Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוזרים בתשובה? יוצאים בשאלה? מתחזקים? נחלשים?

SurfHigh
שימו לב! השרשור הזה בן 2254 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

חוק המרכולים הוא חרטא כי הוא אמור להאכף ע"י פקחים עירוניים, שבד"כ לא עובדים בשבת.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 433
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנחנו לא ננהל פה דיון פוליטי.

פוליטי. נמחק.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת אמונה.

שטויות במיץ עגבניות. אתיאזם בסך הכל שולל את קיומו של האל מהסיבה הפשוטה כי עדיין לא הוכיחו את קיומו.

אתה אומר לי שישנו פיל כחול באוקריינה ששומר על האזרחים. אני אומר לך שעד שלא תוכיח את הטענה שלך אני לא מאמין לך. האם זה אומר שאני מאמין במשהו?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בו נפריך עוד את האמירה השגויה הזו, שנוגדת את כל האתוס של הציונות:

"ציונות היא שיבה ליהדות עוד לפני השיבה לארץ ישראל." (הרצל)

"אמרתי שאיני לאומי ואיני ציוני - כי יהדותי מקורה בתולדות העם היהודי, במורשתו ובמקור מחצבתו; ואברהם אבינו ומשה רבנו והושע ומיכה וישעיהו וירמיהו והלל ורבי עקיבא ורבי יהודה הלוי, לא היו "לאומיים" ולא היו "ציוניים". והמילים האלה היו זרות להם, ואינן אומרות כלום גם לי.

ואין לי כל צורך בהן. המושג יהודי אומר לי הכל. "

(דוד בן גוריון)

אוי, אתה מאותם אלה שגם יגידו שבן גוריון ניפנף בתנ"ך ואמר שזאת הזכות שלנו לשוב לכאן.

אתה צריך להבין שאין הוא התכוון לדתיים וליהדות שאנחנו מכירים היום. אז יהודים כמו הסבים שלי והאבות והסבים שלהם היו עובדים ולומדים תורה. הם לא היו מתבטלים כל היום וחיים על כסף של אחרים.

במאה ה19 היו כאן לא יותר מאשר 16 אלף יהודים חרדים. הם חיו על כספי החלוקה וסירבו לעבוד כל עבודה אפילו אם היה תשלום גבוה עבורה. ארתור רופין היה מוכן לשלם לאותם יהודים דתיים יותר ממה שהיה נהוג אז רק בכדי לעודד עבודה עברית. אבל הם סירבו. הם העדיפו לחיות בעוני מחריף על חשבון כספי החלוקה ולא לחיות ברווחה מעבודה מכובדת. דבר שממשיך עד עצם היום הזה.

אני יודע שקשה לך לעכל אבל הציונים שעלו בעליות השונות הם אלה שהפריחו את המדינה. לא אלה שלמדו תורה כל היום.

"את מצוותו אשמור לבל השליך מאחרי גווי את שפת קודשנו ומאמרי חז"ל... ואל ידמה מורי יקירי כי כאשר אבקר בבית הגימנזיום אשליך מעלי את מכסה היהדות. לא! זאת לא אעשה. אחת גמרתי בליבי לשמור את היהדות".

(חיים ויצמן)

"הרכבה אמתית ופנימית של מזרח ומערב נוכל להשיג רק על שדה היהדות."

(אחד העם)

[בהתייחס במחבר בין הציונים ממערב אירופה לאלו שמהמזרח]

שמת לב שאתה כל הזמן מחפש כוונות רעות, איפה שזה אפילו לא נרמז?!

על סמך מה הוצאת את השטויות שכתבת?

למה אתה כל הזמן מחפש היכן דוחים אותך, גם כשלא נאמר דבר כזה?

אני רק אמרתי שאם אתה פה מסיבות הישרדותיות, אז האסטרטגיה שלך שגויה. אני בכלל לא אומר שאתה לא שייך, אני אומר שאתה (גם לפי דבריך) חלק מהיהדות, בעצם זה שאתה חלק מהישראליות, למרות שאתה מצהיר שלא.

ההוכחה לכך היא שאתה שותף לעשייה יהודית ולזהות יהודית, פה בארץ ישראל, ומבחירה. אתה משלם על פעילות דתית, אתה שותף בחברה עם אנשים דתיים, אתה חי לפי חוקים שחלקם מקורם בדת.

אם תרצה ואם לאו (כל זמן שאתה פה).

למה שמישהו שלא מחובר לנרטיב היהודי יירצה בקיומה של מדינת היהודים?

מי שחי בחיים קשים וסובל, בא לפה. אלו שלא, בהכללה, לא באים.

קודם כל, טוב שאני מצליח להמחיש. אתה לא מצליח להמחיש דבר. אני לא טוען שהיהדות היא ערובה למשהו, אני טוען שהיא הבסיס למדינת ישראל, רעיונית ותרבותית, וזה מה שחשבו מקימי המדינה.

המדינה לא תלויה בך ובאיכפתיות שלך לקיומה. היא תתקים גם בלעדי התרומה שלך.

אתה יכול לעזוב בלב שקט. למעשה, בזה שתעזוב תוכל ליצור אלטרנטיבה למגורים במקום אחר, לפחות לחלק מאילו שאתה דואג להם. כאסטרטגיית השרדות זה עושה הרבה יותר שכל!

דרך מנומסת לומר, המדינה לא צריכה אותך, אם אתה לא יהודי אתה יכול לעוף מפה. הקיום שלך למדינה הוא מיותר.

מעניין מאוד, עד לא מזמן הייתי גם עצמאי וגם שכיר. שילמתי הון במיסים. שירתתי 6 שנים בצבא וקיבלתי אות על השירות הצבאי שלי. והנה כבודו בא ואומר לי שהמדינה יכולה להתקיים בלעדיי ולא צריכה אותי.

כל הכבוד.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשיטתי כן.

שום בעיה. לא יודע למה הגדי מקבל מעמד מיוחד ולא אכפת לי. התורה ניתנה מאלוהים ומושלמת הרי. (כנראה שהיה מדובר בסוג של פולחן אלילי והתורה הזהירה את מאמיניה שלא לעשות כמוהם).

אני מאמין שאכן מדובר על האמא הספציפית. עז אחרת בסדר. ובכלל מבין שהאיסור הוא על הבישול (כפי שכתבתי כנראה סוג של פולחן אלילי שהתורה רצתה שהיהודים יזנחו).

הבנתי.

ואיך אתה מחליט, למשל, מה זה ״גדי״? מאיזה גיל הוא כבר נחשב לתיש (שאז זה כבר מותר)?

ולצורך הענין, מה זה ״בישול״? באיזו טמפרטורה? ומה זה אומר ״לבשל בחלב״? אם נניח אני מבשל אותו ואז מוסיף קצת חלב לרוטב - זה בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשיטתי הכל בסדר היות ואני לא רואה בתורה ספר הוראות לחיים.

אבל בכל זאת לשאלות שלך, היות ואי אפשר לפרט כל חוק (בכלל בחיים) לאין ספור הוראות מדוקדקות שאמורים לעקוב אחריהן, אני סומך על האדם שידע לפרש את רוח החוק בבואו לבצע פעולה כלשהיא.

הניסיון לדקדק בפרטי פרטים נדון לכישלון. תחמיר כמה שתחמיר, אני אמצא לך סיבה למה כדאי להחמיר עוד. זה מה שקורה בהלכה.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם בהלכות עצמן יש מקומות שאומרים שאם ימשיכו לדקדק לא יהיה לזה סוף, כמו למשל בעכבר שגרר חמץ מבית לבית בפסח, לא צריך לעשות שוב ביעור חמץ בבכל הבית בגלל זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי, אתה מאותם אלה שגם יגידו שבן גוריון ניפנף בתנ"ך ואמר שזאת הזכות שלנו לשוב לכאן.

אתה צריך להבין שאין הוא התכוון לדתיים וליהדות שאנחנו מכירים היום. אז יהודים כמו הסבים שלי והאבות והסבים שלהם היו עובדים ולומדים תורה. הם לא היו מתבטלים כל היום וחיים על כסף של אחרים.

במאה ה19 היו כאן לא יותר מאשר 16 אלף יהודים חרדים. הם חיו על כספי החלוקה וסירבו לעבוד כל עבודה אפילו אם היה תשלום גבוה עבורה. ארתור רופין היה מוכן לשלם לאותם יהודים דתיים יותר ממה שהיה נהוג אז רק בכדי לעודד עבודה עברית. אבל הם סירבו. הם העדיפו לחיות בעוני מחריף על חשבון כספי החלוקה ולא לחיות ברווחה מעבודה מכובדת. דבר שממשיך עד עצם היום הזה.

אני יודע שקשה לך לעכל אבל הציונים שעלו בעליות השונות הם אלה שהפריחו את המדינה. לא אלה שלמדו תורה כל היום.

אתה טועה ב:

1) בן גוריון אכן נפנף בתנך. לא רק זה, הוא עסק בחקר המקרא בעצמו.

2) דת היא לא תופעה דיכוטומית. רוב האנשים במדינת ישראל מגדירים עצמם כמסורתיים פעם אחר פעם. ההדבקות שלך לחרדים לא רלוונטית לכלום. יהדות וחרדים זה אותו הדבר.

3) למה לא אוגנדה? הקשר לכאן הוא דתי. קודם כל. מכיוון שהדיבור על ״שבט יהודה״ הוא נרטיבי. מכיוון שאף אחד מאיתנו לא מחזיק ביד הוכחה מדעית חד משמעית על מוצא משבט יהודה. וההצטרפות ליהדות, ב2000 שנים האחרונות בערך, הייתה דתית.

דרך מנומסת לומר, המדינה לא צריכה אותך, אם אתה לא יהודי אתה יכול לעוף מפה. הקיום שלך למדינה הוא מיותר.

מעניין מאוד, עד לא מזמן הייתי גם עצמאי וגם שכיר. שילמתי הון במיסים. שירתתי 6 שנים בצבא וקיבלתי אות על השירות הצבאי שלי. והנה כבודו בא ואומר לי שהמדינה יכולה להתקיים בלעדיי ולא צריכה אותי.

כל הכבוד.

מצטער שאני עונה על משהו שלא נכתב אליי, שוב לא הבנת את הכתוב.

קרא את מה שאתה עצמך עשית לו פייסט 15 שורות מעל.

לא אומרים לך שהמדינה לא צריכה אותך. שואלים אותך למה אתה צריך את המדינה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטויות במיץ עגבניות. אתיאזם בסך הכל שולל את קיומו של האל מהסיבה הפשוטה כי עדיין לא הוכיחו את קיומו.

אתה אומר לי שישנו פיל כחול באוקריינה ששומר על האזרחים. אני אומר לך שעד שלא תוכיח את הטענה שלך אני לא מאמין לך. האם זה אומר שאני מאמין במשהו?

כן. אתה מאמין בזה שאין פיל כחול באוקראינה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. אתה מאמין בזה שאין פיל כחול באוקראינה.

יש אנשים שהתחביב שלהם זה לאסוף מכוניות אספנות. האם שמעת פעם על תחביב שהוא לא לאסוף מכוניות אספנות?

ככה הלוגיקה שלך נשמעת - תעשה חושבים אם אתה יוצא כאן חכם בדיון. רוב האתאיסטים לא טוענים טענה של ידיעה שאין אלוהים, אלא טענה שהם אינם מאמינים בקיומו. אתה יכול להתחכם ולהגיד שהם מאמינים שהוא לא קיים, אבל זה לא על משקל אמונה במשהו שקיים וטענה על קיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשיטתי הכל בסדר היות ואני לא רואה בתורה ספר הוראות לחיים.

אבל בכל זאת לשאלות שלך, היות ואי אפשר לפרט כל חוק (בכלל בחיים) לאין ספור הוראות מדוקדקות שאמורים לעקוב אחריהן, אני סומך על האדם שידע לפרש את רוח החוק בבואו לבצע פעולה כלשהיא.

הניסיון לדקדק בפרטי פרטים נדון לכישלון. תחמיר כמה שתחמיר, אני אמצא לך סיבה למה כדאי להחמיר עוד. זה מה שקורה בהלכה.

מצד שני, הגישה שלך - כל אחד יכול לפרש כל דבר איך שהוא רוצה - תביא למצב שבו כל אחד עושה מה שבא לו, ואז מערכת הכללים שמרכיבה את הדת מאבדת כל משמעות. באותה מידה אתה יכול להחליף את התורה במשפט אחד - ״תעשה מה שנראה לך נכון״.

אני מבין שבתור חילוני זה נראה לך הגיוני, כי לכללים האלה אין תוקף בעיניך. אבל נסה להסתכל על זה מנקודת מבט של אדם מאמין - הוא רוצה לוודא שהוא עושה את מה שנכון בעיני האל שלו. מכיוון שכמעט כל דבר (כמו שהסכמנו כבר) אפשר להבין ביותר מאופן אחד, וגם אפשר לומר שהניסוח בתורה יכול להיות עמום לפעמים, טבעי שיקום מנגנון של אנשים ״חכמים״ שנותנים את הפירושים שלהם (עם נימוקים) לתורה.

אני מסכים אתך שהמצב היום בקהילה החרדית יצא מכלל שליטה מבחינת ההתעסקות בקטנות והדקדוק המיותר. אבל דווקא הפרשנות הקלאסית לגדי בחלב אמו - לא לאכול בשר בחלב (אולי של אותה חיה) בגלל איזו סמליות מוסרית - היא לא דוגמא בעיני לדקדוק כזה. חלק (או רוב) ממה שבא אח״כ - מראית עין, שש שעות בין חלב לבשר וכל זה - כן.

לכן אפשר לומר שאני מסכים אתך חלקית - יש נטיה כיום לדקדק בפרטי פרטים וזה מגיע לרמות של מגוחכות על - אבל אני כן חושב שחייב להיות מקום לאיזושהי פרשנות בסיסית. איפה הגבול עובר - קשה לי לומר, אני מודה.

אגב, לא היית חושב שזה הגיוני לתת לאנשים ״לפרש״ את החוק איך שבא להם, נכון? קח בחשבון שעבור הרבה מאמינים, לכללים האלה יש מעמד של חוק. ולכן הם מייחסים חשיבות מאוד גדולה להם ולפירוש שלהם.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה ב:

1) בן גוריון אכן נפנף בתנך. לא רק זה, הוא עסק בחקר המקרא בעצמו.

2) דת היא לא תופעה דיכוטומית. רוב האנשים במדינת ישראל מגדירים עצמם כמסורתיים פעם אחר פעם. ההדבקות שלך לחרדים לא רלוונטית לכלום. יהדות וחרדים זה אותו הדבר.

3) למה לא אוגנדה? הקשר לכאן הוא דתי. קודם כל. מכיוון שהדיבור על ״שבט יהודה״ הוא נרטיבי. מכיוון שאף אחד מאיתנו לא מחזיק ביד הוכחה מדעית חד משמעית על מוצא משבט יהודה. וההצטרפות ליהדות, ב2000 שנים האחרונות בערך, הייתה דתית.

מצטער שאני עונה על משהו שלא נכתב אליי, שוב לא הבנת את הכתוב.

קרא את מה שאתה עצמך עשית לו פייסט 15 שורות מעל.

לא אומרים לך שהמדינה לא צריכה אותך. שואלים אותך למה אתה צריך את המדינה.

אתה צודק, 80 אחוזים מהחילונים בישראל מאמינים באלוהים. למרות שהם לא שומרים שבת, עושים על האש, לא הולכים לבית כנסת וכיוצא בזה הם עדיין מאמינים באלוהים למרות היותם חילונים. אלה גם אותם הזויים שמאמינים שתלמידי הישיבות עושים משהו חשוב וזה לימוד תורה.

זאת הבעיה במדינה ובעולם בכלל. כל אחד ממציא לו אלוהים משלו בהתאם לאורח חייו והנוחות שלו. כלומר רבי נוח לי.

זה יתנקם בנו יום אחד, אתה תראה.

לגבי בן גוריון. אתה יודע למה הוא הסכים לפתור את החרדים במדינה בזמנו? החרדים באו ואמרו לו חד וחלק שאם לא יהיה פטור משירות צבאי הם עצמם ילכו לאו"ם ויאמרו שהם בתור יהודים לא צריכים את מדינת ישראל.

נשמע הזוי נכון? אבל אל תאמין לי. תבדוק ותראה לבד.

לגבי אוגנדה? אין שום ספק שהיהודים ושאר השבטים היו כאן לפני אלפי שנים במשך אלפי שנים. אבל אף אחד לא אומר שיהודי שחי בישראל צריך להיות דתי מאמין.

זה יהיה עלבון ויריקה לפרצוף של כל אדם שעובד, משלם מיסים, שירת בצבא ועושה מילואים באם אתה תטען שרק יהודי דתי ראוי וזכאי לחיות בישראל.

אם הסבים וההורים שלי היו מספיק יהודים מבחינת הנצאים הארורים קל וחומר שהם ואני מספיק יהודים לחיות כאן.

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי אותך לפני הרבה דפים, והתעלמת באלגנטיות

מה ההבדל עבור חילוני שלא מאמין בא-ל, והתנ"ך הוא רק סיפורי עם לדעתו [עפ"ל], בין לגור בישראל [תקשיב רגע טוב לצליל של שם המדינה שלנו] לבין נורווגיה.

תתייחס לשאלה בלי חפירות וקללות לחרדים.

תשובה שלך.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אני שאלתי אותך לפני הרבה דפים, והתעלמת באלגנטיות

מה ההבדל עבור חילוני שלא מאמין בא-ל, והתנ"ך הוא רק סיפורי עם לדעתו [עפ"ל], בין לגור בישראל [תקשיב רגע טוב לצליל של שם המדינה שלנו] לבין נורווגיה.

תתייחס לשאלה בלי חפירות וקללות לחרדים.

תשובה שלך.

תשובה פשוטה- תהפוך את השאלה, מה מונע מנורבגי שלא מאמין ב... מה בדיוק? הוא פשוט נורבגי וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...