Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות- יש עוד לאן לעלות ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נקודת זכות קונה בערך 4 קופסאות נוטרילון בחודש.

ואתה שוב בורח לאנקדוטות, כל המדדים מצביעים על זה שכוח הקנייה ירד, לא עלה (למרות הטענה הנגזרת מדבריך), אבל לפשטות החישוב השארתי אותו בצד.

מחיר דירה (בכל מקום בערך) עלה פי 2.

הרף להון עצמי עלה פי 2.5.

אלה לא נתונים שלי, ואני לא חושב שאתה גם יכול לערער עליהם כי רואים אותם יופי.

נטו להגיע מ-0 הון עצמי להון עצמי לדירה מסוימת נהיה בדיוק קשה פי 5.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 354
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה אני אגיד לך שיעיפו את האוטו ולא יביאו ילדים נוספים עד שמצבם הכלכלי ישתפר. ילדים ילכו למסגרות ציבוריות (חסכון של אלפי שקלים בחודש) ואז יהיה להם יותר אוויר לנשימה ואפשרות לחסוך.

אבל לא דיברתי על ילדים ברבים, זה עלות לגן של ילד אחד בלבד... :shock:

אגב, 3K אוכל וגם 2K חשבונות? בחודש?! מה יש להם בבית? חוות שרתים?

חשמל, ארנונה, מים, אינטרנט, טלפון - לא הגעת ל-2K?

אוכל - 3K בחודש, סביר והגיוני בהחלט.

במציאות הישראלית העכשווית אי אפשר גם אוטו, גם דירה במיקום יחסית מרכזי, גם ילדים, גם בילויים וגם חסכון משמעותי על משכורות ממוצעות.

ולא דיברתי על דירה במיקום מרכזי ולא דיברתי על ילדים. אתה מבין כמה אתה בכלל לא בעניינים?

אני מנחש שאין לך ילדים ושאתה לא מנהל חיי משפחה, אחרת אין לי הסבר לחוסר מודעות הזה.

באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שיחזרו בתשובה, ילמדו בישיבה, יעבדו שחור לפעמים ויגורו בטבריה.

ברצינות עכשיו - יקר פה רצח. אין לי חבר אחד שקנה בית ובנה את ההון העצמי שלו לבד. כולם זה עם עזרה מההורים/סבא/סבתא ולפעמים גם כמה שנים שגרו בחינם בחצר.

אני מדבר על אנשים עובדים, חלקם בהייטק, ואף אחד מהם לא קנה דירה בתא.

הדור שלי די נדפק (בני 30+-), הדור הבא עוד יותר נדפק.

לא יהיה להורים רזרבות לתת (חתומים על משכנתא ל30 שנה) וגם אם יש אי אפשר לתת כי יחיו עד גיל 90 ויצטרכו כל שקל כדי לחיות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם יש אי אפשר לתת כי יחיו עד גיל 90 ויצטרכו כל שקל כדי לחיות.

אז שיפסיקו להיות מפונקים וימותו יותר מוקדם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמל, ארנונה, מים, אינטרנט, טלפון - לא הגעת ל-2K?

.

2,000 שקל בחודש על חשמל, ארנונה, מים, אינטרנט וטלפון? לא, ממש לא.

אינטרנט וטלפון היום זה גרושים. 20 שקל בגולן טלקום ואתה סוגר את הפינה. אינטרנט לא יותר מ-100-150 שקל בחודש. מים וחשמל אין סיבה לעבור את ה-400-500 בחודש וגם זה אם אתה ממש טוחן את המזגן.

אז הם מוציאים 1,300 שקל בחודש על ארנונה? זה לא הגיוני.

ולא דיברתי על דירה במיקום מרכזי ולא דיברתי על ילדים. אתה מבין כמה אתה בכלל לא בעניינים?

אני מנחש שאין לך ילדים ושאתה לא מנהל חיי משפחה, אחרת אין לי הסבר לחוסר מודעות הזה.

.

4,000 בחודש מאפשרים לגור בדירה סבירה לחלוטין גם באזורי ביקוש כגון חולון, בת ים, ראשון לציון, רמת גן. זה סכום מכובד.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי איפה אתה גר. אולי לא 1300 אבל תתפלא כמה רשויות מקומיות גובות מבניין חדש.

מכיר את המגדלים שבנו מוול כפר יונה? 1800 שקל ארנונה לחודשיים לדירת 4 חדרים מחורבנת מקבלן. התפוצצתי מצחוק ששמעתי את זה. אם תוסיף וועד בית כבר הגעת למה שהוא רשם.

החברה (מצד השוכרים) שם לפחות יכולים להתנחם שזה הוריד את מחירי השכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא מבין מה זה לנהל משק בית אבל אתה יודע מה? אני זורם איתך לצורך הדוגמא.

במקום 2,000 שקל חשבונות, הם משלמים רק 1,000 שקל חשבונות (לא אפשרי באף תרחיש סביר, אבל נניח).

ובמקום שכירות של 4,000, הם משלמים שכירות של 3,500. סבבה?

אז תוסיף ל-1000 ממקודם, עוד 1,500 שקל בחודש. כמה זמן עכשיו יקח להם לחסוך 300 אלף שקל?

אני אענה לך שוב - 10 שנים.

ובל נשכח שאלו 10 שנים בלי הוצאות מחייה אחרות על בגדים, נעליים, חופשות, מסעדות, צעצועים, בילויים וכו' וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבניין חדש זו פחות או יותר הארנונה על דירה 4-5 חדרים. תלוי ברשות.

מה יש לנו בניין חדש, מכונית חדשה, ילד בגן, אוכל במקרר וכל זה על משכורת ממוצעת.

מה אני אגיד לך פשוט עלובי החיים. ויקטור הוגו מתהפך בקברו.

עכשיו ברצינות זה לא זוג "מתכלב" . זוג מתכלב שוכר דירה ישנה במרכז בשביל להסתדר בלי רכב, מתניידים בתחבורה ציבורית וחוסכים. תאמין לי יכולים לשים בצד 3,000 - 4,000 שקל בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא מבין מה זה לנהל משק בית אבל אתה יודע מה? אני זורם איתך לצורך הדוגמא.

במקום 2,000 שקל חשבונות, הם משלמים רק 1,000 שקל חשבונות (לא אפשרי באף תרחיש סביר, אבל נניח).

ובמקום שכירות של 4,000, הם משלמים שכירות של 3,500. סבבה?

אז תוסיף ל-1000 ממקודם, עוד 1,500 שקל בחודש. כמה זמן עכשיו יקח להם לחסוך 300 אלף שקל?

אני אענה לך שוב - 10 שנים.

ובל נשכח שאלו 10 שנים בלי הוצאות מחייה אחרות על בגדים, נעליים, חופשות, מסעדות, צעצועים, בילויים וכו' וכו'.

אני לא צריך להיות איש משפחה בשביל להבין שהמספרים נופחו בשביל לקדם אג'נדה כלשהי.

אני אזרום עם המספרים שלך. מספיק שהזוג יעיף את האוטו ויסתדר כמה שנים בלי מכונית ויש לך חסכון 4,000 - 5,000 שקל בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלא תמיד אפשר להסתדר בלי מכונית, בטח בפריפריה.

אם הם יחכו לתחבורה ציבורית נורמאלית הם פשוט ימותו.

אתה רוצה לדעת מה הפתרון ברצינות?

נער/נערה שמשתחררים צריכים ישר ללכת ללמוד/לעבוד.

הם צריכים לאחר התואר/תוך כדי עבודה לגור אצל ההורים 5 שנים ולעבוד.

הם צריכים לשים בצד בכל חודש 5 נקי גם אם זה אומר חרא חיים.

לאחר 5 שנים של עבודה קשה וריבים עם אמא יהיה להם 300K בבנק. רק אז מותר להם להתחתן, וחשוב שהם יתחתנו עם עוד מישהו שפעל כמוהם, ולקנות בית בחדרה. אז אפשר לעבוד עוד שנה ורק אז לחשוב על ילד.

יודע מה הבעיה? שהדור שלי השתחרר מהצבא ב2009 +- זה עדיין לא היה המצב, אז נדפקנו, לחלקנו יש מזל ולהורים יש רזרבות.

למי שאין הורים והוא ״בטעות״ התחתן/עשה ילד אכל אותה.

איך הוא יכל לנחש שמחירי הדיור יטוסו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ברצינות זה לא זוג "מתכלב" . זוג מתכלב שוכר דירה ישנה במרכז בשביל להסתדר בלי רכב, מתניידים בתחבורה ציבורית וחוסכים. תאמין לי יכולים לשים בצד 3,000 - 4,000 שקל בחודש.

פגז, ואז הם צריכים לעשות את זה רק במשך 13-14 שנה כדי לצבור את ה-500K שהם צריכים בשביל דירת 3 חדרים חצי סבירה בנתניה שאת המשכנתא עליה הם יפרעו בגיל 60. מה זה להיות להתכלב בגיל 35 בין חברים (בהינתן והם יצאו מהצבא בגיל 21 עם משכורת ממוצעת). בקטנה. אני באמת לא מבין איפה הבעיה ועל מה אנחנו מתלוננים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ילדים ילכו למסגרות ציבוריות (חסכון של אלפי שקלים בחודש) ואז יהיה להם יותר אוויר לנשימה ואפשרות לחסוך.

מסגרות ציבוריות מתחילות מגיל 3 למעט אנקדוטות כמו נעמת וכו'.

אגב, 3K אוכל וגם 2K חשבונות? בחודש?! מה יש להם בבית? חוות שרתים?

אוכל 3K זה 750 שקל בשבוע לכל היותר (בחלק מהחודשים יש קצת יותר מ-28 ימים, אז לפעמים יש 5 קניות בחודש).

ארנונה בראש העין לדירת 4 חדרים יוצאת בד"כ 1200 לחודשיים, שזה 600 לחודש, חשמל כ-500 שקל לחודשיים זה סביר ואפילו קצת קמצני, ואם כבר לקחנו זוג + ילד, זה לא כולל טיטולים, מגבונים, נוטרילון, ושאר הוצאות תינוק (ואפילו לא ההוצאות עם הלידה כמו עגלה או כיסא בטיחות).

במציאות הישראלית העכשווית אי אפשר גם אוטו, גם דירה במיקום יחסית מרכזי, גם ילדים, גם בילויים וגם חסכון משמעותי על משכורות ממוצעות.

ראש העין זה מרכזי?

ואם נשווה ללפני עשור, זה בהחלט היה אפשרי על משכורות ממוצעות נניח בפתח תקווה

4,000 בחודש מאפשרים לגור בדירה סבירה לחלוטין גם באזורי ביקוש כגון חולון, בת ים, ראשון לציון, רמת גן. זה סכום מכובד.

במטותא ממך, 4200 זה לדירת 4 חדרים בראש העין, ברמת גן אין סכומים כאלה לבית למשפחה של זוג + ילד.

מה יש לנו בניין חדש, מכונית חדשה, ילד בגן, אוכל במקרר וכל זה על משכורת ממוצעת.

מה אני אגיד לך פשוט עלובי החיים. ויקטור הוגו מתהפך בקברו.

מה יש לסתומים האלה שהם רוצים לשים את הילד בגן ושיהיה אוכל במקרר?

ברור כי יש חופשי דירות במרכז שמאפשרות לך להגיע בתח"צ לעבודה, בהם אפשר לשים משפחה של זוג + ילד, וגם יעלה 4000 שקל.

על מכרה זהב עלית אתה

יודע מה הבעיה? שהדור שלי השתחרר מהצבא ב2009 +- זה עדיין לא היה המצב, אז נדפקנו, לחלקנו יש מזל ולהורים יש רזרבות.

למי שאין הורים והוא ״בטעות״ התחתן/עשה ילד אכל אותה.

איך הוא יכל לנחש שמחירי הדיור יטוסו?

יודע מה יותר בעיה? מהרגע שאולמרט עצר הלכה למעשה כמעט את כל שיווק הקרקעות במרכז כדי להכריח אנשים ללכת לגור בפריפריה אני ידעתי שמחירי הדיור יעלו, ידעתי שהם ימשיכו לעלות בזמן שנצברים ביקושים ושהם ימשיכו לעלות עד שאותם ביקושים יירדו כי יהיה היצע יותר גבוה שיכסה גם על ה"גרעון" של השנים הקודמות.

אממה, עבדך הנאמן למד עד 2008 בעתודה, השתחרר מהצבא ב-2012, ומה יכל לעשות עם כל הידע הזה? לקנות במבה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי. מי שבכלל רוצה לסדר את עצמו מתחמק מהצבא ומתחיל לעבוד/ללמוד מגיל 18.

חוץ מניתוח בקע ומילואים לא תקבלו כלום מצהל, מנסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכבר ניהלנו את את הדיון הזה כמה עשרות פעמים כאן.

הבעיה היא שצריך לחסוך כשיש כבר משק בית (זוג) ועוד אין ילדים (ואז חוסכים בדיור כי גרים ביחידת דיור או משהו קטן יחסית, נעזרים בהורים עם אוכל וכביסות וכד', רוב היום בעבודה/לימודים, אוכלים בתןביס וכיוצ"ב), אז אפשר להתקיים מ5-8K בחודש ואת השאר לחסוך. ואז באמת תוך 3-4-5 שנים להגיע למספיק בשביל דירה ולהתחיל להשריץ.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי. מי שבכלל רוצה לסדר את עצמו מתחמק מהצבא ומתחיל לעבוד/ללמוד מגיל 18.

חוץ מניתוח בקע ומילואים לא תקבלו כלום מצהל, מנסיון.

ספר לי על זה, התגייסתי בגיל 21.

אני חושב שכבר ניהלנו את את הדיון הזה כמה עשרות פעמים כאן.

הבעיה היא שצריך לחסוך כשיש כבר משק בית (זוג) ועוד אין ילדים (ואז חוסכים בדיור כי גרים ביחידת דיור או משהו קטן יחסית, נעזרים בהורים עם אוכל וכביסות וכד', רוב היום בעבודה/לימודים, אוכלים בתןביס וכיוצ"ב), אז אפשר להתקיים מ5-8K בחודש ואת השאר לחסוך. ואז באמת תוך 3-4-5 שנים להגיע למספיק בשביל דירה ולהתחיל להשריץ.

שים לב לטיעון שלי - אותו זוג, אותה הכנסה, אותו בית, היום עובד פי 5 יותר קשה מאשר לפני 10 שנים כדי להגיע להון העצמי לבית.

מתמטית לא ניתן להכחיש את הטיעון הזה, באדיבות הלמ"ס ובנק ישראל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...