Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לסקודה ולדיזל

ami123
שימו לב! השרשור הזה בן 7072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי סקודה פליסיה שנת 98 דיזל

רציתי לדעת פרטים על הרכב? אני יודע שסקודה זה מנוע כמו פלסווגן לא?

וחוץ מזה רציתי לדעת מה בדיוק ההוצאה על מנוע דיזל?? מה ההבדל במחירים בינו לבין מנוע בנזין רגיל.

אני נהג חדש אז אני לא מתכוון לנסוע כל כך הרבה ובעיקר נסיעות בעיר.

תודה

AMI

תמונות של הבובה http://Ami18.pic.co.il :razz:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנית אם אתה לא נוסע הרבה עדיף לך את מנוע הבנזין יותר זול לאחזקה

הדיזל יותר יקר אגרת הטסט שלו וגם טיפולים למנוע דיזל יותר יקרים

עדיף לך ללכת על בנזנין 1.3

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע זהה למנוע של הפולו דיזל.

עיקר ההפרש בעלויות הוא אגרת הרישוי שיקרה בכ-2300 ש"ח לשנה מרכב בנזין, וכן ביטוח יותר יקר.

בניגוד לקודמי, אם אתה מעוניין בפליסיה לך על מנוע ה-1.6 (של פולקסווגן ) הוא הרבה יותר איכותי מה-1.3 ( של סקודה ).

לנהג חדש כמוך אני הייתי הולך על פונטו או פיאסטה.

בהצלחה בכל מקרה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפליסיה מכונית מצויינת לנהגים חדשים, פשוטה וזולה לאחזקה.

zvit צודק, אם אתה לא נוסע 20 אלף ק"מ בשנה והלאה אין כדאיות כלכלית בדיזל. פליסיה 1.6 (חפש אחת עם ABS) תהיה קנייה עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוד שלי סקודה פליסה מודל 97 דיזל.

אוטו טוב ולמנוע יש כוח אפילו יותר ממה שצריך לאוטו הזה.

משנת 97 זה אכן מנוע של VW.

כשאתה עושה טסט לאוטו דיזל עולה לך 3500 בערך. בבנזין עולה לך בערך 1500.

כל השאר אין הבדל.

כל שאר האחזקה והטיפולים הם אותו דבר.

ולאלו שחושבים אחרת אני יתן לכם נתון אחד: אוטו דיזל זה אוטו שנוסע בממוצע פי חמש מאוטו בנזין. לכן הוא בטיפולים פי חמש יותר מבנזין.

כל עוד אתה לא עושה את ה 30 אלף קילומטר בשנה (ממוצע של נהג רגיל בישראל מסתכם ב 13 אלף בשנה) לא שווה לך לקנות אוטו דיזל.

עוד דבר אחד... אוטו דיזל לא בנוי למהירויות והשתוללויות. הבנזין הרבה יותר מתאים לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

עיקר ההפרש בעלויות הוא אגרת הרישוי שיקרה בכ-2300 ש"ח לשנה מרכב בנזין, וכן ביטוח יותר יקר.

...

די,

ברצינות,

כבר הוכחתי לך מעל לכל ספק סביר שרכב דיזל לא עולה יותר בביטוח, למה אתה ממשיך להטעות אנשים?

נכון - האגרה יקרה יותר (2323 ש"ח בדיוק - בקרוב ירד (בתקווה) בכ500 ש"ח), מסכים, גם הטיפולים קצת יותר יקרים (החלפה קצת יותר תדירה של פילטר סולר ורצועת טיימינג).

ביטוח לא עולה יותר.

כמו שאמרתי, אני משלם 7200 ש"ח לשנה בשביל המקיף.

ביטוח לA3 FSI היה עולה לי 7000 ש"ח באותה סוכנות.

ההבדל נובע בעיקר עקב מחירו הגבוה של הDSG אשר לא מצוי בדגם הבנזין.

שאלתי עוד כמה סוכנים שאני מכיר - אין הבדל בביטוח בין דיזל לבנזין הפרמטרים לביטוח הם:

גיל הנהג,

וותק הנהג,

הסטוריית הנהג,

היכן הנהג מתגורר (איזור עם הרבה גניבות או לא),

סוג הרכב (ספורט, טנדר, פרטי, אוטובוס זעיר וכו')

נפח מנוע

מחיר הרכב

ביקוש הרכב בשוק הגנובים

אולי עוד כמה ששכחתי.

לפותח הthread - אכן לא בטוח שהוצעות ההחזקה משתלמות לך. במקרה כזה אפילו אני לא אמליץ לך על דיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוד שלי סקודה פליסה מודל 97 דיזל.

אוטו טוב ולמנוע יש כוח אפילו יותר ממה שצריך לאוטו הזה.

משנת 97 זה אכן מנוע של VW.

כשאתה עושה טסט לאוטו דיזל עולה לך 3500 בערך. בבנזין עולה לך בערך 1500.

כל השאר אין הבדל.

כל שאר האחזקה והטיפולים הם אותו דבר.

ולאלו שחושבים אחרת אני יתן לכם נתון אחד: אוטו דיזל זה אוטו שנוסע בממוצע פי חמש מאוטו בנזין. לכן הוא בטיפולים פי חמש יותר מבנזין.

כל עוד אתה לא עושה את ה 30 אלף קילומטר בשנה (ממוצע של נהג רגיל בישראל מסתכם ב 13 אלף בשנה) לא שווה לך לקנות אוטו דיזל.

עוד דבר אחד... אוטו דיזל לא בנוי למהירויות והשתוללויות. הבנזין הרבה יותר מתאים לזה.

לא מדוייק בכלל.

האגרה לרכב דיזל יקרה בדיוק ב2323 ש"ח מאגרת רכב בקבוצת רישוי זהה.

מה שאומר שאם דוד שלך משלם 3500 ש"ח - בנזין היה עולה לו 1177.

כשמחשבים עלות אחזקה - מחשבים את העלות מול מספר הק"מ. אף אחד לא אמר שדיזל מצריך יותר טיפולים מבנזין (למרות שחלק מהצרפתיות מטופלות כל 30,000 מול 15,000 בגרסת הדיזל שלהן - אנחנו מדברים על דיזל מקונצרן VAG שם זה 15,000 בכל מקרה).

דיזל של VAG עולה קצת יותר להחזיק מבנזין של VAG מכוון שאת הפילטר סולר יש להחליף כל 30,000 ק"מ מול 45,000 ק"מ לפילטר בנזין (מה שאומר שאתה משלם עוד שליש מעלות של פילטר בכל טיפול גדול - כ70 ש"ח בסה"כ)

בנוסף - יש להחליף רצועת תזמון בתדירות גבוהה יותר - 90,000 ק"מ מול 100,000 לערך בבנזין.

ההבדל זניח מול התועלת בחסכון - אבל קיים.

אני מאוד מחושב בהוצעות שלי, אם תלך ל http://car.disatnik.com תראה ששם אני רושם את כל ההוצאות שלי על הרכב.

אני הגעתי לנקודת שוויון בין התוספת על אגרת הרישוי לחסכון בדלק כבר ב11,000 ק"מ.

כל ק"מ מעבר הוא חסכון נקי.

בקשר ל"השתולליות" - BS :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדוייק בכלל.

האגרה לרכב דיזל יקרה בדיוק ב2323 ש"ח מאגרת רכב בקבוצת רישוי זהה.

מה שאומר שאם דוד שלך משלם 3500 ש"ח - בנזין היה עולה לו 1177.

כשמחשבים עלות אחזקה - מחשבים את העלות מול מספר הק"מ. אף אחד לא אמר שדיזל מצריך יותר טיפולים מבנזין (למרות שחלק מהצרפתיות מטופלות כל 30,000 מול 15,000 בגרסת הדיזל שלהן - אנחנו מדברים על דיזל מקונצרן VAG שם זה 15,000 בכל מקרה).

דיזל של VAG עולה קצת יותר להחזיק מבנזין של VAG מכוון שאת הפילטר סולר יש להחליף כל 30,000 ק"מ מול 45,000 ק"מ לפילטר בנזין (מה שאומר שאתה משלם עוד שליש מעלות של פילטר בכל טיפול גדול - כ70 ש"ח בסה"כ)

בנוסף - יש להחליף רצועת תזמון בתדירות גבוהה יותר - 90,000 ק"מ מול 100,000 לערך בבנזין.

ההבדל זניח מול התועלת בחסכון - אבל קיים.

אני מאוד מחושב בהוצעות שלי, אם תלך ל http://car.disatnik.com תראה ששם אני רושם את כל ההוצאות שלי על הרכב.

אני הגעתי לנקודת שוויון בין התוספת על אגרת הרישוי לחסכון בדלק כבר ב11,000 ק"מ.

כל ק"מ מעבר הוא חסכון נקי.

בקשר ל"השתולליות" - BS :)

יש שני נתונים ששכחת:

1) העלות הגבוהה יותר של הרכב וחישובי החזרי ההון על ההפרש.

2) המחיר היותר נמוך משמעותית שתקבל על המכונית כשתמכור אותה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני נתונים ששכחת:

1) העלות הגבוהה יותר של הרכב וחישובי החזרי ההון על ההפרש.

2) המחיר היותר נמוך משמעותית שתקבל על המכונית כשתמכור אותה.

כל זה אולי נכון בקניית רכב חדש.

ברכב משומש - הנתונים האלה דווקא משחקים לידי הקונה.

כשמכרתי את הגולף TDI שלי - מכרתי אותה ב500 ש"ח יותר מאשר מה ששילמתי עליה 9 חודשים קודם לכן כאשר הרכב גמע עוד 30,000 ק"מ...

אם הייתי קצת יותר סובלני ההפרש היה גבוה הרבה יותר.

בנוסף - לפי לוי יצחק - ירידת הערך של הרכב בכמעט שנה שהחזקתי אותו היתה כ2000 ש"ח... ממש לא הרבה בשביל רכב שהמחירון שלו היה 59,000 ש"ח כשקניתי אותו.

ואם זה לא מספיק - לפי לוי יצחק - ירידת הערך על ק"מ עודף נמוכה יותר ברכבי דיזל מאשר בבנזין.

זה לא שחור ולבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7072 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...