Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס C300de - הפרטים המלאים

GOLF
שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במרץ השנה הציגו במרצדס את ה-C300de, או במילים אחרות, פלאג אין הייבריד עם מנוע דיזל. כעת נחשף המפרט המלא:

ה-C300de תוצע במרכב סדאן או סטיישן בלבד, מצויידת במנוע טורבו דיזל חדש בנפח 2 ל' (1951 ליתר דיוק) בעל הספק של 194 כ"ס ו-40.8 קג"מ בשילוב עם מנוע חשמלי בעל הספק של 122 כ"ס ו-45 קג"מ וסוללה של 13.5 קילוואט\שעה. תיבת ההילוכים היא ה-9G-Tronic.

ההספק הכולל הוא 306 כ"ס ו-71.4 קג"מ כבר מ-1400 סל"ד בלבד!

לכל העסק הזה לוקח 5.6 שניות להאיץ ל-100 קמ"ש (5.7 שניות בסטיישן), בדרך ל-250 קמ"ש מוגבלים אלקט'.

בנסיעה על חשמל בלבד, ניתן לכסות מרחק של עד 57 ק"מ והמהירות המירבית תהיה 130 קמ"ש - ממש לא רע למי שלא נוסע יותר מדי ביומיום. צריכת הדלק המוצהרת, לפחות על הנייר, היא לא פחות ממדהימה - כ-1.5 ל' לכל 100 ק"מ (בממוצע).

טעינת הסוללה ממטען ייעודי של מרצדס (Mercedes Wallbox), תיארך כשעה וחצי בלבד. טעינה משקע ביתי תאריך את הטעינה לכ-5 שעות. המסירות באירופה צפויות להתחיל באמצע 2019.

9763b352-mercedes-c300de-37.jpg

c16a5c52-mercedes-c300de-56.jpg

de625c43-mercedes-c300de-54.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניינת. חסכונית מאוד גם כשהיא על חשמל וגם כשהיא לא. הטווח נשמע יומרני משהו. אני מניח שקיבולת הסוללה גדולה בהרבה מדגם הפלאג-אין בנזין?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכת דלק זה הטריק הרגיל של היצרנים בטח והוא תקף רק אחרי טעינה מלאה ל-100 ק"ם הראשונים וכוללת את ה57 ק"ם על חשמל בלבד. ז"א אם נסעת 200 ק"ם אחרי טעינה, ב-100 ק"ם הבאים הצריכה כבר תהיה גבוהה משמעותית. לאחר חישוב מהיר יצא לי כ-3.5 ליטר ל-100 ק"ם על פי נתוני יצרן כמובן.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6.2 קילוואט שעה ב-C350e.

הנתונים של הדיזל עדיפים - 306 כ"ס לעומת 275, ו-71 קג"מ מול 61 קג"מ.

לרוב דגמי דיזל יקרים מדגמי בנזין מקבילים. מעניין מה יהיה הפרש המחיר בפועל ואם צריכת הדלק תצדיק את תוספת המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכת דלק זה הטריק הרגיל של היצרנים בטח והוא תקף רק אחרי טעינה מלאה ל-100 ק"ם הראשונים וכוללת את ה57 ק"ם על חשמל בלבד. ז"א אם נסעת 200 ק"ם אחרי טעינה, ב-100 ק"ם הבאים הצריכה כבר תהיה גבוהה משמעותית.

כמובן, אבל פה אתה מקבל את החסכון שמציע מנוע דיזל. המשמעות היא שאתה בכל מקרה מקבל רכב חסכוני יותר מזה המצוייד במנוע בנזין - גם בנסיעות קצרות (על חשמל בלבד) וגם בארוכות (דיזל או דיזל משולב חשמל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק, אבל בדיוק עכשיו קראתי על E300e חדשה שתחליף את ה-E350e היוצאת.

המנוע החדש, שמן הסתם יהיה זמין גם ב-C, הוא 2 ל' טורבו בנזין עם 211 כ"ס ואותם מנוע חשמלי וסוללה שיש גם בדיזל - 122 כ"ס ו-13.5 קילוואט שעה. ההספק המשולב הוא 316 כ"ס (10 יותר מאשר בדיזל), ומומנט זהה לדיזל 71.4 קג"מ.

התאוצה היא 5.7 למאה - כמו גרסת הסטיישן של ה-C300de, והמנוע החשמלי מסוגל לכסות טווח של עד 50 ק"מ (7 פחות מאשר בדיזל). צריכת הדלק היא 2 ליטר לכל 100 ק"מ - חצי ליטר יותר מהדיזל.

גם אם כרגע ההשוואה היא בין ה-E ל-C, הנתונים דומים מאוד.

מה הייתם מעדיפים? דיזל או בנזין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בנסוע אני מניח. אני חושב שבב.מ.וו שלי למשל גם אם היתה גרסת 330de לצורך העניין, עדיין הייתי הולך על הבנזין, למרות שמנסיון, אני חובב לא קטן של מנועי הדיזל שלהם.

מה שכן, המעבר מהשקט של הנסיעה החשמלית לדיזל בטח ובטח מורגש הרבה יותר מאשר בבנזין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כמו משהו שהולך להיות להיט אצל נהגי מוניות.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רכב מעניין. הרבה קג"מים, צריכת דלק טובה על הנייר, בטח ביחס לכוחות סוס כאלו.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מעניין. הרבה קג"מים, צריכת דלק טובה על הנייר, בטח ביחס לכוחות סוס כאלו.

מילת המפתח היא על הנייר. זה נראה עוד PHEV שאנשים ירכשו רק כדי לקבל הטבות מס ולא יטרחו להטעין כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...