Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין 5008 לבין קודיאק

MKOil
שימו לב! השרשור הזה בן 1908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לרגל התרחבות המשפחה, אני רוצה לרכוש רכב עם שבעה מושבים, ואחרי חיפוש באינטרנט ובפורום נדמה לי שההתלבטות שלי היא בין 5008 לקודיאק. נשקלו ונפסלו: הסורנטו (גדול מדי), הפריאוס פלוס (קטן מדי), הספייסטורר (ביקורות לא טובות) והאאוטלנדר (ישן מדי).

השיקולים והצרכים, לפי הסדר:

1. בטיחות (האישה אומרת שהמושבים האחוריים פחות בטוחים ומומלץ שלא להושיב בהם ילדים גם אם הם במושב בטיחות - האמנם?)

2. אפשרות לעגן שני כיסאות בטיחות שמנמנים (ברייטקס קליקטייט) ובוסטר בשורה השנייה

3. נוחות כניסה/יציאה (בעיקר קלות קיפול המושב והכניסה של הילדים וכן קלות גישת המבוגרים לשורה האחורית לטובת עזרה בחגירה)

4. איבזור (מקסימום נוחות ומינימום תלות במפתחות ושלטים, הצללה לילדים, גישת מזגן וכו')

5. מחיר (ממילא שני הרכבים יושבים פחות או יותר על אותה משבצת)

אשמח לשמוע מה אתם חושבים.

תודה,

מתן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה5008 חולק את מנוע הבנזין שלו (ה1.6) עם הספייס טורר).

קח בחשבון שהשורה השלישית בשניהם צפופה יותר מזו של הסורנטו שמהרכבים שניסיתי היה הכי מרווח שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השטן נמצא בפרטים הקטנים .

יש פה יתרון ל 5008. אסביר :

אם תשתמש בשורה 3 : שני המושבים מתרוממים מהרצפה בשני הרכבים.

אבל ב 5008 אפשר לגשת מאחור ולחגור את שני המושבים כי יש באמצע ובצדדים רווח במשענת גב שדרכו המבוגר משחיל את הידיים.

בקודיאק : נוצר קיר אחד גבוה. דורש אקרובטיקה .

הנה הקודיאק:

https://pbs.twimg.com/media/CrShxKoXgAAEVXC.jpg

מי שלא ניסה לא יבין .

הנה הפיגו 5008:

https://cdn1.carbuyer.co.uk/sites/carbuyer_d7/files/styles/16x9_720/public/2017/02/1208919-okmg9qnnll-whr.jpg

קל מאד לפתוח דלת תא מטען פה ולהגיע לאבזמי החגורה.

בנוסף : נוהל שליפת ילד שפוך. סליחה: ישן.

בפיגו יותר פשוט לשלוף אותו מאחור . מסובבים הילד על צידו וחולצים אותו דרך הרווח המרכזי בזהירות. שמים על הידיים ומביאים חם למיטה.

נוהל יציאה יותר קל לילד ער מדלת תא מטען. תלוי בגיל. לא צריך לקפל אף משענת.

שורה 2 בקודיאק לא מחולקת לשלושה חלקים שווים.יש בה רק שני מושבים עם עוגני איזו פיקס. לעומת הפיגו שם יש שלושה מושבים נפרדים ובעלי עוגני איזופיקס עצמאיים. התמונה הזו מראה את זה חלקית :

https://res.cloudinary.com/carsguide/image/upload/f_auto,fl_lossy,q_auto,t_cg_hero_large/v1/editorial/2018-Skoda-Kodiaq-Sportline-132TSI-SUV-red-Dean-McCartney-1200x800p-%289%29.jpg

מצד שני : בקודיאק יש יותר נפח אחסון מאחור כאשר כל המושבים פתוחים ...

אז הכל תלוי באמת באיזה תצורה אתם נוסעים בדרך כלל אבל בכללי הצרפתים חשבו על דברים לעומק.

ומתקן אחסון למטריה לא נחשב מחשבה עמוקה.

הערת אגב : ה 5008 וה C4 פיקאסו הן בדיוק אותו רכב רק עיצוב שונה. אז מה שאישתך קובעת .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם. אלך לראות ואתרשם. האישה בינתיים החזירה את הסורנטו והקרנבל כאופציות - מאוד מרווח, אבל יהיה לא נוח להסתובב איתן בעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסורנטו נוח מאוד, מרווח מאוד (ביחס לאחרות) בשורה השלישית ולהסתובב עימו בעיר לא שונה מפרייבט אחרי שבוע ניסיון.

כל זה מניסיון אישי.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את save. אני אישית בחרתי את ה 5008 (בליסינג) שבשבילי משמעותית יותר נוח מהסורנטו. ממש רכב מוצלח. כמובן שיש כמה שטיקים צרפתיים שצריך להתרגל אליהם אבל הרכב סופר נוח, שקט בשיוט ואף חסכוני לנהגים רגועים בגרסת הדיזל (1/15). הוא אצלי מאוקטובר ולא מצאתי מגרעות מהותיות. הסורנטו יותר מגודל, צריכה ממוצעת 1/9 בדגם הבנזין אורבן, עם יציאות מיזוג לשורה 2 (ללא מפוח) ומיזוג פעיל בשורה 3 עם מפוח (ל5008 מיזוג נפרד ומפוח לשורה 2 אבל חזק מאוד שמקרר את כל החלק האחורי ב3 דקות).

תפעול המערכות בסורנטו פשוט וטנטטיבי, בפיז'ו דורש הסתגלות קלה ואז שוכחים שזה קיים.

תסעו בשניהם למרחק משמעותי ואז תחליטו. נסיעת מבחן קצרה לדעתי לא תתן תמונה מלאה.

כמו כן שלושת המושבים הנפרדים שזזים על מסילות ומתכווננים בשורה 2 בפיז'ו פשוט מעולים.

הקודיאק בזמנו החזיק רשימת המתנה של יותר משנה אז לא היה בכלל בשיקולים. כרכב פרטי הייתי חושב על הדיזל. אישית לא נהגתי בו, אך ישבתי בו בסוכנות והוא הרגיש אחלה מבחינת מרווח ונוחות שימוש.

מבחינת מערכות בטיחות בדיזל 180 אלף מול הפיז'ו, הקודיאק בעל יתרון מובהק.

אני יודע שאני אולי מפזר כאן אבק שריפה אבל בתחושות שלי, לאורך זמן, כאדם פרטי הייתי מעדיף לקחת פיז'ו פלנטרית מלובינסקי ולא סקודה רובוטית מצ'מפיון. רק בתחושות. ייתכן שאם הייתי נוהג בסקודה, התחושות היו אחרות.

עריכה אחרונה על ידי ST12345

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 5008 הרבה יותר נעים למשפחה.

מושב אמצעי מחולק עם 3 עיגוני איזופיקס, זה כבר לבדו יתרון גדול עבורך, אם אכן תרצה להושית הילדים רק בשורה 2.

רצפה שטוחה.מרווח פנימי עדיף.

וילונות הצללה (בדגם פרימיום) וגיר פלאנטרי לעומת כפול מצמדים. (חיסרון מבחינתי. למרות יתרון הזריזות).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר רכש סקודיאק שבוע שעבר , אמרו לו שמגיעה אוניה באפריל בסוף מגיע אוניה החודש והוא אמור לקבל אותו בסוף החודש תחילת החודש הבא , הם הביאו (כנראה) עכשיו אוניה גם בגלל הביקוש אבל גם בגלל שבאפריל הרכבים מתייקרים בצורה משמעותית בסביבות ה-7000 ש"ח לדגם הזול ומעל ל-12K לדגם המפואר !

בסוף השנה יגיעו עוד 3 אופציות לרכב , אחד ספורטיבי דגם ה-RS , דגם לשטח לייט (הסקאוט עם המיגונים הכסופים) ועוד שינויים בקטנה ודגם הקצה l&k .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...