Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איבוד כל הביטחון בנהיגה עקב טעות איומה.

ktntnhi
שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה עדיין מרגיש שאתה לא מסוגל לעלות להגה, תפנה למורה לנהיגה המתמחה בחרדת נהיגה (יש כאלו). הסביבה הבטוחה הזו יכולה לבדה להחזיר לך את הביטחון. יש כמובן גם עזרה רפואית לנושא, אבל הייתי מתחיל עם חזרה מהירה להגה עד כמה שניתן עם מורה לנהיגה (עדיף) או מישהו שאתה סומך עליו במיוחד.

בשורה התחתונה, עשית טעות שלא מעט נהגים עושים על הכביש, אתה לפחות הבנת שאתה טעית והגבת בצורה נכונה. תן לעצמך לפחות חיזוק חיובי על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פשוט הרגשה נוראית.

אם להתחיל מהסוף - אין לך מה להרגיש נורא, מהדברים שרשמת עולה שאתה כבר בנק׳ פתיחה מצוינת, כי אתה mindful לחוקים ולכללים - שזה ממש לא ברירת המחדל בציבור הנהגים כיום.

עשית טעות, אני מניח שזו לא הראשונה - אני בטוח שזו לא האחרונה. אני אפילו אגדיל ואומר שבסבירות גבוהה תבצע טעות חמורה יותר מתישהו בעתיד.

shit happens! השאלה היא, איך אנחנו מגיבים. האם במגננה? האם בביטול? האם בלמידה...?

ניכר שאתה בוחר בדרך האחרונה, אתה מבין שטעית, מבצע אנליזה בשביל להגיע לroot cause (בטחון מופרז גם כשהעולם מאותת אחרת), והשלב האחרון ששכחת זה יישום.

תחזור לנהוג, ויפה שעה אחת קודם. אם אתה בחוסר בטחון / לחץ גבוה, תעשה את זה עם עוד מישהו ברכב (חבר/משפחה) ולא בצירים מרכזיים או עמוסים. תעשה את זה היום, לא מחר, לא מחרתיים, היום.

הטעות הכי נפוצה אצל אנשים שעושים טעויות, זה לחטוף shutdown ולהמנע מהסיטואציה. אז, מנטלית, הסיטואציה המקורית מתנפחת, גורמת לחששות לגדול, מה שמנפח עוד יותר את הסיטואציה ההיא, מה ש ... (וחוזר חלילה). תשבור את המעגל הזה, ויפה שעה אחת קודם.

שיהיה בהצלחה, וסע בדרכים טובות.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג אתה לא לבד במועדון. לפני מספר שנים ירד גשם חזק מאוד. אני איבדתי אוריינטציה ברחובות תל אביב ויצא ככה שנהגתי נגד כיון התנועה.

לומדים מטעויות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן בנאדם,

כולם עושים טעויות, אתה בחור פיקח שלמדת מהטעות והודית בה.

אבל תסלח לעצמך ותבין שאתה בן אדם, ותהיה יותר זהיר להבא, אבל חס וחלילה אל תלקה את עצמך ותמנע מעצמך לנהוג.

ישנם על הכביש כל יום אנשים שנוהגים באופן חמור יותר ממה שאתה עשית, חלקם מודעים לזה וחלקם לא... אבל הם עושים שגיאות על בסיס קבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל-הטעות לא גרמה לנזק ,לא לך ולא לשאר משתמשי הכביש .

טוב מאוד שאתה מודע לכך שעשית טעות חמורה.

אסור בשום אופן להפסיק לנהוג, מציע לך שלא תנהג לבד בתקופה הקרובה .

הכל טוב!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי וכל הנהגים היו כמוך.

אל תיכנס למרה שחורה.

תתאושש, תחזור להגה ותמשיך לנהוג זהיר.

לגבי הויראליות...מה הכי גרוע שיכול להיות? שתקבל דוח? יש כל כך הרבה עבריינים במדינה שנוסעים במתכוון בצורה איומה ולא עושים איתם כלום, אתה לא ראשון ברשימה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו הרבה דברים יפים כאן, אבל דע לך, מנסיון עם אנשים שסובלים מחרדות ומטפלים בזה (אני לא מטפל ואני גם לא אומר שאתה צריך טיפול! אלא מנסה להקביל בין מקרים אחרים למקרה שלך.) לאחר שהבנת בראש שכולם טועים וטעית ולא קרה כלום ואתה מבין בראש שאתה צריך לחזור ולנהוג, כל זמן שלא תעשה את זה וימנע מנהיגה אותם מחשבות משתקות ייגברו וגם יכולים לתפוס אותך בחלקים אחרים בחיים.

העצה היעוצה שבדרך כלל מטפלים בקשיים כאלו היא cbt שבגדול אומרת שפשוט צריך להתמודד, צעד צעד לפי מה שאתה יכול, בהתחלה זה אומר להיכנס לרכב, לשבת כמה זמן שאתה יכול, אחר כך לשבת עם הרכב מונע אחר כך לעשות סיבוב של דקה עם מישהו, ולהמשיך בצעדים כאלו ולאט לאט תרגיש שזה עוזב אותך...אתה חייב להתמודד עם זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי..כולה נכנסת באין כניסה. תנשום ותירגע.

קצת אחרי שהוצאתי רישיו,היה לי מקרה שהגעתי לצומת והירוק התחיל להבהב, לא הייתי החלטי האם לעבור את הצומת או האם לבלום.

לבסוף החלטתי לבלום אבל זה היה מאוחר מדי והרכב נעצר באמצע הצומת, למזלי הצומת היה ריק.

הביטחון קצת התערער לי אבל מאז אני לא מתמהמה בדברים שכאלה.

אתה לעומת זאת, רק נכנסת באין כניסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלך לטעות שעשית, גדולה ככל שתהיה, חורגת מהנורמה. אני מנחש שאתה חווה תחושות דומות גם בהתמודדויות אחרות בחיים, כלומר, תחושה שהטעות שאתה עשית בלתי נסלחת, שאתה תענש עליה בחומרה, ואובדן הביטחון בעצמך.

יכולים להגיד לך אלף פעמים שהטעות לא כזו נוראה, שהסיכוי שתענש אפסי, ושזה לא ישפיע על החלטות עתידיות שלך.

זה נכון.

זה לא יעזור.

מנגנוני החרטה והחשש הם חלק נחוץ במבנה האישיות שלנו, וכפי שיש כאלו שאצלם הם מוחלשים, ולכן נוטים לקחת סיכונים (דרך אגב, אחד המאלחשים הגדולים של המנגנונים הללו זה אלכוהול), יש כאלו שאצלם הם כמו אזעקה שמופעלת ביתר קלות ובווליום גבוה מדי.

למשל, אני משער שאתה גם כנראה חושב שאנשים סביבך כל הזמן בוחנים אותך ושופטים אותך לחומרה, על כל דבר שאתה עושה.

הבעיה שלך היא לא נהיגה, הבעיה שלך היא חרדה.

יש דרכים מגוונות להתמודד עם חרדה, טיפול תרופתי, טיפול פסיכולוגי התנהגותי (עוזר להתמודד עם סיטואציות ספיציפיות, כמו נהיגה) ועוד, אבל קודם כל, לך לפסיכולוג או פסיכיאטר וקבל אבחון.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תעלה על האוטו ותנהג. הטעות שעשית היא טריויאלית. יש לך מושג אילו טעויות מטופשות אני עשיתי ב-10 שנים שיש לי רשיון? (כולל אחת שהסתיימה בתאונה קלה). קורה, לומדים, ממשיכים הלאה. לתת לאירוע כזה לשתק אותך זאת טעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקטנה לגמרי!

כל עוד לא קרה כלום, זאת טעות נסלחת ואני בטוח שלמדת ממנה.

דרך אגב, אני תמיד משתמש בווייז בערים שאני לא מכיר.

ככה הסיכוי לטעויות מהסוג הזה יורד משמעותית.

עודד.

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא מבטל לחלוטין. נווטן (Mio, לפני היות הווייז) הכניס אותי לאזור מוגבל בשוויצריה. למזלי לא צולמתי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להשתמש באפליקציות ניווט שיש בהן תמרורים (בדיוק למקרים כאלה אם התמרור דהוי).

אני לא בקיע כל כך באפליקציות הללו. אבל אני יודע למשל על IGO.

קצת חבל שבאפליקציה הכ"כ פופולרית waze אין תמרורים (לא שזה באמת משנה כל כך, אבל זה היה יכול להיות נחמד)

אבל אולי זה עניין של זמן. בעבר גם לא היה מד מהירות (מיותר לציין שהיום יש כולל התרעת צפצוף אם חרגת מהמהירות).

אני חושב שאתה צריך להרכיב לך קצת סביבה בטוחה לנהיגה.

1.אפליקציה שמציגה תמרורים.

2. תתקין אם עדיין אין לך מערכת התראה - למשל: מובילי. (לא חייב, יש גם אחרים).

תקבל גם החזר בטסט השנתי והנחה בביטוח. בנוסף לביטחון שזה ישרה עליך.

3. תנהג יותר לאט כשאתה לא בטוח בעצמך. אני לא מתכוון לנהוג 80 בכביש של 120. אלא. יש לך פניה, התמרור לא ברור לך.

תתקדם בזהירות, תנסה לבחון את השטח. זה סוג של חכמה שבדיעבד, אבל אני מאמין שזה משהו שרובינו עושים כשאין לנו מושג במקומות שהם חדשים לנו.

כתבת - עיר חדשה.

למשל אם אני נוהג בתל אביב, נראה לי שאקבל לא מעט קללות מהחברים פה (אל תדאגו, בערים אחרות הכל בסדר:wink:)

בדר"כ, במקומות כאלה שמיועדים לטעויות גם התנועה תנהג קצת יותר לאט, ואל תדאג. אתה לא תראה חריג ולא שום דבר.

כמובן שזה לא לכל החיים. זה כמו כל דבר בחיים. חדש/זר, משנה בטיחות, לאט לאט. עם הזמן אתה כבר פחוד זהיר/חשדן כי המקום לא זר לך. לא חדש.

קיבלת המון תגובות. הזכיר לי את השרשורים שהייתי פותח פעם.

תראה בסוף הכל עובר, מתבגרים מבינים קצת יותר. לוקחים דברים יותר בקלות. מבינים שאנחנו בני אדם.

טעית, טעינו, קורה. אומרים שהנבואה ניתנה לשוטים, אבל אני אקח הימור מחושב ואנבא שאתה אני והחברים פה עוד נטעה לא מעט פעמים. ככה שהכל בסדר.

אם תרשה לי להגיב מעוד נקודת מבט, הפעם לגבי החשש מהעונש, או הפרסום השלילי. זה שהיום הכל ויראלי, מפורסם מידית.

כמעט ואי אפשר לחמוק משום דבר (זה לא אומר שהעונש אכן יגיע. למשל בערוץ 12, תחקיר של אדווה דדון, על עוקץ קבלנים, מזוגות צעירים - בנייה קלה.

הזוג הלכו למשטרה, התלוננו, אמרו להם חבל על התלונה, התיק יסגר יום למחרת. אז זה לא אומר שהענישה תמיד תגיע)

אבל מה שרציתי להגיד לסיום - שזה מקנה תחושת ביטחון לאזרח, לדעתי לפחות, שהיום הכל מצולם ומתועד.

אם מישהו חלילה יעשה משהו שלא בסדר, יעבור על החוק, יש היום תיעוד. די קשה להתחמק. מצליבים מצלמות, ואיך שהמשטרה אוהבת להשתמש ב-אמצעים טכנולוגים מתקדמים.

אני מדבר בכלליות. ממש אל תיקח את זה אישית אליך. פשוט הנושא עלה, וחשבתי על הדרך לציין גם את זה. שלדעתי זה היתרון שהיום הכל מתועד.

אה, שכחתי לקראת הסוף.

תרכוש מצלמת דרך. לדעתי אפילו תרכוש בארץ, אל תמתין לחול.

זה גם יקנה לך ביטחון. כי כך תוכל להוכיח שאתה נהג זהיר, ושאם חלילה תעשה משהו בשגגה, בטעות, יש לך צילום.

אם תמתין מחול אלו יהיו שבועיים שתצטרך לנהוג בלי מצלמה. לדעתי, חבל על כל יום. כי אמרו לך לצאת לנהוג כבר היום, וחבל על כל יום שתהיה בלי מצלמה.

וכמובן תהיה פעיל פה בפורום, תראה איזה חבר'ה מדהימים ואיזה אנשים הגיבו לך. לדעתי עושה חשק להישאר. אולי אפילו גם אתה תייעץ ותגיב ככה לאחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...