Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שינוי מידות צמיגים / ג'נטים

kompy

פוסטים מומלצים

מציע לפתוח ספר רכב. מידות הקוטר והרוחב נמצאות שם.

אופסט עשוי להיות מוטבע על החישוק עצמו.

אפשר לנסות להעזר באתר https://www.wheel-size.com/

מידות מודגשות הן לכאורה רשמיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי את YARIS אני רוצה לקבל גאנטים המקוריים של הדגם הזה ואני רוצה לדעת אם הם מתאימים לרכב שלי.

בדקתי באתר האמור אבל אני לא מזהה את הדגם שבארץ.

לפי לינק הזה https://www.icar.co.il/טויוטה/טויוטה_יאריס_היברידית/טויוטה_יאריס_היברידית_חדש/version16734/

בארץ הצמיגים 185/60R15 אז קשה לדעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי לך לינק להודעה ספציפית, שלי במקרה זה, שמסבירה את ששאלת לגביו.

חופרים? כל השרשור ההוא כולל בסה"כ 6 הודעות :roll:

הלינק הנוסף שם הוא אכן יותר חפירתי, אך אין צורך להעמיק בו בהכרח.

לא חסר מידע בנושא בפורום, כולל בשרשור הנוכחי.

בלינק שלך יש הסבר באופן כללי , בהודעה שלך בלינק הנוסף שם בכלל אין כלום חוץ מחפירות..

שאלתי איך אני יכול לדעת האם גלגל שמצאתי למכירה יכול להתאים לרכב שלי, איפה אני רואה איזה נתונים בכל יצרן וברכב שלו, ומה באמת משנה, מהתשובה הראשונה שלך הסברת שהלקסוס לא יתאים לגולף למרות שמרווח הברגים וגודל / קוטר הגלגל זהה עדיין יש את הקדח המרכזי, כלומר אלו הם שלושת הנתונים שאני צריך לבדוק , על מידע כזה אני מדבר שאני שואל מה באמת קובע ומה צריך לבדוק ...

מה לגבי רוחב הגאנט ?

כלומר ג'אנט בקוטר 16 מרווח לדוגמא 5 על 100 יכול להיווצר מצב שעדיין לא יתאים כי הרוחב שונה? נכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי את YARIS אני רוצה לקבל גאנטים המקוריים של הדגם הזה ואני רוצה לדעת אם הם מתאימים לרכב שלי.

בדקתי באתר האמור אבל אני לא מזהה את הדגם שבארץ.

ספר הרכב זמין להורדה דרך אתר טויוטה ישראל. באתר שצירפתי אפשר לראות שלכל המידות "הרשמיות" יש אופסט שנע בין 39 ל-45. לא הבדל משמעותי.

יהיה אולי יותר פשוט אם תתן מלכתחילה את כל הנתונים כפי שעשה הבחור לפניך ותאמר לנו באיזה רכב אתה מתכנן להתקין חישוקים של היאריס ועל איזו מידה אתה בונה.

שאלתי איך אני יכול לדעת האם גלגל שמצאתי למכירה יכול להתאים לרכב שלי, איפה אני רואה איזה נתונים בכל יצרן וברכב שלו, ומה באמת משנה

מעבר לענין הקוטר ומרווח הברגים (שנדמה לי מובן לך), יש את:

הרוחב - עבור כל מידת צמיגים יש טווח רוחב מומלץ (בינו נמצא גם מה שיצרן התקין במקור). לא נבדק ישירות בטסט, אבל אם הצמיג מתוח מדי עלול למשוך תשומת לב. כמו כן, בשילוב עם אופסט (הנקודה הבאה), עשוי לגרום למגע עם מרכב הרכב.

האופסט - יקבע כמה החישוק בולט החוצה או שקוע פנימה. סטיה של כ-10 עד 15 מ"מ מהמלצת היצרן לא משמעותית בדר"כ. חריגה גדולה מדי עשויה לגרום למגע עם מרכב הרכב. גם נתון זה לא נבדק ישירות בטסט, אבל על הגלגלים להימצא בתחומי הכנפיים, אחרת שוב, תשומת לב מיותרת.

קדח מרכזי - אם הוא קטן יותר מהנאבה של הרכב שלך, לא יהיה ניתן לבצע התקנה. אם גדול יותר, ידרשו לרוב טבעות מתאמות, אחרת יש סיכוי לחוסר מירכוז של הגלגל על הנאבה.

באתר Wheel Size, יש לך גם מחשבון שמראה ויזואלית את כל ההבדלים הקטנים האלו ועוזר לקבוע אם יתאים או לא.

לגבי מסד נתונים של כל יצרן וכד', אפשר להעזר שוב באתר ולחפש מקבילות לפי הנתונים הקיימים כיום.

יש עוד אתרים למיניהם. לא כל יצרני הרכב מציעים באופן נגיש את המידע הזה ולעיתים יש לנבור בקטלוגים למיניהם או אחרת.

הונדה סיוויק אצב'ק יש לי את הדגם עם הג'נט 16 האם אפשר להגדיל ל 17?

בלי שנת יצור של הרכב אין דרך לענות על כך.

בכל אופן מציע לעשות קודם כל חיפוש. כך למשל, כבר נתתי מענה לגבי שנתון 2016, ממש כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום, רכשתי איביזה 2012 רפרנס 5 דל' יד שניה. קיבלתי איתה ג'אנטים ברזל רגילים, אני חושב שמהחברה, ואני מעוניין להחליף למגנזיום.

איך עושים את זה? מה אני צריך לדעת?

לצורך העניין- ראיתי ביד 2 ג'אנטים 16" מקוריים של איביזה ללא צמיגים, האם אוכל לשים את הצמיגים שברשותי עליהם? אפשר לעשות את זה לבד?

אם לא איזה צמיגים אני צריך לקנות?

ומה צריך לבדוק כאשר אני קונה את הג'אנטים?

תודה, וסליחה על הבורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה מידת הצמיגים הנוכחית שיש לך ברכב?

אני מניח שכרגע יש לך ג'אנטים בקוטר 15" ולכן אם תרצה לרכוש ג'אנטים בקוטר 16",

תצטרך לרכוש גם צמיגים חדשים במידה 16 ולאחר מכן לאשר את המידה החדשה במכון טסטים כלשהו.

כאן תראה את מידות הצמיגים המאושרות על הרכב לפי משרד התחבורה.

לגבי הג'אנטים המשומשים, אם הם ירדו מאיביזה ומקוריים, הם אמורים להתאים לרכבך בלי בעיה.

רק לפני רצוי לגשת לפנצ'ריה עם הג'אנטים לבדוק שהם לא עקומים או שאין בהם שברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל פנצר'יה יכולים לייעץ לך ולמכור לך גם ג'אנטים ולהרכיב אותם. הייתי מציע לך ללכת לפנצ'ריה שיגידו לך את המידות, ואז תחפש עצמאית ג'אנטים שאתה רוצה ורק ירכיבו לך אותם על הצמיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

איך אוכל לדעת מה המידה שיש לי עכשיו?

ואיזה צמיגים אצטרך לקנות? מאיפה? מה מומלץ?

אם קניתי ג'אנטים וצמיגים אוכל להרכיב אותם לבד?

המידה כתובה ברישיון הרכב או על הצמיג עצמו.

אם תצטרך לקנות צמיגים יש לא מעט פנצ'ריות מומלצות פה בפורום.

תיגש אליהם עם הג'אנטים החדשים והם ירכיבו לך את הצמיגים על הג'אנטים ועל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידה כתובה ברישיון הרכב או על הצמיג עצמו.

אם תצטרך לקנות צמיגים יש לא מעט פנצ'ריות מומלצות פה בפורום.

תיגש אליהם עם הג'אנטים החדשים והם ירכיבו לך את הצמיגים על הג'אנטים ועל הרכב.

מעולה תודה רבה!

מקום מומלץ באזור פתח תקווה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

שלום

יש לי שאלה

יש לי מאזדה 3 מודל 2009 דגם אקטיב מנוע 1600 צורה ישנה

יש לי אישור להתקין גאנט 18R

יש לי גם מאזדה 3 מודל 2008 דגם אקטיב מנוע 1600 צורה ישנה ואצלה אין אישור להתקין גאנט 18R, מקסימום 17R

איך יתכן?!

מדובר בשני רכבים זהים לחלוטין מבחינת צורה, מנוע, דגם חוץ משנתון אחד מעל.

מה עלי לעשות לאחר שרכשתי כבר את הגאנטים והסתמכתי על כך שאני יכול להתקין 18 R כמו ב 2009?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...