Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מרוכז: המלצות מצלמות דרך DVR

Freak_Miky

פוסטים מומלצים

• תגובות 17 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לאחר זמן מה של שימוש ב GS8000L שקניתי, אשתף אתכם בשתי "תובנות" :-)

1. לעומת ערכיי הצילום הגבוהים יותר והמתיימרים לספק חדות טובה יותר - המצלמה מצלמת היטב ברזולוציית VGA והצילום לחלוטין אינו מעוות.

כמובן שגם כתוצאה מכך, הכרטיס (8G מיקרו), יכול לצלם משך ארוך יותר ולהכיל הרבה יותר קבצים מצולמים ולפי 'לופים' (לולאות) של 3 או 5 דקות.

2. הדבר השני?

פתאום, קרה לי שהפעלתי את המצלמה וקיבלתי כותרת/הודעה על מסך כחול שהכרטיס מלא ולא ניתן לצלם. מחקתי וגם פירמטתי את הכרטיס ואחרי כמה שעות נסיעה, שוד ושבר... הכרטיס מתמלא שוב והמצלמה לא מצלמת!

מתחיל שלב ההתחרפנות...

תוך כדי בדיקות, כשהמסך דלוק ON כל הזמן בנהיגה, אני רואה, שכשבלמתי פתאומית ואפילו ממש לא בלימת חירום דרמטית, סתם בלימה חזקה? המסך הראה לי שהצילום מקבל אוטומטית אייקון "מפתח" (סימן לקובץ מוגן) ואז הבנתי, שהכרטיס מתמלא לאט-לאט אבל בטוח בקבצים "מוגנים", עד שהוא מתמלא לגמרי והמצלמה כבר לא "דורסת" את הקבצים הרגילים, לא מצלמת ב'לופים', לא חוזרת להתחלת הכרטיס והיא חודלת לצלם בכלל.

ואז הבנתי לגמרי :-) שבגלל שהגדרתי את המצלמה ב-G-SENSOR על רמת רגישות הכי גבוהה 2G - כל בלימה פשוטה ברכב או משהו דומה וקרוב לזה מבחינת אינרציה ותגובה, היה נועל אוטומטית את הקובץ ואלה היו מצטברים, לא נמחקים ו"סותמים" את הכרטיס.

שיניתי ל-6G והמצלמה חזרה לצלם רגיל ובלולאה אינסופית כרגיל.

מי שלא מוכר לו, מאפיין ה-G סנסור חשוב משום שברגע שהרכב חווה מכה/תאונה, המצלמה נועלת את הצילום באופן אוטומטי והקובץ מוגן ובלתי מחיק בשימוש רגיל ו/או שגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האפשרות הזו עובדת,

זה קצת מעצבן בזמן נהיגה כי ברמזורים לפעמים היא משהה את ההקלטה עד שזזים או יש תנועה ממול.

האפשרות הזאת טובה כשהרכב עומד/חונה לזמן ארוך או כשאתה רוצה להשתמש במצלמה כמתצפתת/אורבת על מקום כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שלשימוש הזה היא מושלמת, העניין הוא שלא נוח להחליף בין המצבים לאחר נסיעה.

אפשרות נוספת היא להגדיר MODE1 לנסיעה ו MODE2 לחניה ואז לעבור בינהם בלחיצת כפתור.

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שלשימוש הזה היא מושלמת, העניין הוא שלא נוח להחליף בין המצבים לאחר נסיעה.

אפשרות נוספת היא להגדיר MODE1 לנסיעה ו MODE2 לחניה ואז לעבור בינהם בלחיצת כפתור.

אכן אבל, יש לכם, למשתמשי מוביוס 'באג' קריטי אחר!

העניין האחר:

חפרתי יותר מפעם אחת במוביוס ולא האמנתי שלא מצאתי אפשרות ל"נעילת קבצים". לא יזומה ולא מתוכנתת. לא ידנית ולא אוטומטית (G-סנסורית).

החוסר הקריטי בתכונה הזאת, מבטל לחלוטין את טיבה לעומת מצלמות אחרות.

באותה הפעם (חוק מרפי?), כשתמחוק בשגגה קובץ שמהווה ראייה, לא מקנא בך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא ממש חפרת מספיק..

בוודאי שיש אפשרות להגנה על קבצים - ידנית, לחיצה על כפתור ה-M בזמן הקלטה תגרום לקובץ להיות מוגן ממחיקה.

The current clip can be write-protected by pressing the Mode button while

recording.

עמוד 6 במדריך :

http://www.mytempfiles.info/mobius/MobiusManual.pdf

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא ממש חפרת מספיק..

בוודאי שיש אפשרות להגנה על קבצים - ידנית, לחיצה על כפתור ה-M בזמן הקלטה תגרום לקובץ להיות מוגן ממחיקה.

עמוד 6 במדריך :

http://www.mytempfiles.info/mobius/MobiusManual.pdf

אוקיי.

את איזכור "הידנית" באמת פיספסתי. כל כך נחבאת לה ולא מובלטת שורת האפשרות הזאת, שאני קצת תמה ע"כ...

בכ"א, ידנית או, רק ידנית זה לא הכי מעשי או, זה לא "אחי מעשי" :-)

טיבה של מצלמה נבחן בפרמטר המקסימלי שתורם לתוצאה המקווה.

נעילת קובץ והגנתו אוטומטית בעת אירוע ועפ"י חיישני G היא חשיבות ראשונה במעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולל חיישן התנגשות כי אולי במקור המצלמה נועדה לטיסנים?....

זו הסיבה שהוא אינו כולל גם מסך לשם חיסכון במישקל.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש מסכים איתך לגבי החשיבות. במקרה של תאונה יש לי 4.5 שעות (נפח הכרטיס) שרק אחריהן הקובץ יידרס. אתה רואה מצב שהרכב יישאר דולק 4.5 שעות אחרי תאונה בלי שאף אחד ישלוף את הכרטיס או ינתק את המצלמה?

יותר חשוב בעיניי שמירה ידנית לארועים לא חמורים, כאלה שאתה רק רואה ולא מעורב בהם.

שמירה ע״י סנסור הייתה לי במצלמה הקודמת, גם על המצב הכי לא רגיש היו נשמרים לי מלא קבצי זבל (בלימות חזקות, באמפים וכו׳), דרש ניקוי מדי פעם.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש מסכים איתך לגבי החשיבות. במקרה של תאונה יש לי 4.5 שעות (נפח הכרטיס) שרק אחריהן הקובץ יידרס. אתה רואה מצב שהרכב יישאר דולק 4.5 שעות אחרי תאונה בלי שאף אחד ישלוף את הכרטיס או ינתק את המצלמה?

יותר חשוב בעיניי שמירה ידנית לארועים לא חמורים, כאלה שאתה רק רואה ולא מעורב בהם.

שמירה ע״י סנסור הייתה לי במצלמה הקודמת, גם על המצב הכי לא רגיש היו נשמרים לי מלא קבצי זבל (בלימות חזקות, באמפים וכו׳), דרש ניקוי מדי פעם.

לא סביר שמצלמה תנעל קובץ כאשר אתה מגדיר G סנסור על 6 או 8.

כתבתי על מה שקרה לי עם זה בעמוד הקודם/99...

אתה רואה מצב שמצלמה לא עפה מההתקן שלה, מתנתקת ממקור המתח ברכב והסוללה לא מקיימת את מה שהיא "מבטיחה" או אמורה להחזיק, ו/או שהמצלמה מתרסקת בתאונה, חודלת לצלם ואז... הקובץ כבר נדפק/נפגם לפני שהוא מספיק להינעל ולתעד את שקרה?

מרפי, כבר אמרנו?

אנחנו הרי תמיד מתכוננים למצב הקיצון ביותר ולזה, אי נעילה אוטומטית? זה כשל קריטי ידוע מראש.

אבל זה לא ויכוח. זו רק הבעת דעה ועניין של בחירה והעדפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולל חיישן התנגשות כי אולי במקור המצלמה נועדה לטיסנים?....

זו הסיבה שהוא אינו כולל גם מסך לשם חיסכון במישקל.

אם המצלמה הזו יועדה לטיסנים וחסרונותיה הנ"ל ניכרים בה לשימוש ברכב, הרי שהיא לא מתאימה לשימוש ברכב :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי במצלמה A8 היו רק 3 מצבי רגישות, בלי G, וגם על הרגישות הכי נמוכה, היו לי קבצי זבל. אם אצלך זה עובד טוב יותר אשריך..

כן, מסכים שכדאי שתהיה אופציה כזאת, בהנחה והיא עובדת טוב, אבל לא רואה בה חשיבות מכרעת כמוך.

גם אם המצלמה מאבדת את מקור המתח, כל מה שהסוללה הפנימית צריכה להחזיק זה 2-3 שניות כדי לאפשר שמירה של הקובץ.

אם היא לא מחזיקה את זה אז גם התאריך וההגדרות שלך לא יישמרו בכיבוי מתח.

אם הגעת למצב שהמצלמה עצמה התרסקה עד כדי אובדן יכולת שמירה - כנראה שאתה עצמך כבר לא בין החיים... לא ממש סביר שזה יקרה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיכוי שמביני המוביוס למיניהם ייתנו כאן מס' תצלומי מסך של כלל ההגדרות שלהם בתוכנה עבור המצלמה, בעבור אלו שלא ממש מכירים ויודעים מה לשנות ובמה להתעסק על מנת לקבל איכות מקסימלית והגדרות מתאימות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיכוי שמביני המוביוס למיניהם ייתנו כאן מס' תצלומי מסך של כלל ההגדרות שלהם בתוכנה עבור המצלמה, בעבור אלו שלא ממש מכירים ויודעים מה לשנות ובמה להתעסק על מנת לקבל איכות מקסימלית והגדרות מתאימות?

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=357266&d=1381818513

attachment.php?attachmentid=357266&d=1381818513

http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=357267&d=1381818513

attachment.php?attachmentid=357267&d=1381818513

עריכה אחרונה על ידי yanjy1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...