Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת בקרת שיוט בקיה ריו LX החדשה(2012+)

sergos
שימו לב! השרשור הזה בן 3826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקרה הגעתי לאתר של בעלי קיה אמריקאי kia-forums.com וגיליתי שם מדריך מעניין להוספת בקרת שיוט לריו החדשה. סה"כ הרעיון פשוט: לכל הגרסאות יש את אותו המוח ולכן מספיק רק להוסיף כפתורים מתאימים כדי להפעיל את בקרת שיוט.

חלקים וכלי עבודה דרושים:

1) מערכת כפתורים חדשה - אפשר לקנות ב-ebay או koraps(הזמנתי דרכו).

Part Numbers: Right switch 96700-1W510, Left switch 96700-1W000, wiring harness 56190-1W070 and the lower switch 96700-1W350.

2) מברג פיליפס רגיל

3) מברג או אלן TORX T40 להסרת יחידה של כרית אוויר.

אופן ביצוע מוסבר בפורום אמריקאי.

אני אישית עשיתי את זה בקיה ריו LX 2012 1.2 ידנית והכל עבר בהצלחה ועובד מצוין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ככה זה נראה בסוף, לא צילמתי תוך כדי וגם נגמרה לי סוללה בפלאפון. כרגע החלפתי רק את 2 החלקים העליונים כי החלק התחתון לא היה במלאי.

בהמשך אני אצלם עוד תמונות.

IMG_201.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה יפה.

וזה בדגם הידני נכון? אני רק מוודא 8)

תוכל להשים לינק למוכר הספציפי שאתה הזמנת ממנו?

לתאר את התהליך גם? כלומר מה עשית? ניתקת את המצבר, איך מפרקים את הכרית אוויר? איך מפרקים את המכסה של ההגה?

מאוד אשמח אם תוכל לתת פירוט.

למען הסר ספק - יש לי ריו ידנית 2013, ובקרת שיוט יכולה להיות תוספת מאוד נחמדה.

תודה רבה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על דגם ידני 1.2 2012, למרות שזה תקף גם לאוטומט.

חפש ב-youtube וגם בפורום kia-forums.com

Adding Cruise Control to 2013 Kia Rio Lx

יש סרטון של emoappropriate שמסביר מה הוא עשה. חוץ מזה את החלקים כמו שכתבתי קניתי ב-koraps לפי המספרים שציינתי.

תהליך עצמו לא מסובך אבל דורש קצת התעסקות כדי לפתוח את כל הברגים ולהחליף כבל.

1) לנתק "-" של המצבר כדי להיות בטוחים

2) פותחים 2(אחד מכל צד) ברגים TORX מהצדדים של יחידת כרית אויר

3) פותחים 4 ברגים פיליפס של היחידה התחתונה תצטרך לסובב את הגה +- 90 מעלות

4) 4 ברגים (2 מכל צד) פיליפס של יחידות הכפתורים העליונות

5) להוציא יחידה ישנה ולהחליף לחדשה

6) לסגור הכל

Capture.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה.

גם לי יש ריו ידנית (2012), זה באמת שדרוג יעיל, אבל באמת ישנה בעיה של האחריות ואולי גם סכנה בטיחותית ברגע שאתה מפרק/נוגע בכרית אויר, ישנה סבירות שלא תהיה אחריות במקרה של תקלה כלשהי.

אני רואה שיש צורך להזיז את החיווט, השליטה על התחנות/קדימה ואחורה הועבר לצד הווליום - יש צורך לפרק את שני הכפתורים.

אגב, שליטת הבלותות' עובדת?

בסך הכל אם הכל עובד ותקין - שווה, תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה.

גם לי יש ריו ידנית (2012), זה באמת שדרוג יעיל, אבל באמת ישנה בעיה של האחריות ואולי גם סכנה בטיחותית ברגע שאתה מפרק/נוגע בכרית אויר, ישנה סבירות שלא תהיה אחריות במקרה של תקלה כלשהי.

אני רואה שיש צורך להזיז את החיווט, השליטה על התחנות/קדימה ואחורה הועבר לצד הווליום - יש צורך לפרק את שני הכפתורים.

אגב, שליטת הבלותות' עובדת?

בסך הכל אם הכל עובד ותקין - שווה, תתחדש.

אתה לא מפרק את היחידה עצמה רק מרים אותה כדי להגיע לכבל. ככה שאני לא חושב שיכול לקרות משהו. לגבי Bluetooth: הוא לא עובד עם מערכת אודיו הפשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מוסיפים את מערכת הרדיו המקרית שכוללת בלוטות' (מהדגם המאובזר האוטומט - הערת צד: למה לעזאזל לא מוכרים ידני מאובזר?!) אז כפתורי השליטה מההגה יעבדו?

אם כן, האם אני צריך לקנות משהו חוץ מהמערכת מפירוקיה, והחלקים שצויינו בשרשור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם מוסיפים את מערכת הרדיו המקרית שכוללת בלוטות' (מהדגם המאובזר האוטומט - הערת צד: למה לעזאזל לא מוכרים ידני מאובזר?!) אז כפתורי השליטה מההגה יעבדו?

אם כן, האם אני צריך לקנות משהו חוץ מהמערכת מפירוקיה, והחלקים שצויינו בשרשור?

אתה שואל שאלות קשות:) בתאוריה זה אמור לעבוד, אבל מה יקרה בפועל אין לי מושג. ומסכים איתך ב-100% על הערת צד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל שאלות קשות:) בתאוריה זה אמור לעבוד, אבל מה יקרה בפועל אין לי מושג. ומסכים איתך ב-100% על הערת צד.

לשאלות קשות מביאים פתרונות חאפר. :-D

הזמנתי מDX רסיבר בלוטות' שמתאים גם לשיחות טלפון (יש לו אפילו מיקרופון משלו) וגם קצת ציוד כדיי להרכיב את זה יפה ברכב שלי עם מתח קבוע מהמצת. לא פתרון אידיאלי, אבל כשזה יבוא סוף סוף לארצנו ה"נהדרת" אני כנראה אפתח על זה קישור.

אני אקתע אותו בתוך הכניסה של הAUX וכל פעם שיש לי טלפון, אני אחליף לערוץ הזה עם השליטה מההגה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3826 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...