Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המעבר המופלא מקליאו ספורט... למזדה2

Aino
שימו לב! השרשור הזה בן 3535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

לפני כחצי שנה + - מכרתי את הקליאו האהובה שלי לאחר כשלוש שנים יחדיו.

ידענו הרבה עלויות ומורדות בקשר שלנו, קיבלתי בזכותה חוויות זכרונות וחברים לכל החיים.

לאחר המכירה, התעניינתי במעבר לרכב חדש.

עקב היותי סטודנט תפרן, חיפשתי פתרונות יצירתיים שיאפשרו לי לרכוש רכב חדש בעלות מינימלית.

באותה התקופה, בדיוק החלו הפרסומים על עלייתה של הקליאו החדשה (הרגילה) ארצה - שהתאימה לי כמו כפפה ליד, מה שנראה לי כמו "סימן מלמעלה" לכך שהנה, זאת המחליפה.

במקביל, החלו לפרסם כאן בפורום את מבצע הליסינג הפרטי של אוויס.

ההצעה הייתה עבור מזדה2, שממש לא הייתה הכיוון שלי (שכרתי אחת שכזאת בגרסת ACTIVE-סדאן והזדעזתי).

התעניינתי בעבור רכבים נוספים במבצע, בטווח מחיר דומה, אך לצערי המבצע היחיד בטווח המחירים שהתאים לי היה על המזדה.

ההפרש בין המחירים עבור המזדה ורכבים אחרים בסגמנט עמד על כ-250 ש"ח (כ-50% יותר בהחזר החודשי).

לא אמרתי נואש, אני רוצה את הקליאו - מוכן להדק את החגורה. (באותה התקופה בדיוק החל השיווק האגרסיבי של הקליאו).

התחלתי סבב שיחות לכל חברות הליסינג המוכרות, התגובות היו בין "לא עובדים עם רנו", ל"אין לנו את הרכב המדובר".

עשיתי בירור נוסף, ופניתי לחברת הליסינג שנותנת מימון למי שמבקש לרכוש בעסקה מימונית דרך רנו.

הם דווקא שמחו למכור לי את הרכב, בעלות חודשית של כ-1350 ש"ח חודשיים (בנוסף למקדמה נדיבה).

רק לצורך העניין - המחיר הנ"ל הוא בערך בסדר גודל של רכב משפחתי.

אבל סחבק לא נשבר.

"הרכב בטח חדש, אף אחד לא יוריד מחירים כשהרכבים לא כאן".

אז לא אמרתי נואש, המשכתי לחכות - וכך עברו להם החודשים, כשבינתיים אני מתקשר על בסיס פעם בשבוע-שבועיים לברר אם יש חדש, ונגרר על בסיס יומי באוטובוסים מזוויעים ולא יעילים בעליל.

לצערי כלום לא השתנה.

הגענו לספטמבר, והנה אוטוטו מתחילה לה שנת הלימודים החדשה.

אני, שעייפתי מהתחבורה הציבורית המדהימה שלנו (20 דק ברכב הופכות לשעה ועשרים באוטובוס) - הבנתי שאאלץ להתפשר.

ארוכות ישבתי וחשבתי איזה רכב אחר ארצה במקום הקליאו.

לבסוף הנסיבות הביאו אותי למסקנה ולהבנה, שאין באמת הבדל משמעותי בין שאר הרכבים בסגמנט (לפחות אלו שהוצעו לי, בטווח המחיר שלי) - ולמען הכיס, עדיף לי לקחת את העסקה המשתלמת ביותר - קרי המזדה בגרסת הדיינמיק.

כמובן שידעתי לאיזה חברה יש את העסקה המשתלמת ביותר עבור המזדה הנ"ל - ומיד התקשרתי וביקשתי לבצע הזמנה.

עם המזל שלי, כמובן, שבועיים קודם הם מכרו את האחרונה.

בחברות האחרות המחירים עלו בינתיים ו"לא משווים למבצע שהסתיים".

נזכרתי בהודעה שגיל מאוויס פירסם פה לפני חצי שנה, שלחתי מייל התעניינות לרן שהינו האחראי באוויס (למיטב הבנתי) על הליסינג הפרטי.

עם המזל שלי - כמובן שהוא בחופשה ולא היה זמין בשבוע הנ"ל.

יצרתי קשר עם גיל מהפורום, שקישר ביני לבין בחור בשם יהונתן שהחליף את רן.

ביקשתי הצעת מחיר מעודכנת, כמובן שעלו המחירים מאז - אך לא בצורה משמעותית, רק כ-30 ש"ח הבדל.

החלטתי ללכת על זה ובוצעה הזמנה למזדה דיינמיק כחול-אקווה (הפירוש של מזדה לבקשתה של האישה לטורקיז :lol: ) ל-30 חודשים.

זה המקום להודות לגיל מאוויס שעזר והדריך בכל מה שהייתי צריך בתקופת הביניים עד לקבלת הרכב.

אומנם עד כה נהגתי רק מספר מצומצם של ק"מ על המזדה שלי, אך כבר יש לי רשמים ראשוניים:

בניגוד לגרסת הליסינג הפשוטה שהשכרתי, זאת מגיעה עם מושבים נוחים בצורה יוצאת דופן לסגמנט (לאחר הקליאו, I30 לדוגמא, שברה אותי) הגה מעור, מחשב דרך, שליטה מההגה, כניסת USB, AUX.

הרכב מרגיש די נימרץ עם מנוע ה-1500 שלו.

לגבי תצרוכת דלק אין לי עדיין תשובה.

למען האמת, פרט לתאורת לוח המכוונים האדומה-מציקה-ביותר, אני ממש מרוצה מהרכב ומהתמורה שהוא נותן לכסף ששילמתי.

אלה היו כמה דק שסיכמו את חצי השנה המוטורית האחרונה בחיי - מודה מקרב לב למי שטרח וקרא :wink:

אלי.

1-1.jpg

1-2.jpg

1-3.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ת׳חדש.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעבר מהקליאו התבצע (בין היתר) עקב מעבר לרכב אוטומתי, לי - שעייפתי מהפקקים של הבוקר ולזוגתי שאין לה רשיון על רכב ידני.

מבחינתי, שני סמסטרים בתחבורה ציבורית הספיקו לי, וחזרה לרכב מבורכת מאוד - לכן רגשות "באסה" או חמיצות ממש לא תמצא כאן.

הבחירה הייתה נטו מהראש - חיפשתי רכב חדש, פשוט, אמין זול ונוח לשנתיים וחצי הקרובות - ועל זה המזדה הזאת עונה בצורה מצויינת.

נכון, היא אומנם לא הייתה הבחירה הראשונה שלי בזמנו, אבל אני חושב שבמקרה הזה אני אחיה, ואפילו אלמד לחבב את 'העגלה' הזאת.

אלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בעצם מכרת את הקליאו? עלויות החזקה?

עלויות האחזקה של הקליאו (פרט ליישור הקו הראשוני) היו נמוכות יחסית, פרט לגומיה פה, גומיה שם.

אפילו הביטוח היה זול מהמזדה.

הגיע הזמן להתקדם, ולהשאיר את הג'וק בהולד לתקופה הקרובה.

הצבע יפה,

אני בטוח שאתה מתגעגע ללחיצות של קליאו אה?;)

תתחדש !

אף אחד לא קונה קליאו ללחיצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לענות לך על זה כבר עכשיו, המזדה עולה לי 406 שקלים לחודש בעבור ביטוח חובה + מקיף וטיפולים.

לקחתי מאוויס חבילת אחזקה, מכיוון שבאופן פרטי רק לבטח את המזדה היה עולה לי יותר (לפחות בהצעות המחיר שאני קיבלתי).

הביטוחים לקליאו עלו לי 4200 - חובה ומקיף.

טיפול קטן בקליאו היה עולה באיזור ה350 שח, "ה"טיימינג עלה לי בזמנו 2700 + -.

אלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב נחמד, נראה שמור יחסית והצבע מוסיף הרבה.

בכללי לא מדובר במעבר טבעי, אבל אני בטוח שתהנה ממנה כל עוד לא תצפה שהיא תהיה ספורטיבית כמו הקליאו. בסך הכל המאזדה 2 היא מכונית חמודה למדי, זריזה ואפילו מתנהגת די טוב. אני הייתי ממליץ לך לראות אילו צמיגים מותקנים לך ברכב. הרכב נרכש ממגרש ליסינג/השכרה גדול ובדרך כלל הם נוהגים לשים צמיגים סיניים מהסוג הזול שמומלץ להחליפם מתי שמזדמן (לא חייב במיידי, אפשר להחזיק איתם. רק זה לא ממש מומלץ בהתחשב בחורף שקרב ובא). אגב עשית בשכל שלא רכשת את גרסאת הליסינג.

תתחדש ותהנה ממנה! :-) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי ממליץ לך לראות אילו צמיגים מותקנים לך ברכב. הרכב נרכש ממגרש ליסינג/השכרה גדול ובדרך כלל הם נוהגים לשים צמיגים סיניים מהסוג הזול שמומלץ להחליפם מתי שמזדמן (לא חייב במיידי, אפשר להחזיק איתם. רק זה לא ממש מומלץ בהתחשב בחורף שקרב ובא).

הרכב שלו חדש, הצמיגים הורכבו במפעל (יפן?) והם בטח לא סיניים זולים.

Aino, שמח שמצאת סוף סוף קונה לקליאו, תאמין לי מגיע לך מדליה על הסבלנות :)

לפני הפולו (יאנג) הייתה לאימי מאזדה 2 אקטיב בליסינג - למעט צריכת הדלק, נוחות הנסיעה ובידוד הרעשים (בינוניים ומטה במקרה הטוב) הרכב היה די סביר. בתור חובב ספורטיביות אתה בטח תתחבר לכמות הרעש שהמנוע מפיק כבר מ3000סלד :lol:

כנ"ל הגיר, מהסוג הישן והטוב שמכויל לזריזות ולא לחיסכון. *ליטוף* עדין בדוושה מוריד בכיף שני הילוכים.

לדעתי לא משנה מה עשו ב2 סקייאקטיב שתגיע בקרוב - הם בטוח הרסו את המאזן ה"קלאסי" הזה, Zoom Zoom כפי שהם קראו לו.

בכל אופן, תתחדש וסע בדרכים טובות :-)

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

איך אתה מסתדר עם מאזדה 2 אחרי הכיף של הקליאו?

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...