

כשאני עשיתי את כל התהליך הזה, יצא לי בסימולטור סכום של 681 ש"ח. כשהפנסים הגיעו לארץ נדרשתי לשלם 1371 ש"ח.

שילמתי, אבל אז ערערתי לרשות המיסים. הכל במייל.

לאחר כמה מיילים וטלפון אחד (שהם התקשרו אליי), קיבלתי החזר בסך 651 ש"ח. ההפרש זה כל מיני אגרות של הדואר.

שים לב!

לפנסים יש חוקיות ייבוא. הם אמנם נמצאים ברשימת שחרור מהיר, אבל אם לא מוטבע עליהם התקן הרלוונטי (במקרה שלי תקן אירופי - ECE ו-E1), יש מצב טוב שלא יאשרו את כניסתם לארץ.

תוודא שהפנסים עם התקן הרלוונטי לפני שאתה מזמין.

בהצלחה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנס אחורי לא חושב שיש בעיה, הבעיה עם התקן הוא בפנס קידמי.

בכל מקרה אין בעיה עם פנס לא חדש רק שלא יהיה שבור[emoji6], ואם תוכל שהוא יהיה מקורי כלומר שפורק מרכב בחו"ל אז יש עליו הטבעה של היצרן ואז בכלל אין בעיה לא תצטרך להוכיח תקן.

אני הזמנתי פנסים אחוריים לסובארו משומשים הגיעו ללא מכס וללא שום בעיות.

Sent from...somewhere

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא מזמן עברתי את התהליך עם פנסים קדמיים.

הגיעו ללא עיכובים וללא בעיות.

תתחיל מלהיכנס לסימולטור "מכס ביבוא אישי" באתר רשות המיסים.

תבחר בכלי רכב ואביזרים > חלפים וציוד היקפי > תאורה ופנסים לרכב.

תגיע לטבלה שמפרטת את המיסים לפי סכומי רכישה, ומתחת תוכל ללחוץ על "מחשבון מס" ולהזין את הסכומים שלך.

תזין את עלות החלקים, סמן V ב"קיים ערך ביטוח/הובלה נפרד", תזין את עלות המשלוח ותלחץ על "חשב מס".

תוכל גם לראות פירוט של המיסים בלחיצה על "כניסה לפירוט מרכיבי המס".

במקרה של הסכומים שציינת פה, תשלם 199 ש"ח. 181 ש"ח מע"מ ועוד 18 ש"ח אגרת מחשב.

כשאני עשיתי את כל התהליך הזה, יצא לי בסימולטור סכום של 681 ש"ח. כשהפנסים הגיעו לארץ נדרשתי לשלם 1371 ש"ח.

שילמתי, אבל אז ערערתי לרשות המיסים. הכל במייל.

לאחר כמה מיילים וטלפון אחד (שהם התקשרו אליי), קיבלתי החזר בסך 651 ש"ח. ההפרש זה כל מיני אגרות של הדואר.

שים לב!

לפנסים יש חוקיות ייבוא. הם אמנם נמצאים ברשימת שחרור מהיר, אבל אם לא מוטבע עליהם התקן הרלוונטי (במקרה שלי תקן אירופי - ECE ו-E1), יש מצב טוב שלא יאשרו את כניסתם לארץ.

תוודא שהפנסים עם התקן הרלוונטי לפני שאתה מזמין.

בהצלחה.

לגבי התקן, צריך לוודא עם המוכר ולבקש ממנו שיצרף אישור של התקן? ואיזה תקנים צריך לפנס אחורי?

במוצר שאני רוצה להזמין רשום שיש את התקנים האלה: DOT, SAE, E-MARK

פנס אחורי לא חושב שיש בעיה, הבעיה עם התקן הוא בפנס קידמי.

בכל מקרה אין בעיה עם פנס לא חדש רק שלא יהיה שבור[emoji6], ואם תוכל שהוא יהיה מקורי כלומר שפורק מרכב בחו"ל אז יש עליו הטבעה של היצרן ואז בכלל אין בעיה לא תצטרך להוכיח תקן.

אני הזמנתי פנסים אחוריים לסובארו משומשים הגיעו ללא מכס וללא שום בעיות.

Sent from...somewhere

אני מתכוון להזמין חדשים מהאיביי, אלא אם אמצא משהו משומש במצב טוב ובמחיר טוב.. אם הפנס משומש ומקורי, הוא יגיע עם האישור של התקנים? ואשמח אם תמליץ לי על אתר להזמין ממנו... אני מחפש פנסים אחוריים לגולף

עריכה אחרונה על ידי yarin6835
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנס אחורי לא דורש תקינה.קדמי כן.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

בוודאות?

על איזה גולף מדובר?

MK6 2012

תגידו, יש מצב שהאיביי מחייב אותי מראש על התשלום של המכס? כשאני עושה checkout בפירוט של התשלומים רשום ככה:

Subtotal (1 item)US $241.00

ShippingUS $51.73

Import chargesUS $62.41

Order totalUS $355.14

ה Import charges זה בעצם התשלום של המכס לא? זה גם מסתדר עם החישוב של התשלום מכס שחישבתי..

עריכה אחרונה על ידי yarin6835
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקריאה ברשת לא דורש.אני עצמי לא הזמנתי.עומד לפני הזמנה.בקדמיים מדובר על זוויות ליטוש של הפנס או משהו דומה ולכן נדרשת תקינה.באחוריים לא קיים דבר שכזה.

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
במקרה של בירורים וטרטורים האם חלים על הפריט דמי איחסון ושאר עלויות משונות.

את מחסני המכס לא מעניין מה מקור העיכוב בשחרור. כל פריט הנמצא במחסן וישי לו "איתור" כלאמר אינדקס מיקום על מדף חייב לצאת תוך זמן סביר, בדרך כלל מספר בודד של ימי עבודה. מעבר לכך היבואן (אתה) משלם דמי איכסון ושאר ירקות. אין זה מעינייני המכס מה גורם לעיכוש שלך בשחרור. גם אם הפריט לא יהיה במכס אלא אצל המשלח, המשלח גובה דמי טיפול ואכסון במידה והזמן מעבר לסביר. במידה והפריט מסורב ביבוא, הוצאת הפריט חזרה על ידי המשלח תהיה בתשלום. לא יודע לגבי שמדה או מכירה לייצוא בלבד.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1602 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...