Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלושה שבועות עם יפיפיה איטלקיה העונה לשם פיאט בראבו

adamL
שימו לב! השרשור הזה בן 3886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז לאחר מכירת הפיג'ו 107 המתוקה שלי, וכמובן עקב הקטנצ'יק הקטנטן שמתקרב לעולמם שלי ושל אישתי, החלטתי לרכוש רכב משפחתי.

לאחר שנתיים עם ה-107 חיפשתי רכב מיד שנייה, כמובן עם עלות נמוכה ובתקווה לא ללכת אחרי עדר הישראלים.

בחנתי את האפשרות של טריוס שנת 2010 (כן כן רציתי קצת שטח קל) ובסופו של דבר בגלל עלות גבוהה יחסית, ונסיעת מבחן לא מרשימה החלטנו לוותר עליו.

אמרנו לעצמנו לא ללכת אחרי העדר, אך בסופו של דבר כמעט ונכנענו וכמעט ורכשנו לנסר 2009 1500, עד שיום אחד צדה את עינינו הפיאט בראבו היפיפיה.

לאחר קריאת מבחנים רבה שבה הוללו אותה לא אחת ולא פעמיים, ועזרה והמלצה מכמה חברי פורום טובים, החלטנו להתחיל במסע חיפושים אחר אחת כזו.

חיפשנו באלדן חיפשנו ביד שתיים, אך כולן היום עם קילומטרז' גבוה, ובשביל ההרגשה הטובה חיפשנו משהו עם קילומטרז מתחת ל-50000 ק"מ.

בסופו של דבר התמזל מזלנו וחבר טוב מאוד שלי שמקושר לסוכנות טרייד גדולה עדכן אותי כי ישנה פיאט בראבו מבציר 2010 המאוחר, וכמובן מהדגם סנסיישן המפואר שהיה די נדיר למצוא.

ביום למחרת אשתי ואני ניגשנו לסוכנות, ביצענו נסיעת מבחן בחנו את מצב הרכב ופשוט התאהבנו. (חוץ מכמה שפשופים קטנים שלא נראים לעין, הבעלים הקודם תושב ת"א אז אני מבין אותו, אפשר לומר שהרכב שמור בצורה חולנית.)

הרכב נכון להיום עם 31000 ק"מ, לאחר החלפת צמיגים+מצבר+טיפול 30,000 שביצע האדם הנחמד שמסר את הפיאט הזו, ורכש פיאט 500. (יצא לי לשוחח עם בעל הרכב)

החלטנו ללכת על זה, ועם אחריות שניתנה לי לחצי שנה, רכשתי את הרכב במחיר מצחיק של הוספת כמה אלפים בודדים ממחיר המכירה של ה-107 שנמכרה ב-52,000 ש"ח.

קצת על הרכב כפי שסופר פה בעבר : הרכב פשוט מפנק ברמות מטורפות. עד הפרט האחרון חשבו האיטלקים הללו.

החל מכיסאות נוחים, מערכת BLUE&ME, בקרת שיוט, ועד פתחי המיזוג לרגלי היושבים במושבים האחוריים.

הפלסטיקה מרגישה איכותית, אין קרקושים למיניהם, והרכב מרגיש יציב ובטוח.

חבר שבבעלותו גולף 2013 התלווה איתי לנסיעה, וממש התפעל מאיכות החומרים, ואפילו טען כי טריקת הדלת היא ממש "גרמנית".

המנוע הוא ממש גולת הכותרת בסיפור, מנוע ה-1400 הזה עם הטורבו הקטנטן פשוט טיל!

הרכב מאיץ ללא שום היסוס, והמשיכה מגיעה כבר מאיזור ה-1700 סל"ד.

תאוצות ביניים גם בהילוך 6 ללא הורדת הילוכים, נעשית ללא מאמץ וללא שום היסוס, מרשים!

ועכשיו לנקודה שממנה חששנו ובמיוחד אישתי, היא פשוט שנאה את הגיר הרובוטי ב-107 ופשוט לא הסתדרה איתו.

כשסיפרתי לה על הרכב היא ישר שאלה אם זה אוטומט רגיל או רובוטי, כשאמרתי לה רובוטי ממש נפלו פניה.

ההפתעה בסיפור היא, שהגיר הזה רחוק שנות אור מהגיר שהיה ב-107 והוא פשוט לא מורגש כפי שמצויין במבחני רכב.

ישנם שלושה מצבים לגיר : אקו - ולא אקו שזהו סוג של ספורט שמושך הילוכים כמו מטורף, וכמובן התפעול הידני הפשוט מצויין.

במצב אקו שבו אישתי נוהגת פשוט לא מרגישים את העברות, בשימוש נכון ישנה הרגשה אפילו שזה גיר אוטומט רציף.

מה שטוב - אישתי מרוצה!

חזרנו לפני כשבוע מברצלונה, את הרכב השארתי אצל הוריי. כאשר אבי (בעל פוקוס מבציר 2007) ניסה להעמיס שתי מזוודות לתא המטען שלו, רק אחת הצליחה להיכנס. כאשר ראה ששתי מזוודות בגודל מלא נכנסות בתא מטען של הבראבו ועוד נשאר מקום לתיקי גב וסגירת דלת תא המטען נעשית בצורה רגילה, הוא פשוט היה המום. תא המטען עמוק ולדעתי הגישה אליו יחסית די נוחה.

צריכת דלק - נכון לעכשיו תדלקתי כשמסרו לי את האוטו כרבע טנק, ולפני הנסיעה תדלקתי מיכל מלא.

מבחינת צריכת דלק, ציפיתי לצריכה נמוכה יותר, אך עדיין אני אופטימי. נסעתי כ-300 ק"מ משולב ומד הדלק עומד על קצת מעל קו החצי. יש לקחת בחשבון שהמיכל של הבראבו הוא בעל 58 ליטרים מכובדים כולל הרזרבה.

בנוסף אפשר לומר שהנהיגה שלי לא הכי חסכונית שבעולם (איך אפשר עם רכב שכזה?), כך שאם צריכת הדלק למיכל תצא באיזור ה-12.5 אני אהיה מרוצה.

זהו חברים מה אומר לכם, ההרגשה שלי היא כאילו עליתי מסוסיתא למרצדס, פשוט כך!

אצרף לכם מס' תמונות של השובבה.

המשך שבוע טוב וחג שמח!

IMG_5476i.jpg

IMG_5477i.jpg

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שאתה מרוצה וזה הכי חשוב מהרכב שלך,שתאהב אותו ותאהב לנהוג בו .

תתחדש נראית מעולה בתמונות ! צבע מעניין .

Seat Leon FR 2014 Stage 2 Veloster Turbo 2014 Black - sold Polo GTI 2012 BLACK Stage 2 - sold White Pontiac Solstice 2007 - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט שווה ליפול בשבילה.

מפליא אותי שקיימת גרסא רובוטית, לפני כשנה וחצי כשחיפשתי רכב התענינתי בה ונאמר לי שקיימת רק גרסא ידנית :roll:, לא שזה הפריע לי, ההיפך. זה למה חשבתי שהיא לא נמכרת כ"כ.

ההתרשמות שלי מנסיעה בגרסא הידנית הייתה חוויתית במיוחד, מדובר בהחלט ברכב שלא מוערך ולא משווק כראוי, לדעתי יש בו את כל התכונות להפוך לרב מכר היסטרי. אבל לך תבין את האיטלקים המשוגעים האלו, ובכלל את הצרכן הישראלי החכמולוג.

בסוף רכשתי את הפולו ויש בי חרטות כל פעם כשאני רואה אחת כזו חולפת (דבר שלא קורא הרבה למזלי).

תתחדשו!

וטיפ קטן מנסיוני עם איטלקיה: המון תשומת לב, ביקורת חודשית לפחות מתחת למכסה, מוסכניק מבין ואכפתי, וטיפולים תמיד לפני הזמן.

חבר טוב נמדד בכמה השקעה הוא מנער את הרגליים לפני שהוא נכנס לך לאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סעו בדרכים טובות ותהנו.

זו בפירוש הפיאט הטובה ביותר שמדינת ישראל תראה בעשור הקרוב (זו והפונטו EVO הידנית עם ה 105 כ"ס), לדאבונינו. שמרו עליה היטב. 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה מרוצה :wink:

איכשהו פעם לא יוצא לי לתפוס את הרכב שלך בחניה ההיא.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט נהנה מכל יום ויום איתה, והיא פשוט מצליחה לרגש אותי ואפילו בחלק מהמקרים היא קצת מפחידה אותי.

נכון לעכשיו הטיפול האחרון בוצע ב-30,000 ק"מ, היבואן אומר טיפולים כל 30,000 אבל כמובן שלדעתי טיפול בכל 15,000 ק"מ הוא נדרש בארצנו החמה.

בנוגע לצבע, אמרתי לעצמי שאני אבחר כל צבע ולא צבע שחור, כי הטיפול בו הוא פשוט סיוט.

הצבע שלה הוא בז' מטאלי.

בנוגע למוסכים, הבנתי כי בפורום פיאט ממליצים על מוסך שמשון ביהוד.

תודה על הפירגון חברים!

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שאתה מרוצה :wink:

איכשהו פעם לא יוצא לי לתפוס את הרכב שלך בחניה ההיא.

אלעד אני מגיע באיזור השעה 08:30 ויוצא באיזור 16:30.

ימי ראשון וחמישי אולי יתאפשר לך לראותה מכיוון שאני מגיע באיזור 06:30 לעבודה.

ושוב תודה על ההמלצה על הרכב.

אין צורך בחתימה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה מכל רגע. מבין את ההתלהבות שלך. היה לי בראבו מהשכרה כמעט שבועיים. חוץ מכל מה שכתבת אני זוכר איך שהיא האיצה - מטוס אמיתי. דווקא הגיר הרובטי קצת הציק לי [לדוגמא כשמעבירים מR לD חייבים שהרכב יעמוד מאה אחוז, אחרת מתחילים צפצופים] אבל מאמין שמתרגלים לזה.

הרוב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין עם שילוב לרוורס ברובוטי של פיאט לא שונה בהרבה משילוב לרוורס עם סתם גיר ידני. בחלק לא מבוטל מהפעמים אתה מתקשה לשלב ונאלץ לחזור שוב פעם על הפעולה. רק שהרובוט נחמד ומודיע לך על כך שהוא מתקשה בכך שהוא מתחיל לצפצף ויוצא ל "N" ולא משמיע רעשי חריקה צורמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה.לטעמי סמלת פיספסו בענק עם הרכב הזה,יכלו למכור כמויות נאות ומגוון גרסאות,למי שלא רוצה להיות בעדר של המשפחטומטיות היפניות/קוריאניות.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה.לטעמי סמלת פיספסו בענק עם הרכב הזה,יכלו למכור כמויות נאות ומגוון גרסאות,למי שלא רוצה להיות בעדר של המשפחטומטיות היפניות/קוריאניות.

אכן אוטו מקסים. קצת מתקשה להבין את הפותח שמשבח את הכיסאות בבראבו, שהם לדעתי נקודת תורפה מסיבית באוטו הזה, אבל אולי אלו ב 107 גרועים אפילו יותר וגם הראות דרך החלון האחורי לא משהו, אבל כללית באמת אחת המכוניות היותר משובחות בקטגוריה, ודאי למחיר שלה שמתאים יותר לאיזו יאריס זקנה בארבע או חמש שנים. וסמל"ת אולי פיספסו בענק, אבל כזכור, מאז ימי ה 124 אף פיאט משפחתית לא היתה להיט. ונכון שקיימת הידרדרות וככל שהמכוניות טובות יותר כך הן נמכרות פחות, אבל לדעתי הדרך היחידה לגרף זקור היא פשוט להחליף את הסמל על הגריל, עדיף למשהו עם צליל יפני. וישנה עוד דרך והיא למכור כאן דגמי דיזל של האוטו הזה ובמחיר נורמלי, אבל זו כידוע היסטוריה שהרי האוטו הזה על יכולותיו ותכונותיו כבר בדרך החוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו חיפשתי בראבו מיד שנייה. אבל כל האקזמלרים היו או שחוטים, או סוחרים רמאים. אז כבר הלכתי על רכב אחר חדש. עדיין כל פעם שאני רואה את הבראבו יש לי רצון לבטל את ההזמנה ולנסות למצוא אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני מבקש מכל באי השרשור להיזהר ולא להפוך את הבראבו לפאביה הבאה. כולנו יודעים מה קורה להם בסוף :twisted::lol:

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...