Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משכורות בעמותה

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 2109 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי מצפה כי המנכ"ל והכפופים לו ישירות , אם מדובר בארגון של עשרות/ מאות עובדים, יסתפק במשכורת נמוכה מן המשכורת אותה היה יכול לקבל בשוק החופשי כחלק מתרומתו לעמותה בה הוא עובד.

תודה ישה.

משפט הסיכום הזה הוא בעצם כל התורה על רגל אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה ניר!

קצר וקולע מהדקה ה 30.

מציאות כואבת.

לאשתי יש פייסבוק והיא מדי פעם קוראת לי לראות את פועלו של הבחור.

אין ספק שמדובר באיש מיוחד וזן נדיר. ממליץ לעקוב אחריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני מפקפק לרגע במטרות עמותה כזו או אחרת.

אני ממליץ לכם מאוד לראות החל מהדקה ה-30:00.

לצערי הרב, זה המצב בחלק עצום מהעמותות.

עצוב ומקומם, מאוד.

מהדברים שהוא אמר עולה שהוא לא פנה לעמותה המדוברת ודיווח על אותה התקשרות, ואם כך חבל (כי לך תדע כמה תרומות נוספות נדחו) - ומנגד יכול להיות שהארגון חולה מהראש ושום דבר לא היה עוזר.

עם זאת, נוצר כאן ערבוב בין הטענות:

1. הטענה של יוסי (ושות׳) - אם בכירים לא עובדים בהתנדבות / לא מסבסדים את העבודה שלהם, יש במעשיהם ובהתנהלות העמותה טעם לפגם.

זו טענה שגויה מהיסוד. להמחשה: אני מעדיף מנכ״ל עם שכר של 40k בחודש שמסייע ל40,000 ילדים, על פני מנכ״ל שעובד בהתנדבות שמסייע ל40 ילדים. השאלה המרכזית היא האם אתה מודד סיוע למטרת העמותה, או כסף נזיל לעובד נטו.

2. הטענה העולה מהוידאו (ומהסאבטקסט בחלק מהתגובות): הרבה עמותות מתפקדות בצורה שיש בה טעם לפגם, הן זיהו מקור רגשי לקבלת כספים ומנצלות את התמימות של אנשים למען עשיית רווח מוגזם.

זו טענה שייתכן (ואני מניח ש)יש בה אמת. הוידאו הנ״ל אכן מציג דוגמא מאוד עגומה למדי, של הלך רוח שאינו תואם את מטרות העמותה המדוברת, לכאורה. בשימוש באותה המחשה: אני מעדיף מנכ״ל שעובד בהתנדבות ועוזר ל40 ילדים, ע״פ מנכ״ל שמרוויח 40k בחודש ועוזר ל40 ילדים ...

__

יוסי, כל עוד אתה לא מבצע את ההפרדה בין נתון השכר - נתון ש*אין* בו מספיק מידע לכשעצמו! - לבין הטענה להתנהלות לקויה, אתה (לשיטתי) שוגה. חוויתי על בשרי הסתכלות צרת עין של אנשים שהזדרזו להוציא ולהמציא דיבה על בסיס חוסר ההבנה/התעמקות שלהם, וזכור לי כמה שזה מתסכל, ואת המסקנות העגומות שנולדו מכך.

אתה רוצה לטעון שהמנכ״ל של עמותה x מרוויח יותר מדי? אז תראה את נתון השכר שלו מנורמל לאיזשהו מדד עם משמעות - לדוגמא לשכר בארגון דומה עם היקפי פעילות דומים, או אולי לפי כמות הזמן שהוא עובד בפועל (אין דין אדם שמגיע לפגישה וחצי בחודש כדין אדם במשרה מלאה).

אחרת קח בחשבון שאולי אתה סתם מלכלך על אנשים שעושים טוב, בגלל שחסר לך מידע וקפצת לשפוט מבלי להתעמק בנתונים.

לשיקולך.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא התרומות הוא נושא כאוב

אבל בלא מעט עמותות הוא הכרחי לקיומה של העמותה.

וכדי לגייס תרומות צריך איך לא, גייסי תרומות, ואלה לא עובדים בחינם.

חוק העמותות קבוע שעמותה צריכה לפרסם את עלות גיוס התרומות כףך אתה יכול להחליט אם מתאים לך לתרום לאותה עמותה.

אם העמותה הייתה "חכמה" היא הייתה מתגמלת את גייס התרומות גם במקרה של בוזגלו בו התרומה היא בשווה כסף ולא בכסף.

חבל הוא שבוזגלו לא פנה ישירות לעמותה בזמן אמת כך הוא היה תורם לילדים והעמותה הייתה שוברת את הראש מול הגייס.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפתיח

( שלא תהיה טעות - כ 95% מנכי צה"ל לא מקבלים כמעט כלום.

נכים 100% מקבלים די הרבה, מפאת מצבם הקשה מאוד.

נכים בלי רגל יד עין (חסרי רגל+יד ) במצב קשה ברמת נכות עד כ 90% -

מקבלים בממוצע כ 6.000 ש"ח בחודש )

ארגון נכי-צה"ל הוא עמותה..

בדוק כמה מרוויחים מנהלי הארגון..

בדוק את הוצאת אחזקת הרכב שלהם וחשבון ההוצאות - הם בערך בגובה משכורות ממוצעת במשק.

בנוסף - יש להם רכב בתחזוקה מלאה, כ נכי צה"ל מאגף השיקום.

ובנוסף.. חלקם קבלו תחנות דלק כ שיקום מטעם המדינה לפרנסה - את תחנות הדלק

הם קבלו מהיותם מקורבים בארגון והעמותה -

את תחנת הדלק הם משכירים לחברות הדלק תמורת כ 100 אלף בחודש.

סיכום - משכורת חודשית מהעמותה כ 100.000 אלף ש"ח

החזקת רכב והוצאות כ 20.000 אלף.

החזקת רכב כנכה צה"ל כ 2 אלף

תגמולים מתחנת הדלק כ 100.000 אלף.

ואו תגמולים נוספים פנסיה צבאית וכו'

סה"כ תקבולים סביב כ 200.000 אלף ש"ח בחודש

מתוכם - כ 120 אלף בחודש, מכספי העמותה.

זו רמת המשכורת המגולמות כולל מיסים - של כ 10 הבכירים בעמותה. כ 1.2 מיליון ש"ח בחודש.

מאחר וגם מנהלי בתי-הלוחם (5) .. מקבלים משכורות דומות.

בשנה - כ 14.4 מיליון ש"ח.

המשכורות מגיעות מקופת העמותה - במקום להיות מופנות לרווחת נכי-צה"ל

הכספים הללו נגזלים מהתרומות והכספים, המיועדים לנכים אשר חלקם במצב כלכלי קשה מאוד.

ומדוע הם מקבלים את המשכורת הללו.

כי הם מנהלים עמותה של מאות מיליונים ובתי לוחם ברמה של בית-מלון - לכן צריך לתגמל אותם בהתאם.

ואם..:shock: לא ניתן להם את המשכורות הללו -

בוודאות נמצא עשרות אחרים, אשר יסכימו לעבוד ולנהל במשכורות יותר נמוכות וסבירות.

הגולם עולה על יוצרו.

ואם מנהלי העמותה יקבלו כ 40.000 אלף ש"ח בחודש - ושאר הכסף יעבור לשאר הנכים

האם העמותה תסגר, האם, לא ימצאו אנשים אשר יסכימו לנהל אותה.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, גייסי תרומות אפשר בהחלט להעסיק בהתנדבות ואני מכיר לא מעט מתנדבים כאלה. זו גם הסיבה שאני לא תורם דרך טלפנים למיניהם (כשאמרתי לאחת הטלפניות שעלות גיוס התרומות אצלם עומדת על כמעט 50% היא ניסתה למרוח בסיפור שזה תקציב הקפה שלהן והן עובדות בהתנדבות) אלא ישירות לעמותות.

אין לי בעיה ולדעתי מי שעובד במשרה מלאה בעמותה צריך לקבל שכר סביר אבל לא כל תפקיד צריך להיות ממולא על ידי עובדים. לא מעט תפקידים יכולים להיות מאויישים במתנדבים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפתיח

( שלא תהיה טעות - כ 95% מנכי צה"ל לא מקבלים כמעט כלום.

נכים 100% מקבלים די הרבה, מפאת מצבם הקשה מאוד.

נכים בלי רגל יד עין (חסרי רגל+יד ) במצב קשה ברמת נכות עד כ 90% -

מקבלים בממוצע כ 6.000 ש"ח בחודש )

ארגון נכי-צה"ל הוא עמותה..

בדוק כמה מרוויחים מנהלי הארגון..

בדוק את הוצאת אחזקת הרכב שלהם וחשבון ההוצאות - הם בערך בגובה משכורות ממוצעת במשק.

בנוסף - יש להם רכב בתחזוקה מלאה, כ נכי צה"ל מאגף השיקום.

את תחנת הדלק הם משכירים לחברות הדלק תמורת כ 100 אלף בחודש.

סיכום - משכורת חודשית מהעמותה כ 100.000 אלף ש"ח

החזקת רכב והוצאות כ 20.000 אלף.

החזקת רכב כנכה צה"ל כ 2 אלף

תגמולים מתחנת הדלק כ 100.000 אלף.

ואו תגמולים נוספים פנסיה צבאית וכו'

סה"כ תקבולים סביב כ 200.000 אלף ש"ח בחודש

מתוכם - כ 120 אלף בחודש, מכספי העמותה.

זו רמת המשכורת המגולמות כולל מיסים - של כ 10 הבכירים בעמותה. כ 1.2 מיליון ש"ח בחודש.

מאחר וגם מנהלי בתי-הלוחם (5) .. מקבלים משכורות דומות.

בשנה - כ 14.4 מיליון ש"ח.

המשכורות מגיעות מקופת העמותה - במקום להיות מופנות לרווחת נכי-צה"ל

הכספים הללו נגזלים מהתרומות והכספים, המיועדים לנכים אשר חלקם במצב כלכלי קשה מאוד.

ומדוע הם מקבלים את המשכורת הללו.

כי הם מנהלים עמותה של מאות מיליונים ובתי לוחם ברמה של בית-מלון - לכן צריך לתגמל אותם בהתאם.

ואם..:shock: לא ניתן להם את המשכורות הללו -

בוודאות נמצא עשרות אחרים, אשר יסכימו לעבוד ולנהל במשכורות יותר נמוכות וסבירות.

הגולם עולה על יוצרו.

ואם מנהלי העמותה יקבלו כ 40.000 אלף ש"ח בחודש - ושאר הכסף יעבור לשאר הנכים

האם העמותה תסגר, האם, לא ימצאו אנשים אשר יסכימו לנהל אותה.

אייל.

מהיכן שאבת את הנתונים הללו?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליין מן, לא הבנתי כלום מהפוסט (ואני מנסה להבין)

1. מה קשר תחנת דלק? איך 100 אש"ח מחולקים ל10 מנהלים ועדיין נשארים 100 אש"ח?

2. איך החזקת רכב עולה 20 אש"ח? מה זה, פורש?

ומה באמת מקור המידע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, גייסי תרומות אפשר בהחלט להעסיק בהתנדבות ואני מכיר לא מעט מתנדבים כאלה. זו גם הסיבה שאני לא תורם דרך טלפנים למיניהם (כשאמרתי לאחת הטלפניות שעלות גיוס התרומות אצלם עומדת על כמעט 50% היא ניסתה למרוח בסיפור שזה תקציב הקפה שלהן והן עובדות בהתנדבות) אלא ישירות לעמותות.

אין לי בעיה ולדעתי מי שעובד במשרה מלאה בעמותה צריך לקבל שכר סביר אבל לא כל תפקיד צריך להיות ממולא על ידי עובדים. לא מעט תפקידים יכולים להיות מאויישים במתנדבים.

בסופו של דבר אם אני מנהל בעמותה אני צריך להביא כסף כדי לממן את התוכנית. אם זה אומר להעסיק מתרימים בתשלום, למה לא?!

מ

כי תיאורטית אפשר למצוא כאלו שיעשו את זה בחינם?!

בתיאוריה העבודה והבעיות של אחרים הן תמיד קלות לפיתרון.

אם אני בעמותה שפועלת על בסיס קבוע של הוצאות (לא פרוייקטאלי, אם יש כסף עושים, אם אין אז לא), אני צריך לדאוג שיהיה כסף כל שנה, אחרת אני סוגר ומפטר עובדים והכל הלך.

אז אם אני האגודה למלחמה בסרטן ויש לי הוספיס, אני מוודא שיהיה כסף להוספיס כל שנה ולא דואג לזה שרק מתנדבים יגייסו אותו, כי משום מה אסור לעמותה להוציא שקל כדי להכניס שניים.

עמותה מודדים על היכולת לגייס כספים ועל מה היא מוציאה אותן. כל זמן שהיחס בין המנגנון הלא יצרני (פקידות) לכספים שמופנים לפעילות הוא טוב, זה טוב. אין בזבוז.

לבוא ולהגיד שאפשר להחליף שכירים במתנדבים, זה אמירות בעלמא, אם אתה לא מכיר את המנגנון של העמותה לבוריו.

וכן, אני מכיר עמותה קטנה שקיימת הרבה שנים ולהביא תרומות ומתנדבים ואפילו עובדים בשכר סביר, זו מלחמת קיום תמידית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנדבים זה לא דבר פרוייקטאלי אלא דבר רציף. כשאתה מחזיק מערך התרמות של 20 איש לצורך העניין אין בעיה לאייש אותו במתנדבים בדיוק כמו שמדא וכל עמותות חלוקת המזון לנזקקים מבוססים על כ"א מתנדב.

אם עלות גיוס התרומות מגיעה ל 30-40% אז יש פה בעיה קשה ומגייסי תרומות מתנדבים יהיו עדיפים גם במחיר של ירידה בגובה התרומות ויש גם עמותות שעובדות עם מתנדבים התחום וחיות טוב מאוד.

הגישה של לא מעט עמותות זה לשפוך כסף קודם על מנגנון ואחר כך לחלק את מה שנשאר למטרה לשמה הן קמו במקום לדאוג למטרה ולחשוב איך בשאר מתחזקים את המנגנון.

הגישה של לא מעט עמותות זה לשפוך כסף קודם על מנגנון ואחר כך לחלק את מה שנשאר למטרה לשמה הן קמו במקום לדאוג למטרה ולחשוב איך בשאר מתחזקים את המנגנון.

שוב האמירות בעלמא.

מה זה "לא מעט"?!

אם אתה רציני, בדוק את העמותה קודם ואז תחליט אם אתה תורם או לא. אבל אל תבדוק לפי פרמטרים לא רציונאלים, שלא אומרים כלום לגבי האם הכסף שלך מנוצל היטב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא קשוור לפעילות העמותה, נכי צה"ל מקבלים הקצאה לבעלות על תחנות דלק מכוח חוק שמקורו בשנות ה-60'. אם אתה טוען שיש שחיתות בהקצאות, זו טענה נפרדת, ואתה צריך להסביר למה אתה חושב ככה. במינימום.

גם אם תחנת דלק מכניסה 100 אלף ש"ח, זו לא הכנסה של 100 אלף ש"ח לבעלים. יש על זה מס...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנדבים זה לא דבר פרוייקטאלי אלא דבר רציף. כשאתה מחזיק מערך התרמות של 20 איש לצורך העניין אין בעיה לאייש אותו במתנדבים בדיוק כמו שמדא וכל עמותות חלוקת המזון לנזקקים מבוססים על כ"א מתנדב.

הוא שאמרתי, "אין בעיה" זה כל מה שמוטל על מישהו אחר לעשות.

חלוקת מזון, יש מתנדבים - מחלקים. אין מתנדבים - לא מחלקים.

פרויקטאלי.

הוספיס, מעון יום וכו', פעילות קבועה שדורשת תחזוקה לא יכולה להיות תלויה במי שבא, ברוך הבא ותודה רבה.

ומד"א לא חיה מתרומות.

אם עלות גיוס התרומות מגיעה ל 30-40% אז יש פה בעיה קשה ומגייסי תרומות מתנדבים יהיו עדיפים גם במחיר של ירידה בגובה התרומות

למה זו בעיה?

לא הסברת.

ועדיף היה שיהיה פחות כסף?

למה?!

גם לא הסברת.

אם יש לי עמותה ואני יכול להרים את ההכנסות ע"י תשלום עמלה, זה מעולה. לא מבין מה רע בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אסביר.

אם אני מגייס 100K ומשלם מהם 40K עלות גיוס אז עדיף לי לגייס 70K עם עלות גיוס של 5K.

ולגבי חלוקות המזון זה ממש לא פרוייקטאלי. מדובר על עבודה קבועה עם מתנדבים קבועים בדיוק כמו המתנדבים במדא שמחזיקים את התחנות.

אימא שלי בין שאר העיסוקים שלה מתנדבת גם בעמותת הגימלאים פה בעיר. הכל כולל הכל מנוהל בידי מתנדבים (כולל כל הנהלת החשבונות, מזכירות, ארכיון ומארגני הפעילויות). ברור שזה לא ארגון כמו אלוט או האגודה למלחמה בסרטן שזקוקים גם לעובדים שכירים אבלהתפיסה שיש כסף אז נלך לפיתרו הקל של אנשים בשכר לטעמי רחבה מידי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...