Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[יאריס 2000] רעידות עקב הדלקת אורות+סל"ד סרק לא יציב

morpheus1234
שימו לב! השרשור הזה בן 7010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות השרשור הקודם שלי עקב רעידות מכיוון המנוע, הצלחתי למקד יותר את הבעיה...

לאחר שהמנוע חם, והרכב בעמידה במצב סרק כאשר האורות מופעלים ישנם רעידות מהמנוע, פתחתי את מכסה המנוע וניתן לראות בברור את תושבת המנוע(החלק העליון של המנוע, אם אני לא טועה זוהי התושבת) רועדת ואיתה גם ארבעת הצינורות שמחוברים אליה מאחור(ייתכן שאלה צינורות הפליטה), כאשר אני מכבה את הפנסים הרעידות נפסקות והתושבת פשוט לא זזה!

עוד שמתי לב שסל"ד הסרק כשהמנוע חם - לא יציב, מדי כמה זמן נוספים 2 פסים ואז הם נעלמים - זה קורה גם עקב הדלקת פנסים אבל גם סתם כך

לי אישית זה נשמע מוזר לאאלה, איך הדלקת פנסים יכולה להיות קשורה לרעידות במנוע אני לא יודע (אבל אני לא מבין גדול בדברים האלה לכן אני פונה אליכם)

תודה מראש!!!:-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלקת אורות בהחלט מעמיסה על המנוע.

כתוצאה מהדלקת אורות נוצר יותר עומס על האלטרנטור (אשר מספק את החשמל),

ובכך בעצם האלטרנטור מעמיס על המנוע, ומכאן השינוי בסל"ד שאתה מרגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדלקת אורות בהחלט מעמיסה על המנוע.

כתוצאה מהדלקת אורות נוצר יותר עומס על האלטרנטור (אשר מספק את החשמל),

ובכך בעצם האלטרנטור מעמיס על המנוע, ומכאן השינוי בסל"ד שאתה מרגיש.

הסל"ד לא יציב גם בלי קשר לאורות, גם כשהם כבויים הסל"ד מרקד...

דבר שני, בעת עליית הסל"ד המנוע לא אמור לרעוד...

עובדה שכשהאורות כבויים בניוטרל אין רעידות גם כשאני מעלה את הסל"ד, ואילו בהדלקת האורות המנוע ממש רועד

לפי הבנתי את פעולת האלטרנטור, הוא נועד כדי להטעין את המצבר, ולכן כל זמן שהמצבר אינו "טעון" עד סופו האלטרנטו עובד, אם מדליקים את האורות האלטרנטור לא עובד "קשה" יותר...

אשמח להצעות נוספות של מה לבדוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הבנתי את פעולת האלטרנטור, הוא נועד כדי להטעין את המצבר, ולכן כל זמן שהמצבר אינו "טעון" עד סופו האלטרנטו עובד, אם מדליקים את האורות האלטרנטור לא עובד "קשה" יותר...

טעות.

כשאתה מפעיל צרכנים חשמליים ברכב, האלטרנטור אכן מהווה עומס גדול יותר על המנוע ולכן המנוע מתאמץ, כדברי slash.

אך יש לציין, כי העלייה בסל"ד תקינה משום שמחשב המנוע גורם לעליית הסל"ד עקב מאמץ המנוע.

איני יודע לגבי אורות, אף פעם לא ממש שמתי לב לעומס שהן גורמות למנוע, אבל העניין מורגש באופן מוחשי ביותר בעת מעמס של חלונות החשמל.

בעת הרמת חלון מסוים כשהוא מורם לגמרי, המנוע ממש מתאמץ!

עשיתי בדיקה קטנטנה: הרצתי את המנוע על 1500 סל"ד בסרק, השארתי את הרגל ברמה קבועה והפעלתי את החלונות האחוריים. הסל"ד ירד לאיטו ל-700! בעת הפסקת הלחיצה על מתג הרמת החלון הסל"ד ישר עלה ל-1500 בחזרה.

לגבי הבעיה ספציפית ברכבך, איני יודע.

דעתי היא שישנה בעיה במע' החשמל, משום שהאורות לא אמורים להעמיס בצורה כזו ניכרת על המנוע.

יכול להיות שיש לך בעיית טעינה, מצבר בערוב ימיו, או אף בעיה כלשהי בהצתה (מצתים וחוטיהם - מתי הוחלפו?).

בנוסף, אם הינך טוען שהסל"ד עולה ויורד לסירוגין גם כשאין מעמסה חשמלית רצינית על המנוע, יכול להיות שישנה בעיה במנוע הצעדים.

אך קח את דבריי בערבון מוגבל - הם בגדר השערה בלבד.

כמובן שאשמח אם חברי הפורום יוכלו לתקן/להוסיף/לאשר דבריי.

שבת שלום!

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות.

כשאתה מפעיל צרכנים חשמליים ברכב, האלטרנטור אכן מהווה עומס גדול יותר על המנוע ולכן המנוע מתאמץ, כדברי slash.

אך יש לציין, כי העלייה בסל"ד תקינה משום שמחשב המנוע גורם לעליית הסל"ד עקב מאמץ המנוע.

איני יודע לגבי אורות, אף פעם לא ממש שמתי לב לעומס שהן גורמות למנוע, אבל העניין מורגש באופן מוחשי ביותר בעת מעמס של חלונות החשמל.

בעת הרמת חלון מסוים כשהוא מורם לגמרי, המנוע ממש מתאמץ!

עשיתי בדיקה קטנטנה: הרצתי את המנוע על 1500 סל"ד בסרק, השארתי את הרגל ברמה קבועה והפעלתי את החלונות האחוריים. הסל"ד ירד לאיטו ל-700! בעת הפסקת הלחיצה על מתג הרמת החלון הסל"ד ישר עלה ל-1500 בחזרה.

לגבי הבעיה ספציפית ברכבך, איני יודע.

דעתי היא שישנה בעיה במע' החשמל, משום שהאורות לא אמורים להעמיס בצורה כזו ניכרת על המנוע.

יכול להיות שיש לך בעיית טעינה, מצבר בערוב ימיו, או אף בעיה כלשהי בהצתה (מצתים וחוטיהם - מתי הוחלפו?).

בנוסף, אם הינך טוען שהסל"ד עולה ויורד לסירוגין גם כשאין מעמסה חשמלית רצינית על המנוע, יכול להיות שישנה בעיה במנוע הצעדים.

אך קח את דבריי בערבון מוגבל - הם בגדר השערה בלבד.

כמובן שאשמח אם חברי הפורום יוכלו לתקן/להוסיף/לאשר דבריי.

שבת שלום!

שחף בן צבי.

אכן, הפלאגים הוחלפו לפני זמן רב, האם החלפתם יכולה לפתור את בעית הרעידות וסל"ד הסרק?

וכמה בערך עולה מנוע צעדים?

תודה מראש!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם הפלאגים אחראים לכך ולמען האמת אין לי מושג המבוסס על עובדות מוצקות.

לכן, איני רוצה להטעותך ולא אאשר הדבר בבטחה.

נקווה שמנוסי הפורום יענו על שאלה זו.

לכל הידוע לי, מחיר פו"ה מנוע הצעדים יקר, ויכול לנוע בין אלפיה בודדת לשלוש. (תלוי איפה כמובן)

כמו כן, ניתן לפרק את מנוע הצעדים ולנקותו, אך הדבר לא ימנע מהבעיה לחזור בקרוב. (יש לציין שבהרבה מקרים לא ניתן לעשות זאת בהצלחה משום שמנוע הצעדים מאוד רגיש ונשבר בעת הפירוק)

בברכה,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...