Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מספיק להחליף תקע אנגלי לתקע ישראלי כדי שמכשיר חשמלי בריטי יעבוד?

shay2828
שימו לב! השרשור הזה בן 1858 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

קניתי מטחנת קפה אירופאית בעלת תקע חשמלי אנגלי.

אני לא מעוניין לקנות מתאם לתקע האנגלי, אלא מעוניין להחליף את התקע האנגלי בתקע ישראלי.

האם החלפת התקע האנגלי לתקע ישראלי תאפשר לי שימוש במכשיר, או שמא צריך להחליף עוד רכיבים אלקטרוניים במכשיר עצמו?

בתודה מראש

שי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אין שום בעיה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל אצל האנגלים אין פיוזים בכניסה לבית, אצלם כל החיבורים מחווטים כסעיפים ממעגל אחד (נועד לחסוך נחושת בשנות מחסור), ולכן כל תקע מצריך פיוז נפרד. אצלנו מדובר במעגלים נפרדים שכל אחד מהם מוגן על ידי פיוז בתיבה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל אצל האנגלים אין פיוזים בכניסה לבית, אצלם כל החיבורים מחווטים כסעיפים ממעגל אחד (נועד לחסוך נחושת בשנות מחסור), ולכן כל תקע מצריך פיוז נפרד. אצלנו מדובר במעגלים נפרדים שכל אחד מהם מוגן על ידי פיוז בתיבה.

זה נכון כמו שכל האנגלים נוסעים במוריס מיינור וטלבוט ועובדים במכרות הפחם. זה אמנם היה בערך נכון פעם, אבל לא רלוונטי ולא עדכני בעליל.

מערכות החשמל דומות מאוד לסטנדרט הישראלי כבר עשורים רבים, וגם אלה שלא מחויבות בעדכון כיוון שנדרשים בדיקה ואישור כל חמש שנים.

ציינתי את זה בפניך בשרשור קודם, לא ברור לי למה אתה ממשיך להפיץ מידע לא עדכני או רלוונטי.

הח"מ בעל בית באנגליה, ראה לא מעט בתים בתהליך הרכישה, וישב חזק על התקנים הבריטיים לנושא מסיבות מגוונות.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאני מאובן. מכל מקום, זה ההסבר לפיוזים בתקע הבריטי. יש לו גם יתרונות בטיחותיים כמו השרוולים על הפינים, פין ההארקה הארוך ואפשרות פתיחת תריס על ידי הפין הזה, כדי להקשות על החדרת חפצים זרים, למשל על ידי ילדים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם זה אני מסכים, זה תקע בטיחותי מאוד במחיר גודלו המוגזם, ואת הנתיך השאירו על תקן זה שהוא נותן עוד שכבה של בטיחות, אפילו שזה כבר לא הכרחי עם התקדמות מערכות החשמל בבתים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סע לשלום, רק וודא שמי שמחליף את התקע יודע מה הוא עושה. כמו כך, ההספק נמוך אז לא צפויה בעיית התחממות כל עוד החיבורים נעשים בצורה תקנית.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סע לשלום, רק וודא שמי שמחליף את התקע יודע מה הוא עושה. כמו כך, ההספק נמוך אז לא צפויה בעיית התחממות כל עוד החיבורים נעשים בצורה תקנית.
שזה אומר לשים סופיות חוט על חוט רב גידי גמיש ולא להדק בורג על הרב גידי כמו שהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם הקודמת שדיברנו על הנושא הזה בפורום, אחד החברים העלה תקן שמדבר על עיבוד קצה מוליך, התקן קובע שצריך לשים סופית חוט ולא ציפוי בבדיל.

בכל מקרה, ציפוי בבדיל גם בסדר גמור, העיקר לא להדק על מוליך רב גידי כמו שהוא כי אז הבורג תופס רק חלק מהגידים ואין את שטח המגע הדרוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...