Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בטיפול שמו לי שמן 5W40 במקום 5W30. מה המשמעות, והאם זה סינטטי מלא? טויוטה יאריס 2013

mo2013
שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

טויוטה אוריס בנזין 2013

עשה עד היום 50900 ק"מ

הלכתי למוסך (לא של החברה) לבצע טיפול 75000, מאחר ואני עושה כל שנה, זה הטיפול החמישי.

אמרתי למוסכניק מראש שבטויוטה שמים ברכב מהדגם והשנתון שלי שמן סיננטי מלא (5W30 (CF/SN. וזו הדרישה כיום של היבואן/היצרן. וזה גם השמן שהיה לי.

למעשה הוא שם לי שמן של קסטרול בדרגת צמיגות של 5W40. מצ"ב תמונה

מה המשמעות של זה מבחינת ביצועים, שמירה על המנוע ועוד מול מה שדורשים בטויטה 5W30?

זה ייתרון או חסרון?

כ"כ היכן מופיע על הבקבוק שמדובר בשמן סינטטי מלא (אם זה אכן סינטטי מלא)?

והאם זה עובד בתקנים CF/SN?

תודה רבה

שמן טיפול.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סינטטי מלא.

יש להם גם שמן סינטטי מלא באותה הצמיגות :

http://www.autostore.co.il/שמן-Castrol-EDGE-FST-5W40-5L.html

אבל אני אישית לא הייתי עושה שום דבר ומחליף בטיפול הבא לסינטטי מלא 5/30 מחברה ידועה.

אגב, במוסכי היבואן הם משתמשים בשמנים של "פז".

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סינטטי מלא.

אבל אני אישית לא הייתי עושה שום דבר ומחליף בטיפול הבא לסינטטי מלא 5/30 מחברה ידועה.

זה קצת מפתיע

כי הוא רצה למלא לי שמן מקורי של טויוטה חצי סינטטי, והתעקשתי שאני רוצה סינטטי מלא, ואז הוא הלך להביא את השמן ששם לי.

מתחת ל5W40 מופיע הכיתוב הבא, האם זה מלמד משהו?

GEAVANCEERDE VOL SYNTHETICHE TECHNOLOGIE HUILE SYNTHETIQUE EVOLUEE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי מה כתוב על הגאלון .

זה שמן , מה שנקרא, "חצי סינטטי".

תראה מה רשום באותו המקום על המיכל בלינק שצירפתי.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי מה כתוב על הגאלון .

זה שמן , מה שנקרא, "חצי סינטטי".

תראה מה רשום באותו המקום על המיכל בלינק שצירפתי.

בלינק שצירפת אכן זה כתוב בצורה ברורה שמדובר בסינטטי מלא

בתמונה שלי, מופיע כיתוב שלא ידעתי מה פשרו, ולכן שאלתי.

לפי גוגל טרנסלייט יצא לי:

"טכנולוגיה מתקדמת מלאה סינתטית"

לפי מה שאתה אומר, הוא עבד עלי בעיניים, כי דרשתי במפורש סינטטי מלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא כאן את ההודעה האחרונה.

זה לא שחור ולבן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?438220-שמן-LM-5W40-סינטטי-מלא-מה-ההבדל-בין-הבקבוק-הסגול-לאפור

בסופו של דבר מלאו לרכב שלך שמן איכותי מאוד, מיצרן מוביל ומהסדרה הגבוהה שלו. שמן שיעשה את העבודה מעולה עד לטיפול הבא.

לכן, לדעתי, קצת מוגזם להגיד "עבדו בעיניים ". לא שמלאו שמן Preston או משהו בסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההפנייה

מעניין מה ההפרש במחיר בין השמן ששמו לי לבין שמן של קסטרול סינטטי מלא (לא הצלחתי למצוא באינטרנט את השמן ששמו לי)

ומה לגבי ההבדל בין ה-5W30 (כפי שדורש היבואן/יצרן) לבין מה ששמו לי בפועל ה -5W40?

עריכה אחרונה על ידי mo2013
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב המוסכניקים בארץ לא מבדילים בין שמן סינטטי לשמן סינטטי מלא.

מבחינתם יש שמן מינרלי, חצי סינטטי וסינטטי.

אני בספק שבטויוטה שמים לך שמן סינטטי מלא, אלא כמו ברוב המכריע של הרכבים המודרניים שמן סינטטי "רגיל".

מה ששמו לך זה שמן אדג' ברמה טובה, גם מתאים לרכבי טורבו עם מאות כוחות סוס, ובטח בשביל המנוע של הטויוטה שלך.

גם לדעתי נפלה פה טעות, מדובר בשמן סינטטי ולא חצי סינטטי.

הגלון ששמו לך והגלון שמופיע בלינק למעלה זה אותו גלון עם מדבקות שונות, אחד מיועד לשוק האירופאי(צרפתי) והשני לאמריקאי.

עריכה אחרונה על ידי Alf3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סינטטי מלא.

זה סינתטי מלא חבר, זה קודם כל.

להחליף שמן לחברה "ידועה" כאשר הכניסו לו את השמן הבכיר ביותר של חברת קסטרול למנועים עתירי ביצועים? מעניין.

אפילו אצלי בפורד במנוע של 240 כ"ס 2 ליטר טורבו, אין שמן מסדרת EGDE אלה רק MAGNATEC והוא, סינתטי מלא אבל לא 100% (קבוצות שמנים שונות).

לפותח השרשור:

השמן שקיבלת הוא סינתטי מלא, הבדיקה הפשוטה שלך היא להכנס לאתר היצרן עצמו, למה להסתבך?

כמו שהסבירו לך, ההבדל הוא במיתוג, מדבקות שונות לשווקים שונים והשמן הוא אכן שמן סינתטי מלא - באתר היצרן המדבקה היא כמו שהציגו לך, סינתטי מלא.

סדרת EDGE היא סינתטית מלאה.

https://www.castrol.com/en_gb/united-kingdom/car-engine-oil/engine-oil-brands/castrol-edge/edge-product-range/edge-product-page.html

https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/B1704B6B8F69DFB380257F390029A168/$File/BPXE-9MXMAS.pdf

חשוב שתצמד להמלצות היצרן והתקן קודם כל מאשר איזו חברה מה.

כאשר אתה יודע מה התקן, מצא את השמן התואם לצמיגות והתקן של החברות הטובות.

זה הכל :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האר את עיננו - מה ההבדל?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, הבחור תכף ייכנס לסרטים :-D

אבל אני חושב שהוא צריך להבין ש 99% מהאוכלוסיה לא יוכלו להגיד ולבדל בין קבוצות שמנים שונות שמהן, בנוי השמן.

הרבה אנשים כותבים דברים מן האוויר לרוב, איזה מוסכניק או אדם טכני מבין באמת האם השמן מולו זה מקבוצה 3, 4 או 5? (זה מיועד ל alf3).

בנוסף, שמנים סינתטיים מלאים יכולים להיות גם מקבוצה 3 עם המון תוספים או שמנים מקבוצה 4 או 5 עם מעט תוספים כאלו ואחרים (שוב, זה עבור הבחור, לא לאיתמר).

יש להצמד להמלצות היצרן בלבד - ואם יש זוג שמנים אצל אותו יצרן, האחד בקטגוריה נמוכה וזולה יותר והשני בקטגוריה גבוהה יותר, ניתן לבחור בקטגוריה הגבוהה יותר שכן יש סיכוי וערובה גבוהה יותר כי השמן יהיה מקבוצת שמנים טובה יותר ומתקדם יותר, למרות ששניהם, יהיו סינתטיים מלאים.

אגב, לא יעזור כל כך ALF3 אם תחפש ברשת, קשה עד מאוד למצוא מסמכים כאלו ואחרים שאומרים כי השמן X הוא מקבוצה כזו ושמן Y מקבוצה אחרת, זה לא מידע שזמין ברשת בצורה חופשית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

אני פשוט לא מצליח לקרוא את הכיתוב (הלבן והצהוב) שבצד שמאל.

והיה לי חשוב לדעת שאכן מדובר בשמן סינטטי, ויותר מכך היה לי חשוב לדעת שזה שמן שנמצא בתקן

CF/SN, ואת זה אני לא מצליח לראות. (ולא מצאתי דרך גוגל שמן דומה עם כיתוב דומה).

ולגבי עניין זה שבטויוטה ממליצים על 5W30, ולי שמו 5W40?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתם יש שמן מינרלי, חצי סינטטי וסינטטי.

אני בספק שבטויוטה שמים לך שמן סינטטי מלא, אלא כמו ברוב המכריע של הרכבים המודרניים שמן סינטטי "רגיל".

מה ששמו לך זה שמן אדג' ברמה טובה, גם מתאים לרכבי טורבו עם מאות כוחות סוס, ובטח בשביל המנוע של הטויוטה שלך.

גם לדעתי נפלה פה טעות, מדובר בשמן סינטטי ולא חצי סינטטי.

הגלון ששמו לך והגלון שמופיע בלינק למעלה זה אותו גלון עם מדבקות שונות, אחד מיועד לשוק האירופאי(צרפתי) והשני לאמריקאי.

תודה

אני פשוט לא מצליח לקרוא את הכיתוב (הלבן והצהוב) שבצד שמאל.

והיה לי חשוב לדעת שאכן מדובר בשמן סינטטי, ויותר מכך היה לי חשוב לדעת שזה שמן שנמצא בתקן

CF/SN, ואת זה אני לא מצליח לראות. (ולא מצאתי דרך גוגל שמן דומה עם כיתוב דומה).

ולגבי עניין זה שבטויוטה ממליצים על 5W30, ולי שמו 5W40?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה סינתטי מלא חבר, זה קודם כל.

להחליף שמן לחברה "ידועה" כאשר הכניסו לו את השמן הבכיר ביותר של חברת קסטרול למנועים עתירי ביצועים? מעניין.

אפילו אצלי בפורד במנוע של 240 כ"ס 2 ליטר טורבו, אין שמן מסדרת EGDE אלה רק MAGNATEC והוא, סינתטי מלא אבל לא 100% (קבוצות שמנים שונות).

לפותח השרשור:

השמן שקיבלת הוא סינתטי מלא, הבדיקה הפשוטה שלך היא להכנס לאתר היצרן עצמו, למה להסתבך?

כמו שהסבירו לך, ההבדל הוא במיתוג, מדבקות שונות לשווקים שונים והשמן הוא אכן שמן סינתטי מלא - באתר היצרן המדבקה היא כמו שהציגו לך, סינתטי מלא.

סדרת EDGE היא סינתטית מלאה.

https://www.castrol.com/en_gb/united-kingdom/car-engine-oil/engine-oil-brands/castrol-edge/edge-product-range/edge-product-page.html

https://msdspds.castrol.com/bpglis/FusionPDS.nsf/Files/B1704B6B8F69DFB380257F390029A168/$File/BPXE-9MXMAS.pdf

חשוב שתצמד להמלצות היצרן והתקן קודם כל מאשר איזו חברה מה.

כאשר אתה יודע מה התקן, מצא את השמן התואם לצמיגות והתקן של החברות הטובות.

זה הכל :wink:

תודה ידידי

אכן נכנסתי כבר אתמול לאתר של קסטרול וראיתי את הנתונים

אלא שלא מצאתי בגוגל תמונה של שמן עם כיתוב כמו אצלי, בכל השאר כתוב טיטיניום פסט וכדו', פול סינטטי וכדומה. (בתמונה אצלי אני לא מצליח לקרוא מה כתוב בצד שמאל בצהוב ובלבן).

מה דעתך על שמן 5W40 במקום מה שממליצים בטויוטה לשים 5W30?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספת למבינים

יש לי הרושם והתחושה שמאחרי הטיפול אתמול, יש רעש יותר חזק מהמנוע/מערכת הפליטה

האם זה קשור לשמן?

אציין עוד עובדה שאני לא יודע אם קשורה לעניין.

המוסכניק מילא לי מיכל של 5 ליטר אף שנדרש 4-4.2 ליטר, ואמרתי לו תוך כדי שהוא ממלא שלא ימלא את הכל, והוא התעקש, וגם לאחר מכן כשהמדיד היה גבוה הוא אמר שזה בסדר.

לא הייתי רגוע עם העניין וחיכיתי בחניון קצת (למעט נסיעה בחניון לא נסעתי) ומדדתי שוב, וראיתי שהמדיד מראה על מפלס שמן בגובה של כמעט 2 ס"מ מעל נקודת המקסימום, התעקשתי שירוקן, והוא רוקן חלק.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2224 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...