Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות מיצובישי למוסך עקב בלימת שווא

חנוך111
שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יבואנית מותג הרכב מיצובישי, חברת כלמוביל, תזמין כ-10,000 מכוניות מדגמים שונים שיוצרו בעיקר ב-2018 למוסכים המורשים. זאת מחשש לבלימת שווא של המערכת האוטונומית.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5385511,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי פעם אחת עם אאוטלנדר PHEV.

נסיעה בשעת בוקר מוקדמת על כביש 5, אין כלי רכב ברדיוס של 800-900 מטר ממני. פתאום הרכב מתחיל לצפצף בעצבים וכל התצוגה המרכזית הופכת לBRAKE! על רקע צהוב. הרכב התחיל תהליך של בלימה אוטונומית. ירד מקרוז קונטרול על 100 למהירות 50 בערך ואז הכל השתחרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה הרבה יצרנים משתמשים בראדר ולא רק במצלמה לטובת בלימה אוטונומית ספציפית.

בחירה מוזרה להשתמש רק במצלמה.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הסיבה שאני אישית שונא מערכות אקטיביות. ההבדל בין הפסיבי לאקטיבי שהאקטיבי הוא בעצם מחשב שמתערב לך בנהיגה כשהוא רואה צורך, ומחשב לעולם לא יוכל להיות תחליף מושלם לאדם אנושי (ראו לדוגמא מכוניות אוטונומיות ללא נהג, שגרמו לתאונות קטלניות).

אני גם לא מתלהב ממחקרים שמציינים 50 אחוז פחות תאונות לרכבים עם מערכות אקטיביות, משתי סיבות: א. מחקרים יכולים להיות ממומנים ע"י היצרן של המערכות. ב. האקטיבי מכיל גם את הפסיבי (התרעה קולית לפני התנגשות) ויכול להיות שהפסיבי לבדו מונע תאונה.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לזכור שאלה מערכות בשלב בטא והן שלב הכרחי באבולוציה.

מי זוכר היום חשבונייה עם חרוזים?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת הסיבה שאני אישית שונא מערכות אקטיביות. ההבדל בין הפסיבי לאקטיבי שהאקטיבי הוא בעצם מחשב שמתערב לך בנהיגה כשהוא רואה צורך, ומחשב לעולם לא יוכל להיות תחליף מושלם לאדם אנושי (ראו לדוגמא מכוניות אוטונומיות ללא נהג, שגרמו לתאונות קטלניות).

אני גם לא מתלהב ממחקרים שמציינים 50 אחוז פחות תאונות לרכבים עם מערכות אקטיביות, משתי סיבות: א. מחקרים יכולים להיות ממומנים ע"י היצרן של המערכות. ב. האקטיבי מכיל גם את הפסיבי (התרעה קולית לפני התנגשות) ויכול להיות שהפסיבי לבדו מונע תאונה.

מצחיק.

חשבתי שמחקת את התגובה הזאת מהשרשור שפתחת, כי הבנת עד כמה טיפשי זה נשמע, אבל בסך הכל העתקת אותה לשרשור אחר.

נראה לך באמת שהמערכת יכולה להיות "מוסחת" כמו נהג? אתה באמת יכול להשוות מהירות תגובה של אדם מול מחשב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה גם לחבר עם אאוטלנדר

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי עם יונדאי איוניק,עוד בשלב שלפני המבחנים בארץ...

מחלף אשדוד דרום, 6 וקצת בבוקר קרן שמש חזקה ופתאום הרכב בולם בסיבוב .

הייטי שמאחוריי כמעט התהפך , לפחות נפנפתי לסליחה ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק.

חשבתי שמחקת את התגובה הזאת מהשרשור שפתחת, כי הבנת עד כמה טיפשי זה נשמע, אבל בסך הכל העתקת אותה לשרשור אחר.

נראה לך באמת שהמערכת יכולה להיות "מוסחת" כמו נהג? אתה באמת יכול להשוות מהירות תגובה של אדם מול מחשב?

בעיני זה לא טיפשי, זוהי דעתי האישית וכמובן אף אחד לא חייב להסכים איתי.

כל התערבות של מחשב בנהיגה יכולה להיות מסוכנת (היו גם רכבים שהאיצו פתאומית באמצע נסיעה...) ובעיני אפילו אם היא לא מסוכנת, היא מציקה.

דעתו של אדם יכולה להיות מוסחת, אבל צפצוף צורמני יכול להחזיר אותו מיידית לריכוז מלא והוא יכול ללחוץ על הבלם. היתרון הוא שהוא לעולם לא ילחץ סתם על הבלם, כמו שהמחשב יכול לטעות.

אגב, הרבה פעמים יוצא לזגזג בין רכבים בדרך עירונית צפופה, וכשאתה נוסע מול רכב, זה נראה ממש כמו מסלול התנגשות. המחשב לעולם לא יוכל לדעת שאתה מתכנן לשבור שמאלה כשתגיע לרכב. אז כל עוד זה צפצוף, זה סבבה לגמרי, כשהוא יבלום לך זה מעצבן מאוד.

האלמנט האוטומטי היחיד שיש לי כרגע (באאוטלנדר 2016) הוא מערכת עצור וסע. לפעמים אני שוכח לנתק לפני תחילת הנסיעה, ואז אני עוצר לרגע והרכב נכבה. וואו, כמה עצבים וכמה תיסכול. וכל זה בגלל שמחשב לעולם לא יכול לדעת מתי אתה עוצר עצירה ארוכה ומתי אתה עוצר לרגע.

עריכה אחרונה על ידי outlander

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשכרה חיכיתי לתגובה של הליצן התורן שיגיד שעדיף מובילאיי בהתקנה מקומית על פני המערכות המקוריות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי מה עדיף. כתבתי מה אני מעדיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התערבות של מחשב בנהיגה יכולה להיות מסוכנת (היו גם רכבים שהאיצו פתאומית באמצע נסיעה...) ובעיני אפילו אם היא לא מסוכנת, היא מציקה.

כל מכלול שלא עובד כמצופה ממנו יכול להיות מסוכן.

ומחשב לעולם לא יוכל להיות תחליף מושלם לאדם אנושי (ראו לדוגמא מכוניות אוטונומיות ללא נהג, שגרמו לתאונות קטלניות).

מחשבים מחליפים בני אדם באלוהים יודע כמה צמתים של החלטות. סתם, לדוגמא: בדיקות רפואיות.

זה שמכוניות אוטונומיות גם עושות תאונות, זה עצוב. רק שהן די בחיתולים (אתה יכול לקרוא בשרשור הרלוונטי בכלל על רמות של אוטונומיה וכו'). ואם הן נוהגות יותר טוב מבני אדם (ודי ברור מה תהייה התשובה) אתה תדע בוודאות כשמספיק מהן יסתובבו בכבישים.

היתרון הוא שהוא לעולם לא ילחץ סתם על הבלם, כמו שהמחשב יכול לטעות.

אנשים לוחצים סתם על הבלם כל הזמן. בכמעט 100% מהמקרים שאני על הכביש אני רואה נהגים בולמים \ מאיצים כמעט אוטומטית, כנראה כדרך לשמור על קצב מסוים. ברוב המקרים נהגים גם בולמים הרבה, הרבה, הרבה לפני שצריך בפניות, צמתים והאטות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני זה לא טיפשי, זוהי דעתי האישית וכמובן אף אחד לא חייב להסכים איתי.

דעתו של אדם יכולה להיות מוסחת, אבל צפצוף צורמני יכול להחזיר אותו מיידית לריכוז מלא והוא יכול ללחוץ על הבלם. היתרון הוא שהוא לעולם לא ילחץ סתם על הבלם, כמו שהמחשב יכול לטעות.

אגב, הרבה פעמים יוצא לזגזג בין רכבים בדרך עירונית צפופה, וכשאתה נוסע מול רכב, זה נראה ממש כמו מסלול התנגשות. המחשב לעולם לא יוכל לדעת שאתה מתכנן לשבור שמאלה כשתגיע לרכב. אז כל עוד זה צפצוף, זה סבבה לגמרי, כשהוא יבלום לך זה מעצבן מאוד. זה אומר שמלכתחילה נהגת בצורה מסוכנת שאם הרכב מלפניך היה בולם הייתה מתנגש בו.

גם אני חשבתי ככה בהתחלה אבל הבנתי שמלחתילה הצורת נהיגה שתיארת מסוכנת.

האלמנט האוטומטי היחיד שיש לי כרגע (באאוטלנדר 2016) הוא מערכת עצור וסע. לפעמים אני שוכח לנתק לפני תחילת הנסיעה, ואז אני עוצר לרגע והרכב נכבה. וואו, כמה עצבים וכמה תיסכול. וכל זה בגלל שמחשב לעולם לא יכול לדעת מתי אתה עוצר עצירה ארוכה ומתי אתה עוצר לרגע.

בדרך כלל לחיצה חזקה על הבלם מפעילה את הדימום מנוע, אבל זה קשה לפעמים ללחוץ לחיצה קלה.

פה אני דיי מסכים שזה מעצבן לפעמים

ולחציה קלה מפעילה את המנוע(בלי לנסוע) עם יש לך hold brakes ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...