Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבוא גלגל הגה שעוכב במכס - יש על מה להילחם?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי כל הקריאה באינטרנט על כאלו שהצליחו וכאלו שלא, החלטתי לייבא גלגל הגה 98% חדש (שריטה אחת קטנה למעלה) ועשיתי את כל הפרוצדרות האפשריות מהצד שלי לוודא שהמשלוח יילך על הצד הטוב ביותר (חברת שילוח מקומית ולא פרטית, הכרזה של המוכר שמדובר בגלגל הגה ללא כרית אוויר וכו').

לצערי המוצר נעצר במכס ומהדואר נמסר לי שהפריט לא מאושר להכנסה ע"י משרד התחבורה. מיד התקשרתי למשרד התחבורה, ענתה לי בחורה שלעסה תוך כדי השיחה שלנו סוג של מלפפון. בקושי שמעתי אותה, עד שהיא החליטה שאני מספיק ראוי כדי להרים עבורי את השפורפרת ולדבר כמו בן אדם. היא הייתה סופר לא שירותית ואמרה שניתן לייבא רק גלגל הגה חדש עם תו תקן. הסברתי לה שמדובר בגלגל הגה 98% חדש ושאני רוצה שהיא תסביר לי מה זה בכלל תו תקן, אבל מיותר לציין שלא הייתה לה סבלנות לדבר איתי אז אמרתי תודה וניתקתי.

האם יש לי על מה להילחם או שזה אבוד? בסופו של דבר, מדובר בחתיכת גלגל שהוא אפילו לא מהווה משהו בטיחותי; הרי הוא ללא כרית אוויר. זה חתיכת חומר שעטוף בעור שמבחינתם אני יכול גם לתלות את זה בחדר ולא להשתמש בו לרכב - זה מוצר שקניתי ושילמתי עליו כסף.

מה הייתם ממליצים לי לעשות בנושא הזה? אבקש לחסוך את כל הטפות המוסר כי הסיטואציה גם ככה מבאסת ואני מנסה לצאת כמה שיותר טוב בסיפור הזה ואולי ללמוד גם להבא.

אודה לעזרתכם וניסיונכם.

תודה.

תמונה של גלגל ההגה שהוזמן:

Screenshot_1.png

תמונה של סימן השימוש הבולט היחיד שהמוכר ציין, דהיינו השריטה:

Screenshot_2.png

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקי בטיחות אי אפשר לייבא משומשים בשום אופן ולא יתנו לך אישור בשום דרך או צורה.

אם אתה רוצה ללכת על הקצה (החוקי) אתה יכול להצהיר שמדובר בהגה לסימולטור רכב ולא בהגה שישמש רכב; אולי בטעות יעבירו לך אותה.

אם אתה רוצה לעבור את הקצה (החוקי) אתה יכול להצהיר שזה הגה חדש, השריטה הזאת יכול לקרות גם להגה חדש לחלוטין, אבל שים לב שיש סיכוי סביר שהם יבקשו את החשבונית המקורית ואם כתוב שם משהו בסגנון ״משומש״ אתה תהיה בבעיה.

אני לא יודע כמה עלה לך ההגה, אבל אני מניח שהגה של אאודי כזה לא היה זול.. אם המוכר מוכן לזרום איתך, תבקש שישלחו את זה בחזרה אל המוכר, ושהמוכר ישלח לך שוב, אולי בפעם השניה זה יעבור (ואולי לא)

נ.ב

אולי אחד מחברי הפורום שמתעסק ברכבי מרוץ (שהורדו מהכביש) יכול להאיר את עיניך לאיזשהו מעקף שניתן לעשות

גם תואר ממכללת טיזנבי או ממרכז האקדמי מוצמוץ זה תואר אקדמי....

בעלים גאה של: חיפושית 74, ZX 93, דייהטסו טריוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין דבר כזה 90% חדש. או חדש או משומש. ההגה בתמונה הוא משומש.

2. אי אפשר לייבא הגה משומש. לא גלגל הגה ולא את המנגנון. בדיוק מאותה סיבה שלא ניתן לייבא גאנטים משומשים.

הדרך היחידה שאני מכיר לייבא כזה הגה הוא רק כאשר הוא מחובר לרכב משומש (במקרה הזה היות שנראה שלא מדובר על הגה לרכב אספנות , אז לרכב בן שנתיים)

את ההוראות המדויקות ניתן כרגיל למצוא ברשת

למשל הקישור לאתר משרד התחבורה

http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/24700615.pdf

בעמוד האחרון מצויינים אילו חלפים משומשים ניתן לייבא.

אין מה לנסות להלחם. אם אפשר להחזיר למוכר ולקבל זיכוי , עדיף (בתנאי שעלות המשלוח בחזרה קטנה מההחזר הצפוי , כמובן )

אחרת פשוט לנטוש , והוא ילך להשמדה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך אני מוכיח שהוא חדש? זה לא שיש אריזה מיוחדת למוצר ואני הרי לא רוכש מהיצרן עצמו.

האבסורד הוא שאין כל בעיה לרכוש בארץ הגה משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבונית מס. זאת ההוכחה הטובה ביותר.

וכן , אתה גם יכול לקנות גאנט משומש בארץ ואסור לייבא גאנטים והרשימה עוד ארוכה

(בעצם כל חלק רכב שלא רשום ברשימה בעמוד האחרון של המסמך שקישרתי בהודעה הקודמת )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האבסורד הוא שאין כל בעיה לרכוש בארץ הגה משומש.

לא כזה אבסורד. אם הוא משומש בארץ זה אומר שב 99% (למעט המקרים שתוארו) הוא הגיע כחדש עם תקן - אחרת הוא לא היה נכנס לארץ.

כשאתה מביא משומש זה גם יכול להיות חיקוי זול שלא באמת יעשה את העבודה ויצור בעיה בטיחותית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על השרשור,

הזמנתי מנעול חשמלי משומש לתא מטען מאיביי (חלק מקורי מפירוק, המקורי שלי התקלקל)

s-l300.jpg

עלה לי 65 דולר, מתוכם 40 דולר משלוח.

מה אומרים יעשו לי בעיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי כבר 3 גלגלי הגה משומשים מפולין (מ-allegro) ואף פעם לא נתקלתי בבעיה, גם חברים לא, אז אולי שווה לשקול להזמין משם פעם הבאה.

הייתי מנסה להתקשר עוד פעם וטוען שמדובר בכלל בפריט למטרת יופי - שעון קיר / שולחן / אוסף גלגלי הגה או כל רעיון יצירתי אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...