Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת: מאזדה 6 פרימיום 2.5 ל' 170 כ"ס

Guest car4fun
שימו לב! השרשור הזה בן 3174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלטתי לפתוח את השירשור על מנת לעזור להרבה מחפשים כמוני (לשעבר- כשחיפשתי) שמחפשים רכב טוב, בתקציב סביר המספק מקסימום תמורה למחיר. התמורה היא אינדיווידואלית מאחד לאחר, כי אחד יכול להעדיף רכב חזק עם נתונים מכאניים ואחר יעדיף רכב מפנק עם מעט נתונים מכאניים. אז לא לקטול אותי.

לאחר שזה נאמר.

אחרי תקופה של חיפושים אחרי מועמדים (פזלתי לכיוון ה A4 08, בימר סדרה 3 07-08 , ואלפא 159 08-09), ולאחר ששמעתי את סכום הביטוח ועלויות התחזוקה והטיפולים, החלטתי לבדוק קצת על הרכב הבא, מאזדה 6 דגם פרימיום, סדאן. התקציב שלי אפשר שנתון 09 כ 97K ₪ נכון ללפני חודשיים +.

אין לי מושג מדוע, אבל כשחיפשתי עליו מידע, לא מצאתי הרבה. למעט כמה מבחני דרך בודדים שלא נתנו מענה שלם אלא כללי. בעיקר נעזרתי בסירטוני יוטיוב כדי לקבל מושג טוב יותר, וזה עזר לי לקבל החלטה, בכלל ששווה לחפש.

היום אני חודשיים-שלשה אחרי, ושמח לחלוק אתכם (המחפשים) קצת נתונים על הרכב, למי שמתעניין ומחפש רכב בתקציב דומה.

אז הנה סקירה כללית (על הדגם שאני מחזיק ספציפית), ואולי לא הכי מקצועית אז סליחה מראש.

*נק' לציון- לא יודע מה יש ומה אין בדגמי הלקצ'ורי והאקזקיוטיב כי מעולם לא הייתי בהם . אני מתייחס רק למה שאני מכיר מנסיוני הקצרצר.

נתונים טכניים:

מאזדה 6 דגם פרימיום- נפח 2.5 ליטר 170 כ"ס ב 6000 סלד , מומנט 23 קג"מ ב 4000 סלד.

0-100 קמ"ש- 9.9 לפי יצרן. 9.2 בפועל.

צריכת דלק של מנוע ה 2.5 ליטר - 8.2 ל' ל 100 ק"מ בנסועה משולבת . כאשר הרוב פוזל על נסועה עירונית, פקקים (מדי בוקר וצהריים נסיעה של 12 ק"מ לכל כיוון כאשר בשעות האלו תמיד פקוק) ורמזורים. מדובר על נסיעה עם רגל קלה ופה ושם מתפנק כשאפשר.

תא מטען- מרווח מאוד. הוכנסו בקלות יתרה, עגלת תינוק, טיולון, ארגז תחזוקה של הרכב (יושב קבוע בבגאג') ונשאר עוד מספיק מקום לקניות. לא מצאתי קיבולת בליטרים בספר הרכב אני בטוח שיש.

קיבולת מיכל דלק- 64 ליטר

גלגלים- חישוקי סגסוגת R17 215/50 לא מגיע בגדלים גבוהים יותר לשנתונים 08-12 .

הנעה קדמית - 2X4

טיפטרוניק

מערכות בטיחות:

כריות אוויר- 6 (עשו עבודה מצויינת ברכב הקודם מאותו הדגם ,שהלך טוטאלוס, בתאונת צד-חזית עם משאית והצילו חיים)

ABS למניעת נעילת גלגלים

TCS מערכת בקרת משיכה

DSC מערכת בקרת יציבות דינמית

רמת גימור פרימיום כוללת בתוכה:

קסנון

מתזים חשמליים לפנסי קסנון

פילוס אוטומט של אלומת האור בהדלקת הפנסים

פנסי ערפל קדימה

תאורת לד אחורית (רגיל וברקס)

סאנרוף

מראות מתקפלות חשמלית

מראה אחורית מתכהה

תאורת שירות ב 2 סכי השמש (מראת איפור)

סלון עור

הגה תפור עור

משענת יד וכוסות- בסלון האחורי

משענת יד לנהג/נוסע מעור ,מתכווננת קדימה ואחורה

כניסת AUX ושקע כח (מתח) נוסף במשענת היד של הנהג/נוסע

גימור PIANO BLACK מבריק בקונסולת הגיר,ההאנדברקס ולאורך הדש מהקצה של הנהג עד לקצה של הנוסע

דיפוני עור 4 דלתות

כיסא נהג חשמלי עם זכרונות, לכוונון אוטמטי ל 3 נהגים

חיישני גשם

חיישני תאורה

בקרת אקלים דיגיטלית, מפוצלת לנהג ולנוסע

שליטה מלאה מההגה על מערכת השמע (ווליום, בחירת תקיות,בחירת דיסק ותחנות רדיו), בקרת אקלים (שליטה על עוצמת מניפה וטמפרטורה) ומחשב הדרך.

בקרת שיוט

צ'יינג'ר ל 6 דיסקים בקונסולת הדשבורד (אני בכוונה מציין בדש כי אני בתחילה חשבתי שמדובר על ציינג'ר בתא המטען מאחורה)

4 חלונות חשמל עם אוטומט

תאורת שירות כניסה/רצפה בשני דלתות קדמיות

2 תאורות מפה- קידמית ואחורית.

חימום מושבים 2 עוצמות לנהג ונוסע .

לסיכום:

מבחינת טיפולים:

אין לי כל כך מה לומר אבל אם יהיו מתעניינים אשמח להעלות כאן טיפול 60K שאני צריך לעשות עוד 4K ק"מ.

זכור לי שתושבת מנוע עולה סביב ה 1500 ש"ח כשהייתי צריך לרכב הקודם.

רפידות ברקס מקורי זוג - 600 ש"ח

אם זכור לי נכון טיפול 90K שביצעתי לרכב הקודם עלה כ 1000-1200 ש"ח .

זוג בולמים סביב 600 ש"ח אם הבנתי נכון,ברכב הקודם.

מבחינת הנהיגה:

הרכב מהנה ונוח גם בנסיעה ארוכה. ידית התמיכה לגב התחתון עוזרת לי מאוד בנסיעות ארוכות (יש ידית קטנה לנהג).

רכב מפנק, גישה נוחה לכל כפתור.

מאיץ טוב ומאפשר נהיגה בטוחה בכל מה שקשור לעקיפות, השתלבויות וכו' המצריכים לפעמים השתלבות מהירה עם התנועה ובכלל כרכב, הוא נותן הספק מצוין.

מבחינה עיצובית: זה כבר עניין של טעם. כן יש יפים ממנו., אבל אני חושב שהרכב נראה מצוין (במיוחד בשחור :wink:) , שמרו על קו צעיר ומודרני, הכל זורם יפה בעין. אולי היה אפשר להגדיל את החישוקים אבל לא אהיה קטנוני. זוג האגזוזים האחוריים מחמיאים לו ,והרכב נראה ומרגיש מצוין.

סה"כ על פניו מבחינת אבזור, לדעתי התמורה שווה. כל מיני פיצ'רים נחמדים ששמורים בד"כ לרכבי היוקרה. אם נצא מנק' הנחה שרכב מדגם כזה חדש עולה קרוב ל 200K ₪ היום, גם בשנת 09 כשהבעלים הראשון רכש אותו (אני שני) מהחברה הוא שילם מחיר כמעט זהה. הדגם הזה חד משמעית היה הופך למושלם מבחינתי ,אילו היה מגיע בגרסא של הנעה אחורית.

אשמח לעדכן בטיפולים השוטפים אם יהיו מתעניינים.

כמו כן, אשמח אם בעלי הדגם הנ"ל יוכלו גם הם להעלות כאן טיפולים שביצעו ומחירים כדי שגם אני יוכל ללמוד ולדעת.

שימו לב, לא מדובר בשירשור הרכב הטוב ביותר בסגמנט! אני רק מעביר את חוות הדעת שלי על הרכב מנסיון, ומפרט את שלל אביזריו שרובם לא מופיעים במפרטים טכניים כאלו ואחרים, העברתי מה שראיתי ומה שהרגשתי.

אשמח לשמוע ביקורות, ו/או תוספות אם שכחתי משהו לציין .

הבאתי את הכל AS IS , מקווה שזה יתרום למישהו, אפילו שזה לא נכתב בנוסח מקצועי של כתבי רכב.

המשך יום נעים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תהנה. זה אחד החלומות שלי מאזדה 6, כי הוא גם אמין, יפה ממש (על גבול הפוזה אם לא עבר אותו) וגם יש לו כוח לא חסר.

הבעיה, שלקנות רכב כזה בשחור זה קצת בעייתי במדינת העבריינים...צריך לומר למאזדה שארגוני הפפשע בישראל חובבים את הרכבים שלהם:lol: .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

אוהב את הצורה של הרכב שלך ומעדיף אותה על הצורה החדשה.

וכמובן עדיף שתגיע בצבע שחור :)

מסתבר שהרכב הוא בסיס נחמד ל"שיפורים" קוסמטים.

תמונות של רכב ששייך לחבר קרוב, שעבר דיטיילינג מקיף.

IMG_7623.jpg

IMG_7641_.jpg

IMG_7640.jpg

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודת הדיטיילניג הופכת את הרכב למושלם עוד יותר.

אני באופן אישי לא אוהב שינויים לא מקוריים כמו חישוקים

אגזוזים וספוילרים. אני אוהב את הרכב בצורתו המקורית.

אולי אם היה מוסיף לרכב קיט הנמכה זה היה כבר מתאים יותר לשאר הפרוביזורה.

לדעתי.

נ.ב

גם הרכב שלך חתיך אמיתי. אם אני לא טועה הוא גם שחור לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי מאד ! הדבר היחיד שהפריע לי זה הלד למטה, זה ממש נראה כמו בדיחה שהוא דלוק ואני דווקא

בעד לדים, פשוט זה קצת ׳עבודה ערבית׳ ... עדיף אם כבר להשקיע טיפה יותר ולקנות לד לתוך הפנס.

אוטו-מאניה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אישית אני מאוד סולד מכל השיבורים הללו שאנשים תוקעים על רכבים בלי טעם (יש מקרים נדירים שזה באמת נראה טוב).

אבל הרכב הזה פשוט מלהיב אותי, ואני חושב שהתמונות עושות לו עוול לעומת הרושם שהוא משאיר במציאות, כולל הלדים.

רק את הספויילר העליון ואת האנטנה הייתי מעיף, ואולי צובע את הג'אנטים באפור עכבר.

מעבר לזה אני מאוהב ברכב.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה.

אוהב את הצורה של הרכב שלך ומעדיף אותה על הצורה החדשה.

וכמובן עדיף שתגיע בצבע שחור :)

מסתבר שהרכב הוא בסיס נחמד ל"שיפורים" קוסמטים.

תמונות של רכב ששייך לחבר קרוב, שעבר דיטיילינג מקיף.

IMG_7623.jpg

IMG_7641_.jpg

IMG_7640.jpg

חלום. אני הייתי מוסיף לה חלונות כהים מאחורה ווילון אחורי של מאזדה, ידיות מניקל, מסגרות לוחית רישוי מניקל, נורות לדים בלוחית רישוי וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלום. אני הייתי מוסיף לה חלונות כהים מאחורה ווילון אחורי של מאזדה, ידיות מניקל, מסגרות לוחית רישוי מניקל, נורות לדים בלוחית רישוי וזהו.

והופה הפכת רכב ששופר בטוב טעם והרבה מחשבה

לרכב מהכפר של מוחמד.

Seat Leon FR 2014 Stage 2 Veloster Turbo 2014 Black - sold Polo GTI 2012 BLACK Stage 2 - sold White Pontiac Solstice 2007 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודת הדיטיילניג הופכת את הרכב למושלם עוד יותר.

אני באופן אישי לא אוהב שינויים לא מקוריים כמו חישוקים

אגזוזים וספוילרים. אני אוהב את הרכב בצורתו המקורית.

אולי אם היה מוסיף לרכב קיט הנמכה זה היה כבר מתאים יותר לשאר הפרוביזורה.

לדעתי.

אבל לפי התמונות החישוקים האלה עדיפים בהרבה על המקוריים של מאזדה, יפים יותר ואלגנטיים ולא צעקניים. מעניין אותי איזה מותג זה. המקוריים נראים זולים מאוד.. בנוסף האגזוז המקורי זו נקודה אסטטית חלשה בדור הזה של ה-6, אבל נראה שבמקרה הזה הגזימו קצת עם הקוטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות ביטוח?

עלות טסט (אגרה)?

בהשוואה למתחרות.

8.2 ליטר ל 100 ק"מ בעיר זה מדהים.

אני עם מנוע 2.0 בעיר עושה 13-14 ליטר ל 100 ק"מ.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ עלויות ביטוח זה דבר דינמי. היו שהציעו לי ב 7K היוא שהציעו ב 5.5K לבסוף נשארתי באותה חברת ביטוח (עם כל הבלגן שהרעש שעשיתי סביבה) ב 4,200 ₪ בתשעה מליון. ההפרשים עצומים. וזה עוד לאחר התייקרות הפרמיה כי נכנסה באשתי משאית (הנהג אשם) והחלטתי לתבוע את הפרמיה שלי, עכשיו מחכים שהם יקבלו חזרה את שלהם, והביטוח יוזל עוד.

לגבי טסט, סביב 1900-2000 ש"ח . אני אומר סביב, כי פעם ראיתי שמשלמים ככה ופעם ככה.

לגבי צריכת דלק. אלה הנתונים ממחשב הדרך. אני דואג כל תדלוק לאפס, ולעקוב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קטנה:

הDSC זה ESP בשפת פשוטי העם?

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלויות ביטוח?

עלות טסט (אגרה)?

בהשוואה למתחרות.

8.2 ליטר ל 100 ק"מ בעיר זה מדהים.

אני עם מנוע 2.0 בעיר עושה 13-14 ליטר ל 100 ק"מ.

הרבה יותר ממדהים. ודאי כשאני שומע על מזדה 3 1600 בת גיל דומה שצורכת בנסיעה עירונית 8-9 ק"מ לליטר. כדאי היה אולי שאלו מהחדר של ה 3 אצל מזדה יישבו לארוחת צהריים עם אלו מהחדר של ה 6 ויעשו איזה סיעור מוחות קטן בין המנה העיקרית לפודינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3174 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...