Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1619 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שני הסנט שלי:

בצבא הייתי מתכנת. למדתי מדעי המחשב בתיכון וזה מה שחשבתי שאני רוצה לעסוק בו בקריירה המקצועית שלי.

אחרי 3 שנים בצבא, הבנתי שזה ממש לא מה שאני רוצה לעסוק בו. לשבת 9 שעות ביום מול שורות קוד זה לא משהו שמתאים לכל אחד. המון אנשים הולכים ללמוד מדעי המחשב בשביל להגיע לתפקידי תכנות בשביל הכסף ובלי לדעת מה זה באמת, קצת חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה עדיף ללמוד יסודות C או פייתון?

פייתון. לא הייתי ממליץ ללמוד C כשפה ראשונה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לעשות לולאות ולהבין מה זה תכנות זה לא הכי משנה.

שפה זה רק כלי שכשמבינים את העקרונות קל לקפוץ ביניהן.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל C תעשה לו הרבה יותר כאב ראש.

עדיף פייתון, אם לא פייתון אז ג'אווה או C#.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולהשקיע 4-5 שנים בללמוד מקצוע שלא בהכרח יעניין אותך ללכת מכות עם כל מיני צעירים בגיל 23 שיצאו מהצבא עם פי 4 ניסיון ממך למשכורת מתמחה נמוכה למשך 3-4 שנים כדי לגלות שלא כיף לך התפקיד ובא לך לזרוק את המחשב מקומה 20 של wework נשמע לי לא רעיון טוב.

תיקון קטן, הוא לא יילך איתם מכות, כל אחד עם חצי שנת נסיון ייקח משרה על פניו.

תיארת מילה במילה בדיוק מה שאני חושש ממנו. מצד שני איזה אפשרות יש לי? אני חסום תפקידים בחברות. אני חסום תפקידים בבתי השקעות, בנקים וקופות גמל. האפשרות היחידה להוריד את החסימה היא לעשות סיבוב רציני עוד הפעם בביג 4 בשכר רעב ועבודה מסביב לשעון. סיבוב שיגזול ממני 3-4 שנים מהחיים.

סיבוב לכיוון מדמ"ח ייקח אותך במקרה הממש ממש טוב (4 שנים תואר) בעוד 4 שנים לשכר של 18 ברוטו, וזה בתנאי שתמצא תפקיד ג'וניור שאין הרבה, ממש אין הרבה. בחברה בסדר גודל של 700 איש למשל אפשר למצוא אולי 10 תפקידים כאלה.

לכיוון של תכנות שתהיה בתפקיד מפתח (Developer לא Key) רגיל ייקח לך 7 שנים מהיום וזה בתנאי שאתה מתחיל ללמוד עכשיו בסמסטר שעכשיו התחיל, ויש לך טונות של מזל.

אני מקבל את זה ואני אעשה את זה, אבל שנינו יודעים שקורס תכנות ברשת שעושים בכיף בשעות פנויות לא משקף את העבודה האמיתית. זה כמו שאני אתן לך לעשות דו"ח מס עם הדרכה צמודה שלי. יכול להיות שיהיה לך מאוד כיף ותלמד קצת איך עובד מיסוי יחיד, אבל בוא זה לא משקף את המציאות היומיומית במשרדים.

זה בסדר, גם קורסים באוני' / מכללה (והאמת בעיקר קורסים באוני' / מכללה) ממש לא משקפים את העבודה האמיתית.

מיותר לציין שלשנינו זו היתה קריעת תחת כן ?

אחי עשה סימסטרי קיץ כל שנה , ואני קראתי את התחת במועדי ב׳ כל סמסטר

מילא לקרוע את התחת, אבל לקרוא אותו? :lol:

בהחלט הייתי נותן לקורס של תכנות אונליין צ׳אנס במקומך להבין קצת מי נגד מי ואם אתה באמת אוהב את זה.

התואר הזה מאוד אינטנסיבי ואנשים שלא באמת אוהבים לפתח - לא מחזיקים מעמד בתחום.

זה בדיוק מה שבאתי לרשום.

אני מסכים לחלוטין.

אלך לעשות קורס תכנות.

מה עדיף ללמוד יסודות C או פייתון?

Python, גרף הלמידה יותר מתון, השפה הרבה יותר מודרנית ונעימה.

יסודות C זה טוב למי שרוצה ללמוד תכנות הארדקור אבל לא אסמבלי הארדקור

לא משנה. הכול מתכנס בסופו של דבר.

ממש לא, תכנות פרוצדורלי מול תכנות סקריפט מול תכנות מונחה עצמים זה תפיסה שונה לחלוטין.

נכון שבכולם אפשר ללמוד, כמו שבזמני בקורס תכנות לימדו תכנות פרוצדורלי בשפת C++ (שהיא עצמה מונחית עצמים) בלי שימוש ב-OO, עם אובייקטי C++ (כמו cout ו-streams ועוד).

אבל זה דיי טיפשי, כמו שגם מברג יכול לתקוע מסמר בעץ, אבל פטיש הוא פשוט כלי הרבה יותר מתאים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה היא שהבחור עדיין לא יודע Flow control של שפה ... לא משנה איזו ...

בכל אופן - אכן הייתי בוחר שפה עילית כלשהיא בימינו.

האמת Javascript לדעתי היא נקודת פתיחה לא רעה גם כן בגלל הורסטיליות (ועל אף הבלאגן)

לגבי הקראתי / קרעתי - עברית שפה קשה - ככה זה כשמהגרים פעמיים (רומניה -> ישראל -> ארה״ב) :lol:

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף להתחיל מתכנות פרוצדורלי כלשהו או סקריפטי כלשהו.

את JS אני לא כ"כ אוהב בגלל שהיא Loosely Typed וזה יכול לגרום להרבה בלאגן בתחילת הלמידה.

אפשר TS אבל זה יותר בלאגן מאשר פייתון.

סתם שיעשע אותי כי אשכרה חשבתי איך אפשר לקרוא את התחת וכמה מראות צריך בשביל זה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה היא שהבחור עדיין לא יודע Flow control של שפה ... לא משנה איזו ...

מישהו מבין אותי...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל יש חוסר הסכמה על השפה,

למה לתת לו להתעסק במצביעים ובכל מיני דברים שיכולים להיות מציקים ומתסכלים למישהו שמתחיל, כשאפשר לקחת שפה פשוטה יותר שתעביר את המסר באותה צורה?

נראה לי שהוא מחפש לראות אם תכנות מתאים לו, לא לכתוב אפליקציה \ מערכת סופר יעילה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל המלצה לקורס תכנות מ- Udemy או דומיו.

(כזה שמתחיל ממש מהבסיס).

למדתי פסקל בבי"ס, כבר שכחתי הכל וממש לא אהבתי את זה.

יש טעם לנסות ללמוד שוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(כזה שמתחיל ממש מהבסיס).

יש טעם לנסות ללמוד שוב?

נסה את אחד מהקורסים החינמיים של "קמפוס":

יש קורס של אוניבריסטת ת"א https://campus.gov.il/course/course-v1-tau-acd_tau_cs101x/

יש של מערך הסייבר הלאומי https://campus.gov.il/course/course-v1-cs-gov_cs_selfpy101/

ויש של בסמ"ח https://campus.gov.il/course/course-v1-basmach-pc264/

אישית לא ניסיתי אף אחד מהם אבל שמעתי ביקורות טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(כזה שמתחיל ממש מהבסיס).

יש טעם לנסות ללמוד שוב?

Java for absolute beginners.

קורס טוב מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

שאלת תם חצי-פילוסופית:

אני מבין שהיום לא לדעת לכתוב קוד זה כמעט כמו לא לדעת לקרוא באנגלית או להשתמש באינטרנט, אבל מבחינה מעשית - האם יש לתכנות שימוש בחיי היומיום למי שזה לא משלח ידו? נגר למשל עדיין יכול לבנות לעצמו רהיטים, מכונאי יכול לתקן לעצמו את האוטו וכו'... אבל מה עושה מתכנת בחיי היומיום עם הכישורים שלו?

אני יודע שזה עשוי להישמע כמו אחת ההטרלות שלי, אבל אני שואל ברצינות, בתור מישהו שלמד מספר שפות תכנות בתיכון ולא התחבר לאף אחת. הקריירה שלי התפתחה בכיוון מאד שונה עקב זה שמעולם לא הבנתי את הרלוונטיות של תכנות לעולם האמיתי, ואני תוהה אם גם חיי עניים יותר בעקבות כך, כמו של אותו טמבל שלא קורא באנגלית ולא יודע להשתמש באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא בגדול היא שעד שאתה לא יודע באמת לתכנת ועובד על מוצר - הסיכוי שיהיה לך שימוש יומיומי בכישורים האלו הוא אפסי.

גם למפתח מנוסה יקח שבועות עד חודשים להרים משהו מהצד שבאמת שימושי לאנשים (וכולל Skillsets שלאו דווקא יש לו - כמו עיצוב , חווית משתמש וכו) חוץ מדברים קטנים.

אני אתן לך אבל כמה דוגמאות לדברים קטנים: כל מני שרתים קטנים שעושים דברים נוחים באוטומציה ביתית , אתרים , תכנות סקילים לאלכסה , שרתי סטרימינג וכל מני ראיונות עם ארדואינו וכו.

כאלו אתה יכול להרים בשעות / ימים - אבל חצי מהכיף אח״כ - כמו בשיפורי רכב - זה להמשיך להתעסק ולשפר במשך חודשים.

לדוגמא - לא ממזמן התחלתי לעשות עם חבר פרויקט קטן של ארדואינו שיהיה שעון גדישה וטמפ׳ שמן לרכב שלו כי רצינו לעשות משהו קצת שונה. (והפיתוח לזה דיי קטן)

כמו כן - יש הרבה תרגילים מחשבתיים ואלגוריתמים שמסקרן ללמוד - שהן השיטות שבהן המידע מאורגן ואיך דברים עובדים (לדוגמא - איך עושים אלגוריתמם ומבנה נתונים להשלמת תוצאות חיפוש בשורת חיפוש. ד״א - זו שאלה אמיתית מאחד מהראיונות עבודה שעשיתי לאחרונה - וכתבתי פתרון אופטימלי בסיבוכיות תוך 25 דקות. היה מרתק)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...