Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירי הדירות- יש עוד לאן לעלות ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

זה לא משנה אם זה ברוטשילד בת"א או ביוספטל בקרית חיים. לא צריך לסבסד דירות בהגרלות מכספי מיסים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 354
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סורי, בנאדם. דמגוגיה לא יושב עלייך יפה. אני יודע שאתה יכול להיות יותר ענייני מזה.

אני אשמח אם תראה לי על המפה של מחיר למשתכן באיזה מס' ברחוב רוטשילד מומנו דירות למילניאלים בכיינים בני 25.

אתה רואה את הנקודות במרכז? לא היו אמורות להיות שם נקודות בכלל.

מדינה לא הייתה צריכה לסבסד דירות למילינאס שחושבים שהם "איכותיים" מידי בשביל הפריפריה.

אתה שוב נדבק למרכז כאילו זה גבולות הגזרה של המדינה.

המחירים בבית שמש עלו פי 2.

בסדר, אבל המחירים עדיין נגישים גם לאנשים ללא ירושות ו/או משכורות עתק.

אתה רוצה להגיד לי שזוג צעיר ובריא שעובד במשרות סבירות ומתנהל חכם כלכלית לא מסוגל לבנות מספיק הון עצמי בשביל דירה בבית שמש או באשקלון?

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה אם זה ברוטשילד בת"א או ביוספטל בקרית חיים. לא צריך לסבסד דירות בהגרלות מכספי מיסים.

מה זה "צריך"?

למה את זה לא "צריך" וגלולות למניעת הריון/אקמול/סירופ נגד שיעול כן "צריך"?

לא "צריך" כלום.

יש למדינה תקציב שמנותב ע"י מי שנבחר למקומות שלדעתו יטיבו עם הבוחרים שלו/כלל האוכלוסיה/קבוצה מסוימת באוכלוסיה שלא בהכרח מצביעה לו ולפי (או בניגוד מוחלט) למה שאותם נבחרים הבטיחו טרום הבחירות.

אין "צריך". צריך אוכל ומים. כל השאר אופציונלי.

באותה מידה כמו שלדעתך לא "צריך" לסבסד דירות, לדעת מישהו שאינו מעשן לא צריך לסבסד טיפולים לחולים או סדנאות למניעת עישון, לדעת מי שאינו משתמש בתח"צ אין סיבה לסבסד אוטובוסים ומי שלא טס לחו"ל יגרוס בלהט שאין שום סיבה לתת לנתב"ג פטור מארנונה (אני בכוונה מפליג פה למחוזות הביזאר בשביל הפואנטה. אני לא באמת מסכים עם זה). אבל בגלל שמספיק אנשים הצביעו עבור מי שהבטיח לעשות את זה, כנראה שהיו מספיק אנשים שדווקא כן חשבו ש"צריך" לתת איזשהו פתרון* לרכישת דיור.

*כל פתרון באשר הוא, שהממשלה נותנת, לכל בעיה באשר היא, הוא by definition "מכספי המיסים".

מדינה לא הייתה צריכה לסבסד דירות למילינאס שחושבים שהם "איכותיים" מידי בשביל הפריפריה.

לא, בנאדם, די. רמת התשובות שלך לא תואמת את מידת האיכותיות שלך. באמת.

מה עם תושבי המקום שאין להם שום קשר לאיכותיות? אולי אלה אנשים שעניים מכדי לעבור לפריפריה כי הם צריכה שההורים שלהם שגרים ליד יעזרו להם לגדל את הילדים.

מה עם אנשים שאין עבודה בתחום שלהם בפריפריה ולא רוצים לבלות ארבע שעות ביום בנסיעות ולפגוע בסביבה ולהרעיל אותך ואת הילדים שלך?

סתם שתי דוגמאות. אני בטוח שאם אני אחשוב עוד דקה אני אחשוב על עוד כמה דוגמאות.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה זה לא צריך כלום? כספי מיסים צריכים לשרת את כל האוכלוסיה ולא רק אנשים בודדים שנבחרו בהגרלה.

זה בדיוק כמו הכספים שהולכים לישיבות ולרבנות למשל. גם על זה תגיד ש"אין פה צריך"?

האינטרס לחינוך, תחבורה ציבורית, בריאות וכו' הוא כללי, לעומת הדברים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה יעשה מי שגר/עובד רחוק מהרכבת? טלפורט מהבית לתחנה ואז לעבודה?

בחיאת, תהיה ענייני.

ואם אתה כבר מתייחס למשהו, תתייחס גם לדוגמא הראשונה. לא רק לזאת שנוח לך.

מה זה לא צריך כלום? כספי מיסים צריכים לשרת את כל האוכלוסיה ולא רק אנשים בודדים שנבחרו בהגרלה.

זה בדיוק כמו הכספים שהולכים לישיבות ולרבנות למשל. גם על זה תגיד ש"אין פה צריך"?

האינטרס לחינוך, תחבורה ציבורית, בריאות וכו' הוא כללי, לעומת הדברים האלה.

אבל אין דבר כזה "כל האוכלוסיה". כל תקציב הולך לחלק מסוים מהאוכלוסיה.

אני לא נוסע באוטובוסים אז מה אכפת לי מתחבורה ציבורית? אבא שלי בעלים של מכולת שהוא ירש מסבא שלו ואני ארש ממנו, אז מה אכפת לי מהשכלה גבוהה?

הרעיון של מחיר למשתכן לא הייתה שיבחרו אנשים בהגרלה, אלא שאחרי X שנים (אין לי מושג כמה) כל מי שעומד בקריטריונים שנקבעו לא בהגרלה יקבל דירה ולא שההגרלה תקבע רק את התזמון של קבלת הדירה. כן, אוטופי להחריד, אבל זה היה הרעיון. בסוף כמובן יצא פרטץ' מלא חורים וקומבינות כמיטב המוסרת הארצישראלית, אבל לא זו הייתה הכוונה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו טענה לגיטימית, וכנראה שיש לה לא מעט שותפים, כי אחרת כחלון היה ממשיך לקבל 10 מנדטים.

אבל השאלה אם יש רעיון אחר שיפתור את בעיית הדיור? כי כמו שאתה שם לב, טענה כאילו אין בעיית דיור לדור הזה מביא אותך לטענות מגוחכות כמו של כמגיא.

הנקודות זה חצי שקר, תסתכל על הסטטיסטיקה של כמות יח"ד במרכז לעומת כמות יח"ד בפריפריה בתוכנית.

בת"א הייתה הגרלה אחת, 199 יח"ד.

אגב מסכים איתך לחלוטין שלא צריכות להיות הגרלות בכלל בגוש דן, אבל לצייר את זה כאילו יש שם הרבה הגרלות זה פשוט שקר גס.

בסדר, אבל המחירים עדיין נגישים גם לאנשים ללא ירושות ו/או משכורות עתק.

אתה רוצה להגיד לי שזוג צעיר ובריא שעובד במשרות סבירות ומתנהל חכם כלכלית לא מסוגל לבנות מספיק הון עצמי בשביל דירה בבית שמש או באשקלון?

אז הגענו כבר להסכמה שזוג בבית שמש היום עובד פי 5 יותר קשה מאשר לפני 10 שנים בשביל לקנות דירה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ספייר, זה לא נכון. תקציב הבריאות הולך אמנם לחולים, אבל גם למי שבריא יש תועלת מזה. תקציב לתחבורה ציבורית מועיל גם למי שנוסע ברכב פרטי וגם למי שהולך ברגל - פחות גודש, פחות זיהום.

הגרלת דירות לוקחת את הכסף של כולם ונותנת לאנשים בודדים בלי תועלת לכולם, בדיוק כמו כסף שהולך לישיבה.

M3, וכי אין שום דרך להשתמש בכספי ציבור לדיור חוץ מבהגרלות?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סורי, בנאדם. דמגוגיה לא יושב עלייך יפה. אני יודע שאתה יכול להיות יותר ענייני מזה.

אני אשמח אם תראה לי על המפה של מחיר למשתכן באיזה מס' ברחוב רוטשילד מומנו דירות למילניאלים בכיינים בני 25.

לא מצאתי היכן כתבתי שהיו פרויקטי מחיר למשתכן במרכז ת"א, למען האמת, זה לא יכול לקרות טכנית, כי אין אדמות מדינה פנויות שם.

אותם בכיינים שתיארתי, שגרים שם בשכירות, יכולים לקנות דירה (בלי טובות מהמדינה או מההורים) קצת מחוץ לאיזור הביקוש.

אבל הם לא רוצים. הם רוצים לגור שם, וכשהם קונים דירה בפרויקט של מחיר למשתכן באיזה פיזדילוך, הם מתכננים כמובן להשכיר אותה, ולהמשיך לשכור ברוטשילד. על זה דווקא כן יש נתונים: 75% מהזוכים בהגרלות אינם בני המקום בו זכו.

(שזה כמובן לא אומר בהכרח שהם מתכוונים להשכיר את הנכס, אבל בוא, תל אביבים שזכו בקרית גת, כמה מהם מתכננים מהפך קריירה ופתיחת דוכן לוטו, וכמה קונים כי "זו הזדמנות פז לעשות סיבוב על כסף מתנה מהמדינה, ולהשאר עם נכס להשקעה"?)

בכמה עלו המחירים בחדרה בעשר שנים האחרונות?

לא יודע. התחושה שלי היא שבקצת פחות מהממוצע הארצי.

בדקתי הרגע ביד2 לגבי הנכס שלי- אני יכול היום עדיין "לעשות רוורס" ולחזור פחות או יותר לאותה דירה שמכרתי לפני 5 שנים בהרצליה. כך שכנראה מדובר באחוז שהוא "על הגרף"

אבל יש בפורום אנשים שזה המקצוע שלהם, אז נשאיר זאת להם.

למה זה רלוונטי לדיון?

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3, וכי אין שום דרך להשתמש בכספי ציבור לדיור חוץ מבהגרלות?!

בטח שיש, לפיד אפילו ניסה עם מע"מ 0.

הבעיה היא שככל שעובר יותר זמן, יש יותר אנשים בבעיית דיור, ונראה לי "קצת" קשה לפתור בעיית דיור ל-50 אלף זוגות/משפחות במכה.

כלומר יש לך מצב של ביקוש של 50 אלף דירות (נניח, זה יכול להיות יותר), ואולי כמה אלפים בהיצע.

לא אומר שזה טוב, אבל יש מן ההגיון בהגרלה כשיש לך מצב כזה.

לא מצאתי היכן כתבתי שהיו פרויקטי מחיר למשתכן במרכז ת"א, למען האמת, זה לא יכול לקרות טכנית, כי אין אדמות מדינה פנויות שם.

אותם בכיינים שתיארתי, שגרים שם בשכירות, יכולים לקנות דירה (בלי טובות מהמדינה או מההורים) קצת מחוץ לאיזור הביקוש.

הייתה הגרלה אחת בת"א, עוד אחת תהיה בקרוב, סה טו לתל אביב.

אבל הם לא רוצים. הם רוצים לגור שם, וכשהם קונים דירה בפרויקט של מחיר למשתכן באיזה פיזדילוך, הם מתכננים כמובן להשכיר אותה, ולהמשיך לשכור ברוטשילד. על זה דווקא כן יש נתונים: 75% מהזוכים בהגרלות אינם בני המקום בו זכו.

(שזה כמובן לא אומר בהכרח שהם מתכוונים להשכיר את הנכס, אבל בוא, תל אביבים שזכו בקרית גת, כמה מהם מתכננים מהפך קריירה ופתיחת דוכן לוטו, וכמה קונים כי "זו הזדמנות פז לעשות סיבוב על כסף מתנה מהמדינה, ולהשאר עם נכס להשקעה"?)

אני דיי בטוח שרוב הזוכים לא מתל אביב, אבל אני כן יודע שחלק גדול מתכוון להשכיר ולשכור, וזה לא פחות לגיטימי מאשר זה שהמדינה מעודדת השקעה בנדל"ן.

גם העידוד הזה בא על חשבון הכסף שלך, לא מפריע לך?

לא יודע. התחושה שלי היא שבקצת פחות מהממוצע הארצי.

בדקתי הרגע ביד2 לגבי הנכס שלי- אני יכול היום עדיין "לעשות רוורס" ולחזור פחות או יותר לאותה דירה שמכרתי לפני 5 שנים בהרצליה. כך שכנראה מדובר באחוז שהוא "על הגרף"

אבל יש בפורום אנשים שזה המקצוע שלהם, אז נשאיר זאת להם.

למה זה רלוונטי לדיון?

אז קצת פחות מפי 2? אז לזוג מחדרה נניח רק פי 4.5 יותר קשה להגיע להון עצמי מאשר לפני 10 שנים?

וזה רלוונטי לדיון כי הבעיה לא מקיפה רק את ת"א, ולא את ת"א רבתי, הבעיה קיימת גם בחדרה.

אם לאותו זוג, עם אותה הכנסה, עם אותה דירה, היום קשה פי 4-5 מאשר לפני 10 שנים להגיע להון עצמי, זו בעיה.

ולכתוב כאילו פתרון הבעיה נמצא במעבר לחדרה זה שטויות, כי גם שם הבעיה קיימת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, זה לא נכון. תקציב הבריאות הולך אמנם לחולים, אבל גם למי שבריא יש תועלת מזה. תקציב לתחבורה ציבורית מועיל גם למי שנוסע ברכב פרטי וגם למי שהולך ברגל - פחות גודש, פחות זיהום.

הגרלת דירות לוקחת את הכסף של כולם ונותנת לאנשים בודדים בלי תועלת לכולם, בדיוק כמו כסף שהולך לישיבה.

איזה תועלת נותן תקציב הבריאות יש למי שבריא? אני לא הייתי אצל רופא כבר 15 שנה, מרפא את עצמי עם עשבים שאני קוטף ביער, ומי שלא רוצה להידבק מאוכלי שניצלים עם מערכת חיסונית ירודה שילבש מסכת אב"כ.

ומה נותנת לי תחבורה ציבורית? שילכו ברגל. אם אני יכול לעמוד בפקק שעתיים הם יכולים ללכת ברגל שעתיים.

הגרלת דירות מפתחת איזורים שאנשים לא היו באים לגור בהם (פריפריה) ועוזרת להוציא אנשים ממעגל הביקוש, מה שמשאיר יותר דירות ומוריד את המחירים גם בקרב אנשים שלא יכולים להשתתף בהגרלות, שזה כולם.

*מיותר לציין, אבל אני אציין שוב, זה לא מה שאני חושב.

כמו שאתה מבין אפשר ללכת ככה סחור סחור גם חודשיים, ולא נגיע לשום מקום. לכל שקל מס שהולך לאנשהו אפשר להדביק סיבה למה הוא משרת את כלל האוכלוסיה ואפשר גם למצוא איך הוא משרת רק קבוצה אחת (שזו אגב די מהות הסוציאליזם שישראל דוגלת בו במידה מסוימת).

פה:

אין להם שום עניין שהכסף הזה יממן לאיזה מילניאל בכיין בן 25 דירה ברוטשילד, כי זה דקה עם הליים משם למשרדי הסטרטאפ שבו הוא מפתח אפליקציה לגירוד בת*ת.

"אינם בני המקום" זה לא אנשים ששוכרים/משכירים אלא אנשים שלא גרו באותה רשות מוניציפלית כשהם נרשמו להגרלה. כלומר בתוך ה-75% האלה כלולים גם אנשים שעברו מת"א לעפולה רחמנא ליצלן.

אני לא יודע כמה מהם הולכים או לא הולכים לגור בנכס. ואני אגב מסכים שהפרצה הזו היא טעות חמורה, אבל שוב, זה (לדעתי) עדיף מכלום.

פיזדילוך זה לא מילה אמיתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הגענו כבר להסכמה שזוג בבית שמש היום עובד פי 5 יותר קשה מאשר לפני 10 שנים בשביל לקנות דירה?

עובדים יותר קשה? אולי. פי 5? לא נראה לי. משכורות עלו, מיסים ירדו, מוצרי צריכה הפכו לזולים יותר.

הרבה צעצועים ופיתויים הפכו לנגישים יותר כגון טיסות לחו"ל ומכוניות חדשות.

קח זוג צעיר בריא שמסוגל לטחון עבודה. אם הם יתמקדו במטרה להגיע לדירה ויאמצו סגנון חיים של בית - עבודה - בית - עבודה הם יצברו מספיק הון עצמי בשביל לרכוש דירה סבבה לגמרי בפריפריה תוך 3-4-5 שנים.

כיף זה לא, אבל אפשרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר מוצרים בסופר עלה, מיסים לא ירדו, אני משלם היום אחוז מס שולי 35%, לפני 7 שנים שילמתי 33%, מחיר רכב חדש עלה מאז ביטול קבוצות המחיר, אז מחיר משפחתית היה 120 אלף שקל, היום 132-134 ומעלה.

טיסות לחו"ל אכן הוזלו, אבל זה אנקדוטה.

עובדתית, יוקר המחיה עלה, המשכורת עלתה (קצת פחות מיוקר המחיה), כוח הקנייה נחלש, נניח שבסה"כ הכסף שלך לפני עשור שווה +- כמו היום.

מחירי הדיור עלו פי 2 נכון?

סף ההון העצמי עלה מ-10% ל-25%, זה פי 2.5 בדיוק.

משמע היום אתה צריך פי 2.5 אחוז להון העצמי, מתוך שווי דירה שעלה פי 2, בחשבון פשוט זה בדיוק פי 5.

אל תברח לאפשרי או לא אפשרי לזוג שעובדים בהייטק לקנות דירה בדימונה מזרח, האם זה פי 5 קשה או לא?

המספרים מוכיחים שכן

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח זוג צעיר בריא שמסוגל לטחון עבודה. אם הם יתמקדו במטרה להגיע לדירה ויאמצו סגנון חיים של בית - עבודה - בית - עבודה הם יצברו מספיק הון עצמי בשביל לרכוש דירה סבבה לגמרי בפריפריה תוך 3-4-5 שנים.

כיף זה לא, אבל אפשרי.

בואנה, איפה אתה חי בנאדם? אתה מאופס?

קח זוג שמרוויח משכורת ממוצעת! אפילו לא חציונית, נלך על האידיאל - ממוצעת.

10K כפול 2 = 20K ברוטו, בערך 16K נטו נגיד?

שכירות - 4K, הוצאות רכב - 3K, אוכל - 3K, חשבונות - 2K, גני ילדים - 3K (במקרה הטוב), נשארנו עם 1K לחסכון לפני שהכנסנו ביגוד, בילויים וכו'.

עכשיו, כמה חודשים צריך בשביל להגיע להון של 300K? אני אענה לך - 25 שנה...

אתה מבין כמה אתה לא בכיוון בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר מוצרים בסופר עלה, מיסים לא ירדו, אני משלם היום אחוז מס שולי 35%, לפני 7 שנים שילמתי 33%, מחיר רכב חדש עלה מאז ביטול קבוצות המחיר, אז מחיר משפחתית היה 120 אלף שקל, היום 132-134 ומעלה.

אל תסתכל על המס השולי. המדרגות עצמן התרחבו לאורך השנים. בעלי ילדים מקבלים הרבה יותר נקודות זיכוי.

בואנה, איפה אתה חי בנאדם? אתה מאופס?

קח זוג שמרוויח משכורת ממוצעת! אפילו לא חציונית, נלך על האידיאל - ממוצעת.

10K כפול 2 = 20K ברוטו, בערך 16K נטו נגיד?

שכירות - 4K, הוצאות רכב - 3K, אוכל - 3K, חשבונות - 2K, גני ילדים - 3K (במקרה הטוב), נשארנו עם 1K לחסכון לפני שהכנסנו ביגוד, בילויים וכו'.

עכשיו, כמה חודשים צריך בשביל להגיע להון של 300K? אני אענה לך - 25 שנה...

אתה מבין כמה אתה לא בכיוון בכלל?

מה אני אגיד לך שיעיפו את האוטו ולא יביאו ילדים נוספים עד שמצבם הכלכלי ישתפר. ילדים ילכו למסגרות ציבוריות (חסכון של אלפי שקלים בחודש) ואז יהיה להם יותר אוויר לנשימה ואפשרות לחסוך.

אגב, 3K אוכל וגם 2K חשבונות? בחודש?! מה יש להם בבית? חוות שרתים?

במציאות הישראלית העכשווית אי אפשר גם אוטו, גם דירה במיקום יחסית מרכזי, גם ילדים, גם בילויים וגם חסכון משמעותי על משכורות ממוצעות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...