Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראב 4 / סקודה קודיאק / אאוטלנדר

hagit dayan
שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רקורד האמינות הינו לגיר DSG6. קודיאק כיום מצוייד ב-DSG7 רטוב, שמוקדם לדעת מה רמת האמינות שלו. (שמעתי כבר כמה סיפורים על גירים שהלכו בק"מ נמוך)

הקודיאק מבחע עם גיר 7 הילוכים יבש ולא רטוב .

אני ביררתי בסוכנות בדיוק לפני שבועיים

מנוע 1.5 נראה שאכן מגיע עם DQ200, אבל לשאר המנועים יש מומנט שDQ200 לא עומדת בו ולכן להם משודכת תיבה אחרת.

בא נעשה קצת סדר:

הקודיאק מגיע רק עם גירים עם מצמדים רטובים אין קודיאק עם גיר יבש גם בגירסת 1.5TSI.

כשהוחלף מנוע ה-1.4 במנוע 1.5 הוחלף הגיר מ-DSG6 DQ250 ל-DSG7 DQ380 אף הוא עם מצמדים רטובים.

לא מכיר בעיות נפוצות עם הגיר הזה, ה"בעיה" היחידה שלו היא צורך בטיפול יקר יחסית כל 4 שנים/ 60000 ק"מ.

הטיפול ב-DQ380 זול במעט מהטיפול ב-DQ250 משום שב-DQ380 לא קיים פילטר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אם השאלה מופנית אלי - האישה רוצה ג'יפון, אז רכבי מנהלים למיניהם פחות רלוונטים.

פותחת השירשור ציינה רכבים שעולים הרבה מעבר ל-150 אלף שח, בעיקר אם לא קונים את גירסאות הבסיס, אז אני מניח שהכיוון הוא איזור ה-200 אלף.

c5 הכוונה c5 aircross. ג' יפון ולא מנהלים.

הכוונה שלך לרכוש טיגואן ממש לא מוצדקת.

לא רואה שום יתרון של הדגם שמצדיק את מחירו המופקע בארץ.

במחיר שלו, או אפילו בפחות, אתה יכול לרכוש את הקודיאק (אם אתה מתעקש על תוצרת vag) שמגיע עם אותם מכלולים רק באריזה גדולה ומרווחת יותר.

היבואן עצמו ויתר על הדגם ומביא אותו בגירסה יקרה מאוד שנותנת תמורה נמוכה ומשאירה אותו כאופציה לנאמני המותג בלבד.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

c5 הכוונה c5 aircross. ג' יפון ולא מנהלים.

הכוונה שלך לרכוש טיגואן ממש לא מוצדקת.

לא רואה שום יתרון של הדגם שמצדיק את מחירו המופקע בארץ.

במחיר שלו, או אפילו בפחות, אתה יכול לרכוש את הקודיאק (אם אתה מתעקש על תוצרת vag) שמגיע עם אותם מכלולים רק באריזה גדולה ומרווחת יותר.

היבואן עצמו ויתר על הדגם ומביא אותו בגירסה יקרה מאוד שנותנת תמורה נמוכה ומשאירה אותו כאופציה לנאמני המותג בלבד.

אם המדד שלך להצדקה לרכב הוא מטר פח לשקל, אז אכן ניתן למצוא הרבה רכבים מוצדקים יותר מהטיגואן. אבל השיקולים של אשתי שונים ולכן הטיגואן מצא חן בעיניה יותר מאשר הקודיאק (עשתה נסיעה על שניהם). הטיגואן מרגיש איכותי יותר מהקודיאק וגם מאובזר ברמה יותר גבוהה מהרמה שתקבל בקודיאק שיעלה 10K יותר. כל אחד ומה שעושה לו את זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המדד שלך להצדקה לרכב הוא מטר פח לשקל, אז אכן ניתן למצוא הרבה רכבים מוצדקים יותר מהטיגואן. אבל השיקולים של אשתי שונים ולכן הטיגואן מצא חן בעיניה יותר מאשר הקודיאק (עשתה נסיעה על שניהם). הטיגואן מרגיש איכותי יותר מהקודיאק וגם מאובזר ברמה יותר גבוהה מהרמה שתקבל בקודיאק שיעלה 10K יותר. כל אחד ומה שעושה לו את זה...

הטיגואן מבחינת איכות הרכבה אכן מהוקצע יותר, בעיקר כדי לייצר תחושת פרימיום. עם זאת, אני ממליץ בחום רב לא להזמין אותו. הדגמים שמגיעים לישראל הם משמעותית איכותיים פחות מבחינת הרכיבים שמורכבים עליהם. יכול להגיד לך ממידע פנימי שלארצנו מגיעים רכבים מקטגוריה 2 בפולקסווגן (קטגוריה 1 מיועדת למערב אירופה, קטגוריה 2 מיועדת למזרח אירופה וישראל, קטגוריה 3 מיועדת לשאר העולם, בעיקר הודו) ולכן, אם אתה מתעקש על תוצרת פולקסווגן (לא מדבר על סקודה/סיאט/אאודי - אין לי מידע עליהן), נסה להשיג מהיבואן רכב שמיוצר במפרט מערב-אירופאי (תמצא בו למשל חימום הגה ומושבים) ולכן מיוצר במפעל עבור קטגוריה 1.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיגואן מבחינת איכות הרכבה אכן מהוקצע יותר, בעיקר כדי לייצר תחושת פרימיום. עם זאת, אני ממליץ בחום רב לא להזמין אותו. הדגמים שמגיעים לישראל הם משמעותית איכותיים פחות מבחינת הרכיבים שמורכבים עליהם. יכול להגיד לך ממידע פנימי שלארצנו מגיעים רכבים מקטגוריה 2 בפולקסווגן (קטגוריה 1 מיועדת למערב אירופה, קטגוריה 2 מיועדת למזרח אירופה וישראל, קטגוריה 3 מיועדת לשאר העולם, בעיקר הודו) ולכן, אם אתה מתעקש על תוצרת פולקסווגן (לא מדבר על סקודה/סיאט/אאודי - אין לי מידע עליהן), נסה להשיג מהיבואן רכב שמיוצר במפרט מערב-אירופאי (תמצא בו למשל חימום הגה ומושבים) ולכן מיוצר במפעל עבור קטגוריה 1.

מה זה אומר קטגוריה 2? אבזור פחות עשיר, או משהו מעבר לכך? כי רשימת האבזור ידועה, אז זה לא שאני אצפה למשהו שלא יהיה שם.

אגב, המושבים כן מגיעים עם חימום והרכב מורכב בגרמניה ולא באחת מהארצות הזולות, כך שנשמע לי מוזר שהוא בהרכבה פחות איכותית או משהו כזה.

עריכה אחרונה על ידי Avenger
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אומר קטגוריה 2? אבזור פחות עשיר, או משהו מעבר לכך? כי רשימת האבזור ידועה, אז זה לא שאני אצפה למשהו שלא יהיה שם.

אגב, המושבים כן מגיעים עם חימום והרכב מורכב בגרמניה ולא באחת מהארצות הזולות, כך שנשמע לי מוזר שהוא בהרכבה פחות איכותית או משהו כזה.

אותו אבזור בדיוק - אבל החלקים החדשים ביותר מגיעים לקטגוריה 1, החלקים הפחות חדשים לקטגוריה 2 וכך הלאה.

כמובן, הכל מורכב באותו מפעל, אבל מן הסתם החלקים לא מיוצרים במיוחד עבור כל הרכבה, אלא מאוחסנים במחסן ונלקחים בהתאם לצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו אבזור בדיוק - אבל החלקים החדשים ביותר מגיעים לקטגוריה 1, החלקים הפחות חדשים לקטגוריה 2 וכך הלאה.

כמובן, הכל מורכב באותו מפעל, אבל מן הסתם החלקים לא מיוצרים במיוחד עבור כל הרכבה, אלא מאוחסנים במחסן ונלקחים בהתאם לצורך.

נשמע מעניין/מוזר.

תוכל לתת מקור לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להשיג מהיבואן רכב שמיוצר במפרט מערב-אירופאי (תמצא בו למשל חימום הגה ומושבים) ולכן מיוצר במפעל עבור קטגוריה 1.

אתה כותב מצד אחד שרכב עם מפרט של חימום הגה ומושבים מיוצר ל"קטגוריה 1" ואז כותב "אותו אבזור בדיוק"...

זו סתירה בין שתי ההודעות שלך.

גם המונח "החלקים הפחות חדשים", אם תוכל להסביר מה הכוונה ולתת איזשהו רפרנס לעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב להצטרף פה ולהודות שזו תאוריה שרצה אצלי כבר זמן מה ונחמד לראות שאני לא היחידי ושאולי יש באמת אסמכתא לזה.

לא מזמן התחלתי להתעניין בהתקנת מצלמת רוורס ברכב (גולף 2015) וכל המדריכים שמצאתי באינטנרנט (גרמניה, בריטינה ובכלל תוצאות שמקורן במערב אירופה) דיברו על התקנה יחסית פשוטה של חיבור מספר כבלים למתאם יעודי שמתחבר למערכת המולטימדיה. אמרתי, "פשוט, יאללה ננסה" אבל ככל שבדקתי לעומק גיליתי שאפילו מהסתכלות שטחית ניתן היה לראות כי מדובר על מערכות מולטימדיה שונות לחלוטין ממה שקיים אצלנו בארץ.

רק מהסתכלנות בנאלית עם העיניים, פיזית, ניתן היה לראות שמדובר על מערכות הרבה יותר משוכללות שכוללות ניווט מובנה, פורמט שונה, כפתורים שונים במיקומים שונים ועוד. ולאו דווקא היה מדובר ברכבים משנתונים חדשים יותר! ראיתי את המערכות הללו ותמונות שמציגות טכנולוגיה חדישה יותר ברכבים ישנים יותר מ2015.

המשכתי לחקור ושכאשר הכנסתי את המספר מק"ט של המערכת מולטימדיה שקיימת בארץ באמת קיבלתי לרוב תוצאות של מזרח אירופה ועוד מדינות מהמזרח כדוגמת סינגפור. (מיותר לציין שהמחבר היעודיי הנ"ל לא נתמך במערכות שיש ברכבים בארץ אלא רק במערכות שיש במערב אירופה וארה"ב, את זה גיליתי לאחר שכבר קניתי אותו:|)

מה שעורר בי את המחשבה כי באמת רכבי הVAG (בעיקר VW, כי שם התמקדתי) שמגיעים לכאן הם מעין סוג ב'. לאו דווקא במובן שמיוצרים במפעלים אחרים וזולים יותר, הרי מדובר על אותו מפעל בגרמניה, אלא על סדרת ייצור של רכבים פחות משוכללים שמקבלים את הטכנולוגיה שלהם באיחור/שאריות ומיועדים למדינות "פחות מוצלחות".

המשכתי לחקור ונחשפתי לעוד דברים שרק חיזקו את המחשבה הזו:

- כמובן יש את העניין של חימום הגה ומושבים ש

פשוט לא קיים פה. שגורם לך לתהות, הרי במקור ברכב יש את זה ישירות מהמפעל ויש כבר כפתור יעודיי, אז למה זה לא קיים? אני מבין שיבואינם גנבים ורוצים למכור הכל בנפרד ובאמת ברכבים מסויימים הפיצ'רים הללו נמכרים לחוד, אבל עוד לא נתקלתי ביבואנים ששולפים כפתורים מהדאשבורד...

- עוד נושא הוא המסך מידע שבין הסקלות בלוח מכוונים. נדהמתי לגלות ברכבים אירופאים אמיתיים משנתונים ישניים יותר כדוגמת 2013 יש מסך בצבע! לעומת זאת כל מי שיכנס עכשיו לאולם תצוגה של צ'מפיון וישב בכל רכב VAG שנתון 2019 חדש יראה כי עדיין קיים שם מסך שחור לבן מעפן שלא מציג טיפה של צבע מעבר ללבן.(אפשר לראות בתמונות את ההבדלים)

- יש לי עוד אינסוף דוגמאות על דברים שחסרים ברכבי VAG שלנו וקיימים ברכבים אירופאים ,לא תמיד מדובר על שיכלולים, לפעמים זה אפילו סתם מגירה מתחת לכיסא הנהג, אבל אני גם צריך לעבוד היום.

אני יודע שמדינות שונות מקבלות רכבים שמותאמים אליהן מבחינת מראה וטכנולוגיה וwhat not, וגם דינה של יונדאי אמריקאית הוא לא כדין יונדאי ישראלית. אבל בדוגמאות רבות כל כך על שוני והעובדה כי רכבים ישראלים חדשים הם פחות משוכללים מרכבים אירופאיים ישנים עוד לא נתקלתי.

WE.jpg

IL.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבדיקה של הטיגואן כמה פעמים באולם התצוגה, ההתרשמות שלי היא שרמת החומרים בטיגואן שמגיע לישראל לא יותר איכותית ממוצע הקטגוריה, אלא היא אפילו נמוכה יותר. בוודאי שלא להוביל אותה.

נראה באמת שהביאו לישראל גירסת בלאי.

מציע לא להסתנוור מהמותג.

לא סתם הרכב לא נמכר אפילו ב- 165 אלף ₪ מחירה של גירסת הבסיס שנמכרה עד לאחרונה.

כבר עדיף להתאמץ לכיוון אאודי q3 החדשה שנמכרת גם בהנחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבדיקה של הטיגואן כמה פעמים באולם התצוגה, ההתרשמות שלי היא שרמת החומרים בטיגואן שמגיע לישראל לא יותר איכותית ממוצע הקטגוריה, אלא היא אפילו נמוכה יותר. בוודאי שלא להוביל אותה.

מציע לא להסתנוור מהמותג.

הוא עבר עדכון לאחרונה, לא יודע אם יצא לך לראות את מה שהגיע בערך לפני חודשיים. בכל מקרה לי הוא הרגיש מאוד איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כותב מצד אחד שרכב עם מפרט של חימום הגה ומושבים מיוצר ל"קטגוריה 1" ואז כותב "אותו אבזור בדיוק"...

זו סתירה בין שתי ההודעות שלך.

גם המונח "החלקים הפחות חדשים", אם תוכל להסביר מה הכוונה ולתת איזשהו רפרנס לעניין.

אני חייב להצטרף פה ולהודות שזו תאוריה שרצה אצלי כבר זמן מה ונחמד לראות שאני לא היחידי ושאולי יש באמת אסמכתא לזה.

לא מזמן התחלתי להתעניין בהתקנת מצלמת רוורס ברכב (גולף 2015) וכל המדריכים שמצאתי באינטנרנט (גרמניה, בריטינה ובכלל תוצאות שמקורן במערב אירופה) דיברו על התקנה יחסית פשוטה של חיבור מספר כבלים למתאם יעודי שמתחבר למערכת המולטימדיה. אמרתי, "פשוט, יאללה ננסה" אבל ככל שבדקתי לעומק גיליתי שאפילו מהסתכלות שטחית ניתן היה לראות כי מדובר על מערכות מולטימדיה שונות לחלוטין ממה שקיים אצלנו בארץ.

רק מהסתכלנות בנאלית עם העיניים, פיזית, ניתן היה לראות שמדובר על מערכות הרבה יותר משוכללות שכוללות ניווט מובנה, פורמט שונה, כפתורים שונים במיקומים שונים ועוד. ולאו דווקא היה מדובר ברכבים משנתונים חדשים יותר! ראיתי את המערכות הללו ותמונות שמציגות טכנולוגיה חדישה יותר ברכבים ישנים יותר מ2015.

המשכתי לחקור ושכאשר הכנסתי את המספר מק"ט של המערכת מולטימדיה שקיימת בארץ באמת קיבלתי לרוב תוצאות של מזרח אירופה ועוד מדינות מהמזרח כדוגמת סינגפור. (מיותר לציין שהמחבר היעודיי הנ"ל לא נתמך במערכות שיש ברכבים בארץ אלא רק במערכות שיש במערב אירופה וארה"ב, את זה גיליתי לאחר שכבר קניתי אותו:|)

מה שעורר בי את המחשבה כי באמת רכבי הVAG (בעיקר VW, כי שם התמקדתי) שמגיעים לכאן הם מעין סוג ב'. לאו דווקא במובן שמיוצרים במפעלים אחרים וזולים יותר, הרי מדובר על אותו מפעל בגרמניה, אלא על סדרת ייצור של רכבים פחות משוכללים שמקבלים את הטכנולוגיה שלהם באיחור/שאריות ומיועדים למדינות "פחות מוצלחות".

המשכתי לחקור ונחשפתי לעוד דברים שרק חיזקו את המחשבה הזו:

- כמובן יש את העניין של חימום הגה ומושבים ש

פשוט לא קיים פה. שגורם לך לתהות, הרי במקור ברכב יש את זה ישירות מהמפעל ויש כבר כפתור יעודיי, אז למה זה לא קיים? אני מבין שיבואינם גנבים ורוצים למכור הכל בנפרד ובאמת ברכבים מסויימים הפיצ'רים הללו נמכרים לחוד, אבל עוד לא נתקלתי ביבואנים ששולפים כפתורים מהדאשבורד...

- עוד נושא הוא המסך מידע שבין הסקלות בלוח מכוונים. נדהמתי לגלות ברכבים אירופאים אמיתיים משנתונים ישניים יותר כדוגמת 2013 יש מסך בצבע! לעומת זאת כל מי שיכנס עכשיו לאולם תצוגה של צ'מפיון וישב בכל רכב VAG שנתון 2019 חדש יראה כי עדיין קיים שם מסך שחור לבן מעפן שלא מציג טיפה של צבע מעבר ללבן.(אפשר לראות בתמונות את ההבדלים)

- יש לי עוד אינסוף דוגמאות על דברים שחסרים ברכבי VAG שלנו וקיימים ברכבים אירופאים ,לא תמיד מדובר על שיכלולים, לפעמים זה אפילו סתם מגירה מתחת לכיסא הנהג, אבל אני גם צריך לעבוד היום.

אני יודע שמדינות שונות מקבלות רכבים שמותאמים אליהן מבחינת מראה וטכנולוגיה וwhat not, וגם דינה של יונדאי אמריקאית הוא לא כדין יונדאי ישראלית. אבל בדוגמאות רבות כל כך על שוני והעובדה כי רכבים ישראלים חדשים הם פחות משוכללים מרכבים אירופאיים ישנים עוד לא נתקלתי.

מציע לא להסתנוור מהמותג.

לצערי, אני לא יכול לחשוף את המקור שלי. רק אגיד שמדובר בגורם שעובד כבר שנים רבות עם חברת פולקסווגן (בשונה מתאגיד VAG - ולכן אני לא יכול להעיד על שאר מותגי הקבוצה, אך מאמין שזה דומה).

הטיגואן כשלעצמו הוא רכב מצוין, שלא תבינו אותי לא נכון, אך לצערי הרכיבים שמלבישים על הרכב הם באיכות נמוכה יותר מזו שמקבל הגרמני/הולנדי/אוסטרי הממוצע. ניתן לעקוף את הבעיה על ידי הזמנת מפרט מיוחד, אך המחיר בהתאם, וכמובן שלא תתקבל שום הנחה.

במקרה שלי עקפתי את הבעיה, לאחר שסבלתי מחלקים באיכות לא הכי גבוהה בסקודה סופרב שלי (2014 מהדור הקודם) , השגתי כמה רכיבים עבור השוק הגרמני (כדוגמת מסך צבעוני, מערכת מולטימדיה שכוללת ניווט וכו'), ומאז נפתרו לי הרבה בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לא להסתנוור מהמותג.

נראה לי שאנשים פה הזויים וממציאים תיאוריןת שטותיות

הטיגואן הרבה יותר איכותי מהקןדיאק ומספיק רק לשבת בשניהם בשביל לראות את ההבדל.

עשיתי נסיעת מבחן בשניהם והטיגורן הרגיש הרבה ווצר שקט ונעים .. בנוסף הוא יותר קליל ומרגיש יותר נמרץ .

בטיגואן גיר DSG 7 רטוב ובקודיאק הוא יבש. הסוכן בסקודה הבהיר לי שהגיר יבש ולא רטוב.

באירופה יש חימום בהגה כי צריך את זה ופה לא צריך

באירופה הטיגואן נמכר בדגמים מפוארים יותר שאם יביאו לכאן יעלו 280 וגם 300 אלף ולכן לא מיובאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטיגואן גיר DSG 7 רטוב ובקודיאק הוא יבש. הסוכן בסקודה הבהיר לי שהגיר יבש ולא רטוב.

הרשה נא לפקפק ברמת הידע של הסוכן - אין קודיאק עם גיר יבש ונראה לי שכתבתי תשובה מספיק מפורטת בנושא.

דרך אגב הQ3 מיוצר במפעלי סיאט בספרד ולא נראה לי שווה את הכסף שלו.

280 אלף לרמת אבזור נורמלית על רכב שמיוצר בספרד לא הייתי שם

ה-A3 וה-TT מגיעים אלינו מ...הונגריה ה-Q5 ממכסיקו, היום אין הרבה קשר בין היצרן לארץ הייצור, והאיכות נקבעת בהתאם לסטנדרטים של היצרן.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...