Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה מערכת ה- LSD באודי A4 החדשה ?

007
שימו לב! השרשור הזה בן 6919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדף ההזמנה שקיבלנו על A4 חדשה 1.8T רשום את כל הפרטים ובינהם כל המערכות בטיחות המוכרות :ABS,EBD,ESP

אבל יש עוד מערכת שאני לא מכיר .. LSD .

כמובן שעשיתי חיפוש בפורום אבל בעיקר מה שמצאתי היו הודעות של ROY306 ושם דובר על דפרנציאל מוגבל החלקה ...

זה זה ?

למה רכב חלש יחסית (163כ"ס) צריך את זה ?

ה ESP לא עושה את אותה פעולה גם ככה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה הכוונה אכן ל Limited Slip Differential, התקן שמונע מכל כח המנוע להתבזבז על צמיג מחליק. אפשר להגיע למצב כזה גם במכוניות חלשות הרבה יותר ממכוניתך, בוודאי על כבישים רטובים שהם שגרה באירופה.

ESP מחזירה את המכונית לנתיב הנבחר ע"י הנהג, לאחר שאובדן אחיזה גרם לה להתחיל לאבד את אותו הנתיב. במקרה של החלקת גלגל מניע בפניה (שים לב, לא מדובר בהחלקה הצידה אלא בהחלקה על ציר הסיבוב), המכונית נשארת בקו שהנהג בחר, ולכן מערכת ESP לא נכנסת כלל לפעולה.

דרך אחרת להתגבר על החלקת גלגל מניע היא באמצעות בקרת משיכה, שמנמיכה את תפוקת המנוע עד שמושגת שוב אחיזה. כמובן שמערכת כזו פוגעת בביצועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אוטו שלי היא תהיה של ההורים בקרוב ...:-)

מניסיון שלי עם ESP באודי A6 שלנו בשום מיקרה לא היה פירפור או החלקה הגלגל הוא ניבלם די הרבה ליפני (אני חושב הבקרת משיכה היא חלק מה ESP. או שיש לנו גם את זה ..יותר מידיי בקרות :roll: ).

מוזר לי שברכב ללא יומרות ספורטיביות במיוחד (זה מגיע גם עם מנוע ה 2.0 העלוב .) צריך כזה דבר .

לפי מה שאני יודע זה לא ממש נוח ביום ביום . קוטר סיבוב גדול יותר , איזו שהיא נקישה כשזה פועל ?! (כמו בפוקוס RS? ).

בכל מיקרה תודה על העזרה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6919 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...