Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניית רכב נכה.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מעולם לא חונה בחנית נכים

אבל, רק בגלל הפחד מהדו"ח ותו לא

סנטימנטים!?

לא ממש,

חצי מהמדינה מוציאים תו נכה ע"ש הסבתא שלהם וחוגגים על חשבוננו.....

לא כך?!?

אני מסכים ולא מסכים איתך.

אתה לא באמת יודע מה יש לאדם ברכב.

אולי אותו אדם ברכב הוא הנכה בעל רגל תותבת אבל אחרי טיפולים הצליח להקנות לעצמו הליכה רגילה?.

יש לי חבר שקיבל תעודת נכה לרכבו.

התעודה נתנה לו על ביתו שהינה עיוורת כמעט לגמרי, הוא יוצא מהרכב הוא בריא לגמרי ומרים ערסל תינוקת וכו' ואתה יכול לדעת אם התינוקת בסדר או לא. (למרות שהיא חמודה ביותר!)

עוד חברה בעלת תעודת נכה לרכב.

ילדתה אוטיסטית בעלת תפקוד גבוה, אבל בקלות יכולה לאבד ריכוז או ללכת לאיבוד, אבל הילדה ניראית 100% בסדר וללא שום נכות ניראית לעין.

אם אדם שברכבו יש תעודת נכה, והוא לא הנכה ומנצל את התו לרעה, שיבושם לו.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני...

מדינתו מעבר לכך שהיא מדינה גזענית, כי גם מאוד מאוד מאוד לא אוהבת אנשים בעלי מוגבלויות ובעיקר גם לא מתחשבת.

אז האדם שחונה בחנית נכים והוא לא נכה, אני מקווה בשבילו שלא יצטרך לשאת את העול של להיות או לדאוג לאדם נכה.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאין הפרדה, אני אומר שצריכה להיות הפרדה.

אני למשל מכיר אדם שיש לו תו נכה על משהו שקשור לשמיעה שלו. אין לזה קשר ליכולת שלו ללכת. למה הוא צריך לפתוס חניית נכה?

כי אם הוא יחנה רחוק הוא עלול להדרס על ידי רכב כי הוא לא שומע שצופרים לו. יש קריטריונים ברורים למה נותנים תו נכה.

יחד עם זאת יש את הקטע שחניות נכים מיועדות למוגבלי תנוע בלבד, בעלי תו כחול ולא ירוק כפי שיש לימכר שלך והוא לא אמור לחנות שם. אבל אף אחד לא עוכף את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיתפס לקטנות, הבחור לא חירש לגמרי, פשוט לא שומע טוב כמוך או כמוני. עדיין ישמע אם צופרים לו.

הכוונה שלי הייתה שלפחות לראייתי, תו נכה צריך להיות לאדם שבאמת יש לו מוגבלות בתנועה, לא בהכרח נראית לעין ולא בהכרח בגפיים.

אם יש הפרדה כמו שאתה אומר, אז פשוט צריך לאכוף אותה. מאוד פשוט.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אם הוא יחנה רחוק הוא עלול להדרס על ידי רכב כי הוא לא שומע שצופרים לו. יש קריטריונים ברורים למה נותנים תו נכה.

יחד עם זאת יש את הקטע שחניות נכים מיועדות למוגבלי תנוע בלבד, בעלי תו כחול ולא ירוק כפי שיש לימכר שלך והוא לא אמור לחנות שם. אבל אף אחד לא עוכף את זה

לא נכון.

אימי מוגבלת תנועה ומתניידת רק בכיסא גלגלים, מסוגלת ללכת מטרים ספורים בלבד וגם זאת רק עם תמיכה של מישהו על ידה. ו... יש לה תג משולש ולא תג כיסא.

אז בטח כשאני איתה אני מחנה בחניית נכים, בשמחה היינו מוותרים על התג המשולש ושההליכה תחזור אליה, אתה יודע מה?

אפילו על הליכה זקופה עם הליכון היינו מתפשרים.

מוזמנים לעשות חיפוש באינטרנט על ההבדל בין התגים (ולא התוים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון, אין הבדל כיום בין תו כחול וירוק בכל הנוגע לחניות נכים , מוזמן לקרוא

כל סוגי תגי החניה זכאים להחנות בחניות נכים מסומנות. רק בעלי תג כחול לכיסא גלגלים זכאים לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית. הזכות להחנות הינה רק כאשר הזכאי לתג נמצא, שימוש ע"י בני משפחה אינו חוקי

https://www.aisrael.org/?CategoryID=933&ArticleID=43099

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיתפס לקטנות, הבחור לא חירש לגמרי, פשוט לא שומע טוב כמוך או כמוני. עדיין ישמע אם צופרים לו.

הכוונה שלי הייתה שלפחות לראייתי, תו נכה צריך להיות לאדם שבאמת יש לו מוגבלות בתנועה, לא בהכרח נראית לעין ולא בהכרח בגפיים.

אם יש הפרדה כמו שאתה אומר, אז פשוט צריך לאכוף אותה. מאוד פשוט.

אני חושב שאתה לא מסתכל על נכות או מוגבלות בראייה נכונה.

לפי דבריך, אדם שכרתו לו רגל והולך עם תותב - לא צריך לקבל תו נכה או לפחות לא לחנות בחניית נכים, כי הוא הולך על שתיים ואין לו מגבלה לעבור את הכביש.

אבל אולי יש פה עניין של אי נוחות בהליכה, כאבים בהליכה, הליכה איטית עקב התותב ועוד מלא סיבות שיכולות להפריע לו ללכת ולכן הוא צריך מקום חנייה אשר קרוב למחוז חפצו שאין בו הפרעה ללכת ולעבור.

אני לא מאחל לאף אדם להיות מוגבל תנועה, בעיקר במדינה בה היחס למוגבלי תנועה לוקה בחסר, בלשון המעטה.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא הבנת, וגם נתפסת לקטנות.

פספסת לגמרי.

כל אדם אשר יש לו נכות שקשורה למוגבלות בתנועה, בין אם נראית לעין ובין אם לאו, צריך לקבל תו נכה.

זה שיש תותב לא אומר שהתנועה שלו חופשית. כאמור, אל תיתפס על דוגמה או משפט אחד, נסה להבין את הרעיון.

הדוגמה שנתתי היא של אדם שאין לו שום מוגבלות בתנועה (אני מכיר אותו...) ועדיין קיבל תו נכה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שמרגיזים ביותר הוא שאדם צריך להוכיח שאין לו אחות.

אדם חונה בחניית נכים שיש לו תו נכה לא צריך להוכיח לאף אחד מהמתעניינים שהוא אכן נכה, האבסורד כל כך גדול שאני וזוגתי הולכים לראות סרט ומבקשים ממנה תעודת נכה, כסא הגלגלים שהיא יושבת עליו לא מספק הוכחה מספקת... לכו תבינו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשתו נכה נותן לך להחנות בכחול לבן מבלי לשלם, למה שתחנה בנכים?

אז נכון שזה ניצול לרעה של התו, אבל עדיף לדפוק את המערכת מאשר את הנכים.

הכוונה כמובן למקרים שהנכה לא בסביבה ובן משפחה משתמש בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כסא הגלגלים שהיא יושבת עליו לא מספק הוכחה מספקת... לכו תבינו...

בחברה מתוקנת, שאף אחד לא מנצל סיטואציות לרעה, ושאף אחד לא מעיז לחשוב על לחנות לשתי דקות בחניית נכה, לא בודקים אף אחד, כי סומכים על האנשים. הוזכר פה לא פעם המונח High trust and low trust societies.

ובהקשר להודעות ש"מפרידות" בין סוגי המגבלות, אני בעיקרון מסכים, וגם כתבתי בעבר.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?543158-%D7%AA%D7%95-%D7%97%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%9C%D7%A0%D7%9B%D7%94&p=4499388&viewfull=1#post4499388

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט לא הבנת, וגם נתפסת לקטנות.

פספסת לגמרי.

כל אדם אשר יש לו נכות שקשורה למוגבלות בתנועה, בין אם נראית לעין ובין אם לאו, צריך לקבל תו נכה.

זה שיש תותב לא אומר שהתנועה שלו חופשית. כאמור, אל תיתפס על דוגמה או משפט אחד, נסה להבין את הרעיון.

הדוגמה שנתתי היא של אדם שאין לו שום מוגבלות בתנועה (אני מכיר אותו...) ועדיין קיבל תו נכה.

קל לדבר , אני בטוח שהוא היה מוכן לתחלף איתך או עם אדם בריא אחר ! אתה היית מוכן להתחלף איתו תמורת אופציה לתו נכה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1767 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...