Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור בנושא נהג חדש (2 נוסעים, מלווה, לימוד נהיגה, ביטוחים, וכו')

shellcase
שימו לב! השרשור הזה בן 1359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הוצאתי רישיון לפני יותר משנה וחצי, בנובמבר 14. לפני שבועיים מלאו לי 21 שנים.

לא הצלחתי להבין מה החוק אומר פה. לפי מה שהבנתי מי שבן 21 כבר לא נהג חדש [?]

או שרק מי שמוציא רישיון מגיל 21 כבר לא נהג חדש?

בכל מקרה השאלה שלי היא כזו, האם אני נהג חדש והאם אני יכול להסיע אוטו מלא?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המגיב מעליי טועה.

יש קשר לגיל. מעל 21 אתה יכול להסיע רכב מלא גם אם אתה נהג חדש.

ציטוט התקנה:

"הגבלת מספר הנוסעים ברכב

נהג חדש צעיר שגילו מתחת ל-21 לא יורשה להסיע יותר משני נוסעים אלא אם יושב במושב שלצידו מלווה. נהג חדש כאמור, כל עוד רשום ברישיון הנהיגה שלו נהג חדש, אינו רשאי להסיע יותר מ- 2 נוסעים ברכב, אלא לאחר שימלאו לו 21 שנים."

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוקף ה"נהג חדש" הוא לשנתיים מיום הוצאת הרשיון - כתוב לך למטה ב"הערות והגבלות" (או משהו כזה, לא זוכר בדיוק): "נהג חדש". התוקף שלו הוא תוקף הרשיון שלך. כמה שבועות לפני שיגמר התוקף תקבל בדואר דרישה לשלם על רשיון חדש שעליו ההגבלה כבר לא תהיה כתובה.

לעניין 2 הנוסעים, החוק אומר "נהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים", משמע גם נהג חדש וגם מתחת לגיל 21. ברגע שאחד מהתנאים האלה לא מתקיים, אתה יכול להסיע רכב מלא.

לדוגמא1: הוצאת רשיון בגיל 17, בגיל 19 אתה כבר לא נהג חדש אבל מתחת לגיל 21 - אתה יכול להסיע רכב מלא.

לדוגמא2: הוצאת רשיון בגיל 47, אתה אמנם עדיין נהג חדש, אבל כבר מעל גיל 21 - אתה יכול להסיע רכב מלא.

סע בזהירות ותהיה מודע לסביבה שלך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

היי אשמח לדעות מתי ניגמרת החובה לשים מודעת "נהג חדש" על החלון האחורי.

אחריי שעברתי טסט ועברו שנתיים?

או אחריי סיום מלווה אני אמור לחכות שנתיים? ז"א שנתיים וחצי אחריי קבלת רשיון זמני?

או רק אחריי שאני בן 24?

אני בן 23 ד"א

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרגע שאינך מוגדר יותר כנהג חדש ברשות הרישוי, עליך להסיר את השלט.

ברמת העיקרון, אלא אם ביצעת עבירות מסוימות, מדובר על שנתיים מרגע שקיבלת את רישיון הנהיגה.

תוכל לבדוק זאת מול משרד הרישוי או להמתין לקבלת רישיון נהיגה בו לא יהיה כתוב יותר "נהג חדש".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

לא ידעתי אם זה המקום לפרסם אני מקווה שאני צודק כי אני חייב חוות דעת מנוסה

הוצאתי רישיון ב21-10-14

לפני כ10 ימים קיבלתי טופס לשלם על חידוש הרישיון של תום ''נהג חדש''

שילמתי

והיום קיבלתי רישיון פלסטיק חדש

.

ללא המילה ''נהג חדש''

שעליו רשום

4a 14-09-16

4d 9-10-21

אם כעת אני איני נחשב ''נהג חדש''

אפילו שלא עברו שנתיים ????

שנתיים יעברו רק בעוד 29 ימים

אשמח לתשובות שהם מהימנות ככול האפשר מכיוון שאני נוסע לטיול בעוד שבוע ורוצה לדעת האם אוכל להסיע חברים יותר משניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרסמתי את זה פה לפני כמה ימים

והעבירו את זה לאשכול שמיועד לנהגים חדשים אך אין שם תשובה- ומכיוון שאני זקוק לתשובה דחופה ובכול זאת מדובר בפורום שיש בו אנשים מבינים מאוד אשמח בכול זאת לקבל מענה כי בשרשור ההוא פשוט אין מענה

הוצאתי רישיון ב21-10-14

לפני כ10 ימים קיבלתי טופס לשלם על חידוש הרישיון של תום ''נהג חדש''

שילמתי

והיום קיבלתי רישיון פלסטיק חדש.

ללא המילה ''נהג חדש'' רישיון רגיל שמותיר לי להסיע מעל 2 אנשים.

שעליו רשום

4a 14-09-16

4d 9-10-21

אם כעת אני איני נחשב ''נהג חדש''

אפילו שלא עברו שנתיים ????

שנתיים יעברו רק בעוד 29 ימים

אשמח לתשובות שהם מהימנות ככול האפשר מכיוון שאני נוסע לטיול בעוד שבוע ורוצה לדעת האם אוכל להסיע חברים יותר משניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עדיין נהג חדש ל 29 ימים נוספים. וכל מה שמשתמע מזה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עדיין נהג חדש ל 29 ימים נוספים. וכל מה שמשתמע מזה.

אפילו שיש בידיי רישיון של לא נהג חדש בתוקף ?

סתם שואל בתיאוריה (לא מתכוון להסתכן ) אם יתפוס אותי נניח שוטר עם מעל 2 אנשים. מה כבר הוא יכול לטעון כדי להאשים אותי ?

יש לי רישיון רגיל בתוקף ביד,ואני לא זוכר בע''פ מתי עברתי טסט. אז מאיפה לי שלא עברו ''בדיוק שנתיים''

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אולי לא זוכר, אבל המסוף המשטרתי זוכר מצויין. התאריך הקובע מבחינתך בדיוק שנתיים מיום קבלת הרישיון.

מה יכולים לעשות לך?

זימון למשפט, מינימום 3 חודשים שלילה, נהג חדש לשנתיים נוספות ( כנראה אחרי מבחן עיוני או/ ומעשי ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אולי לא זוכר, אבל המסוף המשטרתי זוכר מצויין. התאריך הקובע מבחינתך בדיוק שנתיים מיום קבלת הרישיון.

מה יכולים לעשות לך?

זימון למשפט, מינימום 3 חודשים שלילה, נהג חדש לשנתיים נוספות ( כנראה אחרי מבחן עיוני או/ ומעשי ).

נראה לי מאוד תמוה שהם מחלקים רישיונות בתוקף חודש לפני תום התקופה

מסכנים הנהגים (ובטוח יש כאלה )

שבטוחים ש''החליקו'' להם כמה ימים

ונוסעים עם רישיון תקין בתוקף במחשבה שהם בסדר. ואז פשוט מקבלים עונשים במידה ויתפסו

לדעתי הנהגים עצמם לא אשמים,יש כאלה שפשוט לא זוכרים באיזה תאריך בדיוק עברתי טסט לפני שנתיים ויש כאלה שיחשבו שכול עוד יש להם רישיון ביד אז הם בסדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה מאוד נהגים שמזמן שכחו חוקי תנועה, ועדיין מקבלים עונשים כאשר מבצעים עבירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...