Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אתם עושים בשביל להתמודד עם יוקר המחיה?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי על זה פעם על מגורים בואן אבל ירדתי מזה מהר מאוד.

נראה לי מאוד לא נוח, ומצריך יותר מדי התעסקויות ודאגות.

הפיתרון הוא לא לגור באיזורי ביקוש.

אל תשאל אותי איך הגעתי לזה, או איך האלגוריתם של יוטיוב החליט להציג דווקא לי את זה, אבל יש ז'אנר ש-ל-ם של מגורים בוואן מגודל, בעיקר בארצות הברית. ערוצים, עוקבים, כוכבי רשת ומה לא.

בשורה התחתונה המסקנה זהה - לא נוח ודורש המון התעסקות, אפילו באזורים שמקלים על החיים מבחינת החוק והתקנות. מיועד יותר למי שממש מחפש את זה, אבל זה לא פיתרון דיור סביר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 241
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה מזכיר לי ששמעתי איזו הרצאה , ממישהו שמבחינתו הוא הצליח לדפוק את המערכת.

גר באוטו שלו (מעין אוטו קרוואן אספנות) בצורה הכי מינימליסטית שיש. אין מקלחת, אין שירותים והוא מעמיד את הרכב שלו איפשהו במרכז הארץ.

הוא סיפר שהוא עושה את צרכיו בסיר וקובר אותם באדמה.

תודה אבל לא תודה.

הסיבה שלו- הוא לא מוכן לעבוד קשה, ולשעבד את עצמו עבור בעלי דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נעשה למען הדיון ולא לשם התנגחות.

איך בדיוק לשאול אותי מה הסטטוס של המשפחה שלי מול בט״ל, ועוד אח״כ לטעון שיש לי אילושהן סיבות להסתיר* דברים - זה ״למען הדיון ולא לשם התנגחות״?

ואיך אתה מסביר את זה שכמה אנשים נפרדים התייחסו לשאלה שלך בצורה זהה..?

ברור לי שדיון עם קומץ אנשים שחיים בחו"ל ומציגים תמונה ורודה של החיים בחו"ל בצירוף תמונות של בית פרטי וגינה ירוקה ובחניה חונה רכב יוקרה והדבר היחיד שהם מסוגלים לכתוב "תעבור לחו"ל" לי אישית זה נשמע רדוד וגם מגוחך.

בהנחה שאתה מתייחס אלי (בין היתר): (א) אני לא רשמתי ״תעבור לחו״ל״ - הכותרת היא ״מה אתם עושים״ ותגובתי בהתאם, (ב) לא ראיתי תמונה אחת בשרשור ו(ג) אחרי שהתלוצצתי כתבתי התייחסות עניינית לנושא ככה שאתה קצת משקר

(*אם כבר שברתי את חוק הDFTT אז יאללה: איני נדרש לשלם ״ביטוח״ לאומי, היות וניתקתי תושבות. בפרט, לבט״ל לא ״מגיע״, כלשונך, שום דבר ממני - זו הבורות אליה התייחסתי)

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה קטע, תיארת עכשיו את כל השנים שביליתי בישראל, מגן חובה ועד גיל 22. :-)

'בית' עאלק... בסדר, עוד מדינה שגרתי בה, עם היתרונות והחסרונות שלה. לבני אדם יש נטיה לעשות רומנטיזציית יתר למונח הזה, במיוחד לאלו שמעולם לא ניסו משהו אחר.

אכן.

אני בארץ מגיל 6 עברתי את כל המסגרות יסודי - תיכון - צבא - אוניברסיטה - שוק עבודה ועד היום לא הצלחתי להסתגל למנטליות הישראלית. אני לא מרגיש זר בארץ, אבל אני גם לא מרגיש חלק מהחברה. סוג של לימבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. אפשר לעבור לחיות באוקראינה, גיאורגיה... הכול שם יותר זול

.

במילים נוספות חומרנות בלבד אינה תמיד קריטריון לחיים טובים יותר.

רוב האנשים שאני מכיר שעשו רילוקיישן, עברו למערב אירופה או ארה"ב. המדינות שאתה מזכיר דווקא מאפשרות איכות חיים פחות טובה מזו בישראל.

ועוד כסף פנוי מאפשר גם הגשמה עצמית - בחוגים בזמן הפנאי, לימודים ועוד. ולא רק זה - רוב החברים שיוצא לי לדבר איתם שעברו, נהנים בעיקר לא מהרכב בחניה, אלא מירידה במפלס הלחץ והחרדות. מאידך, לך יש את משירות המילואים שלך, אז הרווחת.

בשבילי ישראל היא מדינת העם היהודי ולעשות מילואים בשבילי זה

זכות גדולה ולא חובה. יש הבדל בתפיסת החיים שלנו.

ואתה רק מחזק את מה שכתבתי.

אני שמח שזו זכות גדולה בשבילך לשלם יותר על כל דבר. זה בהחלט מעיד על עומק יוצא דופן.

כמי שגם חי כאן, משלם, כנראה, לא פחות מיסים ממך וגם שירת בסדיר ובמילואים כשנדרש, אני בוודאי הייתי שמח אם אנשים טובים (או אפילו בינוניים כמו אור) היו נשארים כאן. אבל אני לא מספיק מסוונר מפטריוטיזם ומילים גדולות כדי לא להבין למה עבור רבים וטובים מה שיש כאן לא עובד.

מאחל לך ליישב השנה את הדיסוננס הקטן הזה, שמרוב האהבה שלך לארץ גורם לך להכנס לשרשורים כמו זה והלגחיך אנשים שבוחרים להגר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בשבילי ישראל היא מדינת העם היהודי ולעשות מילואים בשבילי זה זכות גדולה ולא חובה. יש הבדל בתפיסת החיים שלנו.
אתה מוזמן לברר איך ניתן להעביר את ימי המילואים שלי אליך, מתנה בחינם. תתפרע עליהם חופשי.

אני חי בישראל כי נולדתי פה וכל המשפחה שלי פה. לא אעבור למדינה אחרת ואשאיר את ההורים שלי להזדקן פה לבד כי זה אכזרי, אבל מעבר לזה 0 תחושת שייכות למקום. אם היתה אופציה ורצון מצד כולם להגר למקום אחר, זה היה קורה אתמול.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקראינה?

בשכר מינימום של ישראל, באוקראינה אתה יכול לחיות כמו מלך.

בשביל תיירים מערביים הוצאות המחיה שם מגוכחות.

קייב עיר מודרנית לכל דבר ועניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לכל המהגרים (הכוונה הגירה לצמיתות ולא רלוקיישן לכמה שנים) והתומכים בנושא: האם מבחינתכם לסגור את מדינת ישראל ושכל תושביה יהגרו למדינות העולם כמו לפני קום המדינה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא...

צריך להבין שאנחנו חיים בעולם גלובלי ועל הכלכלה העולמית חולשות חברות בינלאומיות שרוצות לנייד את מיטב ההון האנושי למטה הראשי. אם כאשר המוני צעירים עוזבים צריך לשאול למה הם עוזבים ולא לבוא בטענות ליורדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה לכל המהגרים (הכוונה הגירה לצמיתות ולא רלוקיישן לכמה שנים) והתומכים בנושא: האם מבחינתכם לסגור את מדינת ישראל ושכל תושביה יהגרו למדינות העולם כמו לפני קום המדינה?
שאלת המשך: האם אתה בעד לאסור בחוק על יהודים להגר מישראל? (השאלה מטופשת בעיניך? בדיוק)

כשמתבגרים, לומדים (לעתים) שכל אדם אחראי על גורלו. העולם יותר מורכב משחור/לבן ואינו משוואה עם פרמטר אחד.

לא היגרתי מישראל מתוך רצון למוטט את המדינה, היגרתי כי ראיתי נתונים שגרמו לי להאמין שהחיים של המשפחה שלי (הנוכחית והעתידית) יהיו יותר טובים בסביבה אחרת. אולי אתבדה ואשנה כיוון, לבינתיים נראה שלא.

סלואורייד כתב "לנטוש את ההורים זה אכזרי" (דברים נכונים וכואבים מאוד), אבל אני חושב שיש צד נוסף כשמסתכלים על דור ההמשך. המשך דבריו מדגישים את הנקודה הזו עוד יותר, בעיני.

אני חושב שהן אלו שנשארים ואלו שעוזבים עושים זאת בגלל הסתכלות על החיים והמשפחה שלהם בשילוב עם אילוצים קיימים.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שרוב הסיבות מובילות אל התלוש.

אני נוטה להאמין שעם שכר של 30+ נטו רוב האנשים היו מסוגלים לחיות כאן בכיף ולא היו ממהרים לעזוב.

גם מבחינתי אין איזו קדושה מיוחדת להישאר כאן. כרגע, להשאר כאן זו האופציה הכי טובה מבחינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם אנשים שבוחרים לעשות את הכסף שלהם בעוד הם צעירים במדינה אחרת ואז לחזור מבוססים יותר לישראל. זאת לא התוכנית שלי, אבל בהחלט יש כאלה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שרוב הסיבות מובילות אל התלוש.

אני נוטה להאמין שעם שכר של 30+ נטו רוב האנשים היו מסוגלים לחיות כאן בכיף ולא היו ממהרים לעזוב.

גם מבחינתי אין איזו קדושה מיוחדת להישאר כאן. כרגע, להשאר כאן זו האופציה הכי טובה מבחינתי.

אשמח לדעת כמה אנשים בסביבתך הקרובה או הבינונית מרוויחים למעלה מ30 נטו

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שבישראל משכורת של 30+ שמורות רק לתפקידי פיתוח בהייטק ותפקידי ניהול בכירים. בארה"ב ובשאר העולם המערבי גם בעלי מקצועות אחרים מסוגלים להגיע לפרנסה יפה מאוד תוך מספר שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד רק על עצמי.

לחיים כאן יש משמעות עבורי מעבר לשכר, לתנאי המחיה, ללחץ או לשקט הנפשי.

אין לי שום בעיה עם מי שבוחר לחיות בחו״ל, שכל אחד יעשה את מה שעושה לו ולמשפחתו טוב.

אח שלי (הביולוגי, לא מהצבא...) חי כבר כעשור באוסטרליה, טוב לו שם ואני שמח בשמחתו.

אבל כשם שמי שעובר לגור בחול מתעקש ובצדק שלא נזלזל בבחירתו, כדאי שהוא לא יזלזל בבחירה של הישראלים, שבוחרים להישאר כאן למרות הכל ולדעתי בגלל הכל.

לחיים שלי כאן יש משמעות עבורי שאני יודע שלא אמצא בחול.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...