Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארגון טיול ברומא ל-6 ימים מלאים

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 2055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצא שהזמנתי כרטיס טיסה לרומא לתקופת החגים אבל אין לי עם מי לנסוע. אין לי רצון להיות לבד 6 ימים ברומא לכן חשבתי לעשות טיול חצי מאורגן כלומר לקחת סיורים מודרכים ברחבי העיר בקבוצות קטנות דוברות אנגלית.

אני חורש על אתרים של חברות שמציעות סיורים מודרכים לדוגמא City Wonders ו-Walks of Italy.

בניתי את התוכנית הבאה (התוכנית כולה מסובבת על סיורים מודרכים)

יום ראשון:

1. Colosseum

2. Forum

3. סיור ברחבי מרכז רומא - Piazza Navona, Spanish Steps, Trevi Fountain ושאר האתרים המרכזיים

יום שני:

1. Vatican

2. Sistine Chapel

3. St Peter's Basilica

4.Saint Paul Outside the Walls

5. Saint John Lateran

6. Santa Maria Maggiore

7. Vatican Museums

(זה הכל סיור אחד שנמשך יום שלם ועובר בכנסיות החשובות ביותר ברומא)

יום שלישי:

1. Catacombs of Domitilla

2. San Callisto or San Sebastiano

3. Basilica of San Clemente

4. The Capuchin Crypt and Museum

5. borghese gallery and gardens

מה לעשות ביום רביעי, חמישי ושישי?

הטיסה חזרה ארצה ממריאה ב-11 בלילה לכן יש לי עוד יום שלם ברומא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תכנית ל-4 ימים לפחות.

את העתיקות החל בקולוסיאום וסיים בפורום, ואז עלה לויטורינו ולמוזיאונים שלידו.

את סיבוב האתרים והמזרקות אתה יכול להתחיל באיזור הטרמיני (לא זוכר את שם הכנסיה הסמוכה) ולעשות רגלית עד גני בורגזה והמוזיאון בווילה, ואז לרדת לכיכר נאבונה.

הקטקומבות (לפחות אלה שבהן ביקרתי) נמצאות מחוץ לעיר, נסיעה לא קצרה באוטובוס + הליכה רגלית + המתנה לסיור מודרך של שעה - שעתיים + כל הדרך חזרה, יגמור לך לפחות 3/4 יום.

נראה לי שטיפה גיבבת שמות אתרים, אני ממליץ לך להעלות את האתרים על מפה ולבנות לך מקבצים של אתרים סמוכים. כמוכן לחפש day itinerary Rome ולציין את מספר הימים המבוקש, תמצא הרבה המלצות.

לצערי, מניסיון, לטייל לבד זה לא כייף. נסה לחפש סיורים מודרכים גם אם בתשלום, רומא היא עיר שניתן לעשות ברגל חלקים גדולים ממנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לטייל לבד זה כיף או לא, זה נורא עניין של אופי. אני טסתי כמה פעמים לבד ומתכנן לעשות את זה שוב בעתיד. לא חושב שצריך לפחד מזה בכלל.

אם נשארים לך ימים פנויים, תמיד אפשר לקחת רכבת לפירנצה ולבלות שם יומיים - שלושה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה, יש לי מפה של רומא בגוגל מפס עם אתרי תיירות, מסעדות, גלידריות וכו' מומלצים. כיוון שזאת מפה שהכנתי לפני כשנה לכל מקום תיירות יש גם טקסט עם הסבר.

אם אתה חובב אומנות יש עוד כמה מקומות מומלצים. הגלריה הלאומית לאומנות מודרנית די מגניבה, במקום לסדר אותה לפי תקופות היא מסודרת לפי נושאים- וכך יש לך פסלים ותמונות מתקופות וסיגנונות שונים באותו החדר. כמובן, כדאי לקחת מדריך אודיו.

שים לב שבחלק מהמקומות- מתוך הרשימה שלך, הוותיקן וגלריה בוגרזה- דורשים הזמנה מראש באינטרנט.

מבחינת תחבורה ציבורית, לא זוכר אילו דילים יש שם אבל אפשר לקנות כרטיסים לאוטובוס בכל קיוסק וגוגל עובד טוב עם לתת לך את המסלול האופטימלי.

מבחינת גלידריות, רשת Grom מומלצת. ממליץ מאוד להגיע גם ל- Fatamorgana Corso, למרות שהיא לא בדיוק במרכז- יש שם גלידת פירות יער ובירה. ליד הקולוזיאום יש את ה- Brewdog Bar, אחלה בירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אם לטייל לבד זה כיף או לא, זה נורא עניין של אופי. אני טסתי כמה פעמים לבד ומתכנן לעשות את זה שוב בעתיד. לא חושב שצריך לפחד מזה בכלל.

אם נשארים לך ימים פנויים, תמיד אפשר לקחת רכבת לפירנצה ולבלות שם יומיים - שלושה.

אני גם ממליץ לצאת מרומא עם רכבת, חשבתי דווקא על נאפולי \ פומפיי ללפחות יומיים. זה שעה ורבע נסיעה ברכבת ואתה נחשף למשהו אחר לגמרי. להיות באיטליה 6 ימים ולבקר רק ברומא זו טעות לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היינו ברומא בסוף מאי.

קודם כל אתה הולך להנות, באמת עיר מדהימה.

אתה בטח יודע, אבל אם לא, קח בחשבון כמה דברים

1- הולך להיות מאוד מאוד חם, תצטייד בהרמה מים במיוחד בפורום ובוותיקן.

2- אפשר לעשות כמעט את כל רומא ברגל, זה ממש לא מרחקים שאתה חושב. הכל מאוד קרוב.

3- חובה לקנות כרטיסים מראש לקולוסאום ולוותיק. לותיקן לא להתקרב ללא סיור מודרך, כי זה גם מקנה לך כניסה ללא תור דרך כניסת הקבוצות, ותאמין לי שאתה לא רוצה לעמוד שם בתור באוגוסט.

יש חברה שעושה סיורים בעברית, שנקראת רומא אחרת, שים לב שיש 2 חברות עם שם דומה רומא אחרת ורומאחרת.

ממליץ לך לקורא מידע שימושי מאוד באתר למטייל. תקראה טיפים והמלצות מטיילים.

4- הכרטיס לקולוסאום מקנה גם כניסה לפורום ותקף ליומיים, לא 48 שעות.

5- אל תפסול סיור מודרך בקולוסיאום כי זה מקנה לך כניסה למרתפים, מה שאתה לא יכול לעשות עם כרטיס כניסה רגיל.

6- תשתמש בגוגל מפות, אפשר גם אוף ליין זה יעזור לך מאוד.

עריכה אחרונה על ידי timur2008

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה, יש לי מפה של רומא בגוגל מפס עם אתרי תיירות, מסעדות, גלידריות וכו' מומלצים. כיוון שזאת מפה שהכנתי לפני כשנה לכל מקום תיירות יש גם טקסט עם הסבר.

אם אתה חובב אומנות יש עוד כמה מקומות מומלצים. הגלריה הלאומית לאומנות מודרנית די מגניבה, במקום לסדר אותה לפי תקופות היא מסודרת לפי נושאים- וכך יש לך פסלים ותמונות מתקופות וסיגנונות שונים באותו החדר. כמובן, כדאי לקחת מדריך אודיו.

שים לב שבחלק מהמקומות- מתוך הרשימה שלך, הוותיקן וגלריה בוגרזה- דורשים הזמנה מראש באינטרנט.

מבחינת תחבורה ציבורית, לא זוכר אילו דילים יש שם אבל אפשר לקנות כרטיסים לאוטובוס בכל קיוסק וגוגל עובד טוב עם לתת לך את המסלול האופטימלי.

מבחינת גלידריות, רשת Grom מומלצת. ממליץ מאוד להגיע גם ל- Fatamorgana Corso, למרות שהיא לא בדיוק במרכז- יש שם גלידת פירות יער ובירה. ליד הקולוזיאום יש את ה- Brewdog Bar, אחלה בירות.

אני אשמח לקבל קישור בפרטי

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, מניסיון, לטייל לבד זה לא כייף. נסה לחפש סיורים מודרכים גם אם בתשלום, רומא היא עיר שניתן לעשות ברגל חלקים גדולים ממנה.

אני יודע שלא כיף לטייל לבד, אבל אין לי עם מי לנסוע.

כל הסיורים שהצגתי הם סיורים מודרכים.

לדוגמא ביום הראשון אני לוקח סיור מודרך שנמשך 8.5 שעות (עם הפסקה באמצע לארוחת צהריים) והסיור עובר בקולוסאום, פורום ושאר האתרים הקטנים.

ביום השני מדובר בסיור מודרך שנמשך 8.5 שעות והסיור מכסה את הוותיקן, מוזיאון הוותיקן והכנסיות העיקריות ברומא.

ביום השלישי מדובר בשני סיורים - הראשון במוזיאון ובווילה והשני ב

קטקומבות.

מצד אחד נשמע די אינטנסיבי וקצת overkill מבחינת ביקורים בכנסיות, אבל אני לא רוצה שיהיו לי שעות מתות.

העניין הוא שדי סיימתי את הסיורים המודרכים שחברות התיירות מציעות ויש לי עוד שניים - שלושה ימים ברומא.

קיימת אפשרות לקחת סיורים מחוץ לעיר לדוגמא Tivoli, נסיעה על אופני שטח חשמליות ל-

orvieto (סיור עם מדריך), נסיעה ליום שלם ל-Castel Gandolfo (מודרך) ועוד כמה אופציות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

^שטויות במיץ שלא כיף לטייל לבד, טיילתי לבד וטיילתי ביחד ואין שום הבדל בהנאה, זה סגנון טיול שונה אבל לא בהכרח לרעה (אתה יותר פתוח לסביבה כשאתה לבד, מה שיכול ליצור סיטואציות יותר מעניינות).

בדיוק לפני כמה שבועות המלצתי למישהו מהעבודה לטוס לבד למשחק כדורגל באיטליה והוא לא הפסיק להודות לי אחר כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטייל לבד יכול להיות כיף אדיר, אתה תלוי רק בעצמך ועושה את מה שמתחשק לך באותו רגע. בא לך לשבת באמצע היום 3 שעות לשתות בירה בבר מגניב שבמקרה נתקלת בו? אין בעיה.

בגלל שבנית חצי מהטיול על סיורים מודרכים, ממש מהבוקר עד הערב, הייתי עושה הפוך לגבי שאר הימים- מסמן מראש כמה מקומות מענינים ולא מתכנן כלום. קם בבוקר, מוצא משהו מעניין לאכול וזורם משם בכיוון כללי של אחד המקומות האלה, בלי להינעל על להגיע לשם בשעה כלשהי או להגיע לשם בכלל. רומא היא מקום שכיף להסתובב בו. שים בתיק שתי סוללות הטענה לנייד ויש לך גם מדריך טיולים צמוד בכיס, ולא תפחד ללכת לאיבוד. עובר ליד בניין מיוחד? בודק מה ההיסטוריה שלו. עובר ליד מסעדה שנראית מענינית בדרך? בודק מה המאכל המומלץ, עוצר לחצי שעה-שעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהקטקומבות מרוחקות. אם מדובר בטיול עם הסעה זה יהיה יותר פשוט, אבל, בכל מקרה, יש לבדוק אם הפרש הזמנים בין הטיולים מאפשר לבצע את שניהם בואתו יום.

לצאת מהעיר נשמע רעיון מצויין, בהחלט הייתי עושה זאת במצבך (הטיול שלי ברוצא היה יותר קצר, ועשיתי הכל עצמאית). שים לב רק ליום האחרון, ההגעה לפיומיצ'ינו יכולה להיותצרה לא קטנה מבחינת התנועה והצ'ק אין - במיוחד הביטחון בטיסות לישראל - סיוט (בכלל, שדות התעופה האיטלקיים השאירו עלי רוש רע במיוחד), לכן תשאיר ביום האחרון מרווח מספק. עדיף לבזבז שעה בשדה (בטרמינל המצורעים, המיועד לישראל ולארה"ב) ולא להלחץ בדרך אליו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...