Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה עם פנסים דולקים במהלך היום

elinna
שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכב כשלך, כבכל רכב עם תאורת DRL+חיישן תאורה, עדיף להשאיר את המתג על מצב AUTO (בחודשי הקיץ לפחות), שכן ביום, עדיפה תאורת ה-DRL כאמור.

מעדיף להמנע ממצב AUTO כיוון שהוא גם לוקח שליטה על המעבר בין אור גבוה לנמוך.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הדלקת הפנסים הראשיים אינה מבטלת את ה-DRL... .

תלוי ברכב. בסיוויק דור 9 הדלקת אורות מכבה את ה-DRL לחלוטין. למעשה אפילו סיבוב של מתג האורות למצב חנייה (אורות "קטנים") יכבה את ה-DRL.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלקת הפנסים הראשיים אינה מבטלת את ה-DRL, אם כי מעממת אותם משהו

הדלקת הפנסים הראשיים כן מבטלת את ה-DRL, שכן כשהם מעומעמים הם אינם מתפקדים כ-DRL אלא כאורות חניה.

וכן מוסיפה את הדלקת הפנסים האחוריים שאינה קיימת במרבית ה-DRL. כמובן נושא לדיון נוסף.

בחלק מהרכבים גם התאורה האחורית דולקת עם ה-DRL. (פיג'ו 3008 ורנו גראנד קופה לדוגמא.) בכל מקרה, בקיץ התאורה האחורית לא תורמת דבר.

מעדיף להמנע ממצב AUTO כיוון שהוא גם לוקח שליטה על המעבר בין אור גבוה לנמוך.

ברכבים שאני מכיר יש שליטה על זה בנפרד. (כולל בוולוו XC60, שם בידית התאורה יש מצב AUTO, ובנוסף מצב AUTO+שליטה על האור הגבוה.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלקת הפנסים הראשיים אינה מבטלת את ה-DRL, אם כי מעממת אותם משהו, וכן מוסיפה את הדלקת הפנסים האחוריים שאינה קיימת במרבית ה-DRL. כמובן נושא לדיון נוסף.

לא בכל הרכבים תאורת הDRL מתעמעמת, בחלקם היא נשארת אותו דבר או נכבית לחלוטין.

תלוי ביצרן. אני מנחש שאתם נוהגים ברכבים אירופיים, שבהם הדבר הזה מקובל. עדיין בדגמים רבים הדממת המנוע לא מכבה את הפנסים, והסייען היחיד הוא צפצפה.

גם בקיה ויונדאי מסוימות האורות נכבים עם כיבוי הרכב.

אצלי למשל בהכנסת מפתח לסוויץ כשהאור דלוק, האורות נדלקים גם כן. אבל כשהידית על מצב AUTO האורות נדלקים רק בסוויץ מלא או בהנעה כמובן.

בטויוטה אני יודע שזה לא עובד כך, ובאמריקאיות מסוימות אפילו אין מתג.

לגבי הדלקת אורות באופן כללי - שנים נהגתי כך, מיד בסיבוב סוויץ לפתוח אורות. ברכב הנוכחי שלי אפילו השארתי את המתג תמיד דולק, עד שלא הרגשתי כל כך יתרון גדול בכך בשעות היום, והחלטתי לכבות את האור במהלך היום.

אם מישהו לא שומע את טרטור הדיזל, רעש הצמיגים, גדישת הטורבו או לא רואה טון וחצי באורך 5 מטר מתקרב אליו, כנראה שגם זוג פנסים לא יעזור.

בלי קשר לזה, יש לי אורות תאורת יום שפועלים תמיד, אז לא נורא :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכבה אורות ביום, לא כדי לסוך בחשמל, אלא כדי להאריך את חיי הנורות.
נוסע גם בקיץ עם אורות ביום, בחסכון בחיי הנורות הוא מינורי לעומת התועלת.

אתה לא מכבה מנוע בירידות כדי להאריך את חיי המנוע, נכון?

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk

|fiat punto 16v Speedgear 2006|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע גם בקיץ עם אורות ביום, בחסכון בחיי הנורות הוא מינורי לעומת התועלת.

אתה לא מכבה מנוע בירידות כדי להאריך את חיי המנוע, נכון?

א. זה מוריד את זמן העבודה של הנורות במרבית השנה בחצי. לא הייתי קורא לזה מינורי.

ב. איזו תועלת? כשאורות הדרך כבויים, אורות היום עובדים, ככה שהנראות המשופרת שאני כביכול מקבל מאורות דולקים ביום עדיין קיימת.

ג. לכבות את האורות כשאני מגיע בערב הביתה זה ממש לא כמו לכבות את המנוע בכל פעם שאני מגיע לראש גבעה, אבל זה ברור לך, אז תשאיר את ההערות הציניות האלה לעצמך.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה DRL לכל דבר, בגלגול מוקדם, לפני שהיצרנים הכניסו פנסים ייעודיים (בד"כ LED).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא צריך, לא מדליק.

גם בחורף, מדליק כשיש עננות גבוהה/גשם/ערפל, ולא סתם בשביל הכיף.

כולם טוענים פה שזה זניח, אבל צריך לזכור שהפקת חשמל מדלק נוזלי זה החשמל היקר ביותר שיש. הרוב המוחלט של הרכבים עדיין משתמש בנורות ליבון, ו150W ברכב זה לא מעט. למעשה זה הצרכן הכי גדול אחרי הסטרטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משאיר את האוטו בחנייה, חבל לי לגרום בלאי לכל המערכות, אז אני לא משתמש בו ונוסע באוטובוס. הכי טוב. :shock:

הדבר האחרון שמעניין אותי ברכב זה כמה פעמים החלפתי נורות... יש אורות, מדליקים.

דוגמא נהדרת מהיום, נסעתי בכביש הערבה מצומת הערבה ועד צופר (הודעה זו בחסות חוות האנטילופות. מומלץ :-P), ובכביש הזה חובה לדעתי לנהוג עם אורות מלאים, למען הנהג שמולנו יראה אותנו חצי שנייה ו50 מטר מוקדם יותר, וכל המרבה הרי זה משובח.

הבלאי לעומת התועלת שזה עשוי להביא הוא מינורי. נראה לי ממש מטופש, במחילה מכל הקמצנים, לעשות חישוב כזה כשזה מגיע לבטיחות.

שאו ברכה וסעו בזהירות.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

בכביש בינעירוני ללא הפרדה בנויה כדאי להדליק. אני מדליק תמיד כי אני יותר מהעוקפים (בכביש עם הפרדה, כמובן), והנראות גורמת לרכב שלפניך 'לזוז' ימינה מהר יותר.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכבה אורות ביום, לא כדי לסוך בחשמל, אלא כדי להאריך את חיי הנורות.

מה לגבי נורות בי-קסנוון? להבנתי הן אפילו יותר יקרות מנורות רגילות ידוע לך מה אורך החיים שלהן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1772 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...