Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה,טיפולים ואחזקה קיה פורטה 2010.

GABIUBOGI
שימו לב! השרשור הזה בן 3377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את הרכב ההורים קנו לי ב 07/2013 לאחר שחיפשנו רכב משפחתי שני לבית. במקור חיפשנו ניסאן טידה/מזדה 3 אבל פשוט שנאתי את שני הרכבים וכאשר הגענו לאוטוסנר ראינו בשורה הראשונה את הפורטה עומדת לה...יוצאת השכרה עם 78000 ללא תאונות ועם בדיקה שיצאה מצוין.

עכשיו לאחר שנה אני מבין שזאת הרכישה הכי טובה שיכולנו לעשות.

10404687_773306192690238_363662535_o.jpg?oh=71fa2234e2ef755a505a7747bd3dcd7c&oe=53894FCF&__gda__=1401520146_d483db13984867ace52ea5331c37beb1

הרכב מכמה בחינות:

מנוע וגיר: המנוע מרגיש די חזק ביחס ל1600 אוטומטית ומאיץ לא רע כאשר מושכים אותו לכיוון ה4000-5000 סל''ד. הבעיה זה הגיר המוגבל והמיושן בעל ה4 הילוכים שגורם לרכב לנסוע ב120 קמ''ש על 3500 סל''ד וכמעט 5000 סל''ד כאשר מושכים לכיוון ה170 קמ''ש (ניסיתי פעמיים רק כדי לבדוק מתי נגמר לי האומץ :lol:).

בגיר ה6 הילוכים אני מאמין שהמצב בסדר גמור ואפשר לשייט בשקט. צריכת הדלק עומדת בממוצע על 1/12-13 כאשר הנסועה היא 50-50 עירוני ובין עירוני.

התנהגות והיגוי: לא קיים.

לרכב הגה של סימולטור במשחקייה וגם עכשיו כאשר אני נוהג שנה ברכב אני לפעמים "עף" בפניות כי ההגה פשוט מנותק,דבר הגורם לESP לעבוד אצלי שעות נוספות.

אני קצת מתבייש להגיד את זה אבל לשברולט אופטרה שהייתה לי היה הגה הרבה יותר מתקשר מזה של הפורטה.

אמינות,טיפולים ואחזקה:

אז מה היה לנו...אמינות כמו של כל רכב מודרני ללא שום בעיות מיוחדות.

דברים שהתקלקלו: חגורת מנוע התייבשה(170 ש''ח),יוניט אור בלם (110 ש''ח) ונורה קדמית אחת.

ביצעתי בתקופה הזאת טיפול גדול של 90 אלף קילומטר בעלות של 2000 ש''ח. וטיפול קטן (היום) של 105 אלף קילומטר בעלות של 600 ש''ח בערך.

כמו כן רכשתי רביעיית צמיגים בעלות של 1500 ש''ח.

ביטוח ורישוי:

כ8500 ש''ח למקיף+חובה לנהג חדש.

אגרת רישיון רכב כ1900 ש''ח.

תוספות אישיות:

*חלונות כהים-200 ש''ח.

*חיישני רוורס-300 ש''ח.

*ריפודים-500 ש''ח.

*ידיות ניקל-50 ש''ח.

*סט קומפוננט קדמי מורל טמפו-500 ש''ח.

סיכום אישי:

אני מאוד התחברתי לרכב ואני מרגיש שהוא מאוד מתאים לי,אין לי באמת צורך ברכב בגודל כזה אבל אני אחד שנוכחות בכביש חשובה לו ולכן קיים אצלי מחסום פסיכולוגי מנהיגה ברכב קטן ועד שלא יהיה לי כסף לרכב עם נוכחות גדולה יותר אני לא אחליף את הפורטה.

לדעתי גם הרכב נראה מעולה אז יש לו קצת פוזה ואני לא אשקר ואגיד שזה לא חשוב לי כי אני כמו כל נער מתלהב מהשטויות האלה.

אם לא ההורים שלי אני מניח שהרכב הזה היה עומד בחניה כי כשאני מסתכל על הסיכום הזה אני פשוט מקבל את הסטירה לפנים כי זה מאוד קשה להחזיק רכב,והרבה אנשים שמחפשים לעצמם רכב תמיד שוכחים שלאחר שהם קונים אותו צריך גם להחזיק אותו בצורה כלשהי והם פשוט נופלים.

אז הייתה שנה לא רעה בכלל,ואני מאחל לעצמי שהשנה ההוצאות יהיו נמוכות יותר,תודה שקראתם :-D

10009592_739124599441731_446632734_n.jpg1381177_657030024317856_1875509875_n.jpg1958259_729510703736454_107125967_n.jpg1471886_732920900062101_885080556_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי GABIUBOGI

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1/12 בנסיעה רגילה אבל אפשר להגיע ליותר אם אתה רוצה להתעלל בעצמך.

הדש בסדר גמור,הבעיה של הדש המתנפח זה בסיד ולא בפורטה.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

כ8500 ש''ח למקיף+חובה לנהג חדש"

וואו זה המון כסף!

אפילו לBMW שלי הביטוח יותר שפוי ;-)

עריכה אחרונה על ידי ToSToS

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עוד מקרה טוב...רוב חברות הביטוח לא רצו לבטח אותי בכלל!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור יצא לי לעשות נסיעה די ארוכה בפורטה צבאית,מאוד אהבתי אותה,המושב רך כמו שאני אוהב ובאמת מנוע טוב מבחינת ביצועים.

באיזו עלות הרכב נרכש?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור מעולה,תודה = ]

רק אם אפשר לשאול,לא קצת פחדת לקנות רכב מהשכרה? זו לא אופציה שהרבה אוהבים ללכת עליה משום מה... S:

ואפשר לשאול באיזה חברה אתה מבוטח? אני גם מחפש בדיוק רכב והמחיר שקיבלת זה נראה מחיר מעולה לעומת מה שקיבלתי (ב-2 חברות אמרו לי 18 אלף חובה + מקיף לנהג חדש,כל השאר לא רוצים לבטח כי הרכב יהיה רשום עליי S: ) >

מבחינת הנסיעה,אין איתו בעיות? (טפו טפו טפו),כאילו,אפשר לנסוע איתו בראש שקט? היית ממליץ על רכב כזה לנהג חדש? (כמוני) O:

ויש חסרונות כלשהם לרכב או שלא הצלחת למצוא משהו? חחחח

אבל הכי חשוב זה שאתה נהנה ממנו,לא צריך להתייחס למה שקורה מסביב,בסוף אתה זה שנוהג עליו כמעט כל יום,אם אתה נהנה ממנו זה הכי חשוב :)

בית"ר נורדיה ירושלים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור יצא לי לעשות נסיעה די ארוכה בפורטה צבאית,מאוד אהבתי אותה,המושב רך כמו שאני אוהב ובאמת מנוע טוב מבחינת ביצועים.

באיזו עלות הרכב נרכש?

קצת קשה לי לענות לך על זה.

אבל אני אנסה....47 אלף ש''ח בהעברה בנקאית+שברולט אופטרה 2006 עם 150 אלף קילומטר יד 3 מקוריות ליסינג עם קצה שלדה.

סיקור מעולה,תודה = ]

רק אם אפשר לשאול,לא קצת פחדת לקנות רכב מהשכרה? זו לא אופציה שהרבה אוהבים ללכת עליה משום מה... S:

דווקא אני מעדיף רכב השכרה מאשר ליסינג כי רוב האנשים שמשכירים הם פחדנים ופוחדים לעשות נזק לרכב,עובדה הרכב נקי מתאונות ועבר צבע פה ושם בגלל שאוטוסנטר לא יודעים לעשות פוליש כמו שצריך. כמו כן צריך להתגבר על מחסום פסיכולוגי שאומר לך שאתה הבן אדם הכנראה 100 שנוהג באוטו הזה.אבל לאחר שנה שכבר גרמתי לאוטו להיות האוטו שלי ע''י הוספת פריטים שמאפיינים אותי הדבר היחיד שמזכיר לי שהוא היה בהשכרה זה הכיתוב ברישיון.

ואפשר לשאול באיזה חברה אתה מבוטח? אני גם מחפש בדיוק רכב והמחיר שקיבלת זה נראה מחיר מעולה לעומת מה שקיבלתי (ב-2 חברות אמרו לי 18 אלף חובה + מקיף לנהג חדש,כל השאר לא רוצים לבטח כי הרכב יהיה רשום עליי S: ) >

אני מבוטח אצל "השוקה" של ההורים שדואג לי לכל מיני קומבינות. אבל אני חושב שהוא משתמש בחברת מגדל.

מבחינת הנסיעה,אין איתו בעיות? (טפו טפו טפו),כאילו,אפשר לנסוע איתו בראש שקט? היית ממליץ על רכב כזה לנהג חדש? (כמוני) O:

אין שום בעיות חוץ מההגה הדפוק וכן לדעתי זה רכב מאוד ראוי לנהג חדש כי יש בו כל מה שנהג חדש ירצה....שקע USB וזריזות :wink:

ויש חסרונות כלשהם לרכב או שלא הצלחת למצוא משהו? חחחח

רק ההגה והקפיצים האחוריים שמרגישים קצת זולים,ידוע בקיה פורטה מהדור הזה.

אבל הכי חשוב זה שאתה נהנה ממנו,לא צריך להתייחס למה שקורה מסביב,בסוף אתה זה שנוהג עליו כמעט כל יום,אם אתה נהנה ממנו זה הכי חשוב :)

תודה!

באדום :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיקור מצויין, נשמע כמו רכב 1600 משפחתי אוטומטי ממוצע, יצא לי לנהוג על הפורטה של המנהלת שלי, הרכב משרה תחושבה טובה בישיבה בפנים, מבחוץ אהבתי מאוד את המראה שלו וביצועים טובים למנוע 1600.

סך הכל רכב מצויין גם בתור רכב ראשון במשפחה, הכי חשוב שאתה נהנה ממנו!

*המחיר של הביטוח לא קצת מוגזם בישביל קיה פורטה?

על מאזדה 3 2010 עלה לי הרבה פחות בתור נהג צעיר.

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מוגזם המחיר ביטוח,אבל הכי זול שמצאתי.

אני נהג חדש ורשום כבעלים והנהג הראשי של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח באמת יקר.

אני מבטח מאזדה 3 ויונדאי I30 עם נהג חדש וצעיר ב-5,300 ו-4800 בהתאמה.

ממליץ לך להתאמץ קצת יותר בסקר שוק בפעם הבאה.

אגב לכל הצעירים, ניתן להשתמש בהיעדר תביעות של ההורים ולקבל את ההנחה שלהם בשנים הראשונות לביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני חשבתי שמצאתי ביטוח זול :loco:

עשיתי סקר שוק ורוב החברות ביטוח פשוט סירבו לבטח אותי והשאר נתנו הצעה של מעל 10 אלף ש''ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקח לי זמן להתרגל למושב הנהג והייתה תקופה שסבלתי מכאבי גב,אבל לאחר ייעוץ של חברי פורום ורופא שיניתי תנוחת נהיגה לזקופה יותר ועכשיו הכל מעולה.

בסה''כ מושבים סטנדרטים,לא משהו מיוחד. יש כיסים בגבי המושבים ומשענת יד לנהג ועוד משענת נוספת עם מחזיק כוסות בשורה האחורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...