Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן c3 או פיגו 208.

chen83
שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע, אבל בהתחלה הם לא ידעו שיש בעיה, וכשיש בעיה החליפו רצועה ולא יתחילו לפתח מנוע חדש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נקודת המוצא שאתה מציג קצת משונה, לפיה כל שהיצרן עושה הוא להחליף רצועה באחרת, עם הבטחה של יצרנה שהיא טובה ועמידה יותר ויאללה נלך על המזל אולי הפעם זה יצליח. אז להבנה המוגבלת שלי זה לא עובד ככה, יותר מכך דווקא בגלל שמדובר ברכיב שכשל, היצרן ישקיע הרבה יותר מהרגיל בשיפורו כדי שהדבר הזה לא יחזור שוב, ראה לדוגמה את מנוע 1.6 טורבו שפיתחו שם יחד עם ב.מ.וו, שהפך אחרי מקצה שיפורים מסיבי מפצצת זמן מתקתקת למנוע מצוין ועושה רושם גם אמין מאוד. אז נכון, אף אחד לא יכול להבטיח כלום, אבל אין סיבה לחשוב שאחרי החלפת הרצועה צריך לחשוש ממנה יותר מאשר רצועות כאלו אצל יצרנים אחרים, סביר לגמרי שאפילו פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רועי הלוואי ואתה צודק וזה הגיוני מה שאתה מתאר, מקווה שבפועל זה גם יהיה כך.

פשוט אם מסתכלים על dsg שסבל מבעיות ותלונות ואפילו היצרן הודה שיש בעיות, קשה להגיד שהיום הגיר אמין כמו פלנטרי.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בארץ?

בהחלט, זהו TSB גורף למנועים שבהן מותקנת הרצועה הבעייתית.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני רוצה לקנות רכב חדש, סופר מיני ומתלבטת בין סיטרואן c3 לבין פיג'ו 208.

כרגע אני עם מאזדה 2 שנת 2008, היא קטנה וחמודה ואין כבר היום סופר מיני כאלה (גם המאזדה 2 כבר גדולה יותר ולא אהבתי את החדשה...)

למישהו שאני מכירה יש סיטרואן c3 והוא מרוצה, אבל אני קראתי ביקורות לא משהו עליה מבחינת איכות חומרים ואחיזת כביש שזה נשמע לי לא הכי בטיחותי...

בעיקרון אני גם לא מתחברת להנעה בכפתור ולעניין שבסיטרואן החלונות לא עולים לבד בנעילה.. (עניין של הרגלים)

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא, או שיש המלצה אחרת?

תודה :)

נסיעת מבחן שתערכי תעזור לך להגיע להחלטה הרבה יותר נכונה ומושכלת מכל חוות דעת שתקראי או תשמעי כאן או במקום אחר. הסיטרואן הזו , כמו גם ה 208, מספיק שונות ומובחנות מהמזדה שלך בכדי שתדעי לבד אם מי מהן תתאים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני רוצה לקנות רכב חדש, סופר מיני ומתלבטת בין סיטרואן c3 לבין פיג'ו 208.

כרגע אני עם מאזדה 2 שנת 2008, היא קטנה וחמודה ואין כבר היום סופר מיני כאלה (גם המאזדה 2 כבר גדולה יותר ולא אהבתי את החדשה...)

למישהו שאני מכירה יש סיטרואן c3 והוא מרוצה, אבל אני קראתי ביקורות לא משהו עליה מבחינת איכות חומרים ואחיזת כביש שזה נשמע לי לא הכי בטיחותי...

בעיקרון אני גם לא מתחברת להנעה בכפתור ולעניין שבסיטרואן החלונות לא עולים לבד בנעילה.. (עניין של הרגלים)

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא, או שיש המלצה אחרת?

תודה :)

מבחינת מכלולים בסיסיים (מנוע/תיבת הילוכים וככל הנראה שלדה), זה אותו אוטו.

ההבדלים הם במתלים ובמרכב - בהשוואה בין שתיהן, הסיטרואן נוחה יותר (אם תעלי על פסי האטה בשתיהן, בסיטרואן תרגישי אותם פחות), מושבים רכים יותר, ומגיעה עם 5 שנות אחריות.

לעומתה, הפיז'ו מתנהגת טוב יותר - ההגה שלה מדוייק יותר, ובפניות היא פחות רוכנת.

אם את מחפשת רכב שקרוב למאזדה 2 שיש לך, מבין שניהם הפיג'ו יותר קרוב. הוא יהיה נוח יותר מהמאזדה 2 שיש לך ,ובעל מנוע חזק יותר .

לפיז'ו 208 הוצג כבר מחליף שיגיע לארץ ככל הנראה במהלך שנה הבאה.

רצוי מאד שתעשי נסיעת-מבחן בשניהם כי יש להם מוזרויות - לסיטרואן יש תפעול של המערכות ממסך המולטימדיה, כולל תפעול המזגן וכיבוי מערכת start/stop (שאותה אי אפשר לכבות באופן קבוע, אלא בכל תחילת נסיעה).לפיז'ו יש ממשק יותר סולידי, אבל יש לו הגה קטן שממוקם מתחת ללוח המחוונים.

- ייתכן שלא תתחברי.

על הסיטרואן לא נסעתי, אבל על ה- 208 כן - התחברתי למראה שלו ולחוויית השימוש בו (ברמת-גימור Style). חוץ מהנאה מנהיגה, אהבתי את העברות ההילוכים החלקות בבורר תיבת ההילוכים האוטומאטית, את סיבוב המפתח החלק ,ואת צליל האיתות שהוא שונה ונעים יותר. ייתכן מאד שאלה קיימים גם ב- C3

(כן, אלה אולי פרטים קטנים שייראו שוליים לאחרים, אבל אותי זה קנה. ניכר שמישהו חשב גם על זה).

דבר נוסף שכדאי שתשימי-לב אליו בנסיעות-המבחן זה רעידות המנוע בסיבובי-סרק. יש כאלה שזה הפריע להם (אני לא הרגשתי).

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא מרוצה ממנו.

מרגיש לי שהרכב רגיש יותר, והתראות שנדלקות באופן ספורדי.

בקיץ למזגן לוקח המון זמן לקרר.

מה גם שהמחירון שלו פשוט קורס.

לא דמיינתי שככה המחירון יקרוס.

מתכוון להחליף את הרכב לקראת סוף השנה.

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

הבנתי...אני גם ככה היססתי לגבי הסיטרואן ועכשיו גרמת לי לחשוב על זה שוב...

יש לך המלצה איזה רכב כן כדאי לקנות? סופר מיני קטן, חזק ומדוייק? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט צריכה להגיע קליאו חדשה, שווה לחכות ולבדוק אותה.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רכשתי C3 לפני 4 חודשים. התחבטתי בינה ל208 ליונדאי 20 ולקיה ריו.

אני יכול להצביע על חולשות של הC3 ויש, אבל הרכב יציב ונטוע בכביש ללא שום תחושה של איבוד שליטה, חוסר יציבות. הרכות לא באה על חשבון היציבות או הבטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט צריכה להגיע קליאו חדשה, שווה לחכות ולבדוק אותה.

Sent from my iPad using Tapatalk

עוד מעט הכוונה לשנה הבאה?...אני כנראה לא אחכה עד אז :)

והקליאו גדולה יחסית, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט הכוונה לשנה הבאה?...אני כנראה לא אחכה עד אז :)

והקליאו גדולה יחסית, לא?

הקליאו היא המתחרה הישירה של ה208 והC3 ושאר הסופרמיני.

יש רכבי תקינה בארץ, תלוי בקרסו מתי יתחילו לשווק אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה - ברוב הדגמים של סיטרואן ופיזו סגירת החלונות אינה אוטומטית אלא מתבצעת בעת לחיצה ארוכה על השלט ויש להמשיל ללחוץ כדי שהחלונות יעלו.

הפסקת הלחיצה באמצע תשאיר את החלונות בחצי הגובה.

אני לא מכיר את המפרט של C3 או 208 אבל קצת בספק שאין להם סגירת חלונות.

למיטב הבנתי זה נעשה מסיבה בטיחותית. למעשה סגירה חלונות אוטומטית היא מסוכנת ואני לא בטוח שבכל המכוניות האלה מותקן מנגנון של עצירת ופתיחת החלון במקרה של התנגדות לסגירה. מהסיבה הזאת המערכת הזאת היא מוצר אפטר מרקט. בכל רכב מודרני עדיף להימנע מהתקנות מקומיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערה קטנה - ברוב הדגמים של סיטרואן ופיזו סגירת החלונות אינה אוטומטית אלא מתבצעת בעת לחיצה ארוכה על השלט ויש להמשיל ללחוץ כדי שהחלונות יעלו.

הפסקת הלחיצה באמצע תשאיר את החלונות בחצי הגובה.

אני לא מכיר את המפרט של C3 או 208 אבל קצת בספק שאין להם סגירת חלונות.

למיטב הבנתי זה נעשה מסיבה בטיחותית. למעשה סגירה חלונות אוטומטית היא מסוכנת ואני לא בטוח שבכל המכוניות האלה מותקן מנגנון של עצירת ופתיחת החלון במקרה של התנגדות לסגירה. מהסיבה הזאת המערכת הזאת היא מוצר אפטר מרקט. בכל רכב מודרני עדיף להימנע מהתקנות מקומיות.

אז ככה....המאזדה שיש לי כרגע, שאותה קניתי ישירות מסוכנות מאזדה, הגיעה עם מערכת מיגון של קוברה עם שלט וחלונות שעולים בלחיצה בודדה על כפתור.

בנוגע לסיטרואן ופיג'ו- הייתי בסוכנויות של שתייהן, בסיטרואן אמרו לי לגבי ה C3 שהיצרן החליט לוותר על האופציה הזאת בגלל שאין שם שלט לפתיחה אלא אתה רק מתקרב לרכב עם השלט בכיס והוא נפתח. שאלתי לגבי להוסיף את זה ואמרו לי שאין אפשרות..או שלא הבנתי נכון?

לעומת זאת בפיג'ו אמרו לי שכן החלונות עולים לבד כי זו פתיחה עם שלט (גם הנעה עם מפתח). זה גם כתוב במפרטים שלהם...

ואני פשוט רגילה כ"כ לנעילה אוטומטית וזה ממש מציק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שלי שהוא לא פיגו או סיטרואן חשמלאי רכב במוסך החברה עבד 10 דקות ותיכנת את השלט כך שהחלונות נסגרים כשנועלים את הרכב . אני מאד אופתע אם זה לא המצב ביתר הרכבים .

ובאשר למה ששאלת , אני הייתי קונה c3 כי היא מאובזרת יותר , עולה קצת פחות מ 208 ומקבלת 5 שנים אחריות בלי אותיות קטנות .

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1618 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...