Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד מתי יהרגו אנשים שעוצרים בצד הדרך?! (התאונה המזעזעת של היום)

טירון רכבים
שימו לב! השרשור הזה בן 1712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מזעזע.

יצא לי לראות אנשים שעוצרים בשוליים ולא נצמדים לגדר , חצי רכב בשוליים חצי על נתיב.

זה לא נעים במהירות של 100 קמש לעצור או לסטות קצת ימינה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ועם העונש המגוחך שהוא יקבל הוא גם יחזור לנהוג תוך רגע.

נהגים כאלה צריכים שריושנם ישלל לצמיתות ולבלות 30 שנה בכלא לפחות, מדובר בלא פחות מרוצח.

לא הריגה, ולא נעליים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחדשות נאמר היום שהרכב עמד בכביש שרות שהכניסה אליו למשאיות אסורה. לא הייתי ממהרת לשפוט כי דווקא נשמע שהם פעלו בצורה נכונה.

אבל אצלנו במדינה נהגי משאיות ממשיכים לצבור עבירות תנועה ונשארים על הכבישים...

מפרץ בטוח לאוטובוסים בלבד, יש שם תחנת אוטובוס ולכולם אסור להיכנס. בכל מקרה, התאונה התרחשה לפני המפרץ ובכל מקרה, אסור לעצור בצד הכביש הזה, דבר שהרבה אנשים מרשים לעצמם. אני לא מאשים אף אחד, אבל קלות הדעת של אנשים שעוצרים לצד כביש מהיר בשביל פיפי או כל שטות אחרת למעט תקלה, היא משהו שרואים כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כואב הלב על המשפחה, באמת.

אבל שוב פעם הנהגים הישראלים עוצרים בצד בקטע לא סביר.

הייתי עכשיו בטיול בארה"ב, נסעתי סה"כ מעל 4000 קמ וראיתי אולי 2-3 רכבים שעוצרים בצד מסיבות כאלה ואחרות, תמיד במקום עם ראות טובה נדבקים לימין ויוצאים מהרכב.

ואז חזרתי לארץ, ובאותו יום נסעתי לצפון נסיעה של שעתיים סהכ... ראיתי יותר רכבים בצד מכל הטיול בארהב, עוצרים במקומות נוראיים בשביל שטויות (פלאפון, ילד בוכה ואפילו יוגורט).

נכון, לפעמים חייבים, אבל לפעמים זה ףשוט טמטום שגומר חיים.

ולגבי הצד השני, בארהב לפחות יש חוק שחייבים לעבור נתיב אם מישהו עוצר בצד (בעיקר שוטר שעצר נהג). לא לסטות קצת, לא להאט, לעבור נתיב. על אחת כמה וכמה כשמדובר במשאית.

פשוט נורא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשבר על הלב על תאונות סתמיות כאלו.

חבל מאוד שלא מחייבים בחוק מפרץ עצירה נוח, מסודר ובטוח כל 10-15 ק"מ של כביש מהיר.

למי שזוכר בכביש החוף בין חיפה לעתלית לא היתה פעם גדר בשוליים.

לפני 10 שנים בערך התקינו גדר בשוליים ומאז אני תוהה, מה אני עושה אם יש לי תקלה משביתה בקטע הזה?

המדינה שלנו צפופה מאוד. זה מחייב תשתיות מתאימות. אחת מהן זה מפרצי עצירה, עדיף כאלו שהם כביש שירות קטן שמתפצל מהכביש המהיר.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב על זה שכל סנטימטר במעיכה היה יכול לשנות את המצב, בידיוק כמו התיאוריה של מרחק עצירה של צמיגים.

האטרא'ז הזה מלכודת מוות, כל תאונה קטנה איתו או אפילו נשיקה נראה כמו תאונה רצינית עליו, בזמן שלרכב האחר הנזק יהיה פחות משמעותית.

נשבר הלב על מוות מיותר של משפחה צעירה...

וולוו הם היצרן היחיד למיטב ידיעתי שבדקו תאונה בעוצמה כזו מאחורה (שהרי לא נדרש כלל במבחני ריסוק לבדוק זאת)

מצורף הסירטון - הפגיעה היא ב88 קמ"ש

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפחיד האטראז' הזה.

מבטיח לך שאחוז הרכבים שאתה חושב שהיו שורדים פגיעה שכזו טוב יותר מהאטראז' הוא נמוך. (ועדיין, מה שנראה בסרטון הבדיקה של וולוו אינו משול למשאית)

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

"לפני 10 שנים בערך התקינו גדר בשוליים ומאז אני תוהה, מה אני עושה אם יש לי תקלה משביתה בקטע הזה".

ממה שאני זוכר בביקורי באנגליה הם פתרו את הבעייה אחרת. *אין* שוליים ברוב הכבישים. כמעט צמוד לכביש יש אבן שפה.

מה ש*כן* יש זה מפרצי עצירה רחבים ובטוחים במרחק הגיוני זה מזה ושילוט ברור על המרחק למפרץ הבא.

אין מצב שנהג יסטה שם לשול ויעלה על רכב שעצר או רוכב אפניים מסכן. פשוט, כי אין שול לסטות אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר מאוד את הפיתרון שמצאו לאוהדי כדורסל שנרמסים באצטדיונים - במקום גדרות גבוהים יותר, ביטלו את הגדרות.

לא יודע אם זה יעזור לנהג הישראלי ש*הופך* כל דבר לשוליים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבטיח לך שאחוז הרכבים שאתה חושב שהיו שורדים פגיעה שכזו טוב יותר מהאטראז' הוא נמוך. (ועדיין, מה שנראה בסרטון הבדיקה של וולוו אינו משול למשאית)

אולי כן ואולי לא, אך לפחות בודקים ומתכננים את הרכב לעמוד בפגיעה כזו, אני בטוח שרוב היצרנים כלל לא מתאמצים לעשות את זה. זה מה שטוב ומה שרע ב-ncap, מצד אחד המבחן דחף את היצרנים לשפר את הבטיחות אך מצד שני רוב היצרנים מתכננים את הרכב רק בכדי לעמוד בתנאי המבחן ולא מילימטר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בדרך הביתה

רכב תקוע בשוליים של כביש מהיר צמוד לגדר הפרדה

האמא הנהגת לבושה באפוד כחוק עומדת על הכביש לצד הרכב

הילדים יושבים בתוך הרכב

חוסר אחריות משווע

חוסר מודעות אם כבר.

ביום שרשיון משאית ישלל מהנהגים בקלות רבה יותר אולי הדברים יראו אחרת. הרי כל תאונה שמעורבת בה משאית אוטומטים פציעות הופכות להרוגים. הנהגים האלה מגיעים לבית משפט ואז גם מתגלה שהיה בעברו כבר 80 עבירות תעבורה, תוסיף את זה לכלי הרג שהוא נוסע עליו והנה התוצאות!

אח של אשתי נהרג בעודו היה צמוד לאוטו בשוליים (כחלק מהעבודה). עד היום לא ברור מה גרם לנהג משאית לסטות, בעברו היו 83 עבירות תנועה וככל הנראה גם פסילה של משרד הרישוי בגין נקודות.

קיבל שנה בפנים, 5 שלילה מכל סוג רכב, שלילה לצמיתות של רשיון משאית, אה ו 10 אלף ש''ח פיצוי למשפחה [emoji17].

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Citroen C4 Grand Picasso 2016 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התאונה הזו מזכירה לי שלפני כמה ימים הראו בטלויזיה את המיזם החדש של המשטרה עם הרחפנים.

בין היתר הראו מהם העבירות שהרחפן "צד" דיי בקלות:

נהגי משאיות שתוך כדי נסיעה (או הזדחלות בפקק) מתעסקים בתעודות משלוח

נהגים שמחזיקים את הנייד ביד ומדברים\מסמסים וכד'

נהגים שחוצים קו הפרדה רצוף (עם ילדיהם הקטנטנים בתוך הרכב) ועוקפים משאיות תוך כדי הורדת רכבים שבאים ממול לשוליים !!!!

ועוד ועוד.

אחד מהם שנעצר התחנן על נפשו וביקש סליחה. אני במקומם שם אותו שבוע-שבועיים בכלא\מעצר. ככה "סתם" שיהיה לו זמן לחשוב על סיכון החיים שגרם לעצמו, לילדיו ולסובבים בדרך !.

אם היה הורג את עצמו ואת ילדיו הקטנים, מעניין את מי היו מאשימים - את נהג המשאית שנעקף או את הרכב ממול.

אז כן, שני הצדדים כאן אחראיים למחדלים שהמשטרה לא יכולה לאכוף עקב מחוסר בכך אדם תמידי.

לשמחתי, ואני אומר זאת ברצינות, הטכנולוגיה נקראת לעזרתם ודואגת לעצור, לקנוס ולהעמיד לדין את הנבלות הללו.

לצערי - בחדשות כהרגלם - ניסו לסובב את העניין לכיוון "מסחטת כספים" חדשה של המשטרה.

מסחטת כספים זה אולי לתפוס אנשים על איתות או עבירות קלות שלרוב אינן גורמות לאסונות כבדים.

כאן לא מדובר בשום מסחטה אלא תפיסה והעמדה לדין של עברייני תנועה כבדים שמצפצפים על החוק - ובסופו של דבר נגרמות תאונות קשות ביותר.

הסירטונים שהרחפן צד היו קשים מאוד לצפיה מבחינת רמת הזילזול של האנשים הן בחוק והן בחיי אדם של יתר המשתמשים בדרך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמחתי, ואני אומר זאת ברצינות, הטכנולוגיה נקראת לעזרתם ודואגת לעצור, לקנוס ולהעמיד לדין את הנבלות הללו.

באופן כללי הטכנולוגיה כבר היום מצילה חיים על הכביש באופן יום יומי. אני מקווה שבעוד עשור, כשברוב הרכבים על הכביש יהיו מערכות בטיחות אקטיביות, תאונות כמו זו לא יקרו יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...