Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 121 - שאלה פשוטה, מהי צריכת הדלק

D ALL MIGHTY
שימו לב! השרשור הזה בן 6935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

שאלה לי אליכם - מהי הצריכת דלק עירוני\בינעירוני\משולב למאזדה 121 (שנת 95 לצורך העניין, אוטומטית, דגם LX). אשמח לקבל גם אתרים המובילים לקישורים מועילים לשאלתי.

חיפוש נרחב בפורום העלה חרס. אמנם ראיתי שאלה דומה לשאלתי אך התשובות לא החלטיות ולא מובנות לי כל כך והינן ל-120 קילומטרים או ל-90. אני פשוט מעוניין לדעת דבר אחד: צריכת הדלק (ק"מ לליטר) של הרכב בנסיעות שציינתי למעלה.

אני אודה מאוד לעונים, בברכת חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום משמעות לנתון צריכת הדלק לפי היצרן. אני לא רואה שום שימוש מעשי שלך בנתון הזה, באם יהיה בבעלותך.

בדוק את צריכת הדלק ברכבך כמו שצריך (מילוי מיכל מלא, איפוס המד, נסיעה של לפחות 200 ק"מ, מילוי שוב מיכל מלא וחלוקת הק"מ במספר הליטרים). באם היא כ-1:10 או יותר טוב - סע לשלום. באם היא גרועה משמעותית, פנה למוסך לצורך זיהוי התקלה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין שום משמעות לפי נתוני היצרן אז בשביל מה היצרנים מפרסמים אותם?

כי הם חייבים. הנתונים המפורסמים הם נתונים במצב מאוד ספציפי. רכב בעומס ספציפי, נהג במשקל מסוים. דלק בכמות מסוימת. נהיגה במהירות קבועה במשך זמן קבוע. הם לא תואמים שום מצב נהיגה מציאותי.

בקיצור, אם יהיה כתוב שהמזדה שלך עושה 1:15, צפה ל-1:12 במקרה הטוב, נניח.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל נוסחה לחישוב מהיר של צריכת הדלק בהנחה שהטנק מלא.

קח בחשבון שליטר דלק עולה כבר 5.5 ש"ח (מדינת גועל).

אתה מאפס את המונה קילומטרים (לא הקילומטראז' אלא זה שלמטה)... ממלא מיכל מלא ואז נוסע כמה שתיסע בדרכים עירוניות ובין עירוניות כך שזה ישקף פחות או יותר את השימוש שלך באוטו...

לאחר שנסעת הרבה (רצוי כמו שנאמר 200 ק"מ וצפונה) אתה מתדלק (רצוי באותה תחנה ובאותה משאבה, אם כי זה כבר זניח)...

לאחר שתדלקת אתה בודק כמה קילומטרים עשית, ואת מספר הקילומטרים שנסעת אתה מחלק במספר הליטרים שתדלקת וזה נותן לך את צריכת הדלק בק"מ לליטר...

למשל נסעת 300 ק"מ ותדלקת 20 ליטר, אז יוצאת לך צריכת דלק של 15 קילומטרים לליטר, כלומר ליטר דלק מספיק לך לנסיעה של 15 ק"מ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכחו שאם נותנים עוד כמה לחיצות בסוף המילוי צריך לתת אותן גם במילוי לחישוב...

בקיצור ברגע שהמשאבה מפסיקה להוציא ואותו דבר לעשות במילוי לחישוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל נוסחה לחישוב מהיר של צריכת הדלק בהנחה שהטנק מלא.

קח בחשבון שליטר דלק עולה כבר 5.5 ש"ח (מדינת גועל).

מוזר לי שביקשת נוסחה לחישוב צריכת הדלק, לאחר שכבר נתתי לך אחת:

(מילוי מיכל מלא, איפוס המד, נסיעה של לפחות 200 ק"מ, מילוי שוב מיכל מלא וחלוקת הק"מ במספר הליטרים)

רוני

האם לא קראת את התגובה שלי?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...