Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף 2010, גימור highline, בעלת 160 כ"ס - עלויות טיפולים

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• 11 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יום הולדת 7. עברה שנה ו-7,326 ק"מ.

פעם ראשונה שניתנת לי האפשרות, ביוזמה של המוסך, לבחור בין חלקים חליפיים למקוריים. אני לא מוותר על מסנן שמן מקורי. במגבים, אין לזה משמעות, חוץ מעלות של פי 3 (בדיוק).

סיפרתי לבעל המוסך, שהשמן שהוא שם לי (champion), נמכר באוטודיפו ב-99 ש"ח. הוא אמר שאני יכול להביא, אבל אם תהיה בעיה ברכב, שניתן לקשר אותה לשמן, אני אהיה בבעיה. בשביל 100 ש"ח פעם בשנה, אני אספוג את זה.

נראה שבטיפול הבא יהיה צורך להחליף את הבלמים הקדמיים המקוריים, אחרי 8 שנים וכ-55K ק"מ.

הנה עלויות הטיפול:

tipul_2017.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שמן הוא שם לך בידיוק ? כי בחשבונית רשום שזה תחליפי

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) היועץ שירות אמור לתת לך לבחור בכל טיפול,בכל ביקור,בכל מוסך ברשת,לא ברור למה זו פעם ראשונה בשבילך?

לא כל אחד יכול לשלם את המחירים שלהם וזו אופציה משנית (יעני..) בשביל להפחית קצת מהמחיר.

2) השמן ששמו לך היה ממיכל 4-5 ליטר פלסטיק שכתוב עליו צ'מפיון? או ששמו עם צינור שמחובר למיכל 1-2קוב איפשהו במוסך?

דרך אגב יכלת לקנות שמן בחנויות ייעודיות סטייל אוטוסטור\משה חלפים,שמוכרות שמן לא פחות איכותי (לפעמים יותר),בהרבה יותר זול.

אני ב6000ק"מ קניתי 6ליטר שמן לפולו סביב ה180ש"ח,וההחלפה אצל רון עלתה עוד 250ש"ח,פילטר איכותי של MANN עוד כמה עשרות בודדות.

3) בעל המוסך סתם מנסה להפחיד ובכלל לכסת"ח את עצמו בנוגע לזה שאם תביא שמן ויקרה משהו,אז הוא יעשה לך "נו נו נו" ויתנער מאחריות.

טריק ידוע ברשת.

4) כשאתה ניגש בעתיד לטפל בברקסים,תבדוק! אל תחליף כי אמרו או כי כתבו,קודם שיבדקו לעומק הכל (צלחות,קאליפרים,רפידות,מחזירי שמן)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאין דבר כזה שמן מקורי ועדיין שילמת איזה 230 שקל

שזה יקר במחיר כזה אתה יכול להביא איזה שמן שאתה רוצה איכותי יותר ואפילו זול יותר

דייהטסו שרייד סדאן 97 sold

פונטו 2002 sold hgt

שברולט ספארק 2011 sold

פונטו ספייס 2002 16v 1.2 מונמכת מאוד ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...

ביום רביעי הרכב יכנס ל"טיפול 120".

לפני 4 שנים ("טיפול 60", ו-28K ק"מ) הוחלפו מצתים, והרכב נסע מאז 26K ק"מ. להחליף מצתים או לא? האם לזמן יש השפעה על מצב המצתים או רק לנסועה ולמספר ההתנעות? להזכירכם, עלות החלפת מצתים ברכב זה, כ-940 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירים "סבירים" במוסכי מורשה יבואן. גם יונדאי ברמה כזאת של מחירים והנהג כבול ושבוי בשל האחריות על הרכב במשך שלוש שנים. בשנה הרביעית שאתה מטפל במוסך לא מורשה יבואן אתה נושם לרווחה ולא מאמין למחירים ששילמת בלית ברירה. נכון שיש אפשרות לטפל גם במוסכי לא מורשה יבואן אבל אם תהיה חלילה תקלה ברכב ,יעשו לך את "המוות" שהמוסך שטיפלת והוא לא מורשה אחראי לתקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות המשכילות.

החלטתי להמשיך עם הקו של "לטפל לפי הספר", כפי שטיפלתי ברכב עד היום, והוחלפו גם המצתים.

בנוסף, הוחלפו בפעם הראשונה רפידות בלמים קדמיות, לאחר 8 שנים ו-54K ק"מ. בטיפול קודם נאמר שניתן למשוך איתן עוד כ-8K ק"מ. נסעתי מאז רק 6K.

golf2010_tipul120.jpg

מישהו יכול לאבחן את מצב המצתים שהוחלפו, לפי התמונה המצורפת?

old_spark.jpg

רפידה שהוצאה לעומת החדשה:

new_brakes.jpg

וזה המספר הקטלוגי של המצת, למעוניינים:

spark_serial.jpg

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצתים מחליפים לפי כמות הקילומטרים. ברכב עם נסועה אפסית הייתי מחליף עכשיו בפעם הראשונה.

לדעתי מיותר לגמרי. זה גם לא לפי הספר כי הספר מניח שעברת 120K עד כה. יש דברים שעובדים לפי ציר הזמן (שמן מנוע) ויש דברים שעובדים לפי ציר הקילומטרז' (שעות מנוע)

אגב, ניתן לרכוש מצתים גם בארץ במחירים קרובים לאיביי , רכשתי בזמנו רביעייה ל GTI ב270-280 ש"ח כולל מע"מ ברחוב המסגר (גם של NGK ,דגם יותר יקר מהנ"ל) . המחירים באיביי הם באזור 60-70 דולר לפי מיטב זכרוני.

לגבי השמן ששמים בצ'מפיון - ניחא המחיר, הבעיה שאתה מקבל שמן פשוט וזול בדרך כלל.

אני דיי בטוח שסוג השמן "CHAMPION" אומר שזה שמן של צ'מפיון מצובר גדול, לא שמן של מותג צ'מפיון שנמכר באוטו דיפו.

ניתן לרכוש מיכל 5 ל' של קסטרול EDGE ב150 כולל מע"מ שזה שמן ברמה יותר גבוהה.

עריכה אחרונה על ידי אייל

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין למה בכל טיפול מחייבים על פירוק הגלגלים לצורך בדיקת הבלמים,

זה לא אמור להיות חלק מהטיפול וכלול כבר במחיר הטיפול?

גם אם לא, הרי הפעם ידעת מראש שאתה מחליף רפידות ובאמת חייבו אותך על זה,

אז למה לחייב בנוסף על פירוק הגלגלים, הרי זה חלק ממה שצריך לעשות כדי להחליף רפידות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2218 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...