Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה מותר ומה אסור לעשות שיש לנו סמארטפון על מתקן ודיבורית?

שימו לב! השרשור הזה בן 1688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחלק אפילו ממדינות אירופה עדיין אין חובה כזו.

אין חובה כי לא חייבים מזגן (ברמה של לחייב התקנה בחוק) במדינות בהן טמפרטורה ממוצעת בקיץ היא 20 מעלות ובימים חמים 25. ואין רמל לחות כמו בארץ.

במזג אוויר כזה נחמד כשיש מזגן אבל חובה זה ממש לא.

בארץ מזגן חובה במכוניות עם מנוע 1600 ומעלה משנת 1989, במכומיות עם מנועים קטנים יותר מ 1998 נדמה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בוקי - מזגן הוא אמצעי בטיחות גם בקור - הפשרת שמשות. כמובן שאפשר להסתפק בזרם אויר חם ארי שהרדיאטור הגיע לטמפרטורת עבודה.

מכל מקום, לפני הרבה שנים, כאשר הטלפון הסלולרי היה עדיין חפץ נדיר בארה"ב (בעניין הזה האמריקאים פיגרו מאד אחרי האירופים, כולל ישראל), קראתי סטטיסטיקות על גורמי הסחת דעת בנהיגה שגרמו תאונות דרכים. המזגן\חימום\בקרת אקלים כיכבו, אחריהם הרדיו\מערכת שמע, והטלפון הנייד היה במקום די נמוך ברשימה. אבל בינתיים הופיע השחנבון, והמסכים הגדולים, ומסכי המגע - וככל הנראה הסטטיסטיקה השתנתה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי - מזגן הוא אמצעי בטיחות גם בקור - הפשרת שמשות.

בשביל זה יש חימום חשמלי לשמשה קידמית, בדומה לאחורית רק עם מוליכים שקופים. זה לא קיים כמובן בכל רכב אבל הופך יותר ויותר נפוץ במכוניות שמשווקות למדינות קרות.

ושוב פעם אני אומר, גם ב 20 - 25 מעולות זה נחמד כשיש מזגן אבל אני לא רואה סיבה לחייב התקנת מזגן במדינות אירופה, במיוחד ביותר צפוניות. מי שרוצה לחסוך איזה 1000 יורו בדגמים הזולים, יכול להזמין בלי מזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נצפה נהג מתעסק עם נייד במתקן, ונראתה תצוגת וידאו (סרט, קליפ) למעט מסך ניווט, תירשם לו הזמנה לדין.

פשיטא, שימוש בנייד בנסיעה, דוח על שימוש בנייד

ואם הנהג לא צופה לסרט וזה מופעל רק בשביל הילדים, האם יש גם עונש, וא"כ מה?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חובה כי לא חייבים מזגן (ברמה של לחייב התקנה בחוק) במדינות בהן טמפרטורה ממוצעת בקיץ היא 20 מעלות ובימים חמים 25. ואין רמל לחות כמו בארץ.

במזג אוויר כזה נחמד כשיש מזגן אבל חובה זה ממש לא.

בארץ מזגן חובה במכוניות עם מנוע 1600 ומעלה משנת 1989, במכומיות עם מנועים קטנים יותר מ 1998 נדמה לי.

אתה מחזיק בדעה הזו גם לגבי מדינות חמות באיחוד האירופי?

שבוע שעבר הייתי בקפריסין, לא רק שחם כמו בישראל, לח הרבה יותר, ברמה שהמזגן (הסביר לכשעצמו) במיקרה השכורה היה על עוצמה מקסימלית וטמפרטורה מינימלית כל הזמן.

ואני לא מדבר על זה שברוב מדינות אירופה, רוב השנה קר, ומזגן יודע גם לחמם.

והאלטרנטיבה של נהג לובש מעיל ממש לא בטיחותית

התקנה של הפלאפון הנייד כל כך פופוליסטית שזה מעצבן. כאילו ממציאים חוקים על חוקים קיימים רק כי זה פופולרי.

בין כל תקנות התעבורה, זו אחת התקנות הכי פחות פופוליסטיות בהגדרה.

ואם הנהג לא צופה לסרט וזה מופעל רק בשביל הילדים, האם יש גם עונש, וא"כ מה?

ומי יבדוק שהנהג לא הסתכל באמת בסרט?

כל עוד המסך זמין למבט של הנהג זה עובר על התקנה.

מסכים אחוריים שלא נראים לנהג זה בסדר

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני לא מדבר על זה שברוב מדינות אירופה, רוב השנה קר, ומזגן יודע גם לחמם.

והאלטרנטיבה של נהג לובש מעיל ממש לא בטיחותית

מזגן ברכב לא יודע לחמם. כשאין מזגן זה לא אומר שאין חימום, אלו שני דברים נפרדים.

בקפריסין אכן חם כמעט כמו בישראל וחובה שם מזגן. דיברתי על מדינות יותר צפוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין כל תקנות התעבורה, זו אחת התקנות הכי פחות פופוליסטיות בהגדרה.

פופוליסטית בריבוע.

יש מספיק תקנות שכבר היו קיימות כדי להילחם בזה גם בלי התקנה הזאת.

שלא לדבר על זה שיש דברים מסוכנים לא פחות אם לא יותר שאפשר לעשות בזמן נהיגה שמסיחים את הדעת.

זה נטו כאילו להגיד "הנה תראו מתלוננים על פלאפונים בנהיגה אז אנחנו עושים משהו". במקום פשוט לאכוף את הקיים. איך אמרת? זה הכי פופוליזם בהגדרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגדיר עצמי כלא אוהב חוקים.

התעסקות עם הנייד בזמן הנהיגה היא לא לעיניין

גם השיחה בו מסיחה את הדעת בייחוד אם זה מאשתך שמקטרת על מה שעשית או על מה שלא עשית או מהמאהבת שלא באת אתמול או ממנהל הבנק שדורש שתכניס כסף אחרת הוא מחזיר לך שיק.

ניתן להבחין פעמים רבות בנסיעה אחרי נהג שמדבר כי הוא לא על הכביש.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, עזוב מדבר.

נסה: עונה / כותב לדואל, לוואטסאפ, מסתכל ב יוטיוב וכך הלאה וכל זאת כאשר המכשיר מתנדנד על ירכו הימנית/שמאלית או ביד, מתחת לקו הדשבורד או החלון.

כל שניה במצב כזה על הכביש משמעותה בין 25מ' (מהירות נסיעה + זמן תגובה מתורגם למרחק) במהירות 50קמ"ש ל 60 מ' במהירות 90 קמ"ש ללא שליטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום נסעתי נסיעה מנהלתית לתל אביב ואני משתדל לנסוע הכי רגוע ובהזהירות כשאני נוסע לתל אביב.

אבל מה.. נהגת אחת מסדרת את השיער שלה בכביש 4 ונוסעת עם הרכב באמצע שני נתיבים.

נתתי לה צפירה חזקה אז היא זזה לנתיב שלה ואחרי שעברתי היא שוב עזבה את ההגה והרכב נוסע ב90קמ"ש ללא נהג באמצע שני נתיבים!!!

אחרי זה פניתי לכיוון איילון ורואה רכב נוסע בזגזוג בין הנתיבים, פעם אמצעי ופעם ימני. חשבתי שיכור או משהו.

כשהתקרבתי ראיתי נהג צופה בסרטון בטלפון שלו!!! כשהוא מחזיק ביד אחת את ההגה וביד השניה את הטלפון.

ואני לא התחלתי לדבר על ערבים בצפון ששמים פס על כולם ואפילו המשטרה הרימה ידיים כי הם בורחים לכפרים ולך תחפש מזדה לאנטיס שנת 98 לבנה שם.

אני בעד כמה שיותר חוקים אבל העיקר שיאכפו אותם!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזגן ברכב לא יודע לחמם. כשאין מזגן זה לא אומר שאין חימום, אלו שני דברים נפרדים.

בקפריסין אכן חם כמעט כמו בישראל וחובה שם מזגן. דיברתי על מדינות יותר צפוניות.

לא משנה, קירור למדינות שצריכות את זה וחימום למדינות שצריכות את זה, זו הנקודה.

פופוליסטית בריבוע.

יש מספיק תקנות שכבר היו קיימות כדי להילחם בזה גם בלי התקנה הזאת.

שלא לדבר על זה שיש דברים מסוכנים לא פחות אם לא יותר שאפשר לעשות בזמן נהיגה שמסיחים את הדעת.

זה נטו כאילו להגיד "הנה תראו מתלוננים על פלאפונים בנהיגה אז אנחנו עושים משהו". במקום פשוט לאכוף את הקיים. איך אמרת? זה הכי פופוליזם בהגדרה.

כמו מה? 2 ידיים על ההגה? נהיגה בחוסר זהירות?

ונלחמו בזה כי זה היה (וכנראה עדיין) אחד הגורמים המקדימים לתאונות.

בדו"ח התאונה יהיה כתוב סטייה מנתיב, או מעבר צומת בלי מתן ז"ק, מעבר רמזור באור אדום או חציית פסי רכבת כשהאור מהבהב, אבל אין את הגורם המקדים - הוא סטה מהנתיב כי היה עסוק ב-SMS, ולא נתן ז"ק כי ראה יוטיוב, ועבר רמזור אדום כי ענה לאימייל חשוב מהעבודה וכו'.

מעבר לזה 2 ידיים על ההגה כנראה לא הגיוני לאכוף, נהיגה בחוסר זהירות מצריך כל פעם מחדש פירוט מלא של כל העבירה (מעבר לפירוט הכללי איפה האוכף עמד, איך ראה, מה עשה, מי ברכב וכו').

וגם זה לא מאפשר אכיפה קשה יותר (כלומר קנס גדול יותר, יותר נקודות וכו').

אגדיר עצמי כלא אוהב חוקים.

התעסקות עם הנייד בזמן הנהיגה היא לא לעיניין

גם השיחה בו מסיחה את הדעת בייחוד אם זה מאשתך שמקטרת על מה שעשית או על מה שלא עשית או מהמאהבת שלא באת אתמול או ממנהל הבנק שדורש שתכניס כסף אחרת הוא מחזיר לך שיק.

ניתן להבחין פעמים רבות בנסיעה אחרי נהג שמדבר כי הוא לא על הכביש.

+1000

ישה, עזוב מדבר.

נסה: עונה / כותב לדואל, לוואטסאפ, מסתכל ב יוטיוב וכך הלאה וכל זאת כאשר המכשיר מתנדנד על ירכו הימנית/שמאלית או ביד, מתחת לקו הדשבורד או החלון.

כל שניה במצב כזה על הכביש משמעותה בין 25מ' (מהירות נסיעה + זמן תגובה מתורגם למרחק) במהירות 50קמ"ש ל 60 מ' במהירות 90 קמ"ש ללא שליטה.

או קורא עיתון, או מתאפרת,או מתגלח, נתקלתי בהרבה מאוד דברים, אבל הטלפון אחד הגרועים שבהם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו מה? 2 ידיים על ההגה? נהיגה בחוסר זהירות?

ונלחמו בזה כי זה היה (וכנראה עדיין) אחד הגורמים המקדימים לתאונות.

בדו"ח התאונה יהיה כתוב סטייה מנתיב, או מעבר צומת בלי מתן ז"ק, מעבר רמזור באור אדום או חציית פסי רכבת כשהאור מהבהב, אבל אין את הגורם המקדים - הוא סטה מהנתיב כי היה עסוק ב-SMS, ולא נתן ז"ק כי ראה יוטיוב, ועבר רמזור אדום כי ענה לאימייל חשוב מהעבודה וכו'.

מעבר לזה 2 ידיים על ההגה כנראה לא הגיוני לאכוף, נהיגה בחוסר זהירות מצריך כל פעם מחדש פירוט מלא של כל העבירה (מעבר לפירוט הכללי איפה האוכף עמד, איך ראה, מה עשה, מי ברכב וכו').

וגם זה לא מאפשר אכיפה קשה יותר (כלומר קנס גדול יותר, יותר נקודות וכו').

אני לא מבין את ההגיון שלך.

יש לך חוקים שנועדו נטו כדי שנהג יתרכז בנהיגה וישמור על 2 ידיים על ההגה. מה זה משנה עכשיו אם זה פלאפון עיתון אוכל איפור גילוח או כל דבר אחר. תאכוף את החוקים הקיימים. הרי מה אתה עושה עם התקנה של הפלאפון? בדיוק אותו הדבר. אחד לאחד. אז מה לא הגיוני בזה בדיוק? גם כשתופסים מישהו על שימוש בפלאפון מפרטים פירוט מלא של ביצוע העבירה. אין שום הבדל. אתה רוצה אכיפה קשה יותר? אין שום בעיה, מגדילים את גובה הקנס/נקודות. לא מסובך מדי.

זה פשוט חוק מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...