Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת כבל רשת בתעלות של דירה חדשה מקבלן. התלבטות בין סוגי כבלים.

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 2081 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בנוסף האם יש למישהו מושג האם יש חשיבות לכבל קואקס מלבד טלוויזיה?

לא היה בביתי ממיר של יס או הוט כבר כ15 שנה ואני לא רואה בעתיד הקרוב אחד מהם נכנס לבית שלי.

יכול להיות שיש לכבל הזה שימוש מלבד כבלים?

האינטרנט של הוט מתחבר דרך שקע טלפון כמו בזק או דרך כבל קואקס?

משמש רק לחיבור ממירי צפיה.

האינטרנט של הוט מתחבר בקואקס לראוטר שלהם ויוצא ככבל רשת

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז, למי שקרא את הפוסט הקודם שלי,

בדירתי החדשה יש בכל חדר תעלות לכבל טלפון, קוואקס ותעלה ריקה שיש בתוכה חוט ניילון שכעיקרון ניתן לקשור אותו לכל כבל אחר ולהעבירו בתעלה.

בחדר אחד הצלחתי להשחיל לבד בקלות כבל אינטרנט.

ב2 החדרים האחרים לא הצלחתי כלל, השתמשתי בחוט, השתמשתי בסטלבנד, שמתי המון ג'ל, שיחקתי עם זה...

התיאשתי וקראתי לאיש מקצוע שמתעסק בזה שלמזלי אני מכיר אחד שהגיע אלי היום כדי לבדוק את העניין.

הוא ניסה גם כן ולבסוף אמר שהתעלות כ"כ מחוצות בתוך הקיר שאפילו חוט הניילון שבהן לא ניתן למשיכה אפילו לא סנטימטר בודד. :roll:

חשבתי על האופציה של להוציא את הכבל קוואקס או את הכבל טלפון והלשחיל כבל רשת אבל גם זאת לא אופציה, הכבלים האלה מחוצים מאוד חזק בתוך התעלות וגם הם לא זזים אפילו סנטימטר לשום כיוון, כנראה שהם שם לנצח נצחים.

מה עושים במצב כזה? יש טעם לפנות לקבלן? גם אם כן מה עושים במצב כזה? הוא הרי לא יתחיל לשבור רצפות וקירות כדי לסדר את התעלות האלה.

ובמה בנוגע לקליטת האינטרנט? איזה פתרון אחר יש לי? החשמל תלת פאזי ככה שמעבר האינטרנט ברשתות החשמל זאת לא אופציה, הWIFI לא מגיע ל2 חדרים ולחדר שהוא כן מגיע הוא חלש מאוד. רפיטרים זאת אופציה אבל אצטרך לעשות שקעים במסדרון ואחרי שנים של שימוש בחיבור קווי אמין להתמודד עם WIFI זה נשמע כמו אופציה מאוד מבאסת.

אשמח לשמוע מה הייתם ממליצים לי לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גודל הדירה ומה המבנה שלה?

האם הכבל שהצלחת להשחיל יכול לשמש לחיבור נתב לנתב על מנת לקבל כיסוי אלחוטי בכל חלקי הדירה?

כדי לסבר את האוזן, בדירה שלי כל נתב אלחוטי מסוגל לכסות 3 קומות היטב, ומדובר בנתבי N או AC סטנדרטיים. אבל החיבור הבסיסי שלי הוא רשת קוית, כך שהמודם - נתב מחובר לשני נתבים נוספים בחיבור קוי, והכיסוי האלחוטי מצויין, עד כדי כך שויתרתי על תיקון של שני חיבורים קויים שהתקלקלו (זו עצלות, כיון שהכבלים תקינים, הבעיה בחחברי הקצה).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכבלים לא סתם "נמחצים בתוך הקיר".

הבעיה ברוב המקרים היא שלא לקחו טוב איזו פינה, או אפילו יותר נפוץ ירידה לרצפה.

א. כן. זו בהחלט בעיה של הקבלן במשך שנת הבדק. צינורות עם חוטי משיכה חייבים להיות שמישים. כמו כל אלמנט אחר בדירה. אז כן שיבוא לשבור את הראש בעצמו.

ב. אתה יכול גם לנסות לבד להבין היכן הברוך, לפי אורך הסטלבנד שנכנס, והכוון הכללי.

וא פותחים מקומי, מסדרים וסוגרים חזרה.

לחשמלאי המטומטם שעבד שם יהיה יותר קל, כי הוא יודע בערך מה התוואי (ובטח גם איפה הוא פישל...)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ניסה גם כן ולבסוף אמר שהתעלות כ"כ מחוצות בתוך הקיר שאפילו חוט הניילון שבהן לא ניתן למשיכה אפילו לא סנטימטר בודד. :roll:

חשבתי על האופציה של להוציא את הכבל קוואקס או את הכבל טלפון והלשחיל כבל רשת אבל גם זאת לא אופציה, הכבלים האלה מחוצים מאוד חזק בתוך התעלות וגם הם לא זזים אפילו סנטימטר לשום כיוון, כנראה שהם שם לנצח נצחים.

כל חוטי הניילון, לרבות כבל קואקס וכבל טלפון, מושחלים לאחר הנחת התשתיות - כך שלומר שהכל מחוץ ואי אפשר להזיז אפילו סנטימטר את החוט ניילון - נשמע לי קצת לא הגיוני.

ראשית, צריך לבדוק חשד לוונדליזם - וזה אומר שצריך לפתוח ולבדוק אם באיזור הארון תקשורת לא דחפו סיליקון או פסולת צמנטית לתוך התעלות.

שימוש בסבון להשחלות הוא מקור לצרות, ויכול להיות שזה מה שמקבע כרגע את הכבל קואקס והכבל טלפון.

להשתמש רק בג'ל השחלות ייעודי.

כמו כן - שום חוט (גם קיים) אין למשוך כך סתם. מישהו בצד השני צריך לדחוף אותו חזרה לתעלה בשביל שתתחיל תזוזה.

אם החוט ניילון, שהושחל לאחר יישום התשתיות, לא זז - יכול להיות שיש ליכלוך בתוך התעלה שתוקע אותו - ולכן כדאי להשתמש בשואב אבק (צריך לאלתר דרך לחבר את הפיה של השואב לצינור של התשתית ולראות אם יש מעבר וואקום לצד השני של התעלה).

אם CAT6 לא עובר, תנסה להשחיל CAT5E מאיכות טובה (100% נחושת). אז לא יהיה לך 1GB בנקודה, אלא רק כמה מאות....

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל חוטי הניילון, לרבות כבל קואקס וכבל טלפון, מושחלים לאחר הנחת התשתיות - כך שלומר שהכל מחוץ ואי אפשר להזיז אפילו סנטימטר את החוט ניילון - נשמע לי קצת לא הגיוני.

ראשית, צריך לבדוק חשד לוונדליזם - וזה אומר שצריך לפתוח ולבדוק אם באיזור הארון תקשורת לא דחפו סיליקון או פסולת צמנטית לתוך התעלות.

שימוש בסבון להשחלות הוא מקור לצרות, ויכול להיות שזה מה שמקבע כרגע את הכבל קואקס והכבל טלפון.

להשתמש רק בג'ל השחלות ייעודי.

כמו כן - שום חוט (גם קיים) אין למשוך כך סתם. מישהו בצד השני צריך לדחוף אותו חזרה לתעלה בשביל שתתחיל תזוזה.

אם החוט ניילון, שהושחל לאחר יישום התשתיות, לא זז - יכול להיות שיש ליכלוך בתוך התעלה שתוקע אותו - ולכן כדאי להשתמש בשואב אבק (צריך לאלתר דרך לחבר את הפיה של השואב לצינור של התשתית ולראות אם יש מעבר וואקום לצד השני של התעלה).

אם CAT6 לא עובר, תנסה להשחיל CAT5E מאיכות טובה (100% נחושת). אז לא יהיה לך 1GB בנקודה, אלא רק כמה מאות....

איציק

1. אני לא יודע מהיכן לך המידע הזה אבל משיחה עם מנהל העבודה באתר ומידע כללי קודם משחילים את הכבלים הנחוצים ורק אז סוגרים את הקיר. אין שום היגיון להשחיל קודם את הצינור ורק אז להעביר את הכבלים, זה בזבוז זמן וכסף נוראי.

2. באיזור ארון התקשורת היה סיליקון שמחבר את הקצה של הכבל לקצה של הצינור. הסיליקון הורד ונדחף שם סטלבנד לאורך מטר כדי לבדוק שאכן אין עוד סיליקון בפנים. חוץ מזה ארון התקשורת נראה תקין.

3. זה לא יכול להיות מה שתקע את הכבלים האלה בגלל שהם עדיין בפנים ואף אחד לא הכניס לשם עוד שום חומר. הם פשוט לא ניתנים למשיחה כלל גם בכוח חזק של שני גברים במשקל של כ100 קילו כל אחד. באחד אחד הם ניתנים למשיחה יחסית בקלות בעלות ובשני חדרים אחרים הם תקועים לחלוטין מבלי שאף אחד נגע בהם.

4. כל הניסיון נעשו בשיטת "אחד דוחף השני מושך".

5. זה לא משנה איזה סוג כבל מדובר כל עוד אפילו סטלבנד של 3מ"מ ו4מ"מ לא עובר בשום צורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצלמה- בורוסקופ של 10 מטר אמור לסגור לך את הפינה.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתלבש על הקואקס, עם קופסאות moca.

אצלי זה פתרון מספק, להעברת אינטרנט, מהראוטר בסלון למחשב בממד.

אם יש לך ספק של טלויזיה\אינטרנט כמו יס\הוט\סלקום, תבקש מהם לשים מוקה, איפה שאתה צריך.

או שתקנה ותתקין בעצמך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... החשמל תלת פאזי ככה שמעבר האינטרנט ברשתות החשמל זאת לא אופציה...

מה הבעיה עם חשמל תלת פאזי ולהעביר את האינטרנט ברשת החשמל? מכיר אנשים שזה עובד להם יופי יופי..

עובד עם מתאם על רשת תלת פזית, עובד טוב מאוד כאשר נמצא על אותה פאזה, עובד טוב כאשר נמצא על פאזה שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משתמש כבר 3 שנים בפתרון של כמה ראוטרים בmesh (לא רפיטרים!).

עובד אש , פשוט מאוד לקנפוג.

(בתים אמריקאים של 2 קומות ומרתף וכולל אינטרנט בחצר האחורית)

תקרא על velop ,eero וorbi בתור פתרונות עדכניים (הפתרון של גוגל טוב אבל אל מעודכן בימינו)

ולשם הבהרה - התשתית שלי כרגע היא ג’יגה סימטרי ואני מקבל ברוב הבית 200-300 מגה למכשיר שזה לרוב קרוב למגבלות של המכשירים.

חיבור חוטי מקבל מן הסתם את כל רוחב הפס

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...