Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בכיכר שני נתיבים

שימו לב! השרשור הזה בן 1670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בין אם בברור בין חברות הביטוח ובין אם בבית משפט, ניתן לזמן לעשות את שלו ונראה מה ההכרעה.

לי ברור כאור השמש שפות"ש אשם, הוא כלל לא היה אמור להכנס לכיכר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

א. פות"ש ציין שהוא ללא ביטוח מקיף וגם צד ג' שלו פקע כמה ימים לפני כן.

ב. בהנחה (שוב סיוג של דבריי, ולא יכול להדגיש את זה מספיק) שמה שפות"ש אומר אמת, תורה מסיני, והתאונה התרחשה ביציאה ממעגל התנועה, מה הקשר בין זה ובין כניסה למעגל התנועה?

אם התאונה אכן קרתה ביציאה ממעגל התנועה אין שום קשר בין הכניסה ליציאה.

אולי לדעתך במעגל תנועה דו נתיבי מי שרוצה להיכנס לנתיב החיצוני צריך לתת ז"ק למי שנמצא בנתיב הפנימי, אבל זו טעות ואין שום אסמכתא חוקית לכך, למעשה הפוך, כמו שאנחנו תמיד אומרים בנושא מעגל תנועה רב נתיבי - תתייחס לזה כאל כביש רגיל עם הפרדה בעל כניסות ויציאות, שני נתיבים, אתה מגיע לכניסה לכביש, אני נמצא בנתיב השמאלי (המקביל לפנימי במעגל התנועה), אתה צריך לתת לי ז"ק כשאתה עובר מהכניסה לנתיב הימני? ברור שלא

בהקבלה אם אכן זה התרחש בדיוק כפי שכתב פות"ש, בכביש רגיל עם הפרדה זה נראה ככה:

2 נתיבים, נתיב השתלבות, פות"ש מגיע מכניסה ועובר לנתיב הימני, בנתיב השמאלי רכב נוסף.

לאחר מכן יציאה שבה הנתיב הימני עם חץ יציאה, הנתיב השמאלי מתפצל לנתיב יציאה נוסף ולנתיב שממשיך ישר.

פות"ש נשאר בימני, הרכב השני נשאר בשמאלי ויוצא בהתפצלות ימינה, וממשיך ועובר לנתיב הימני ופוגע בפות"ש.

אם מה שפות"ש כותב מדויק, ואם הייתה לו מצלמת דרך - היה זוכה בכל הקופה במשפט

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או לא

אתה ופות"ש נוטים לשכוח את העובדה שפות"ש משלם לבעל הרכב השני כסף בגובה ההשתתפות העצמית שלו.

עכשיו נניח שמדובר בגירסה מול גירסה ויש לשני את הפרט הזה באמתחתו.

כפות המאזניים נוטות לטובת הנהג השני.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה כמו שכתבתי כבר קודם, גם אם נתעלם לרגע מהפרט הזה, פות"ש עדיין בבעיה - כי נקודות הפגיעה לא חד משמעיות.

ולכן כתבתי כמה פעמים - בהנחה ופות"ש אומר אמת לחלוטין, וגם אם מתעלמים מזה שפות"ש משלם את ההשתתפות העצמית לצד ג', להוכיח את הקייס שלו יהיה קשה.

הוא לא עצר מיד במקום התאונה, לא צילם את הרכבים במקום התאונה, לא צילם את הנזקים, אין לו מצלמת רכב.

ובנוסף לכל זה הפגיעות מתאימות גם למצב שבו לא נתן ז"ק בכניסה למעגל התנועה, וזה מה שיטען הצד ג'.

עכשיו תוסיף לזה את עניין ההשתתפות העצמית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שמטיל את אשמה שאקרא רגע את שני פסקי הדין -

https://www.fridmanwork.com/LAWx-lawyers105504.html

https://www.ruling.co.il/%D7%9B%D7%A4%D7%A8%D7%99-%D7%A0'-%D7%A4%D7%A0%D7%97%D7%A1-%D7%95%D7%90%D7%97'_b10f0ec1-9074-48ee-867d-88dfed8f8ee1

תקציר של פסקי הדין -

בית המשפט ציין כי בהעדר כל סימון מיוחד בכיכר המדוברת, הרי שעל הנוסע בכיכר, כמו על הנוסע בכל כביש, חלים דיני התעבורה, הקובעים כי התנועה תעשה בדרך כלל בנתיב הימני, כי פנייה ימינה תעשה רק מחלקו הימני של הכביש, וכי סטיה מנתיב נסיעה תעשה רק אם הדבר לא עלול לגרום להפרעה או לסיכון (תקנות 35, 40 ו-42 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961).

סעיף 42 לתקנות התעבורה שכותרתו "פניה ימינה", מורה:

"נהג רכב המתכוון לפנות ימינה, לא יפנה אלא כשהוא נמצא עד כמה שאפשר סמוך לשפה הימנית של הכביש ואין מצדו הימני רכב אחר בתנועה, ויפנה ימינה פניה חדה, זולת אם סומן אחרת על הכביש".

הוראתו של סעיף זה חלה על כל פנייה ימינה, בין אם מכביש רגיל ובין אם מתוך מעגל תנועה. לכן, בכל יציאה ממעגל תנועה, יש חובה להשתלב תחילה בזהירות (סעיף 40 לתקנות התעבורה) בנתיב הימני של מעגל התנועה תוך מתן זכות קדימה לנהגים אשר נמצאים בנתיב הימני, ורק אז ניתן לצאת ממעגל התנועה בצמוד לשפה הימנית של הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה אני יוכל להסתמך בפסקי הדין הללו ? הם מתארים את המקרה שלי בצורה די טובה ....

* להזכיר שאני רק פניתי ימיניה בכיכר - רציתי לקצר את השהות שלי בכיכר בצורה מיטבית ...... (אני זוכר מקרה פה שהנהגת פנתה שמאלה בכיכר והייתה רק על הנתיב החיצוני - מה שלא קרה לי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך משהו מסייע בדמות תמונה / סרטון / עד שיחזקו את גרסתך כי היית כבר בתוך מעגל התנועה כי הנהג השני היה בנתיב הפנימי ( השמאלי במעגל התנועה )והוא סטה לעברך.

גרסת הנהג השני תהיה כי נסע בנתיב הימני ואתה התפרצת לעברו / נכנסת למעגל התנועה , מבלי לתת לו זכות קדימה כפי שמגיע לו במעגל תנועה.

יוסיף כי שילמת לו כסף בגובה דמי ההשתתפות העצמית כדי שיטען בפני הביטוח שלו כי הוא אשם בתאונה

וסיים בכך את מסכת הראיות שלו.

פסקי הדין היפים שהבאת ממחישים כי כללי התנועה קיימים גם בתוך מעגל התנועה כמו בכל כביש אחר פרט לכך שעליך לתת זכות קדימה למי שנע בתוך מעגל התנועה.

לא חידשת מאומה ראה את הודעתי מספר 42.

אם תצליח לשכנע את בית המשפט בגרסתך פסקי הדין יחזקו את מעמדך

אבל להוכיח את גרסתך יהיה לא פשוט אלא אם תצליח לערער את גרסת הנהג השני בחקירתו בבית המשפט

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה אני יוכל להסתמך בפסקי הדין הללו ? הם מתארים את המקרה שלי בצורה די טובה ....

* להזכיר שאני רק פניתי ימיניה בכיכר - רציתי לקצר את השהות שלי בכיכר בצורה מיטבית ...... (אני זוכר מקרה פה שהנהגת פנתה שמאלה בכיכר והייתה רק על הנתיב החיצוני - מה שלא קרה לי)

ספר בבית המשפט את המואדם ובית המשפט ישתכנע כי התפרצת למעגל התנועה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רונן 1906: טעות בידך!! אתה היית צריך להיות בנתיב הימני ,אם אתה רוצה לפנות ימינה, גם הוא אשם ,אבל אתה יותר , הייתי מחלק את האשמה 60 אחוז אתה 40 אחוז הוא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין בדיוק את מה שאתה קורא בפסקי הדין

כאשר שניכם בכיכר , אתה צודק

כאשר אחד בכיכר והשני נכנס אליה , עליו לתת ז.ק לזה שבתוך הכיכר

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין בדיוק את מה שאתה קורא בפסקי הדין

כאשר שניכם בכיכר , אתה צודק

כאשר אחד בכיכר והשני נכנס אליה , עליו לתת ז.ק לזה שבתוך הכיכר

שוב התאונה התרחשה כאשר שתינו היינו בתוך הכיכר !

הבעיה שלי -

א) לא היה ביטוח צד ג - אני צריך להתנהל מול הביטוח שלו באופן עצמאי .

ב) בגלל שזה היה תאונה ראשונה (קצת הלחיץ) + הדלת של הנהג נדפקה לי ולא הייתי יכול לצאת - התחננתי לנהג שנתקדם עוד ונצא מהכיכר בשביל "למנוע תאונת שרשרת" - ככה שלא צילמתי את המיקום של הרכב בעת התאונה (שזה היה בתוך הכיכר כמובן !! חח ) ...

אין ספק שהתנהלות שלי לאחר התאונה לא הייתה טובה ואני מקווה להשתפר להבא !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שחלק מה"פרשנות" של האנשים כאן היא חוסר הבנה של החוק.

הגעה לצומת/כיער וכו שבה 2 נתיבים ולך יש חובת מתן זכות קדימה, זכות הקדימה היא לכל הדרך, לא רק לנתיב הקרוב אליכם (הימני או החיצוני בכיכר).

אם אתם מעוניינים להשתלב בפניה ימינה ויש רכב מגיע בנתיב השמאלי/הפנימי, אתם מחוייבים לתת לו עפי החוק זכות קדימה.

החלטת "לגנוב" את הזכות מתוך מחשבה של "זה נהנה וזה לא חסר", אחלה, זה על אחריותכם, אבל אם יתרחש משהוא שיגרום לרכב לסטות ולהתנגש בכם, האשמה היא עליכם, אתם לא נתתם זכות קדימה!

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שמטיל את אשמה שאקרא רגע את שני פסקי הדין -

https://www.fridmanwork.com/LAWx-lawyers105504.html

https://www.ruling.co.il/%D7%9B%D7%A4%D7%A8%D7%99-%D7%A0'-%D7%A4%D7%A0%D7%97%D7%A1-%D7%95%D7%90%D7%97'_b10f0ec1-9074-48ee-867d-88dfed8f8ee1

תקציר של פסקי הדין -

בית המשפט ציין כי בהעדר כל סימון מיוחד בכיכר המדוברת, הרי שעל הנוסע בכיכר, כמו על הנוסע בכל כביש, חלים דיני התעבורה, הקובעים כי התנועה תעשה בדרך כלל בנתיב הימני, כי פנייה ימינה תעשה רק מחלקו הימני של הכביש, וכי סטיה מנתיב נסיעה תעשה רק אם הדבר לא עלול לגרום להפרעה או לסיכון (תקנות 35, 40 ו-42 לתקנות התעבורה, תשכ"א-1961).

סעיף 42 לתקנות התעבורה שכותרתו "פניה ימינה", מורה:

"נהג רכב המתכוון לפנות ימינה, לא יפנה אלא כשהוא נמצא עד כמה שאפשר סמוך לשפה הימנית של הכביש ואין מצדו הימני רכב אחר בתנועה, ויפנה ימינה פניה חדה, זולת אם סומן אחרת על הכביש".

הוראתו של סעיף זה חלה על כל פנייה ימינה, בין אם מכביש רגיל ובין אם מתוך מעגל תנועה. לכן, בכל יציאה ממעגל תנועה, יש חובה להשתלב תחילה בזהירות (סעיף 40 לתקנות התעבורה) בנתיב הימני של מעגל התנועה תוך מתן זכות קדימה לנהגים אשר נמצאים בנתיב הימני, ורק אז ניתן לצאת ממעגל התנועה בצמוד לשפה הימנית של הכביש.

יאאלה נזרום עם הציטוט שלך..

הרכב היה בכיכר בנתיב הפנימי, לפי הציטוט שלך הוא חייב לעבור לימני על מנת לצאת בכיכר.

אתה החלטת שאם הוא בפנימי אז שישאר שם ויעשה עוד סיבוב כי אתה מצליח להיכנס לנתיב החיצוני ולצאת זריז.

אבל לא הצלחת וחסמת לו את הדרך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...