Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני זוכר מותר להשחיר עד משהו כמו 60% וזה עדיין חוקי..

תקנה 356(ד)

לא ירשם רכב ולא יחודש רשיונו של רכב שהשמשות המותקנות בו, כולן או מקצתן צופו בחומר ציפוי, בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת.

די לשטויות.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה להשחיר חלונות עם מדבקה אסור חוקית ולא חשוב קדימה או אחורה .מה שמותר זה צריבה של החלונות 30% קדימה ו-70% מאחורה נקודה . ואתה מקבל אישור לטסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה להשחיר חלונות עם מדבקה אסור חוקית ולא חשוב קדימה או אחורה .מה שמותר זה צריבה של החלונות 30% קדימה ו-70% מאחורה נקודה . ואתה מקבל אישור לטסט
איזה חלק מהתקנה לא הבנת?

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום הויכוח הזה בין כולם, אני מתנדב לעשות בירור האם מותר להשחיר חלונות או שאסור (בכל רמה שהיא).

חבל על המקום שתופסים על השרת עם ההודעות האלו של "כן מותר" ו-"אסור" !

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שהבטחתי, בדקתי את העיניין וקיבלתי תשובה דומה למה שעמית נתן.

להלן מייל שנשלח למחלקת חופש המידע במשרד התחבורה:

בס"ד

20/12/04

למר ש., שלום,

שלחתי את פנייתך, לאגף הרכב ולהן התשובה שנתקבלה:

א. תקנה 356 לתקנות התעבורה, קובעת שאין לצפות שמשות ברכב בחומר ציפוי כל שהוא, בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בדרך אחרת.

ב. לנוכח האמור, המצב כיום הוא שאין אישור לצפות שמשות ברכב מעבר לכהות המקורית שנעשה בתהליך ייצור השמשה.

בברכה,

איריס דנינו

חוק חופש המידע

-----Original Message-----

From:
]

Sent:
Thursday, December 16, 2004 10:53 PM

To:
חוק חופש המידע

Subject:
שאלה לגבי הכההת חלונות

לגב. אפרת קילשטוק שלום רב,

אינני יודע אל מי לפנות לכן פניתי אליך בשאלה, אם את אינו הגורם הנכון אנא הפני אותי אליו.

ברצוני לברר לגבי חוקיות הכההת חלונות ברכב.

ברצוני להכהות את החלונות ברכבי בגלל המערכת שיש ברכב ואינני רוצה שיצפו לי לתוך הרכב.

הכיצד אפשר לקבל אישור על זה ? הבנתי שיש את האפשרות לקבל אישור על אחוז כהות מסויים.

אשמח אם תעזרי לי בעניין הזה.

בכבוד רב,

א.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

דברתי עם CARGLASS והם טוענים שאם החלונות מושחרים בלייזר אז מותר להשחיר את כולם (דלתות אחוריות + קדמיות + שמשה אחורית) ושזה עובר טסט. מישהו יכול לאשר?

יבגני

בחו"ל: Audi Q7 3.0 TFSI 2014, ו- Porsche Cayman S 2013

בארץ: מחפש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע יש הרבה גרסאות אם אתה עושה בתנור בלייזר במדבקה לא משנה החוק בישראל אומר ככה - חובה לראות את הנהג ואסור להשחיר בכל דרך את החלונות הקדמיים של הנהג + נוסע שליד הנהג יש אנשים שעושים דרגה 1 ואז לא כזה רואים , אבל אם שוטר עוצר אותך ובקטע שלו לחפש אותך אתה יפה מאוד תלך להוריד גם את דרגה 1 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוקי אך ורק מאחורה, ומקדימה בכלל לא חוקי לחלוטין , הרכב לא יעבור טסט בשום פנים ואופן גם אם זה במספר אחוזים ויתחשק לשוטר מתנדב משעומם לדפוק אותך הוא יכול לחלוטין..

העניין חוקי רק לרכבים חדשים שבאים עם השחרה מהחברה כמו BMW וג'יפים חדשים שבאים מפס הייצור עם השחרה אז העניין חוקי ואין בכך שום בעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט לא מבין את ההגיון הדבילי מאחורי ההצהרה ש-

רכב מהחברה יכול לצאת עם חלונות שחורים

ורכב שלא יצא מהחברה לא יכול!

הרי אין שום שוני ביניהם

מה השוני???

היתן שחוק שנוי מבנה הרכב חל על פעולה זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההגיון הוא בשיטת ההכהיה.

חלון מקורי, תהליך הכהייתו נעשה בתהליך ייצורו.

חלון לא מקורי, ההכהייה נעשית באופן חיצוני.

התקנה הרלוונטית הינה תקנת שמשות ולא תקנת שינוי מבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לאור חיפוש (דיי מתיש) שביצעתי בנושא הבנתי שבעבר היה אסור להכהות אפילו את האחוריים וכיום מותר (המסמך שצירף המשתמש מת"ח הינו מ-2005).
  2. המסמך המצורף מדבר על איסור של התקנת ציפי הכהייה לחלונות הקדמיים, האם הכוונה גם לשיטות הכהייה אחרות (לייזר, תנור וכו')?
  3. האם ישנה דרך חוקית לאשר חלונות כהים מקדימה? בכלל זה הכהייה ברמה מסויימת, בתהליך מסויים תוך קבלת אישור? האם קיים אישור כזה שזגגים מורשים יכולים לספק או שמדובר בהטעייה?
  4. במידה וקיימים, האם ניתן להחליף את החלונות לחלולונות כהים שיוצרו כהים בתהליך מסודר ולאשר שינוי כזה ברכב?

מת"ח אודה לתשובתך המלומדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב וכל השאר..

היה כאן בפורום בעבר דיון ממצה על העניין. בנוסף עיינתי בחוק עצמו והתשובה היא:

אסורה הכהיית השמשות, בכל רמת הכהייה, בכל שיטה שלא תהייה, של אף חלון חוץ מהחלונות הצדדיים האחוריים מעבר לאיך שיצא הרכב מהיצרן/משווק.

כלומר, אם רכבך לא מגיע מהיצרן/משווק עם חלונות כהים, היחידים שמותר לך להכהות הם הצדדיים האחוריים. הכהיית החלון האחורי עצמו אסורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...