Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתקן עם אורות מהבהבים אדום וכחול?

עץ השדה
שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במספר צמתים באיזור המרכז ראיתי עמוד שעליו מורכבת תיבת מתכת לא גדולה ועליה שני אורות מהבהבים, אחד אדום שני כחול. מי יודע מהו המתקן הזה, למי שייך ולמה הוא משמש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה מסמן אתרי עבודות בכביש כדי להזהיר נהגים. מי שזה נראה לו מרחוק כמו ניידת, צריך להחזיר את הרישיון דחוף וללכת מיד לרופא עיניים לבדיקה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא שייך למי שקנה אותו, והוא משמש להעביר עוד קצת כסף מהכיסים שלי ושלך לכיס של הבן-דוד/חבר/אחיין/מקורב של מי שזה לא יהיה בממשלה/כנסת שהחליט שהצעצוע פורים המטופש הזה הוא רעיון טוב. בערך כמו שהיה עם המדבקות הזוהרות על המאחורה של מכוניות עד 1994, משולש האזהרה והפח שעד היום זרוקים לך (ולי) בבגאז' ואין לאף אחד מושג מה התכלית שלהם.

סלואו רייד, הוא מדבר על משהו שבאמת נראה כמו גרסת הNBA של צ'קלקת ניידות. מרחוק אפשר להתבלבל המיוחד אם אתה מגיע בשיפוע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זה נועד להרתיע נהגים בלילה שרואים את האורות.

בכביש מספר 1 יש למשטרה מנהג לעמוד עם מכמונת צמוד לעמוד ונהגים חושבים שזאת התראת שווא בוויז..

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא שייך למי שקנה אותו, והוא משמש להעביר עוד קצת כסף מהכיסים שלי ושלך לכיס של הבן-דוד/חבר/אחיין/מקורב של מי שזה לא יהיה בממשלה/כנסת שהחליט שהצעצוע פורים המטופש הזה הוא רעיון טוב. בערך כמו שהיה עם המדבקות הזוהרות על המאחורה של מכוניות עד 1994, משולש האזהרה והפח שעד היום זרוקים לך (ולי) בבגאז' ואין לאף אחד מושג מה התכלית שלהם.

סלואו רייד, הוא מדבר על משהו שבאמת נראה כמו גרסת הNBA של צ'קלקת ניידות. מרחוק אפשר להתבלבל המיוחד אם אתה מגיע בשיפוע.

הכל נכון עד המשולש. זה אביזר חשוב מאין כמותו וחבל שנהגים שעומדים בנקודות לא צפויות ו/או מתות לא משתמשים בו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

באמת שלא מבין איך אפשר לחשוב שזה ניידת כשזה כ"כ חלש. צ'קלקה של ניידת רואים בבירור, הקשקוש הזה מאיר בערך כמו השטויות שמוכרים ברחוב ביום העצמאות.

עריכה-

משולש זוהר באמת עוזר בלילה כשמשתמשים בו כמו שצריך ומציבים אותו במרחק כמה מטרים טובים מהרכב, במיוחד בדרכים ללא תאורה. זה מזהיר אותך ממכשול פוטנציאלי בהמשך.

הפח הדבילי שעובר מהבגאז לתא הנוסעים ובחזרה בטסט זה עדות לחוסר היכולת והרצון לאכוף ולהעניש אנשים שזורקים זבל מהאוטו. במקום לתפוס אנשים כאלה ולתקוע להם קנסות כבדים, כולם צריכים לשים פח זבל בתוך הרכב. הרי זה מה שיעצור את הערס התורן מלזרוק את הקרטון מהמקדרייב מהחלון, אפילו שזה בכלל לא נכנס בפח הזה.

עם המדבקות הזוהרות אני מעדיף לא להתחיל אפילו, לא מתחשק לי להתעצבן שוב.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר - אני חולק עליך. המשולש הוא אמצעי בטיחות חשוב, ודרך אגב, מקובל בכל העולם המערבי (בוריאציות שונות. למשל משולש שמותקן ברכב גרמני במכסה הבגאז'). בדיוק כמו האפוד הזוהר.

הפח הוא מתקופת הקמפיינים של "ארץ ישראל יפה" עם לוגו שלושת הצבעונים. במכוניות ללא מחזיק כוסות דווקא שימושי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשולש הוא אביזר בטיחותי מהמעלה הראשונה.

אממה, הרבה מהרכבים (לפחות כאלה בתקינה אירופאית) כבר מגיעים עם משולש, לנו דוחפים עוד אחד *טיפ טיפ* גדול יותר.

על האפוד הזוהר לא אמרתי מילה, זה חלק מהתקן האירופאי שמחייב שיהיה לך כזה. כשרצינו להיכנס לשוק האירופאי או לקבל את התקינה האירופאית (או משהו בסגנון, לא זוכר בדיוק מה זה היה) חלק מהכללים היו האפוד הזוהר וצביעת מצלמות המהירות בצבע בולט (כתום) במקום האפור שהיה לפני כן. אל תהרגו אותי אם אני לא מדייק, אני שולף את זה מהזכרון המאוד מחורבן שלי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסמן אתרי עבודות בכביש כדי להזהיר נהגים. מי שזה נראה לו מרחוק כמו ניידת, צריך להחזיר את הרישיון דחוף וללכת מיד לרופא עיניים לבדיקה.

זה ממש לא מוצב במקומות שיש עבודות בכביש. בהרצליה אני מכיר שניים כאלה, אחד ברחוב הרב קוק קרוב לצומת הסירה, ועוד אחד על דרך ירושלים קצת לפני היציאה לכביש 531. באף אחד מהמקומות הנ"ל אין אפילו רמז לעבודות בכביש וככה זה חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על האפוד הזוהר לא אמרתי מילה, זה חלק מהתקן האירופאי שמחייב שיהיה לך כזה. כשרצינו להיכנס לשוק האירופאי או לקבל את התקינה האירופאית (או משהו בסגנון, לא זוכר בדיוק מה זה היה) חלק מהכללים היו האפוד הזוהר וצביעת מצלמות המהירות בצבע בולט (כתום) במקום האפור שהיה לפני כן. אל תהרגו אותי אם אני לא מדייק, אני שולף את זה מהזכרון המאוד מחורבן שלי.

דווקא האפוד הזוהר הוא תוצאת מאמצים של חברת לובינג שייצגה את 3M בארץ, אחרי שהם ראו איך עמיתיהם בספרד הצליחו להעביר את זה שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארי - הדרישה לאיפוד זוהר קיימת באירופה הרבה לפני שנקבעה בארץ. אני זוכר אותה מאיטליה מ-2004, ואני בספק אם האיטלקים היו הראשונים להציב את הדרישה. בכלל אם הלובי בכלל עשה משהו הרי שזה בהגדרת התקן כדי להגביל את מספר הספקים העומדים בו.

ספייר:

1. לישראל אין שם עניין להכנס לשוק האירופי, אבל תקינת הרכב הישראלית נגזרת מהתקינה האירופית.

2. המשולש קבוע בדגמי רכב מסויימים בלבד, ודרך אגב, השיטה הגרמנית עם המשולש במכסה תא המטען לא טובה כיון שרכב תקול שעומד מאחורי עיקול או גורם מסתיר אחר לא יראה, בעוד שדרישת התקנות הישראליות היא להציב את המשולש כ-100 מ' לפני הרכב, כלומר לתת התראה מוקדמת לבאים. בקו התחתון דווקא התקן הישראלי עדיף.

3. במדינות אירופיות רבות לא רק שהמצלמות צבועות בצבעים לא בולטים (למשל, בבלגיה בירוק כהה, בחלקים מהולנד באפור, באיסלנד באפור) אלא שיש מדינות שבהן המצלמות מוסוות ברמה של מטעני צד בלבנון. וזאת מעבר לכך שבהרבה מדינות המצלמות מצלמות מלפנים כך שאין התראה על קיומן.

לגבי המדבקות הזוהרות - במקור היה מדובר בפסים אדומים במידות 40X5 ס"מ, המפוספסים הרבה יותר מאוחרים. זוכר את אבא שלי מדביק אותן על פגוש הפח של הפיאט 600 בסביבות 1965 או טיפה יותר מאוחר, וזה היה חידוש לאור מחזירי האור הזעירים שהיו מקובלים באותם ימים (אם כי התחילה מגמה של הגדלת ממדיהם, אני מני ח שגם טכנולוגיית הרפלקטורים השתפרה).

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשולש הוא אביזר בטיחותי מהמעלה הראשונה.

אממה, הרבה מהרכבים (לפחות כאלה בתקינה אירופאית) כבר מגיעים עם משולש, לנו דוחפים עוד אחד *טיפ טיפ* גדול יותר.

יש מדינות שמחייבות להחזיק ברכב ערכת עזרה ראשונה ומטף בנוסף למשולש אזהרה ואפוד זוהר. או את כל ארבעת הפריטים או חלק מהם בשילובים שונים. אין משהו אחיד. לא מדובר דווקא על מדינות האיחוד האירפאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמעצבן בדמוי צ'קלאקה הטפשי הזה, הוא שאותם נהגים קבועים שעברו שם אתמול ויעברו שם מחר, ממשיכים להאט ולפחד מהאור...

מן הסתם רוב הנהגים שנוהגים בקטע מסויים בשעה מסויימת בבוקר ובערב של יום חול הם נהגים קבועים ולא מזדמנים

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו דחלילי המצלמות. אני עובר ליד שתיים כאלה מספר פעמים בשבוע, ותמיד כולם נוסעים לידן לפי כל הכללים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...