Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 121 - באה עם גלגלים 13 אינץ', אפשר להחליף ל-15 אינץ'? תקני ובר ביצוע?

Darth-Vader
שימו לב! השרשור הזה בן 6996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

אני בעלים של מאזדה 121. כידוע לרכב הקטן הזה, גלגלים בגודל 13 אינץ'. הייתי רוצה לדעת אם אפשרי להחליף את הגלגלים לגודל של 15 אינץ', אם זה אפשרי לביצוע, אם בכלל הגלגל נכנס לתושבת, האם זה תקני ועובר טסט?

אשמח לקבל עזרה ותגובות ממי שיודע..

תודה, ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי מבחינה טכנית? כן, ברור! הכל עניין של להביא את הגלגל באופסט המתאים ולהתאים לו את הצמיג ששומר על הקוטר המקורי בדיוק המירבי.

השאלה היא למה?

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ שתעשה חיפוש, ותבדוק את היתרונות והחסרונות (נטחן פה כבר בעבר) של שינוי שכזה.

רק אחרי זה תחליט אם אתה עדין מעוניים להחליף.

שתהיה בעיניים - ג'אנטים + צמיגים (שינוי מידה ..) זה עסק יקר יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה? אחיזת כביש טובה יותר, יותר מסיביות, גלגל חזק יותר ועבה יותר ופחות פנצ'רים!
-אחיזת הכביש שלך לא תשתפר או יותר נכון לא תורגש, מהסיבה הפשוטה שמדובר ב-121..כנ"ל לגבי עובי הצמיג (שריפת דלק מינורית מיותרת למדי)

מה גם שזה יביא עימו חוסר נוחות מוחלט!!!

-המסיביות לא משחקת תפקיד כאן.

-פנצ'רים דווקא יהיו בסבירות גבוהה יותר מהמצב הקיים בשל חתך נמוך מאוד (שתצטרך בשביל קוטר 15).

גלגל חזק יותר?? מה ניסת להגיד??

בקיצור- 2 מילים:

רד מזה!

אמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה פחות פנצ'רים?

קנה רליאנט קיטן. 25% פחות פנצ'רים בהתחייבות.

ושאר השטויות שכתבת? השיפור היחיד ש15 אינץ' ייתן לך זה אולי לאגו. אתה יודע מה? אולי תצטרך חתך יותר רחב בשביל להוריד לכביש את המומנט הרוצח שיהיה לך אחרי שתשתיל מנוע של RX9. בינתיים, רק לאגו.

חוץ מזה נוחות הנסיעה תיפגע, הביצועים ייפגעו, צריכת הדלק תיפגע, היכולת לעבור טסט תיפגע והבימבה המסכנה תיפגע רגשית. לשים ג'נטים קרביים על בימבה זה כמו להדביק שערות ערווה לבלה הברווזונת.

רוצה לשפר באמת את נושא האחיזה והנוחות? תחליף בולמי זעזועים (למקוריים, לא ספורטיביים!) אם היא עדיין נוסעת על המקוריים הזקנים, ושים סט צמיגים איכותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה באמת...
אין לך מה להיפגע, פשוט אנשים אומרים לך את האמת פה.

במקום שתזרוק סתם כסף, ואחר כך תתבאס.

קראת את היתרונות והחסרונות ??

אהת באמת מוכן להקריב כול כך הרבה בשביל לוק ??

בכסף הזה אתה יכול לעשות המון דברים אחרים באוטו שיעשו לך הרבה יותר טוב.

כמו מערכת ... סתם משהו שעלה לי ... \ או במקום אם ממש בא לך על ג'אנטים, לקנות סט ג'אנטים יפה בקוטר של 13 או 14 אינץ + לשמור על קוטר מקורי, וככה תהנה מכול העולמות .. ( תתפשר על נוחות) .

Take it Easy...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

DV, אף אחד לא בא להרוס לך את המצב רוח, באמת.

הסיבה היא שברוב המקרים עלייה בקוטר הגלגל גורמת לעלייה במשקל הגלגל והצמיג, דבר שלילי בהחלט מכיוון שמדובר במשקל בלתי מוקפץ שמכביד על עבודת ההגה והמיתלים.

יוצא מכך שעלייה במשקל הבלתי מוקפץ תגרום לירידה בדיוק ההיגוי וברגש התגובה, ירידה בנוחות הנסיעה, האטה בתאוצות ואלא אם שיפרת את הצמיג עצמו בעת המעבר לסט המוגדל ולא הלכת עם משהו זול ונורמלי הרי שגם מרחק הבלימה שלך יתארך.

מסקנה - לא מדובר בשיפור.

אם ברצונך אכן לשפר את התנהגות הרכב, במאמר הבא יש הרבה מידע שתוכל להיעזר בו - http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=52485

קח את הכל ברוח טובה :-)!

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי וקראתי, דוגרי צודקים.

בכל זאת, אם כבר מדברים על צמיגים, אישפוז טען טענה שמוצאת חן בעיניי, רק לא הבנתי למה זה יעזור...

ואם כבר הזכרת, יש לך להמליץ לי על סט צמיגים איכותי ובולמי זעזועים? - דבר איתי במספרים בבקשה (מחירים ודגמים).

אגב - היום החלפתי לאוטו את 2 הרפידות הקדמיות... אם זה משנה משהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל זאת, אם כבר מדברים על צמיגים, אישפוז טען טענה שמוצאת חן בעיניי, רק לא הבנתי למה זה יעזור...

העזרה (הגדולה ביותר יש לומר) תבוא בזכות העובדה שהקשר היחיד של הרכב לכביש מתבצע דרך הצמיגים, שפר את אילו ומובטח לך רכב מהנה יותר לנהיגה ובעל יכולות דינאמיות גבוהות יותר.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי וקראתי, דוגרי צודקים.

ואם כבר הזכרת, יש לך להמליץ לי על סט צמיגים איכותי ובולמי זעזועים? - דבר איתי במספרים בבקשה (מחירים ודגמים).

אגב - היום החלפתי לאוטו את 2 הרפידות הקדמיות... אם זה משנה משהו...

זו כבר גישה אחרת .. :mm_yeah:

"שיפור" בברקסים הוא תמיד מבורך, צעד חכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, הגלגל השמאלי התחיל לעשות רעשים קצת מרגיזים אז החלפתי, לא כי היה בא לי לזרוק 300 שקל :)

יש לך אולי עוד דברים (לא חזותיים כמובן אלא יעילים ותורמים לנוחות הנהיגה ואיכות הנסיעה) שיכולים לעזור לבימבה שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור העובדה שאתה מדבר בהודעה האחרונה שלך על שיפור איכות הנסיעה אני קצת בבעיה - אני מנסה לשפר את האחיזה או את הנוחות? הדברים בד"כ עומדים בסתירה אחד לשני...

אם אתה מעוניין בשיפור האחיזה בזול (ממש בזול :-)!) נסה את השרשור שמופיע כרגע ב"דביק" של הפורום הטכני בנושא כיוונון נכון של לחץ האוויר בגלגלים לביצועים, דרך יעילה מאוד לשפר את האחיזה שבמקרים רבים נשכחת ע"י חובבי ההגה.

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אני דואג שהלחץ אויר יהיה שווה בכל הגלגלים שהוא 29, לא נראה לי יש עוד תורה בנידון...

מבחינת נוחות ואחיזה, רציתי פשוט שתציע לי רעיונות כמו למשל: אילו גלגלים לקנות, גלגלי 13 חזקים למשל ששווה להשקיע בהם, וגם מבחינת נוחות, בלי קשר לגלגלים, אילו דברים היית מציע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...