Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תואר במדעי המחשב הכרחי בשביל להשתלב בהייטק?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 1592 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמגיא, תקשיב: יש לך יתרון יחסי בתחום מסויים. אם תתמקד ותחשוב לטווח הארוך יהיה לך יותר סיכוי להגדיל את ההכנסה שלך מבלי להתחרות כטירון במאות אם לא אלפי בוגרים חסרי נסיון רלוונטי אחרים.

אל תלך על פי סיפורי המקרה יוצאי הדופן ששמעת לעיל, לך על היתרון היחסי שלך.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אשריכם, אני לא חושב שזה המצב בשאר התעשייה.

סתם שאלה , אתה בתחום?

אתה מראיין ומעסיק?

אני יכול להגיד לך שבחברות שאני מכיר ועוד יותר בחו״ל (אני גר ועובד בימינו בארה״ב) יש מודעות גבוהה לעניין הDiversity ועבודה חזקה לשפר את המצב בחברות בנושא הזה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדת חשבונאות אם אני לא טועה?

אחרי X נסיון של שנים יש סיכוי שאתה יכול להיות מנהל/סמנכ"ל כספים?

לגבי המכללה -

יכול להגיד לך, שבמקום העבודה בו אני עובד יזמנו אותך לראיון, אם הממוצע של התואר גבוה. (90+ אם אני לא טועה).

לגבי שאר המקומות אין לי מושג.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה , אתה בתחום?

אתה מראיין ומעסיק?

אני יכול להגיד לך שבחברות שאני מכיר ועוד יותר בחו״ל (אני גר ועובד בימינו בארה״ב) יש מודעות גבוהה לעניין הDiversity ועבודה חזקה לשפר את המצב בחברות בנושא הזה.

אני בתחום בארץ (חברה גדולה ולא סטרטאפ), מראיין מידי פעם. מעולם לא נתקלתי במתכנת מתחיל שמגרד את ה 40.

ואני בטוח שאצלנו HR מסננים קו"ח כאלה בכלל לפני שהם מגיעים לראשי פרויקטים/צוותים

אבל שוב הניסיון שלי מוגבל למה שאני רואה, אני לא חולק על מה שכתבתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מציאות ברשותך. היום קיימתי דיון מרתק בנושא "האם העובדה ששינינו את הזמן שבו מוצג שהמערכת נמצאת במצב של טעינת נתונים מהדיסקים בעלייה כדי שהלקוח לא יראה שימוש גבוה ב-cpu בלי שום הסבר הגיוני אחר היא בעיה מול הלקוח, והאם זמן העלייה חורג מהזמן שהוגדר ב-PRD. בנוסף, כדאי לבדוק מה הזמן שנדרש בגרסה הקודמת". יש לי הרגשה שמחר צפויה לי ישיבה מרתקת במיוחד בנושא הזה מול כמה אנשי פרודקט כולל ניסיון מרתק במיוחד להסביר להם שהדבר היחידי שהשתנה הוא התצוגה, זמן הטעינה נשאר זהה.

או במילים אחרות: בארגונים גדולים ומוצרים מסובכים, אתה בייחוד מרגיש כמו דילברט. יצירתיות ובניה מאפס לא ממש תמצא שם.

הלו, בתור איש פרודקט (בעברי מתכנת) לא יכול לעמוד בשקט למקרא לכלוך שכזה על אנשי פרודקט. אנחנו מבינים טוב מאוד את היתרון שבשינוי התצוגה כדי שהלקוח יחשוב ששיפרנו משהו בעוד שבעצם לא שיפרנו כלום. לעזאזל, אנחנו המצאנו את זה (לרוב כי אנחנו מודעים למגבלות של צוות הפיתוח שלנו. Burn).

כקונטרה, לפני כמה ימים ניהלתי גם אני דיון מרתק עם ארכיטקט התוכנה שהחליט משום מה להתעלם לחלוטין מהבקשה שלי (להוסיף לאיזה דו"ח איזה פילטר שהוא בעצם שילוב של שלושה פילטרים שנמצאים בדאטהבייס) ולפתח את הפתרון הכי פשוט עבורו (להוסיף את שלושת הפילטרים לדו"ח as-is), שהוא כמובן לחלוטין לא שימושי עבורי ורק יצור בעיות חדשות. מתכנתים, אני אומר לך :wink:

אה, ואצלנו בצוות הפיתוח הגיל הממוצע הוא מתחת ל-30. עם זאת - זה לא בארץ ואני לא יודע מה הגיל הממוצע בארץ. נתון שיהיה מעניין לגלות, אגב.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

הקפצה.

שנתיים חלפ מאז פתיחת הדיון. במשך שנתיים המצב הנפשי שלי והמחשבות שלי הודחקו על ידי עבודה מסביב לשעון במשרד ועל תיקים של לקוחותי הפרטיים. Long story short עזבתי מחלקת מיסוי בביג 4 לטובת מחלקת מיסוי במשרד קטן בעקבות מיאוס מוחלט מהנישה בה עסקתי. בהמשך זרקתי כמעט את כל הלקוחות הפרטיים שלי בעקבות סכסוך עם "שותף" כי הרגשתי שהוא בעיקר מכביד עלי ומנצל את הידע והיכולת שלי.

בחצי השנה האחרונה הרגשתי ירידת מתח מטורפת והמחשבות על שינוי קריירה עוד הפעם עלו. מצד אחד נמאס לי מעולם המיסוי. נמאס לי ממשרדים של רואי חשבון. העבודה שלי mind numbing boring וכל המשרדים הם אותו הדבר מבחינת עבודה ומבחינת תנאים (שאין). לא מצפה לי עבודה יותר מעניינת ומאתגרת במשרד אחר. מקסימום קפיצה של 1,000 - 2,000 - 3,000 שקל בברוטו אם אני ממש אתאמץ בחיפוש אחר עבודה.

מצד שני אפשרויות שלי לצאת לעולם החברות מוגבלות מאוד כי ההתמחות שלי היא בנישות בעולם המיסוי שרלוונטיות רק במשרדים קטנים. אין לי ניסיון בעבודה קלאסית של רו"ח וזה מה שבעיקר מחפשים בחברות. לשם צבירת ניסיון אצטרך לחזור לאוניית עבדים של הביג 4 ל-2-3-4 שנים בשביל לצבור את הניסיון הרלוונטי. הבעיה היא שאני מכיר את המשרדים האלה טוב מידי ואני יודע איך הם חושבים. הם ינסו לדחוק אותי עוד הפעם למחלקת מיסוי כי הם סובלים ממצוקה קשה בכוח אדם בנישה שלי. אני מתקשה מאוד להאמין שהם יתנו לי ללמוד ביקורת בלי ירידה חדה מאוד בשכר.

נניח אני אלך עם אופציה ב' (חזר לביג 4) מי אמר שעבודה בחברה הרבה יותר מעניינת ומתגמלת בהשוואה למשרדים קטנים? לא יודע. הימור.

מצד שלישי אני יכול לנסות להתחיל דף חלק (ממש חלק) בתחום אחר. עברתי על ידיעונים של אוניברסיטאות ומכללות והסתכלתי אילו תחומים יכולים לענות על הצורך שלי באתגר מקצועי וקפיצה משמעותית בשכר. צמצמתי את הרשימה ל-3 תארים:

א. הנדסת תעשייה וניהול

ב. מדעי המחשב

ג. מערכות מידע

אוניברסיטאות כנראה לא רלוונטיות כי המסלולים לא גמישים לאנשים עובדים. אני אהיה חייב לעבוד לפחות ב-70% משרה בשביל לסגור את החודש אחרי ירידה משמעותית ברמת חיים.

המכללות הרלוונטיות הן אקדמית תל אביב יפו והמכון הטכנולוגי בחולון. המכללה למינהל והבינתחומי נפסלו בגלל שכר לימוד של 30,000 שקל בשנה.

בקיצור אני נמצא בצומת דרכים ואני מרגיש שחלון ההזדמנויות שלי הולך ונסגר. (אם כבר לא נסגר) כל אפשרות היא הימור לא קטן.

מה דעתכם? מה אתם הייתם עושים אילו הייתם בנעלי? יש אפשרויות טובות שאני לא לקחתי בחשבון?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער אבל בגיל 40 יהיה לך קצת יותר קשה להשתלב בהייטק - אם לא קשה מאוד.

שני התארים הראשונים שהצעת מעולים, את השלישי אני פחות מכיר.

אבל חכה - מה אתה רוצה לעשות? ללמוד תכנות? תתחיל לעשות זאת בזמנך הפנוי או תקצה זמן בכל יום לזה - אתה יכול לקחת קורס ב 20 אש"ח או ללמוד בעצמך מיודמי.

ביודמי זה עולה 40 ש"ח ומצריך אנגלית טובה, תראה שאתה מתחבר לתחום שאתה רוצה (לא קראתי מה אתה רוצה אבל יש שם הכל).

אני "תלמיד יודמי" ובעוד כשבוע מתחיל התמחות כמתכנת - לפני סיום תואר ראשון בתחום שלא קשור בכלל.

זה הצריך ממני להתפטר מהעבודה שלי ולהשקיע שנה רק בלבנות את עצמי ואת הניסיון שלי בתחום, אבל זה כי גם היה לי לימודים בצד.

אתה יכול לשלב את זה עדיין עם העבודה , להקצות לזה חצי שנה / שנה ולראות איך הולך, אם אתה מתחבר לתחום וכד'.

אני מצטער אם לא התייחסתי לפרט ספציפי שהעלית קראתי רק את ההודעה הראשונה והאחרונה שלך בשרשור.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוחחתי עם מספר בכירים והם טוענים שהגיל הוא לא האישו אלא העדר מוחלט של ניסיון בתחום. הראשון המליץ לי על מערכות מידע. לטענתו הניסיון שלי בעולם הפיננסי יהיה יתרון בתפקיד מאפיין/מנתח מערכות מידע בארגון גדול כמו בנק או קופת גמל. מצד הבחור שני אמר לי שזה נכון, אבל מערכות מידע זו נישה מאוד ספציפית שיהיה לי מאוד קשה לצאת ממנה וזה לא "הייטק".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוחחתי עם מספר בכירים והם טוענים שהגיל הוא לא האישו אלא העדר מוחלט של ניסיון בתחום. הראשון המליץ לי על מערכות מידע. לטענתו הניסיון שלי בעולם הפיננסי יהיה יתרון בתפקיד מאפיין/מנתח מערכות מידע בארגון גדול כמו בנק או קופת גמל. מצד הבחור שני אמר לי שזה נכון, אבל מערכות מידע זו נישה מאוד ספציפית שיהיה לי מאוד קשה לצאת ממנה וזה לא "הייטק".

יפה אמרת בנק/קופת גמל.

אני התחלתי לקרוא את הפוסט שלך מבלי לשים לב לתאריך, רציתי לתת לך נקודת מבט אחרת או לבדוק האם אתה אוהב X Y Z.

בכל מקרה עכשיו אחרי שראיתי שזה פוסט מוקפץ וציינת את הפיננסי.

אחזור למה שחשבתי, אם אני מבין נכון אתה אוהב מספרים, ומיסוי בעיקרון הינו דרכי תחכום על מנת לשלם כמה שפחות מס באופן חוקי כמובן.

אולי שווה לך לחפש משהו בשוק ההון? הרי אתה יודע לקרוא דוחות כספים, כן אני יודע אתה הרי עושה את זה גם ככה, אבל בשוק ההון מדובר על חברות ממש גדולות ויש הרבה מאוד עניין ואקשן. מעבר לזה שיש לך גם את היכולת להשקיע את כספך האישי ומי שתותח בזה מקבל הרבה מאוד תמורה.

אתה גם לא חייב מוסד גדול, יש המון משרדי בוטיק להשקעות, פמילי אופיס וגם חברות פינטק (שזה גם היי טק באופן מסויים).

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלפו שנתיים, ובאמת שכדאי לקרוא את השרשור מתחילתו - ישבת עם עצמך על איזה קורס פייתון קצת? הבנת מה זה לכתוב קוד? זה באמת מעניין אותך? כי זה נשמע כאילו אתה עומד לקנות רכב במיליון שקל בלי נסיעת מבחן.

רק עוד נקודה אחת - אם אתה חושב שאפשר (לאנשים סבירים, לא לחצי אחוז העליון באוכלוסיה) לעשות תואר במדמ"ח (אמיתי, לא במכללת שקר כלשהו "שילמת-המון-כסף-אז-נעביר-אותך") בלי שום ניסיון קודם ולעבוד 70% משרה במקביל, ותוך כדי זה להוציא ציונים סבירים, אתה קצת רחוק מהמציאות. לרוב, גם למי שלא עובד ויש לו איזה בסיס סביר זה לא עניין טריוויאלי.

הם ינסו לדחוק אותי עוד הפעם למחלקת מיסוי כי הם סובלים ממצוקה קשה בכוח אדם בנישה שלי. אני מתקשה מאוד להאמין שהם יתנו לי ללמוד ביקורת בלי ירידה חדה מאוד בשכר.

איכשהו זה נשמע לי כמו פתח לקידום / העלאת שכר. אני מפספס?

לגבי תעשיה וניהול אין לי מושג, אבל למיטב ידיעתי מדובר בעבודה פחות טכנית ועם משכורת פחות מתגמלת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק עוד נקודה אחת - אם אתה חושב שאפשר (לאנשים סבירים, לא לחצי אחוז העליון באוכלוסיה) לעשות תואר במדמ"ח (אמיתי, לא במכללת שקר כלשהו "שילמת-המון-כסף-אז-נעביר-אותך") בלי שום ניסיון קודם ולעבוד 70% משרה במקביל, ותוך כדי זה להוציא ציונים סבירים, אתה קצת רחוק מהמציאות. לרוב, גם למי שלא עובד ויש לו איזה בסיס סביר זה לא עניין טריוויאלי.

מסכים. לדעתי המסלול הגמיש של האקדמית תל אביב יפו שמרכז את הלימודים יומיים בשבוע בימים חמישי - שישי ונמשך 4 שנים על פני 12 סמסטרים ולומדים בממוצע 3 קורסים בסמסטר זה המסלול היחיד שאוכל לשרוד בו.

איכשהו זה נשמע לי כמו פתח לקידום / העלאת שכר. אני מפספס?

אתה מפספס את העובדה שנמאס לי לחלוטין מהנישה הזאת ואם אני אראה עוד דו"ח מס של רילוקיישין אני אזרוק את המחשב מקומה 12 של מגדל מילניום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. לדעתי המסלול הגמיש של האקדמית תל אביב יפו שמרכז את הלימודים יומיים בשבוע בימים חמישי - שישי ונמשך 4 שנים על פני 12 סמסטרים ולומדים בממוצע 3 קורסים בסמסטר זה המסלול היחיד שאוכל לשרוד בו.

צריך להבין שבתארים שציינת, הרבה מאוד מהזמן והעבודה מושקעים בלימודים בבית ולא בכיתה. לדעתי, אם אתה בונה על כך שתלך ללימודים חמישי-שישי ואת שאר ימות השבוע תשקיע בעבודה במשרה מלאה - תשכח מזה. אני מאמין שהמסלול מתאים יותר לאנשים שעובדים משהו כמו חצי משרה או פחות, ויכולים להשקיע עוד חלק מימות השבוע בלימודים בבית.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות פינטק (שזה גם היי טק באופן מסויים).

אני מספר שבועות חופר עמוק בלינקדאין ו-95% מהמשרות בפינטק פתוחות למתכנתים. ה-5% הנותרים היו מנהלי מוצר או תיקי לקוחות או אנליסטים. לא ראיתי מודעה אחת שמחפשים מישהו עם ידע מקיף במיסוי ו/או חשבונאות.

אני מאמין שיש לכל חברה משרד רו"ח שנותן להם שירותי יעוץ (כנראה הביג 4) והם לא רואים צורך להחזיק יועץ פנימי. גם אם יש צורך כזה כנראה מדובר על שניים - שלושה אנשים לכל היותר עם השכלה משולבת של עו"ד ורו"ח עם הרבה שנות ניסיון. כלומר מדובר בתפקידים בודדים שנפתחים לעיתים רחוקות ורלוונטיים רק לאנשים עם שילוב מאוד ספציפי של השכלה וניסיון.

המון משרדי בוטיק להשקעות, פמילי אופיס וגם חברות פינטק (שזה גם היי טק באופן מסויים).

מעניין מה שאתה אומר. עשיתי מחקר מהיר ולפי מה שאני רואה 99% מהעובדים בפמילי אופיס הם בוגרי בתי השקעות למיניהם. מדובר בניסיון שאין לי כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי משקיע זמן בלחפש דרך אחרת להכנס להייטק, אם זה נראה לך כל כך קסום. נגיד מחפש תפקידי מנהל מוצר זוטר בחברות שתחום העיסוק שלהן איכשהו דומה למה שאתה עושה עכשיו.

אם אתה רואה בהייטק רק הזדמנות להרוויח יותר - מלכתחילה אתה לא בפוזיציה טובה לתפקיד טכני בשום חברה מוצלחת בתחום, וזה עוד לפני פערים בידע והשכלה וניסיון שאין לך.

כמובן, יכול להיות שאם תעשה איזה קורס תכנות מזורז של כמה חודשים, כן תצליח להשתב באחת מענקיות מיקור החוץ, כמו matrix. אבל לדעתי אתה עושה טעות כשאתה מנסה לקפוץ לתחום אחר בללי להבין אם בכלל תהנה ממה שעושים בו. ויותר מזה, ההתלהבות מטכנולוגיה ותכנות וכו', זה משהו שנבדק לדעתי ביותר ויותר מקומות בראיונות העבודה. וזה, כמו ניסיון, לא מגיע מתואר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס את העובדה שנמאס לי לחלוטין מהנישה הזאת ואם אני אראה עוד דו"ח מס של רילוקיישין אני אזרוק את המחשב מקומה 12 של מגדל מילניום.

ולהשקיע 4-5 שנים בללמוד מקצוע שלא בהכרח יעניין אותך ללכת מכות עם כל מיני צעירים בגיל 23 שיצאו מהצבא עם פי 4 ניסיון ממך למשכורת מתמחה נמוכה למשך 3-4 שנים כדי לגלות שלא כיף לך התפקיד ובא לך לזרוק את המחשב מקומה 20 של wework נשמע לי לא רעיון טוב.

כמה המליצו לך בגרושים להתחיל קורסים ללימוד תכנות כדי לראות שזה מסלול בכלל שמתאים לך, אל תסתנוור מהמילים "הייטק" מה גם שזה בטח לא פתרון נוח.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...