Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור למאזדה CX5 מבציר 13' - 10,000 ק"מ

MoshE86
שימו לב! השרשור הזה בן 3791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אז כמו שכתבתי בכותרת, סיקור שלי לCX5 של מאזדה.

Mazda CX5 Luxury 2X4 2013 לבן פנינה

קודם כל, למי שידע או למי שלא, כחודשיים לפני הרכישה, הושבתה היטי שלי מבציר 2012 ע"י שוטה בדרך שלא נתן זכות קדימה. הרכב היה בן 7 חודשים בירידתו מהכביש. יהי זכרו ברוך.

כן, המאזדה, הספקתי לעשות איתה נסיעות לטווח קצר, נסיעות שגרתיות יום-יומיום ונסיעות ממש ארוכות, בשבילים ובאספלט, בעליות ובירידות.. ובמילה אחת.. נהנתי.

נתחיל בחווית הקניה-

הרכב נרכש מסוכנות מאזדה-פורד בעיר אשדוד (חודש מרץ).

הסוכן שעמד מולי היה בחור צעיר בשם אורי. באותם זמנים התניידתי באמצעות אוטובוסים/מוניות מאחר ופרק הזמן של הרכב החלופי חלף (30 יום).

הגעתי לסוכנות, במקרה נכחה שם CX5 כחולה כבקטלוג שהייתה פנויה לנסיעת מבחן.. תוך דק' ספורות, כבר נהגתי ברכב המבחן.

כמו שצפוי, כמה שאנסה לאמוד על כל הפגמים/מגרעות וכדו' של הרכב, לא אוכל לעשות זאת בפרק זמן שהוקצה לשהייה ברכב שבאולם התצוגה ו/או ברכב נסיעת המבחן...

לאחר התלבטויות (כלכליות בעיקר) החלטנו, אני ואישתי ללכת על הרכב הזה.

בעת סגירת העסקה, ידע אורי, הסוכן, על אופן התניידותי והציע להקפיץ אותי לביתי. אורי, תודה!

פניתי למנהל הסוכונת, ראובן על מנת שישתדל לזרז את מסירת הרכב. סגרנו שיעשה כל שיוכל.

בנוסף, קיבלתי אפשרות לבצע התקנת חיישני רוורס על חשבון הסוכנות, או כל דבר זהה בסכום.

הלכתי על מצלמה קידמית ומגני רוח. למה? בלי שום סיבה מיוחדת.. (אולי עצם היותי ישראלי אמיתי ובצורה הזאת נכנסו לי 2 פריטים במקום אחד).

בפועל הרכב הגיע לאחר שבועיים וחצי מרגע סגירת התשלום האחרון. סביר +.

רוצה להדגיש, עם כמה שהכל נשמע ורוד, ישנה תחושה שלא באמת אכפת לסוכנים של מאזדה אם תקנה את הרכב שלהם או לא..

כשאתה משקיע סכום של 180 אש"ח, אתה מצפה לטיפה תחושה שאולי אתה קצת חשוב להם.. ככה אני לפחות הייתי רוצה להרגיש.

אוקיי, היום המיוחל הגיע, הרכב נמסר לידי בצורה הבאה:

1. צואת ציפור בגודל של ביצת קינדר על השמשה האחורית.

2. סימנים של הדבק שאיתו מדביקים את המגנים מפני השמש בבונדד.

3. רכב לא נקי במיוחד.

האמת?! כל כך הייתי "צמא" לרכב, שלא עניין אותי מהשטויות הללו. פשוט לקחתי את האוטו לשטיפה וזהו..

בדיעבד, אני קצת מתחרט שכך נהגתי. הייתי צריך לדרוש לקבל אוטו שנראה כאילו שהתאמצו שיהיה נקי ולא עוד קופסת סרדינים שמוסרים למישהו בסופר מרקט השכונתי.

טוב, עשינו את הסיבוב המסורתי- הבית של אמא ואבא, הבית של החם והחמות, העבודה של אישתי.. כולם בפה אחד.. וואו!

מפה, אני כבר אפסיק לדבר ברצף כרונולוגי כלשהו, אעלה עובדות לגבי הרכב...

• מנוע - עצל!!!! ביטי (ז"ל) היה מנוע 1.2 TSI שמרגיש ממש נמרץ בהשווה למנוע של המאזדה. עם זאת, בהאצות ביניים, המאזדה יודעת לספק את הסחורה.
  • גיר - חביבי, לאן אתה רץ? אין לך את הזכות להעלות הילוכים כל כך מהר שעקומת הכח שלך נמצאת אי שם מעל ה2200 סל"ד.

בקיצור.. צריך ללמוד איך להוציא מהרכב את המיטב.. ויש מה להוציא.

• הייתי רוצה שמאזדה ישקלו להוסיף הילוך/כפתור שימשוך הילוכים למי שרוצה עדיין אוטומט פשוט עם קצת יותר תחושה של כוח.
  • נוחות נסיעה - סבירה בהחלט, הרכב מדלג מעל מהמורות כאלה ואחרו ולא מתרסק עליהן. למרות היותו נועל גלגלי 19" (מפתיע לגמרי לטובה).
  • מושבים - נהג + נוסע מרווחים מאוד. מאחור נכנסים 2 מבוגרים וילד.
  • תא מטען - מספיק בהחלט למשפחה ממוצעת (עגלה, קניות וכו').
  • מראה חיצוני - וואו.
  • מראה פנימי - קצת קודר. חבל שבחבילה של מאזדה לא ניתן לשנות את צבע הריפוד (רק בגרסא הסופר מאובזרת והיקרה להחריד).
  • כפתור הנעה - סופר נחמד.
  • רעשי חוץ - אני לא יודע האם מדובר ברעשים כתוצאה מהרכבת מגיני הרוח ברכב, אך במהירות של כ100 קמ"ש, ישנם רחשים מצד חלונות הצד (לא חדירת אוויר, אלא התנגשות אוויר).
  • איכות הרכבה - אין שום רעש לא מובן מהרכב כיאה לרכב חדש.
  • בקרת שיוט - אני אישית נתקלתי פעם ראשונה בבקרת שיוט שיודעת גם להאט את הרכב (באמצעות הורדת הילוכים), באם מורגש שהרכב עובר את המהירות הנעולה - שאפו.
  • הגה נהדר.
  • תנוחת ישיבה טובה מאוד ובמיוחד כשנעזרים בכרית לגב התחתון.
  • מערכת שמע - סבירה מאוד, יש בלוטות', יש שליטה מההגה, יש USB וAUX אין עברית במערכת השמע וחבל.
  • הנדסת אנוש - פה אני רוצה לחלק את הדעה שלי ל2:

1. מאזדה - כל הכבוד על השיפור

2. מאזדה - יש לכם עוד הרבה מה ללמוד ועל זה אני ארחיב מעט:

• מתגי החלונות עברו כולם למצה אוטומט, אך למה רק כפתור הנהג מואר?
  • מתג כיוונון מראות צד לא מואר..
  • מתג נעילת חלונות - הנהג נועל גם את עצמו מהאפשרות הזאת.. למה?
  • השעון ממוקם כל כך נמוך בקונסולה המרכזית, סכנה להוריד את העיניים ולראות מה השעה באמצע הנסיעה.
  • מדוע פתחי המזגן נמוכים כל כך? בנהיגה נכונה, הידיים שלי פשוט קופאות! וכלום לא מגיעה אלי.
  • מראות הצד ממוקמות לדעתי קצת קרוב מידי ודורשות הפניה חדה יותר של הראש כלפי המראה.
  • כשמפעילים את הקרת האקלים, הייתי מצפה לראות שליטה לא רק בעוצמה של המאוורר ותפוקת הקירור, אלא גם בפתחי היציאה.
  • הייתי רוצה שכסא הנוסע יוכל גם הוא להתכוונן לגובה. אני מטבעי אוהב לשבת נמוך.. כשאישתי יושבת לידי, אני מרגיש שהיא יושבת על כרית.
  • משענת היד לא ניתנת לכיוונון גובה, אורך וחבל.
  • קיפול מראות חשמלי - בן אדם, כבר שמת מראות חשמליות, למה שלא יסגרו ויפתחו אוטומטית???
  • צ'וק אוטומט - בהנעה קרה, המנוע עובד ב1500 סל"ד למשך 20 שניות, למה?
  • מחשב דרך - אני אישית אוהב פיצ'רים. בהשוואה למחשב הדרך ביטי, מחשב הרכב במאזדה נותן מעט מידי פרטים ואפשרויות.

אבזור (ברצף של כל העולה בראשי, ירשם):

פנסי ערפל, גלגלי מגנזיום 19", חלון שמש, מראות חשמליות, מצלמת רוורס (מקורית מהיצרן), שליטה מההגה, USB, AUX, 3X12V (אחד בקונסולה המרכזית, אחד במשענת היד ואחד בתא המטען), סוככי שמש עם תאורה אישית, מחשב דרך, שליטה מההגה (כולל מענה וניתוק שיחה)..

צריכת דלק:

בממוצע הרכב צורן כ8.7 ליטר ל100 ק"מ שהם- 11.5 ק"מ לליטר דלק בנסיעה- 35% בין עירונית ו65% עירונית.

סביר מאוד לקטגוריה.

לסיכום-

רכב טוב מאוד, לדעתי משתלמת יותר הגירסא הפשוטה (165 אש"ח). אני פשוט לא הייתי מוכן לוותר בשנית על חלון בגג.

נוח, מרווח למשפחה צעירה (2 ילדים), צריכת דלק סבירה בהחלט (ביטי הצריכה שלי עמדה על 11.9 לליטר בממוצע עם אותו סוג של נסועה). יש ליצרן עוד מה ללמוד.. אגב, לא אמרתי את זה, אבל המאזדה היא הרכב הראשון שלי שהוא לא ממוצא גרמני אסלי. גם היטי גרמניה למי שתהה..

מצטער על הכתיבה המדוברת שלי, מקווה שהדברים עברו כמו שצריך.:-D

אם למישהו יש עוד שאלות לגבי הרכב, אשמח מאוד לענות.:-)

כמו כן, אעדכן באם אזכר בעוד פרטים שהייתי רוצה לשתף אתכם בהם..

תמונות:

attachment.php?attachmentid=355722&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355723&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355724&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355725&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355726&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355727&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355728&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355729&stc=1&d=1380727144

attachment.php?attachmentid=355730&stc=1&d=1380727256

שבוע מעולה!

cx5-1.jpg

cx5-2.jpg

cx5-3.jpg

cx5-4.jpg

cx5-5.jpg

cx5-6.jpg

cx5-7.jpg

cx5-8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סקירה נהדרת.

יש לי סימפטיה לCX5 (וגם ל6 החדשה). תתחדש ותהנה. הייתי מהמר שמגיני הרוח שלך לא תורמים לשקט...

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור, נהניתי לקרוא.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה של סיקור. תודה. הייתי בסוכנות הזו של מאזדה, לקח להם 25 דקות להביא לי קטלוג. למה חיכיתי? כי מול הפרצוף שלי הסוכן מכירות דיבר בטלפון עם איזה חבר ותכנן נסיעה לכינרת (כנראה לא ידע שאני מבין רוסית).

מבחינת השוואה לייטי? מה הייתה עדיפה מבחינתך?

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היטי לטעמי בשלה יותר מהמאזדה ברמת העשייה והתחכום שבה.. עשויה טוב.

המאזדה נראית מאוד טוב.... מתנהגת כמו רכב לא מתוחחכם במיוחד..

אגב, אם ישאלו אותי, הסיבה שאני מוצא את מאזדה בכלל לאמינה יותר היא, השאיפה היחסית נמוכה שלה לקידמה טכנולוגית.

זה פרט שכל אחד עושה את ההחלטה שלו באם לקחת סיכון כזה או אחר באמינות הרכב שבו הוא נוהג.

בתקופה הקצרה שבה נהגתי ביטי, היא הפגינה יכולות מדהימות והתנהגות ללא רבב.

עוד דבר, אם היטי לא הייתי מועדת לשינוי צורה (מתיחת פנים), סיכויים גבוהים שהייתי קונה שוב יטי. אותה גברת בשינוי הדרת..

cx5-9.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500 סל"ד במשך 20 שניות בהתנעה קרה זה לחלוטין נורמלי.

הסוכני מכירות של מאזדה באמת עושים רושם שהם עושים לך טובה. הלכתי לסוכנות של מאזדה בירושלים וקיבלנו יחס קר מהם.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה.

איזה מנוע, 2.0 או 2.5 ?

מסכים איתך לגבי מראות הצד שלא נסגרות אוטומטית וגם לגבי המושב נוסע שלא מתכוונן לגובה.

אגב, ב CX-5 מאוד היה חסר לי חיישן לחץ אוויר בצמיגים, אפילו בגירסה הכי מאובזרת שעולה 220K אין את זה.

VW Golf GTI 2006 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1500 סל"ד במשך 20 שניות בהתנעה קרה זה לחלוטין נורמלי.

הסוכני מכירות של מאזדה באמת עושים רושם שהם עושים לך טובה. הלכתי לסוכנות של מאזדה בירושלים וקיבלנו יחס קר מהם.

אצלנו באשדוד אפילו לא קמו ולא שאלו אם מסתדרים , אפילו לא התסכלנו עלינו. (ובכלל לא היה אף אחד ברכבי פורד , רק במאזדה היו 2 סוכנים )

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...