Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרכב ראשון עד 6,000 ש"ח

Pecan
שימו לב! השרשור הזה בן 1804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום,

לפני שאגש לעניין ארצה להודות לכל משתמשי האתר על המידע הנפלא שנחשף בפניי מהפורום הזה, בכל תחום אפשרי, גם מוטורי וגם לא.

הפורום הזה רחב ידיים ובעל מידע שמאוד יעזור לי בהמשך, מאחל לעצמי שהייה נעימה!

אז הבה ניגש לעניין,

בשעה טובה קיבלתי את רישיון הנהיגה הקבוע שלי (ה"פלסטיק" בשפת העם),

ולכן הגיעה העת לחפש לעצמי רכב שיניע אותי ממקום למקום.

הדרישות מהרכב לא גבוהות,

נסיעות עירוניות, חברים, חברות, טיולים ולא יותר מזה.

חשוב לי שהרכב יהיה פרקטי ואמין מאשר מאובזר בכל מיני צגי מגע ואביזרי נוחות למיניהם. (חלונות חשמל, נעילה מרחוק, ואפילו על הגה כוח אוותר במידת הצורך) אם יצא וגם יהיה חסכוני בדלק, מה טוב?

האיבזור מותרות היחיד שחשוב שיהיה, ואיך לא - שיהיה בעל תיבת הילוכים ידנית.

אני חולה הגה עוד מגיל קטן ולכן תיבה ידנית מחייבת.

מכרים המליצו על הרכבים הבאים:

- יונדאי גטס (מנוע 1.35 לפני מתיחת הפנים).

- סקודה פאביה דור ראשון ואיביזה 6L.

- סוזוקי איגניס, ליאנה במידה ויש כאלו בעלות תיבה ידנית.

מה דעתכם על הרכבים האלה? אשמח אם כמובן תוכלו להמליץ על רכבים בתקציב דומה, או אפילו בתקציב נמוך יותר, השאר יושקע בביטוח חובה וג'.

וזהו. תודה לקוראים ולעונים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הייתי מוסיף לרשימה גם את הפיאט פנדה אשר תהיה חיסכונית מאוד, לא יקרה לאחזקה.

בעיר גם די נוחה, יש מצב city שבו ההגה הופך לקל מאוד - תורם בחניות.

גטס תהיה מרווחת יותר, חזקה יותר.

כדאי לחפש החל מ2007 עם מנוע 1.4, הוא חזק ומעט חיסכוני מקודמו 1.35.

אתה גם תיראה רוב הגטסים ברמת איבזור flg, הרמה הנמוכה ללא abs ועם כרית אוויר אחת, כדי לחפש gls/glx/gli אם כי התקציב מוגבל.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן הגיעה העת לחפש לעצמי רכב שיניע אותי ממקום למקום.

האם הרכב חיוני, או שזה רצון?

לפי תקציבך ברור שהפרוטה אינה מצויה בכיסך.

האם יש לך תקציב לאחזקה שוטפת: רישוי, ביטוח חובה + צד ג', טיפולים שוטפים, תיקונים לא צפויים, דלק? אתה נהג חדש ואני מניח שצעיר, אז מדובר על לפחות 1000 ש"ח בחודש, לא כולל הפתעות.

האם יש שלך יכולת לבצע "יישור קו" לרכב שתקנה, או שהתקציב לכך כלול באותם 6000 ש"ח?

אם לא וידאת שיש לך תקציב לאחזקה שוטפת המתן. אם יש לך הכנסה שוטפת, ויש לך דרך להתנייד במשך החודשים הקרובים - חסוך עוד כדי למצוא רכב במצב קצת יותר טוב. הרכי בתקציב 6000 ש"ח תמצא רק רכב בלוי וצפה לבעיות אמינות והוצאות תיקון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מוסיף לרשימה גם את הפיאט פנדה אשר תהיה חיסכונית מאוד, לא יקרה לאחזקה.

בעיר גם די נוחה, יש מצב city שבו ההגה הופך לקל מאוד - תורם בחניות.

גטס תהיה מרווחת יותר, חזקה יותר.

כדאי לחפש החל מ2007 עם מנוע 1.4, הוא חזק ומעט חיסכוני מקודמו 1.35.

אתה גם תיראה רוב הגטסים ברמת איבזור flg, הרמה הנמוכה ללא abs ועם כרית אוויר אחת, כדי לחפש gls/glx/gli אם כי התקציב מוגבל.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

בהחלט נשמעת אופציה טובה, אבדוק גם אותה. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב חיוני, או שזה רצון?

לפי תקציבך ברור שהפרוטה אינה מצויה בכיסך.

האם יש לך תקציב לאחזקה שוטפת: רישוי, ביטוח חובה + צד ג', טיפולים שוטפים, תיקונים לא צפויים, דלק? אתה נהג חדש ואני מניח שצעיר, אז מדובר על לפחות 1000 ש"ח בחודש, לא כולל הפתעות.

האם יש שלך יכולת לבצע "יישור קו" לרכב שתקנה, או שהתקציב לכך כלול באותם 6000 ש"ח?

אם לא וידאת שיש לך תקציב לאחזקה שוטפת המתן. אם יש לך הכנסה שוטפת, ויש לך דרך להתנייד במשך החודשים הקרובים - חסוך עוד כדי למצוא רכב במצב קצת יותר טוב. הרכי בתקציב 6000 ש"ח תמצא רק רכב בלוי וצפה לבעיות אמינות והוצאות תיקון.

הרכב אינו חיוני, אני רוב הזמן מתנייד בתחבורה ציבורית.

רוצה להרגיש רכב סוף סוף.

אחזקה שוטפת הכוללת ביטוחים תיקונים וכיוצ"ב תגיע מצד ההורים.

הדאגה שלי תהיה אם כבר לתדלק את הכלה המיועדת, שכן זה לא פחות חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי גטס הבעיה העיקרית שרוב הדגמים הם מגיעים ללא ABS ועם כרית אוויר אחת וצריך סבלנות למצוא את הדגם המאובזר יותר במיוחד שידני גם ככה יש פחות רכבים.

איגיניס ידני אני מאמין שיש מעט מאוד וגם אם מוצאים צריך לקוות שהם שמורים. תראה באופן כללי הכי חשוב בתקציב הזה זה לא אם תקנה רכב שעבר 170 אלף קילומטר או 140 אלף, אלא האם טופל בזמן במשך השנים ובעיקר בשנים האחרונות. בכללי רכב שתוחזק וישן אומנם לא פטור מתקלות, אך בוודאות חף מצרות שנגרמו עקב תחזוקה לקויה ולא בזמן.

פיאט פנדה תחזוקה זולה יחסית, אפשר לקנות ככל הנראה את הרכב הכי חדש באותו כסף. ללכת רק על גיר ידני. והכי חשוב לבדוק שלא השתמשו במי ברז במקום נוזל קרור. בלי קשר ממליץ לך לקרוא עוד על תחזוקה ואחזקת רכבים ישנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש גטס דור שני 1400 ברמת גימור GLI GLS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי גטס הבעיה העיקרית שרוב הדגמים הם מגיעים ללא ABS ועם כרית אוויר אחת וצריך סבלנות למצוא את הדגם המאובזר יותר במיוחד שידני גם ככה יש פחות רכבים.

איגיניס ידני אני מאמין שיש מעט מאוד וגם אם מוצאים צריך לקוות שהם שמורים. תראה באופן כללי הכי חשוב בתקציב הזה זה לא אם תקנה רכב שעבר 170 אלף קילומטר או 140 אלף, אלא האם טופל בזמן במשך השנים ובעיקר בשנים האחרונות. בכללי רכב שתוחזק וישן אומנם לא פטור מתקלות, אך בוודאות חף מצרות שנגרמו עקב תחזוקה לקויה ולא בזמן.

פיאט פנדה תחזוקה זולה יחסית, אפשר לקנות ככל הנראה את הרכב הכי חדש באותו כסף. ללכת רק על גיר ידני. והכי חשוב לבדוק שלא השתמשו במי ברז במקום נוזל קרור. בלי קשר ממליץ לך לקרוא עוד על תחזוקה ואחזקת רכבים ישנים.

גיר ידני בהחלט יהיה.

למרות שאני לא אהיה הגורם המכרע בבחירת הרכב, מה חשוב יותר, קילומטר נמוך? ידיים גבוהות? מהם הפרמטרים החשובים ביותר לבדיקה ברכבים מהשנים האלה, ובטח באזור התקציב שלי? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אפשר עדיין למצוא קורולה ידנית מתחילת שנות האלפיים

קורולה, פוקוס דור ראשון, ליאנה, כל אלו בהחלט במשוואה. בהנחה והרכבים המוצלחים האלה יימכרו באזור התקציב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר ידני בהחלט יהיה.

למרות שאני לא אהיה הגורם המכרע בבחירת הרכב, מה חשוב יותר, קילומטר נמוך? ידיים גבוהות? מהם הפרמטרים החשובים ביותר לבדיקה ברכבים מהשנים האלה, ובטח באזור התקציב שלי? תודה.

יד וקמ לא חשובים בכלל בשנתונים האלו

חשוב יותר מצב הרכב המכני וזה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שהרכב אינו חיוני - עזוב אותו כרגע, חכה עד שתצבור סכום יותר משמעותי. ממילא אתה מתגייס תוך שנה, והרכב יעמוד ללא שימוש. ואם תזקק לו בשירות יהיה לך משהו יותר טוב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
כיון שהרכב אינו חיוני - עזוב אותו כרגע, חכה עד שתצבור סכום יותר משמעותי. ממילא אתה מתגייס תוך שנה, והרכב יעמוד ללא שימוש. ואם תזקק לו בשירות יהיה לך משהו יותר טוב.

היי.

מתנצל, לא הייתי מחובר זמן רב.

אני עתיד להתגייס בעוד כחצי שנה, ולכן ההורים הבטיחו שירכשו רכב נוסף בבית, שישמש בין היתר גם אותי.

הרכבים שכרגע עומדים במשוואה

יונדאי גטס לפני המתיחת פנים - ידנית.

פיאט פונטו / פונטו ספייס - ידנית.

פיאט פנדה דור שני - גם כן ידנית.

מה מאלו תהיה טובה יותר ומומלצת? תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניגוד לדעה של ספריאל אומר שאם יש אמצעים - תקנה. זה כייף, זה התנסות וזה בית ספר.

מבין אלו פונטו הכי נורמאלית, חפש את ה"גרנדה" (דגם חדש) ולא את ה"ספיס" (דגם ישן) מודל 2007 ומעלה, מנוע 1.2 גיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1804 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...